Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Niebezpiecznie ślisko na drogach  (Przeczytany 25120 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 05 Styczeń, 2011, 09:06:30 am »

W ostatnich dniach na drogach powiatu lubańskiego doszło do kilkunastu niebezpiecznych kolizji. - W związku z trudnymi warunkami panującymi na drogach apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w czasie jazdy- mówi Anna Włoszczyk, rzecznik lubańskiej policji.
Na szczęście wypadki które miały miejsce nie pociągnęły za sobą ofiar śmiertelnych. Kierowcy  powinni dostosowywać prędkość prowadzonych przez nich pojazdów do panujących warunków. Często tego nie robią. Daleko szukać nie trzeba. Bardzo ruchliwa droga biegnąca od obwodnicy ulicą Podwale, posiada swoistą ,,magię prędkości". Niejednokrotnie kierowcy rozwijają tam prędkość, daleko odbiegającą od dozwolonej, mimo że jezdnię przecinają dwa przejścia dla pieszych. Radiowozu drogówki na próżno tam szukać.

                                                                           





Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 05 Styczeń, 2011, 09:40:10 am »

Kierowcy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. Oczywiście, dość często mamy tego efekty. Ale czy aby zarządcy dróg dbają o to, by np. ślisko nie było ? W Wigilię Bożego Narodzenia musiałam wyjechać z domu ok. godziny 12. Przy niewielkiej prędkości auto tańczyło, była szklanka. Zadzwoniłam do PZD z zapytaniem, dlaczego o tak późnej porze droga nie została jeszcze posypana solą, drogą poruszają się piesi oraz jeżdżą auta. Dyżurujący, mniemam że osoba kompetentna wyznaczona do odbierania takich telefonów, nie odpowiedziała na moje pytanie. Udowodniono mi natomiast, że nie wiem, czym się posypuje drogę, bo cyt. "nie solą a mieszanką solno-piaskową", to było najważniejsze... Jakiś czas temu zgłaszałam, również do PZD, uszkodzenie asfaltu na pewnym odcinku drogi. Była to dziura, która mogła spowodować uszkodzenie pojazdu. Usłyszałam, że o tej porze roku dziur się nie łata. Akurat jest to nieprawda, bo łata. I tak to wygląda. Przykłady można mnożyć. A potem wszystkiemu winni są kierowcy. Nawet Ci, którzy dostosowują prędkość do panujących warunków. Pieszy, który dajmy na to nogę złamał na lśniącej szklaneczką drodze, też jest winny, że złamał.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #2 : 05 Styczeń, 2011, 10:13:29 am »

anom. bezczelny artykul. nie prosciej wprost napisac 'w zwiazku z kompletnym olewaniem przez sluzby miejskie odsniezania i posypywania drog, apelujemy do kierowcow o wyjatkowa ostroznosc.'

ostatnio chodze pieszo, pomimo iz do miasta bezproblemowo mam dostep kilkoma najbardziej uczeszczanymi traktami, zarowno przez pieszych, jak i auta.
marzy mi sie zeby dalo sie przejechac jakkolwiek... chocby rowerem. chocby nie najkrotsza trasa, chocby trzeba bylo czesc trasy rower przenosic przez zaspy...

teraz nawet pieszo jest ciezko.
a snieg nie padal juz od dluzszego czasu. ta breja co lezy to juz z tydzien ma.
lezy. w niektorych miejscach chodnikow przebijaja dziury 'wytopione' przez kanaly - widac wtedy jak gruba to warstwa sniegu.
jako _pieszy_ musze uwazac na szklanke na _drodze_ gdy przekraczam niemal wszystkie pasy. mozna wywinac orla , zwlaszcza ze zeby dostac sie na jezdnie trzeba przeskakiwac zaspy usypane na przejsciach.

ludzie tez jacys nerwowi. moim zdaniem 'pogoda' mieszkancow miasta zanosi sie na burze - drogowcy uwazajcie... moga sie gromy posypac...

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 05 Styczeń, 2011, 11:06:07 am »

Z tematu: " Powiat przygotowany na atak zimy":
"Na pytanie, czy Powiat zabezpieczył odpowiednią ilość pieniędzy na odśnieżanie w tym roku? - Wystarczająco - odpowiedział Włodzimierz Stefański."

Zatem o co chodzi? Jednak o nieprzygotowanie finansowe? Organizacyjne? Inne? Bo o brak wyobraźni na pewno. Mylić to się może ktoś, kto jest pierwszy rok na stołku a nie któryś z kolei.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2011, 11:07:51 am wysłane przez Atena » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 05 Styczeń, 2011, 15:26:12 pm »

Pieszy, który dajmy na to nogę złamał na lśniącej szklaneczką drodze, też jest winny, że złamał.
a co z pieszym który na śliskiej nawierzchni wpadł prosto pod koła samochodu
kto jest winny w takiej sytuacji Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #5 : 05 Styczeń, 2011, 16:05:01 pm »

Można sobie tylko ponarzekać, zima co roku zaskakuje i miażdżąco dominuje drogowców oraz wszystkie służby, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego stanu nawierzchni autostrad, dróg, chodników itd. Najwyższa pora się do tego przyzwyczaić, tak jak do tego, że wciąż mamy jakieś podwyżki, że politycy kłamią, że Rosja to nasz "przyjaciel". Im prędzej się z tym oswoimy, tym mniej stresu nas czeka.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 05 Styczeń, 2011, 18:23:07 pm »

Nie chcę się przyzwyczajać do niesprawiedliwości ani głupoty. Wtedy sama sobie zrobię największą krzywdę. Oportunizm to zło, w moim pojęciu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #7 : 05 Styczeń, 2011, 18:54:35 pm »

wystarczy pojechac do Czech czy Niemiec
u nas drogi biale, u nich czarne

narzekanie na kierowcow zawsze mnie rozczula, do tego te porownania do ilosci srednich wypadkow np w niemczech
jezdzimy po tragicznych drogach, samochodami o duzo gorszym stanie technicznym - tutaj trzeba sie wykazac ...
sadze ze gdyby polskich kierowcow zamieniono z niemieckimi to Polacy by mieli 3 razy mniej wypadkow niz w tej chwili Niemcy, a Niemcy w Polsce nie wiem czy by wogole jezdzili w dluzsze trasy szczegolnie zimą
Zgłoś do moderatora   Zapisane



*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #8 : 05 Styczeń, 2011, 19:36:49 pm »

Można sobie tylko ponarzekać, zima co roku zaskakuje i miażdżąco dominuje drogowców oraz wszystkie służby, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego stanu nawierzchni autostrad, dróg, chodników itd. Najwyższa pora się do tego przyzwyczaić, tak jak do tego, że wciąż mamy jakieś podwyżki, że politycy kłamią, że Rosja to nasz "przyjaciel". Im prędzej się z tym oswoimy, tym mniej stresu nas czeka.

przyzwyczaic? chyba za przeproszeniem pania pogieło. predzej ktos po prostu za nastepna wizyta 'w miescie' wezmie ze soba traktor i zrobi porzadek. te setki kilometrow ulic do odsniezenia to zwykla statystyczna propaganda, zeby zrobic porzadek na kilku glownych wystarczy przejechac doslownie wte i nazad.
... a na wiosne przyjedzie jeszcze raz - tym razem conieco przeorac

zreszta igranie z tlumem to bardzo niebezpieczna sprawa. nawet najwieksi oprawcy z panstw totalitarnych trzesa portkami gdy widza za oknem pareset wscieklych obywateli.
a tu, w 'wolnym' kraju,  w erze fejsbookow i 'globalnej wiochy' gdzie kazdy wie kto jest kim , gdzie mieszka, czym jezdzi, jakich ma znajomych, jak sie wabi jego pies i czy nosi skarpety do pary czy nie... takie zachowanie to objaw zwyklej glupiej beztroski.
 
poki co _my_ sobie tutaj spokojnie narzekamy, wyladowujemy frustracje. ale na ulicy ludzie rzucaja niewyszukanym miechem.
 a ze sytuacja trwa nie dzien, nie dwa, ze straty coraz bardziej bija 'po portfelu' i nie znikaja po 'machnieciu reka' tylko przybywaja nowe... jesli sie zaczniemy 'przyzwyczajac' to w chwili gdy rozszalaly tlum zacznie wyladowywac swoje frustracje mozemy zostac rozpoznani 'po zlej stronie barykady'...  moze to oportunizm, ale jakos wole jednak stac po tej bezpieczniejszej stronie.

no ale nic to, idzie odwilz. w niej nadzieja
i oby do wiosny...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #9 : 05 Styczeń, 2011, 20:21:00 pm »

przyzwyczaic? chyba za przeproszeniem pania pogieło.

Dzięki za przemiłe słowa w nowym roku 

Przecież ja nie napisałam, że to mi się podoba i że tak ma być tylko, tylko że tak jest odkąd pamiętam a ponieważ jestem realistką to nie wierzę żeby coś się zmieniło tej lub innej zimy w kwestii odśnieżania. Ponarzekać sobie można ale co do tych rozwścieczonych tłumów to nie ten temperament. Anglicy, Włosi, Grecy, oni potrafią reagować ale Polak wiele zniesie, tylko sobie ponarzeka i na tym się skończy cały bunt. Czyż nie Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 05 Styczeń, 2011, 20:28:42 pm »

sadze ze gdyby polskich kierowcow zamieniono z niemieckimi to Polacy by mieli 3 razy mniej wypadkow niz w tej chwili Niemcy, a Niemcy w Polsce nie wiem czy by wogole jezdzili w dluzsze trasy szczegolnie zimą
i tu się pan nie myli
oni wogóle nie umieją jeździć w zimie
nikt z nas tak na prawdę nie sprawdza ile jest wypadków kolizji czy stłuczek
w okresie zimowym w niemczech i nie tylko w niemczech
w całej europie
a dziury w nawierzchni
to nie jest tylko nasza domena ostatnimi laty (czytaj zimami)
przecież w ubiegłym roku za 50euro można było kupić sobie łatanie dziury
z własnym "monogramem"
właśnie w niemczech

Można sobie tylko ponarzekać, zima co roku zaskakuje i miażdżąco dominuje drogowców oraz wszystkie służby, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego stanu nawierzchni autostrad, dróg, chodników itd
podobnie jak curious nie zamierzam się do takiej sytuacji przyzwyczajać
jednak odwilż dla mnie
kiedy takie zwały śniegu zalegają ulice osiedla drogi i chodniki (również na wsiach)
równa się powódź
a to chyba nie jest antidotum na nasze problemy
to jest gwóźdź do trumny naszego systemu antypowodziowego
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 05 Styczeń, 2011, 21:16:56 pm »

Do Curious. Jak art. może być bezczelny? Weź się zastanów!
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #12 : 05 Styczeń, 2011, 21:43:15 pm »

Do Curious. Jak art. może być bezczelny? Weź się zastanów!


http://pl.wiktionary.org/wiki/bezczelny

tak samo jak bezczelne moze byc klamstwo.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 05 Styczeń, 2011, 21:49:47 pm »

helow panowie
jest ślisko
czy ktoś jest bezczelny
czy kłamie
zastanówmy się może co my zwykli obywatele możemy zrobić w tej sytuacji
jak długo możemy czekać aż służby odpowiedzialne za utrzymanie
naszych dróg będą pogrywać z nami w ciuciubabkę
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 05 Styczeń, 2011, 21:56:14 pm »

Do Luna3
To bardzo proste, w poniedziałki o 13 pan Burmistrz przyjmuje interesantów, trzeba się zebrać, pójść do niego i spytać czy jest w stanie to zmienić a jeśli tak to kiedy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wzmożony ruch na drogach wiodących do granicy państwa Kronika Kryminalna Paweł Sokołowski 0 3319 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2008, 14:48:23 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Sprawdź ważność dowodu osobistego Polecane - Strona główna red. 2 5705 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2012, 11:58:29 am
wysłane przez Jola
Coś optymistycznego Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 2 6129 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2014, 09:41:39 am
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
A w powietrzu... śmierdzi:-/ Hydepark Andzia 7 10049 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 22:56:32 pm
wysłane przez Prowincjusz