Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Powiat przygotowany na atak zimy  (Przeczytany 60799 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #15 : 04 Grudzień, 2010, 10:43:13 am »

widzisz kolego - nie rozumiesz. nic nie ma za darmo i skoro miasto naklada mandaty za nieodsniezanie i ma do tego prawo - to czemu po prostu uprawia spychologie?

jak mi ladnie zaplacisz to owszem, przyjde ci odsniezyc, byc moze wyjdzie nawet taniej niz ta sama usluga zalatwiona przez miasto

kolejna sprawa - 'zima jest i musi byc zimno' - przykro mi ale miasto ma sprawnej komunikacji miejskiej - jesli chodzi o wygode mieszkancow. pamietaj o ludziach starszych. dzisiaj jestes mlody i mozesz zasuwac na piechote, za 40 lat zdanie zmienisz. nie twierdze ze snieg musi zniknac z kazdej mikro uliczki , ale czlowieku, mowimy o glownych traktach, ktorych nie odsniezenie to zwykle niedbalstwo i brak szacunku dla ludzi. rownie dobrze moglbys mowic ze brud to tez naturalna sprawa i miasta nie sprzatac... w ogole po co nam asfalt?

kolejna sprawa to to ze odsniezanie to nie tylko wygoda. Zajmujesz sie jakims biznesem? nie zyjemy w sredniowieczu , zyjemy w gospodarce rynkowej, nastawionej na zysk i konkurencyjnosc. ludzie musza pracowac, i robic to sprawnie, a transport to jedna z podstawowych spraw jakie sie w tym licza - trzeba dojechac i dojsc do pracy, sprawnie transportowac towary. Ten obrot generuje podatki, a podatki nie sluza bynajmniej tym ktorzy je zbieraja - maja byc uzytkowane na sprawy ktore poprawiaja funkcjonowanie calosci systemu i musza byc organizowane centralnie - jak np. wlasnie odsniezanie miasta, oraz drog dojazdowych i przejazdowych. Gorszy stan drog - mniej ludzi dojdzie do sklepow, odwiedzi ich mniej, surowce zostana przywiezione z opoznieniem, produkty wywiezione z opoznieniem, wiekszy bedzie koszt transportu (dluzszy czas pracy kierowcow) itd. no chyba ze piszesz z pozycji bezrobola ktory musi tylko isc po fajki do kiosku...

Wytlumacz mi prosze dlaczego na niemieckiej autostradzie mozna jechac nawet w siarczysty mroz 140/h , a tirem prawie 80, droga od zgorzelca jest elegancko odsniezona, a jak tylko wjezdzasz do Lubania cywilizacja musi sie konczyc i trzeba zwalniac do 40km/h?

powiesz ze niemcy sa bardziej zamozni? dziwne, ale sa zadluzeni po uszy, ale jesli brak ci dobrych przykladow to popatrz na poludnie - czeskie drogi tez sa odsniezane na biezaco, pomimo iz zarzadzaja nimi niewielkie powiaty, o wiele biedniejsze od naszych.

Rowniez bylbym wyrozumialy jesli chodzi o odsniezanie jesli spadlby mokry snieg, lepki, ciezki i trudny w usunieciu a opady byly jakies rekordowe... ale spadlo zaledwie pol metra sniegu na duzym mrozie, chodniki mozna odsniezac nawet dmuchawami, to lekki snieg, nie ubity, a prognozy wyraznie podaly ze spadnie go niewiele ale niestety mroz go utrzyma przez kilka dni. To nie jest jakas misja na marsa , to kwestia kilku godzin roboty . btw. na wiekszosci skrzyzowan nikt nawet piasku nie raczyl sypnac. tez tak ciezko?

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 12
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 04 Grudzień, 2010, 11:27:28 am »

Każdy patrzy na to z własnego punktu widzenia. Ja do pracy chodzę na piechotę, chodziłem latem, jesienią i chodzę teraz; ani razu sie nie spóźniłem i nie poślizgnąłem ani nie przewróciłem. Samochód używam tylko kiedy muszę, ale to kiedy trzeba użyć wozu jest dla każdego indywidualną sprawą. Poza tym obwodnica jest czarniutka, a to że trzeba zwalniać do 40 km/h, no cóż ograniczenie mamy do 50 km/h w mieście, więc tego nie przeskoczysz. Co do innych krajów, to wiele razy w tv było głośno, że i u nich zima paraliżuje ruch drogowy, kolejowy. Widocznie są pewne rzeczy, których nie wyeliminujemy i utrudnienia będą zawsze. Czemu na drogach tworzą się korki jak ciężarówka stanie bokiem. 1000 innych tirów przejedzie a jedna sierota się zakręci i korek i już ma powód do narzekania, że nie odśnieżone itd.  Atena: każdego dnia widzisz dzieci brnące w śniegu, bo muszą iść do szkoły i takie to jest straszne?? A jak popołudniami te same dzieci tarzają się w śniegu, robią "orzełki" na śniegu, czy wywracają się na sankach, to już jest ok?? Czyżby to był inny śnieg?? Jakiś cieplejszy chyba i przyjemniejszy Chichot Autobusem 1000 m do sklepu?? Tego jeszcze nie było Faktycznie bardzo wygodna z Ciebie kobieta Bo co do dzieci z daleka, to są dowożone autobusami. A poza tym co ciebie obchodzą czyjeś premie, jeżeli takowe są?? Być może dzięki takiej premii co niektórzy mogą sobie pozwolić na godne święta, niestety kokosów w tym kraju nikt nie zarabia, a Ty będziesz jeszcze rozliczać i zabierać pieniądze ludziom- to ja ci współczuję ludziej moralności. Czy ktoś ciebie pyta ile zarabiasz?? Nie musisz odpowiadać. I nie musisz mi współczuć, bo ja nie jestem kolejnym z tych milionów Polaków, którym wszystko w życiu przeszkadza. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 04 Grudzień, 2010, 11:57:38 am »

Tak Fly. Dla mnie to jest straszne, kiedy dzieci brną w śniegu idąc i wracając ze szkoły. Tak samo straszne, kiedy widzę ludzi starszych i schorowanych brnących w śniegu. Mało wiesz o tym, czy autobusy dowożą dzieci do szkół czy nie. I nic nie wiesz o tym, jak bardzo męczą się ludzie starsi brnąc w śniegu w drodze do apteki czy lekarza. Czekaj.... Z tego terenu do najbliższej apteki jest ok. 2 km. Do ośrodka zdrowia jeszcze dalej. Dla np. astmatyka czy chorego na serce to nie lada wyczyn. Wybaczam Ci, że tego nie wiesz... 
A co do premii, wierzę, że ludzie obsługujący maszyny za dużo nie zarabiają i premia im potrzebna. Oni robią to, co im się każe. Błąd tkwi wyżej. I nie mów mi, że nie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 04 Grudzień, 2010, 12:10:39 pm »

No właśnie corius... Wjeżdżałam do Czech, odśnieżone. Wjeżdżałam do Niemiec, odśnieżone. Wjeżdżałam do Polski, nieodśnieżone. Tak jak mówisz.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #19 : 04 Grudzień, 2010, 12:13:42 pm »

po 1) piszemy w watku ktory zaczal sie od peanow n/t 'przygotowania' powiatu na zime.

jesli uwazasz ze odsniezanie (tobie , bo poza swoj czubek nosa zdajesz sie swiata nie widziec) potrzebne nie jest, a kase rozdac wypada, to po co w ogole robic cokolwiek? rozdac kase , nie kupowac paliwa do (az pieciu) samochodow, plugi sprzedac na allegro (jak zrobiono z innym sprzetem nie tak dawno temu - mozna bylo kupic okazyjnie m.in. walec drogowy

niestety wg. mnie tak olewac ludzi nie mozna - jak maja jezdzic taksowki, poczta, karetki pogotowia? powiat wzial kase, i chwali sie tym na forum - nie jestesmy jakimstam 'polakami ktorzy narzekaja' bo to ty narzekasz na nasze rzekome 'narzekanie' - komentujemy jakosc uslug.




Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 12
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 04 Grudzień, 2010, 13:26:32 pm »

OK, wyjdź proszę do miasta i wskaż mi nieodśnieżone drogi w taki sposób, żeby nie można było przejechać, nie wiem czy takie znajdziesz, bo ja z okna widzę obwodnicę i jak napisałem wyżej jest czarna. A droga sprawa, jak wspomniałeś samochodów jest 5, tak?? Dróg około 300 km, według ciebie jest fizycznie możliwe, żeby jednocześnie te drogi odśnieżyć?? A Atena jeśli porusza problem ludzi w wieku podeszłym i chorych, to już jest trochę przesada, bo tacy to mają kłopoty o każdej porze roku, w lecie za gorąco dla nich na wiosnę i jesień deszcze, chlapa. A ja podsumowując stwierdzę, że od kilku dni wy chyba nie wychodziliście z domów. Nawet nie wiecie jaki jest faktycznie stan dróg, przejdźcie się po mieście. A wracając znowu do dzieci, to nie wiem jakie ty widziałaś, bo te które ja widziałem bawiące się w śniegu rzucające kulkami, ogólnie zadowolone z zimy nie wyglądały na smutne. A druga sprawa Atena jeśli masz starszych i schorowanych sąsiadów, idź do nich, zaproponuj, że zrobisz im zakupy, pojedziesz, czy pójdziesz do apteki, a nie siedzisz w oknie i obserwujech jak się męczą i pozwalasz na to. Wykaż się inicjatywą. Jak wcześniej pisałaś o pomysłowości zagranicznych służb, to zaproponuj coś, rzuć pomysł, może okażę się skuteczny.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 04 Grudzień, 2010, 13:44:14 pm »

Fly ... No comments     
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 04 Grudzień, 2010, 18:53:29 pm »

Wczoraj jak jechałam i wcześniej obwodnicą to ona miała dużo do życzenia  by była czarna .  Na drodze krajowej od Godzieszowa do Zgorzelca(94)  tam jest piękna czarna droga ...  I jednak jest możliwe by było lepiej  .
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #23 : 04 Grudzień, 2010, 19:09:25 pm »

mi rowniez brak slow. a przez miasto przebijam sie i widze przebijajacych i pieszo i zmotoryzowanie niemal od poczatku opadow. jesli uwazasz ze odsniezanie=usuwanie zasp to ja ci tez radze - rusz sie z domu i odwiedz oscienne powiaty, daleko nie trzeba jechac zeby widziec roznice w jakosci.

ad 5 aut vs 300km drog - zastanow sie jaka wypowiedz komentujemy w watku. i pomysl jakie komentarze pojawilyby sie gdybysmy np. my z atena otworzyli watek w ktorym napisalibysmy ze startujemy w tour de france, bo mamy dwa skladaki

mimo wszystko zauwaz ze wazna jest tez strategia i pomyslowosc. w okolicach Novego Mesta jest kilka drog nieodsniezanych - informuja o tym znaki, niemalze caly rok, tak ze jesli ktos ma do tego jakies obiekcje to nie jest zaskoczony w ostatnim momencie i odpowiednio sie moze przygotowac .
u nas mamy lokalna tv, swobode pisania chocby na tym forum, radio. ktos w ogole podal jaki jest plan odsniezania? chaotycznym dzialaniem przy ograniczonych srodkach wiele duzo nie zawalczysz, a wystarczy skupic sie na kilku newralgicznych skrzyzowaniach i ulicach zeby zapewnic plynnosc komunikacyjna. poinformowanie mieszkancow gdzie beda skupione sily umozliwia rowniez im lepsze gospodarowanie swoimi zasobami.

kolejna rzecz - niektore drogi sa odsniezane bardzo wasko - z roznych przyczyn, i jak wiadomo ciezko sie na takiej drodze wyminac. niewielkim nakladem pracy mozna odsniezyc na nich punkty przeznaczone do mijania sie aut.

spojrz tez na prognozy :
http://new.meteo.pl/php/meteorogram_id_coamps.php?ntype=2n&id=1063
i zauwaz - gdyby usunieto snieg na wstepnym etapie, gdy jeszcze byl sypki i nie ubity przez samochody - a pamietajmy ze pierwsze opady dzialy sie w nocy, czyli w czasie gdy ruch pieszy i samochodowy byl na minimalnym poziomie - mielibysmy ladnie odsniezone miasto az do dzis, a jak widac z prognozy rowniez na najblizsze 3 dni. temperatura wskazuje ze snieg sie utrzyma, a za kolejne 3 dni nastanie era chlapy i wtedy dopiero zacznie sie prawdziwy hardcore, z typowym blotem, topniejacymi zaspami, chlapa, szklanka po zmroku - bo temperatury ujemne jednak nadal beda - w koncu jak sam pisales - zima, no i odpadnie opcja np. sypania soli na skrzyzowaniach czy wzniesieniach bo topniejacy i nie usuniety snieg stworzy wartkie strumienie plynace ulicami ktore beda wszystko ladnie zmywac - pozostawiajac na noc sliczne lodowisko.

zreszta... scenariusz jak prawie w kazdym roku w ktorym spadl snieg...

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 05 Grudzień, 2010, 13:17:24 pm »

Boże, jakie Wy w ogóle macie problemy... Jak Was tak boli, że starsi schorowani ludzie nie mogą dojśc do apteki, to pomóżcie im i sami pójdzie to tej apteki czy sklepu. Dzieci zostawcie w spokoju, bo one akurat to mają najwięcej z tego radochy. Pare razy musieliście przeskoczyć jakąś zaspę i już płacz. Was to dopiero zima zaskoczyła. Utrzymanie dróg etc. w Polsce mamy takie jakie mamy od już dobrych kilku lat, więc czego oczekujecie? że ktoś Wam ładnie odśnieży droge spod domu do pracy, czy szkoły? A co do szkoły, to jakoś nie pamiętam, żeby moje koleżanki czy koledzy byli załamani z tego powodu, że autobus do szkoły się spóźnił, wręcz odwrotnie, bo nauczyciele to respektowali i nie wyciągano żadnych konsekwencji. Pogódźcie się z tym, że mieszamy w POLSCE, a jak chcecie czarne drogi  chodniki to wyprowadzźcie się nawet do Goerlitz i po problemie, a nie non stop narzekacie. Żałosne to się już robi.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #25 : 05 Grudzień, 2010, 14:06:30 pm »

akurat to nie ma nic z polska wspolnego, sasiednie powiaty sobie radza ok.
a w ogole to mieszkam w polsce wiec mam mieszkac w syfie
i nie szanowac pracujacych ludzi ? zauwazam fuszerke za wspolne pieniadze to mam wypierd* ? co powiesz ludziom ktorzy czekaja np. na karetke?
nie podoba mi sie to jak z braku argumentow uciekasz sie do osobistych wycieczek, tak jakby mi zalezalo zeby mi nie wiem, chodnik ktos odsniezal pod domem - zauwaz ze rozmawiamy o czyms innym.

nie ja zaczalem ten watek i wypowiadam sie nie tylko z powodu tego co sie dzieje teraz, problem wraca rok rocznie i nic sie z nim nie robi, a to nie jest wg. mnie ok, zwlaszcza ze za ta 'robote' bierze sie pieniadze.
 Moze np. zamiast zlecac co roku to zadanie firmie ktora rok rocznie nie daje rady rozpisac na to zadanie przetarg? tak jak pisal Fly - dac komus zarobic, nie koniecznie tym samym ludziom co roku...








Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 05 Grudzień, 2010, 14:10:02 pm »

no to zrób coś w tym kierunku,a nie siedzisz przed kompem i piszesz elaboraty. ciągle gdybacie, nakręcacie się, wkurzacie, a skoro jest Wam tak źle to działajcie :/
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 12
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 05 Grudzień, 2010, 21:02:55 pm »

Atena skapitulowała, ale myślę, że zimę przetrwa   A ty Curious piszesz jakbyśmy mieli do czynienia z totalnym kataklizmem, wręcz z końcem świata, a przecież to kolejna, taka sama jak poprzednie, zima. A poza tym nie wierz w prognozy, bo one codziennie się zmieniają, a nawet zaskakują samych meteorologów Chichot:D:D
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #28 : 06 Grudzień, 2010, 01:18:00 am »

A ty Curious piszesz jakbyśmy mieli do czynienia z totalnym kataklizmem, wręcz z końcem świata, a przecież to kolejna, taka sama jak poprzednie, zima. A poza tym nie wierz w prognozy, bo one codziennie się zmieniają, a nawet zaskakują samych meteorologów Chichot:D:D
Mając do dyspozycji technikę, o której w XIX wieku można było jedynie śnić to patrząc na to co się wyrabia to rzeczywiście jest kataklizm, kataklizm sprawności służb komunalnych
Po co w sołectwach się robi chodniki?
A chyba tylko po to aby pług miał gdzie zsunąć śnieg z jezdni.
Po co są wybory?
A chyba tylko po to aby w końcu znaleźć sposób na usunięcie tego śniegu z chodników
Co do prognoz, jako rolnik od dawna korzystam z newmeteo. W porównaniu do prognoz telewizyjnych, te nie zaskakują.
W lecie na newmeteo już trzy dni wcześniej można było zobaczyć nadchodzący kataklizm.
Czy odpowiednie służby na to zareagowały? Czy np. rozpoczęto wcześniej zrzut wody na zaporach tak aby się przygotować do nadchodzących opadów?
Gdyby zrobiono zapas na zbiornikach (można to obliczyć z prognozy opadów - na meteogramach newmeteo były "piki" pokazujące maksymalny opad oraz wykresy natężenia opadu "rozpisane" na godziny) to woda by się nie przelała w Złotnikach a reporterzy tvn (chyba pierwszy raz widzieli tę zaporę i wodę przelewającą się boczną kaskadą) nie wywołaliby paniki w Leśnej.
Pisz sobie dalej fly te ironiczne komentarze, w stosunku do osób, które domagają się normalności to pomyślimy, że robisz to w ramach obowiązków służbowych.
Dzieci zostawcie w spokoju, bo one akurat to mają najwięcej z tego radochy. Pare razy musieliście przeskoczyć jakąś zaspę i już płacz. Was to dopiero zima zaskoczyła.
Atena: każdego dnia widzisz dzieci brnące w śniegu, bo muszą iść do szkoły i takie to jest straszne?? A jak popołudniami te same dzieci tarzają się w śniegu, robią "orzełki" na śniegu, czy wywracają się na sankach, to już jest ok?? Czyżby to był inny śnieg?? Jakiś cieplejszy chyba i przyjemniejszy
Wy to jakieś bliźniaki syjamskie z jedną głową czy co?
Co innego jeździć na sankach i skakać po zaspach dla zabawy a co innego brnąć po ledwo przejezdnej jezdni, prawie ocierając się o przejeżdżające samochody.
Jak przeskoczyć zaspę, która znajduje się na całej długości i szerokości chodnika od początku do końca wsi?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #29 : 06 Grudzień, 2010, 01:25:43 am »

Bo co do dzieci z daleka, to są dowożone autobusami.
No, no...
Mistrz propagandy, prawie dr J.P.Goebbels
W takich warunkach to nawet przejście jednego metra może skończyć się tragedią
A poza tym co ciebie obchodzą czyjeś premie, jeżeli takowe są??
Szok
Płaci podatki to ją obchodzą. Mnie też obchodzą. System premiowy jest wypaczony. Premia stała się stałym elementem, obojętnie czy się "firma" wywiązuje z obowiązków czy nie.
To tak jak było w Gminie Lubań, na szczęście z byłym już wójtem.
Kontrole (2005 r.  i 2009 r.) Regionalnej Izby Obrachunkowej wykazały potworny bałagan w finansach gminy.
Jednocześnie wójt (Pan Herdzik) podejmował decyzje fatalne w skutkach za co gmina zapłaciła odszkodowania a co już jest kuriozalne, część decyzji podejmował kierując się uczuciami (na forum są opublikowane dokumenty to potwierdzające).
Rada Gminy przyznała Panu Herdzikowi nagrodę pieniężną w wysokości 3 000,- zł za sprawne wykonywanie funkcji wójta
Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła, że nagroda została przyznana bezprawnie z naruszeniem jakichś tam przepisów
Franz Kafka to napisał? Niestety to rzeczywistość. Chora rzeczywistość, w której część osobników (zainteresowanych istniejącym stanem rzeczy?) próbuje nam wmówić, że nienormalne to normalne
Na szczęście, społeczność coraz bardziej interesuje się tym co się dzieje i widać to właśnie w wynikach wyborów.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Zneutralizowano atak biochemiczny Bieżące wiadomości Oficer prasowy OTPS SG 0 2633 Ostatnia wiadomość 10 Październik, 2008, 11:38:26 am
wysłane przez Oficer prasowy OTPS SG
Zneutralizowano atak biochemiczny Bieżące wiadomości Oficer prasowy OTPS SG 0 2568 Ostatnia wiadomość 10 Październik, 2008, 11:44:16 am
wysłane przez Oficer prasowy OTPS SG
Razem na powiat Kronika Kryminalna Antoś 1 6373 Ostatnia wiadomość 19 Październik, 2008, 23:48:04 pm
wysłane przez x
Rozsławili powiat Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 4271 Ostatnia wiadomość 18 Czerwiec, 2009, 15:27:24 pm
wysłane przez Bernard
nasz powiat;-/beznadzieja i brak perspektyw Hydepark « 1 2 » julia 23 22712 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2013, 16:31:45 pm
wysłane przez janus58144
Ogłoszenie stanu alarmu powodziowego [POWIAT] Bieżące wiadomości powiat 0 4088 Ostatnia wiadomość 22 Lipiec, 2011, 11:06:04 am
wysłane przez powiat
W oczekiwaniu na atak zimy Polecane - Strona główna red. 2 3676 Ostatnia wiadomość 19 Styczeń, 2012, 18:16:40 pm
wysłane przez Firefoks
Powiat najlepszy w województwie Powiat lubański « 1 2 » powiat 19 23565 Ostatnia wiadomość 01 Marzec, 2014, 18:28:46 pm
wysłane przez Firefoks
A to powiat właśnie! Arkadiusz Słowiński « 1 2 » Arkadiusz Słowiński 24 25789 Ostatnia wiadomość 09 Czerwiec, 2014, 14:18:34 pm
wysłane przez Jola
KWW OKW Powiat 2014 Polityka « 1 2 3 » janus58144 35 70972 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2015, 18:29:48 pm
wysłane przez Lider