Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Oświadczenie kandydata na Burmistrza Olszyny Mariusza Tomiczka  (Przeczytany 2512 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2

Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 02 Grudzień, 2010, 11:10:35 »

Szanowni Mieszkańcy Gminy Olszyna!
Drodzy Wyborcy!

Pragnę szczerze przeprosić tych wszystkich, którzy czują się rozczarowani moją decyzją o odmowie mego udziału w dzisiejszej debacie. W całości podtrzymuję podane do publicznej wiadomości wyjaśnienia mojego Pełnomocnika Wyborczego w tej kwestii. Są one bowiem w pełni zgodne ze stanem faktycznym. Nie chcę i nie będę poddawał się jednostronnemu dyktatowi i nie akceptuję manipulowania opinią publiczną na polityczny użytek. Ani teraz, ani w przyszłości!
Nie mogę też pominąć milczeniem faktu, że od początku nasza wizja rozwoju gminy, nad którą wiele tygodni pracował intensywnie i z pełnym oddaniem nasz Komitet Wyborczy, stała się przedmiotem niewybrednych kpin i drwin ze strony wielu nieżyczliwych nam osób oraz podstawą do snucia domysłów, o których mogę tylko powiedzieć, że są zbiorem półprawd i najzwyklejszych kłamstw nastawionych na wywołanie określonego wrażenia.
Z czego się więc naśmiewają i czego tak w istocie boją się moi przeciwnicy?
• tego, że bezzwłocznie zmienię styl sprawowania władzy, którego podstawą będzie dialog społeczny, szacunek dla każdego człowieka i przejrzystość moich decyzji?
• tego, że nie będzie żadnej rewolucji ani czystek w instytucjach, które będą mi podlegać?
• tego, że podległy mi personel urzędu i kierownicy jednostek będą oceniani jedynie za swą pracę i jej efekty dla dobra wspólnego, a nie za deklaracje lojalności wobec mnie?
• tego, że nie będę uzależniał ludzi od siebie i zapewnię im prawo do wyrażania swoich autentycznych ocen i opinii?
• tego, że może się okazać, że historia, tradycja, wyjątkowe położenie geograficzne i walory krajobrazowe naszej gminy pozwolą w ciągu kilku lat stworzyć setki miejsc pracy ludziom, którzy będą zajmować się obsługą ruchu turystycznego?
• tego, że podniesienie atrakcyjności naszej gminy i jej profesjonalna promocja przyciągnie inwestorów z Polski i zagranicy?
• tego, że mam wokół siebie grono kompetentnych ludzi, których pasją jest służenie innym?
• tego, że moja wiara religijna jest autentyczna a nie nastawiona na polityczne zyski?
• tego, że mogę być skuteczniejszy w zdobywaniu pieniędzy unijnych niż to się niektórym wydaje?
• tego, że szybko nastąpią zauważalne zmiany w gminie w wielu dziedzinach?
• tego, że nie będę się chwalił tym co zrobiłem dla gminy, bo za to będę pobierał pensję i będę to traktował jako swoją powinność, a nie zasługi?
• a może jeszcze czegoś…?
Drodzy Wyborcy!
Nie jestem  osobistym wrogiem obecnego Burmistrza Pana Leszka Leśko. Konkuruję z Nim jedynie o prawo przewodzenia rozwojowi Naszej Gminy, ponieważ czuję się do tego zadania dobrze przygotowany. Czy muszę być przy tym ironiczny i napastliwy? Czy muszę posługiwać się niewybrednymi atakami na swego kontrkandydata? Nie robię tego, bo szanuję ludzi i szukam w nich tego, co dobre. Czy to jednak oznacza, że nie powinniście Państwo mi zaufać i oddać na mnie swój głos w dniu 5 grudnia 2010 r.? Przemyślcie to starannie. Zostało jeszcze trochę czasu na zastanowienie i podjecie ostatecznej decyzji. Wierzę, że będzie ona korzystna dla Państwa i dla mnie.

Szczerze oddany
Mariusz Tomiczek
Kandydat na Burmistrza Olszyny

Olszyna, dnia 2 grudnia 2010 r.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Festiwalowy kok z Olszyny Lubań okiem luzyce.info Iza 0 2123 Ostatnia wiadomość 17 Listopad, 2008, 18:14:16
wysłane przez Iza
Jest absolutorium dla burmistrza Konrada Rowińskiego Bieżące wiadomości Leo 1 4408 Ostatnia wiadomość 24 Październik, 2010, 17:02:10
wysłane przez Jola
Oświadczenie o sprzedaży alkoholu w 2010 - info dla przedsiębiorców z branży Bieżące wiadomości Leo 0 3291 Ostatnia wiadomość 06 Styczeń, 2011, 21:11:37
wysłane przez Leo
Budżet Olszyny popupada.... Hydepark Tony 9 6094 Ostatnia wiadomość 26 Październik, 2013, 19:57:43
wysłane przez Firefoks