Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: ŚMIESZNE WIERSZE ZNANYCH POETÓW- ŚMIECH TO ZDROWIE:)  (Przeczytany 101114 razy)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« Odpowiedź #15 : 28 Grudzień, 2010, 23:09:24 »

No, zaradna - poprawiamy? czy zostawiamy  Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +61/-3

Wpisy: 935
Znajomi: 7

Hubert Horbowski

« Odpowiedź #16 : 29 Grudzień, 2010, 00:18:56 »

Słowo "kutas" oczywiście nie może przeszkadzać ani moderatorowi, ani nikomu innemu, bo choć to staropolszczyzna, to jednak i współcześnie bywa w użyciu.
Tę część młodzieży, która może mieć jednoznaczne skojarzenia, odsyłam do np. Wikipedii.

Szlachcic

Raz szlachcic z Iłży siadł przy szynkwasie
Na swoim chwoście, czyli kutasie.
Szynkarz z serca dobrego
Dał mu chwosta długiego,
Więc przepasał się kutasem w pasie.

Hubert Horbowski
29. 12. 2010
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #17 : 29 Grudzień, 2010, 06:45:49 »

Powyższy wątek to:ŚMIESZNE WIERSZE ZNANYCH POETÓW- ŚMIECH TO ZDROWIE:)

Z naciskiem na ZNANYCH.Tak więc co robią tutaj Wasze, nazwę to rymy.
Staram się nie robić osobistych wycieczek i teraz też się powstrzymam.Swoje zdanie na temat rymów pana Huberta mam.Cóż Asnykiem pan nie będzie.Radosną twórczość pani Zaradnej pozostawię bez komentarza.

Z wyrazami szacunku Jan nie Kowalski.

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...

Punkty: +61/-3

Wpisy: 935

Hubert Horbowski

« Odpowiedź #18 : 29 Grudzień, 2010, 10:35:15 »

Szanowny Panie Janie,
zgadzając się z Panem, że wątek ma dotyczyć poetów znanych, pozwalam sobie na wtrącenie paru refleksji:
- Asnyk był jeden i jedyny w swoim rodzaju - nikt drugim Asnykiem nie zostanie,
- poeci  z n a n i  stali się znani, ponieważ byli  c z y t a n i,
- czyjaś twórczość może być  z n a n a, ale niekoniecznie  u z n a n a.

To był mój ostatni głos w jakiejkolwiek dyskusji na forum. Znikam bezpowrotnie z tego wątku, a swoje - jak był Pan uprzejmy nazwać - rymy będę zamieszczał w "Moim NURCIE". Mimo wszystko - polecam się.

Hubert Horbowski.

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #19 : 29 Grudzień, 2010, 11:57:01 »

Powyższy wątek to:ŚMIESZNE WIERSZE ZNANYCH POETÓW- ŚMIECH TO ZDROWIE:)

Z naciskiem na ZNANYCH.Tak więc co robią tutaj Wasze, nazwę to rymy.
Staram się nie robić osobistych wycieczek i teraz też się powstrzymam.Swoje zdanie na temat rymów pana Huberta mam.Cóż Asnykiem pan nie będzie.Radosną twórczość pani Zaradnej pozostawię bez komentarza.

Z wyrazami szacunku Jan nie Kowalski.

Dociekliwy panie Emerycie vel Firefoksie. Zamieściłam tylko jedną swoją rymowankę, w ten sposób łatwiej mi było wytłumaczyć Hubertowi o co mi chodziło z tą śmiesznością rymów. Jeśli chodzi o Huberta to bardzo sobie cenie jego twórczość. Moim zdaniem to bardzo utalentowana osoba i kto wie jak będzie z tą jego sławą, więc proszę go nie odstraszać ani nie stresować. Pan Kilian bez żadnych oporów też pisze o sobie poeta i prozaik, choć nie jest sławny ani znany a Hubert jest osobą skromną choć utalentowaną.   

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Zielona herbata na zdrowie Świat Kobiet Iza 0 2624 Ostatnia wiadomość 02 Kwiecień, 2008, 23:13:11
wysłane przez Iza
Ile kosztuje zdrowie? Lubań okiem luzyce.info Iza 1 3348 Ostatnia wiadomość 02 Styczeń, 2009, 19:54:11
wysłane przez TK159
Zdrowie i uroda Świat Kobiet Ika 0 2238 Ostatnia wiadomość 22 Wrzesień, 2009, 14:51:01
wysłane przez Ika
Walentynkowe wiersze NURTU Kultura i sztuka ZUZA 0 2381 Ostatnia wiadomość 29 Styczeń, 2010, 23:57:12
wysłane przez ZUZA
Poezja i muzyka - Noc Poetów w Tęczowej Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 14 9231 Ostatnia wiadomość 24 Wrzesień, 2010, 09:15:16
wysłane przez Jeżyk
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 186897 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22
wysłane przez Jeżyk
Zdrowie i Uroda... Ogłoszenia drobne CNiB Żak 0 2251 Ostatnia wiadomość 25 Lipiec, 2012, 11:06:53
wysłane przez CNiB Żak
Ochrona środowiska i zdrowie na warsztatach strategicznych Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 2002 Ostatnia wiadomość 30 Listopad, 2012, 10:46:53
wysłane przez ŁCR
REKLAMA
eurol olej silnikowy
327 Gości, 0 Użytkowników