Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pomysly komisji ue...  (Przeczytany 2541 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« : 25 Grudzień, 2010, 18:53:01 pm »

ostatnio niepokoi mnie jedna sprawa, mianowicie pomysly komisji UE.

wszyscy pewnie wiedza juz o genialnym pomysle ograniczania mocy zarowek...
chociaz chyba przez wszystkich przytomnych ten pomysl byl wysmiewany ("to nie przejdzie") , to jednak przeszlo i to zatrwazajaco szybko...

ale to ponoc nie koniec ...

nastepne w kolejce sa m.in. odkurzacze, pralki , lodowki,
maja tez zostac wprowadzone certyfikaty energetyczne na zyrandole,
zmniejszone napiecie sieci z 230V do 48V (wyzsze napiecia maja byc dostepne tylko dla osob z odpowiednimi uprawnieniami), ograniczona ma tez byc dozwolona pojemnosc silnikow spalinowych w samochodach osobowych (poza 'samochodami do zadan specjalnych) . co bedzie nastepne?  nawet nie chce mi sie szukac...

rozumiem ze to wszystko zeby ratowac planete... ale mimo wszystko jakos to do mnie nie przemawia... oparte jest to troche na mysleniu zyczeniowym, tj.
jesli wprowadzimy ograniczenie, przemysl bedzie zmuszony do wynalezienia wydajniejszych urzadzen... a jak pokazaly same zarowki prawa fizyki nie uginaja sie pod zadnym biurokratycznym batem i okazuje sie ze swietlowki zawieraja rtec (wiec wyklucza je ROHS) a diody LED nie chca byc tak wydajne jakby chcieli tego urzednicy i ich produkcja uderza w srodowisko na tyle powaznie ze w europie sie ich nie produkuje... a do ich lutowania potrzebne sa spoiwa zawierajace albo olow albo srebro - jeden pierwiastek zakazany, drugi strasznie drogi...

ciezko mi sobie wyobrazic inne proponowane obostrzenia , i wydaje mi sie ze beda one kosztowac zarowno srodowisko jak i ludzi bardzo duzo .

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Pierwsze spotkanie komisji wyborczych Gmina Lubań Urząd Gminy 0 3315 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2011, 15:02:41 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Posiedzenie komisji powiatowo-gminnej Bieżące wiadomości red. 0 4581 Ostatnia wiadomość 18 Luty, 2012, 11:32:50 am
wysłane przez red.