Strony: [1] 2 3 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prywatny szlaban w centrum Lubania  (Przeczytany 103295 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 18 Grudzień, 2010, 21:30:54 pm »

Od paru dni na nowo wyremontowanym placu między ulicą Tkacką a Wąska stoi szlaban zamykany na kłódkę.Jak się dowiedziałem został zainstalowany przez właścicieli kamienic z ulicy Tkackiej, ponoć dlatego, że na "ICH" placyku parkowały samochody !!!!!!!!!!!
Więc pytam się :
- jakim prawem stai tam ten szlaban?
- dlaczego w ogóle znajdują się tam jakiekolwiek samochody skoro prowadzi tam tylko jeden wjazd przed którym widnieje znak "Zakaz Ruchu"

Na moje pytania gdy zadzwoniłem do UM, otrzymałem odpowiedź
cyt. "... to niemożliwe przecież ten plac jest na gwarancji"

Ręce opadają ... a była Rada przeznaczyła 800 tyś na podwyżki

Poruszę jeszcze jeden problem jaki zauważyłem w tym miejscu.
Brak dojazdu dla Służb Ratunkowych od kiedy zagrodzono jakąś wielką dziurę drewnianym płotem, bo przez ten tunelik z Wąskiej nie wierzę,że wjedzie np. wóz Straży Pożarnej itp, a co to oznacza to chyba nie muszę pisać

Tępota ludzka nie zna granic
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 19 Grudzień, 2010, 09:37:21 am »

Jeśli tak jest to faktycznie szczyty!
Czyli tamten plac jest ich prywatny a U.M. zrobił im go w gratisie.
Szkoda że nie postawili szlaban przed remontem placu.
Teraz jest ładnie i kto śmie im się tam pałętac a tym bardziej parkować.Ciekawe czy można swobodnie rowerem przejechać.
Od tego jest Policja i Straż Miejska a nie szlabany.
Ciekawe co przedstawiają mapki działek jak bardzo sięgają granice działek kamienic skoro ograniczają ruch szlabanem.Do zwieńczenia "najmoiszej racji" potrzebna tam tragedia np. służby ratownicze nie moga wjechać - faktycznie ręce opadają......
Skoro chcieli prywatności to mogli pobudować się np. w Nawojowie !
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #2 : 19 Grudzień, 2010, 17:02:40 pm »

skoro zakaz ruchu jest, to troche rozumiem...

kazda sluzba ratownicza w razie potrzeby ze szlabanu zrobi wiory bez zastanowienia... gorzej jesli wjazd bylby zastawiony np. zaparkowanym samochodem, wiec imho szlaban to jednak mniejsze zlo.

ad policji i strazy miejskiej - bez jaj. juz tu watek nawet lecial, w ZL tez policja
prezentuje swoje 'metody' - oni chodza godzinke raz w tygodniu i UPOMINAJA.
laskawie. mandat? interwencja? wolne zarty. skutecznosc zreszta widac w calym miescie. w zyciu nie widzialem zeby ktos mial zalozona np. blokade czy zeby jakies auto odholowano. mandat za zle parkowanie widzialem moze pare razy...
skoro to nie dziala to nie dziwie sie ze ludzie radza sobie jak moga...


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 19 Grudzień, 2010, 19:09:59 pm »

skoro zakaz ruchu jest, to troche rozumiem...

kazda sluzba ratownicza w razie potrzeby ze szlabanu zrobi wiory bez zastanowienia... gorzej jesli wjazd bylby zastawiony np. zaparkowanym samochodem, wiec imho szlaban to jednak mniejsze zlo.

ad policji i strazy miejskiej - bez jaj. juz tu watek nawet lecial, w ZL tez policja
prezentuje swoje 'metody' - oni chodza godzinke raz w tygodniu i UPOMINAJA.
laskawie. mandat? interwencja? wolne zarty. skutecznosc zreszta widac w calym miescie. w zyciu nie widzialem zeby ktos mial zalozona np. blokade czy zeby jakies auto odholowano. mandat za zle parkowanie widzialem moze pare razy...
skoro to nie dziala to nie dziwie sie ze ludzie radza sobie jak moga...


Wiem że Służby mają prawo "olać" zakazy ale tu niema praktycznej możliwości wjazdu ,po prostu pod ten tunelik nie zmieści się np. Wóz Strażacki a to jedyna droga dojazdowa.
Czyli od dzisiaj "Wolna Amerykanka" spoko - jutro stawiam garaż pod blokiem

« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2010, 19:21:38 pm wysłane przez Portier » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #4 : 19 Grudzień, 2010, 20:36:52 pm »

http://www.rp.pl/artykul/302712.html

zauwaz ze te sprawy ustalane sa pomiedzy wlascicielami gruntow.
tzn. jesli jest miedzy nimi ugoda, to moga sobie utrudniac jak chca.
nie ma czegos takiego jak prawo dojazdu dla osob trzecich 'bo to centrum miasta'.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 19 Grudzień, 2010, 21:06:21 pm »

http://www.rp.pl/artykul/302712.html

zauwaz ze te sprawy ustalane sa pomiedzy wlascicielami gruntow.
tzn. jesli jest miedzy nimi ugoda, to moga sobie utrudniac jak chca.
nie ma czegos takiego jak prawo dojazdu dla osob trzecich 'bo to centrum miasta'.




A co ma piernik do wiatraka?Czytaj ze zrozumieniem lub zapraszam na oględziny omawianego miejsca może zrozumiesz.
Przed wjazdem stoi znak drogowy B-1 a nie B-1e a co do szlabanu pokaż mi paragraf który zezwala na jego postawienie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #6 : 19 Grudzień, 2010, 23:22:42 pm »

Panowie nie kłóćcie się o ten durny szlaban bo szkoda zdrowia. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 20 Grudzień, 2010, 00:28:24 am »

Ten, który zaczął ten wątek trafił w dziesiątkę !!!! Znam sprawę bardzo dobrze, bo z moich okiem obserwowałam "budowę" owego szlabanu. Tatuś z synem stawiali go kilka dni, a najbardziej dziwi fakt, że nie mają w kamienicy garażu. W całym ciągu kamienic na ul. Wąskiej garaż ma tylko złotnik i to ew. jemu mogli zastawiać dojazd. Natomiast panowie N. nie chcieli chyba smrodu spalin, a ładny trawnik z łąweczką pod domem więc szlabanik sklecili......, a i miejsca parkingowego nie muszą szukać i np., jak ja na Podwalu parkować, nie pod oknem..... Też się tym interesuję, bo uważam to za samowolę budowlaną. Poza tym bulwersuje fakt, że ten ICH prywatny parking jest BEZPŁATNY, a tuż za rogiem tylko płatne miejsca. A straż miejska? Codziennie kilka razy przechodzi koło tego dziwoląga i nic.
Pomyślałm sobie, że pójdę też tym tropem i postawię szlabanik przy wjeździe na na ul. Tkacką, a co. Nie chcę, by tam jeździły po ulicy samochody, bo moje dziecko  chce się uczyć jeździć na rowerze !!! MOJA ulica. Może macie podobne pomysły?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 20 Grudzień, 2010, 22:49:56 pm »

Panowie nie kłóćcie się o ten durny szlaban bo szkoda zdrowia. 

Durny szlaban, przecież to samowola budowlana !
I kto to pisze ?
Jak dobrze pamiętam to chyba kandydowała  Pani do Rady Miasta?
Ciekawe czy będąc Radną również tak skomentowała by Pani ewidentne łamanie prawa?

Podejrzewam, że .. napisała by Pani kolejny banał !!!
Dobrze, że Panią nie wybrali na Radną !
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #9 : 21 Grudzień, 2010, 00:02:53 am »

Durny szlaban, przecież to samowola budowlana !
I kto to pisze ?
Jak dobrze pamiętam to chyba kandydowała  Pani do Rady Miasta?
Ciekawe czy będąc Radną również tak skomentowała by Pani ewidentne łamanie prawa?

Podejrzewam, że .. napisała by Pani kolejny banał !!!
Dobrze, że Panią nie wybrali na Radną !

Szlaban jest durny, bo nie powinien tam stać i szkoda się przez niego denerwować a gdybym była radną, to miałabym jakiś wpływ na to co się dzieje i na pewno nie stałabym bezczynnie. Dowiedziałabym się szczegółów i rozwiązała problem. No i dobrze, że mnie nie wybrali tylko tych wspaniałych a oni już się rozpędzają i rozwiązują wszystkie problemy po kolei i ten ze szlabanem z pewnością już też załatwiają Co? Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #10 : 22 Grudzień, 2010, 00:58:25 am »

A co ma piernik do wiatraka?Czytaj ze zrozumieniem lub zapraszam na oględziny omawianego miejsca może zrozumiesz.
Przed wjazdem stoi znak drogowy B-1 a nie B-1e a co do szlabanu pokaż mi paragraf który zezwala na jego postawienie.

rowniez czytaj uwaznie. niestety jesli cos nie jest zakazane to jest dozwolone.
zauwaz ze ograniczenia w dostepie do drog/dzialek/posesji sa ustalane na podst. ugod pomiedzy _wlascicielami_ gruntow.  jesli jest ugoda - jest ok.

nie zamierzam sie upierac ze ten szlaban jest ok, po prostu pokaz paragraf wg. ktorego nie mozna takiego szlabanu postawic a cos sie ruszy.
nie jest wykluczone ze ugody w ogole nie ma i wkrotce zacznie sie sadowa batalia

kolejna droga rozwiazania sprawy to podatek gruntowy ktory jest dowolnie ustalany przez miasto samo posiadanie kawalka gruntu to polowa zabawy, moze sie bowiem okazac ze grunt (ktory nie pelni np. funkcji socjalnej, wiec nie mozna sie od decyzji odwolac na tej podstawie) okaze sie bardzo kosztowny

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 22 Grudzień, 2010, 14:06:37 pm »

rowniez czytaj uwaznie. niestety jesli cos nie jest zakazane to jest dozwolone.

Postawienie stałej blokady na drodze publicznej nie jest zabronione?

zauwaz ze ograniczenia w dostepie do drog/dzialek/posesji sa ustalane na podst. ugod pomiedzy _wlascicielami_ gruntow.  jesli jest ugoda - jest ok.

Brak jakiejkolwiek zgody ze strony Urzędu miasta taka informację otrzymałem telefonicznie.

nie zamierzam sie upierac ze ten szlaban jest ok, po prostu pokaz paragraf wg. ktorego nie mozna takiego szlabanu postawic

a cos sie ruszy.
co to znaczy że coś sie ruszy, nie ja jestem od szukania paragrafów
 

nie jest wykluczone ze ugody w ogole nie ma i wkrotce zacznie sie sadowa batalia

kolejna droga rozwiazania sprawy to podatek gruntowy ktory jest dowolnie ustalany przez miasto samo posiadanie kawalka gruntu to polowa zabawy, moze sie bowiem okazac ze grunt (ktory nie pelni np. funkcji socjalnej, wiec nie mozna sie od decyzji odwolac na tej podstawie) okaze sie bardzo kosztowny

Każesz mi podać paragraf dlaczego nie można postawić takiego szlabanu.
To ja również zapytam Cie dlaczego ów Panowie mogą tam wjeżdżać i parkować stawiać na publicznym placu szlabany , a osoby które również mieszkają w bloku przylegającym do tego placu nie mogą, wystawiane mandaty przez Straż Miejską ?


« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2010, 14:18:28 pm wysłane przez Portier » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 22 Grudzień, 2010, 18:04:49 pm »

Właśnie dowiedziałem się od znajomego, że jest zgoda na postawienie tego szlabanu.
Wydana przez BURMISTRZA MIASTA LUBANIA !!!

 Jeśli to prawda to proszę o odpowiedź Pan Burmistrza na forum (przed wyborami był Pan na zawołanie) bo telefonicznie to nikt nic nie wie w UM a z Panem brak kontaktu?


Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #13 : 22 Grudzień, 2010, 19:32:41 pm »

A szanownemu Borisem nie przyszło do głowy, że jeśli rzeczywiście jest taka zgoda Burmistrza to na pewno nie wystawił jej nowy czyli Arkadiusz Słowiński tylko poprzedni wieloletni i przez wielu wychwalany Konrad Rowiński. Ja nikogo nie bronię ale dlaczego ktoś ma obrywać za rządy poprzednika. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2010, 20:05:00 pm wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 22 Grudzień, 2010, 19:58:48 pm »


"Szanowny Aniele Stróżu naszego forum,"

 Pani Zaradna a gdzie Amen albo chociaż Enter?

Mam prośbę do moderatora aby nie uwzględnił wniosku w/w pani jeżeli nie zakończy swojego posta słowem "AMEN" Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
hotspoty w centrum lubania Hydepark curious 1 4202 Ostatnia wiadomość 16 Sierpień, 2010, 17:54:03 pm
wysłane przez widelec
Pijany jechał na koniu w centrum miasta Hydepark Tony 9 9563 Ostatnia wiadomość 23 Czerwiec, 2012, 15:15:03 pm
wysłane przez Andzia
Prywatny żłobek w Lubaniu - pytanie Hydepark dorotka 0 3852 Ostatnia wiadomość 29 Listopad, 2012, 21:04:50 pm
wysłane przez dorotka
Poczuj magię świąt w centrum Lubania! III Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubaniu Polecane - Strona główna ŁCR 3 5688 Ostatnia wiadomość 21 Grudzień, 2013, 21:21:16 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
NZOZ - Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu Sp. z o.o. Hydepark tatajulki 7 7234 Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2014, 23:38:33 pm
wysłane przez tatajulki
Prywatny detektyw, usługi detektywistyczne - cbdiopl Polecam - Niepolecam cbdio 0 3132 Ostatnia wiadomość 05 Marzec, 2015, 12:01:17 pm
wysłane przez cbdio