Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Powiat przygotowany na atak zimy  (Przeczytany 60808 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 01 Grudzień, 2010, 10:49:26 am »

270 km dróg wojewódzkich i powiatowych ma do zimowego utrzymania Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaniu.
- obecnie posiadamy sprzęt własny do zimowego utrzymania dróg - mówi dyrektor PZD Włodzimierz Stefański. Na drogach pracuje stale 5 samochodów. Generalna zasada jest taka, że przystępujemy do pracy po ustąpieniu opadów. - Z tym że nie zawsze pokrywa się to w praktyce, a przy obecnym natężeniu ruchu trzeba jeździć non stop - mówi dyrektor Stefański.

Na pytanie, czy Powiat zabezpieczył odpowiednią ilość pieniędzy na odśnieżanie w tym roku? - Wystarczająco - odpowiedział Włodzimierz Stefański.



PZD.jpg

* PZD.jpg (102.02 KB, 720x576 - powiększony/pobrany 677 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 01 Grudzień, 2010, 23:28:19 pm »

Jutro egzamin 2010 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #2 : 02 Grudzień, 2010, 00:55:54 am »

Dzięki, u mnie zaspy na drodze do kolan
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 02 Grudzień, 2010, 08:17:04 am »

U mnie również, kompletny paraliż. A wczoraj jeden samochód najpierw piasek sypał a za niecałe 10 minut drugie auto z pługiem przejechało i zdarło ten piasek. Zaznaczam, że to było jeszcze przed opadami. Ważne że na premie mieli, co tam zima....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #4 : 02 Grudzień, 2010, 09:24:25 am »

KPINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
totalna kpina....
ludzie...może zamiast kosić kasę, przeznaczycie ja na dodatkowe siły... Co?
po co jeździ pług po Kamiennej Górze (po parku!!!)  Co? nie sypie, nie zgarnia bo szufle ( Co? ) ma za wysoko... wyjeździć kilometry musi... Co? kpina totalna....
GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA... Co? może zacznie wlepiać mandaty za nieodśnieżanie chodników przez wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie... Co? NP. WSPÓLNOCIE W KTÓREJ MIESZKA PAN JAWORSKI (STRAŻNIK MIEJSKI)... Co? zimno im w tyłki.... Co? chodnikami nie można przejść... żeby człowiek musiał chodzić po ulicy bo nie będzie szedł ponad kostki w śniegu, pod którym jest oblodzony asfalt... Co?
może dać bezrobotnym trochę pracy przy odśnieżaniu...Co? może więźniowie z ZK by zarobili na chleb sobie a nie żyli na garnuszku państwa (NASZYM!!!)....Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +90/-215
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 02 Grudzień, 2010, 10:39:13 am »

Panie Rowiński zasypało nas a sprzet odsnerzajacy odsnierza tylko wybranych... Pan Komędziński juz o 8:15 miał dzis odsnierzoną droge dojazdowa do swojego domu a nasze ulice dalej nie przejezdne nie wspomne o uliczkach podobnych do ulicy P.Komędzińskiego. Po tel. wykonamym do ZGUKu Pani odpowiedziała mi ze UM ma umowe z nimi na odsnierzanie wybranych ulic w pierwszej kolejnosci.Nastepnie po rozmowie z Panem Miękosiem zaprzeczył on ze takiej umowy nie było.Wiec jestesmy światkami kolejnych układów.Dziś jeszcze powiadamiam gazete codzienną o tym fakcie:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #6 : 02 Grudzień, 2010, 12:37:17 pm »

wg. tego co widac odsniezanie idzie leniwie. snieznych dni jest tylko kilka w roku, ludzi bez pracy duzo. rowniez sprzet do odsniezania nie jest az tak drogi - jesli w lecie mozna kosic trawe (co nie jest w ogole wg. mnie operacja potrzebna komukolwiek w czasach kryzysu - nie jest to sprawa 'strategiczna' ) to dlaczego w zimie nie odsniezac?

co do czekania az ustana opady - odsniezanie daje najlepsze efekty gdy zacznie sie je wlasnie od pierwszych opadow, tak zeby zapobiec tworzeniu sie zmarznietej lodowej skorupy na nawierzchni. jesli uda sie odslonic asfalt i to juz 90% sukcesu, bo on pozniej ma szanse rozgrzac sie od slonca w dzien (snieg rozgrzewa sie duzo slabiej), jak rowniez utrzymac cieplo bedac rozgrzewany ruchem samochodow (snieg rozbryzguje sie na boki i tam przekazuje energie).

mysle tez ze wypadaloby na czas mrozow uruchomic dodatkowe kursy komunikacji miejskiej - wg. prognoz to tylko kilka dni, wykonanie wiec wiekszej ilosci kursow (polecalbym rowniez wieksza ilsoc tras...)  nie bedzie jakims super obciazeniem finansowym (zwlaszcza ze nie sa przeciez darmowe) .

osobiscie widzialbym to tak ze po miescie jezdziloby kilka autobusow - jedne drozsze i 'pospieszne' , na trasach wahadlowych - dla ludzi ktorym zalezy na sprawnym pokonaniu dystansu i okazyjne wydanie 2pln nie stanowi jakiegos zyciowego problemu,
oraz 'slimaki' ktore kluczylyby wolniutko po uliczkach i zakamarkach jezdzac 'w kolko' i zbierajac ludzi starszych i mniej zamoznych - o nieco tanszym bilecie 'sieciowym' (np. za 2pln mozliwe byloby korzystanie z takiego autobusu caly dzien) - umozliwialyby przede wszystkim spokojne ogrzanie sie.

w zalaczniku po raz pierwszy chyba w historii odsniezony chodnik przy ul. esperantystow oraz ladnie odsniezona ulica Kopernika

kopernika_goebbelsstrasse__fix_lofi.jpg

* kopernika_goebbelsstrasse__fix_lofi.jpg (247.07 KB, 1440x1080 - powiększony/pobrany 651 razy.)
esperantystow_2_lofi.jpg

* esperantystow_2_lofi.jpg (236.24 KB, 1440x1080 - powiększony/pobrany 663 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 02 Grudzień, 2010, 16:45:59 pm »

Wiecie, co mnie bawi? Że zawsze słyszę, iż "zima zaskoczyła drogowców", rokrocznie. Zima zaskoczyć drogowców to i może, ale np. w Egipcie a nie w Polsce. Będąc we Francji, widziałam akcję odśnieżania. Pług był nisko, przy ziemi. Zabierał śnieg jak należy. Droga poprzez śnieg nie traciła na szerokości. Nadmiar śniegu był ładowany na wywrotkę i wywożony z punktów, do których śnieg był spychany przez pługi. A u nas? Jeśli wogóle odśnieżą, to auta mają problem, aby się minąć. Większe pojazdy spychają mniejsze w zaspy. O pieszych nie wspomnę. A pług ma być wysoko podniesiony "żeby się nie zniszczył", tak mi powiedział szef PZD. Rozumiem, że nie na każdej drodze można pługiem sunąć, no ale ... Zadzwonisz i powiesz, że nie odśnieżone i że jest kłopot na drodze przez śnieg, pani przez tel. okłamie cię mówiąc, że "właśnie pług tam jedzie". Oj, różnie to z tym dojechaniem jest.... Prowadzę działalność gospodarczą, muszę przewidzieć wszystko, i kryzys, i klientów czy przyjdą czy nie, po prostu wszystko. A ci od dróg jakoś śniegu przewidzieć nie mogą, choć każda stacja meteo podaje z wyprzedzeniem prognozę. I jeszcze trzynastki dostają za dobrze wykonaną pracę, czyli za to, że mnóstwo aut podjechać czy ruszyć nie może, za stłuczki kierowców, etc etc. Kiedy to się skończy?
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2010, 16:49:49 pm wysłane przez Atena » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #8 : 02 Grudzień, 2010, 18:20:02 pm »

plugu nie mozna u nas trzymac nisko, bo mozna zahaczyc o rozne wystajace z drogi  artefakty, np. studzienki sciekowe. ogolnie profil drog u nas jest wybitnie urozmaicony
niestety odsniezanie to ciezka praca, ale przeciez mamy tyle rak do pracy! szpadlem i miotla by mozna cale miasto odsniezyc...
i tak jak piszesz, prognozy sa _szczegolowe_ na +3 dni do przodu, podaja _dokladnie_ o ktorej godzinie spadnie ile sniegu... nie ma szans byc 'zaskoczonym'
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #9 : 03 Grudzień, 2010, 09:35:20 am »

... nie ma szans byc 'zaskoczonym'



a jednak można...
do Zgorzelca droga czarna...autobus sunie jak się patrzy...nie ma większych problemów...wjeżdża do Lubania...na obwodnicy odśnieżony jeden pas...i to ledwo co....ja się pytam: KTO ZA TAKI STAN RZECZY DOSTANIE PO D****.... Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co?
nie obchodzi mnie czyja to droga kto tam ma jeździć...koło starostwa od 6 rano jeździ traktor i śnieg odwala zza urzędu...a na ulicach kicha...
Zgorzelec zaczął już wywozić śnieg z ulic: http://www.zinfo.pl/artykuly/5114
a u nas kiedy... Co? Co? Co? Co? Co? Co? na wiosnę... Co? Co? Co? Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #10 : 03 Grudzień, 2010, 10:20:07 am »

ano, tlumaczenie ze te drogi sa kogostam, te nasze , a te juz nie - to na prawde niska pilka. obywatele placa podatki, i chca miec sprawne miasto. jesli ktos sie z odsniezania nie wywiazuje - kto ich ma o to oskarzac? mieszkancy maja latac z mapkami i gps'em i wysylac pozwy? czyj to p* obowiazek jako GOSPODARZY ?
i od czego trzeba zaczac? od marudzenia czyja droga jest, czy od przejechania plugiem?

rowniez to gospodarze, wraz ze straza miejska powinni pilnowac chocby terminow odsniezania. ztcw. jesli chodzi o pilnowanie np. prywatnych wlascicieli posesji to sprawa leci bardzo sprawnie i mandaty sie sypia, tyle ze na tym sie konczy - chodniki zostaja ze zwalami sniegu - chociaz prawo stanowi ze jesli wlasciciel nie ma mozliwosci odsniezania to zwyczajnie zajmuje sie tym miasto - za odpowiednia oplata, ktora pozniej zostaje obciazony wlasciciel. jest to normalna sprawa bo nie kazdy ma fizyczna mozliwosc ganiania z szufla - niektorzy pracuja, sa chorzy lub zwyczajnie starzy. tlumaczenie ze cos jest nie odsniezone bo wlasciciel zawinil jest wiec zupelnie nie na miejscu.



Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 03 Grudzień, 2010, 10:31:21 am »

 Z politowaniem ale , ładnie teraz na dworze !!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #12 : 03 Grudzień, 2010, 10:40:46 am »

Z politowaniem ale , ładnie teraz na dworze !!

cudownie. szczególnie na kamiennej i poligonach:) może to zboczone ale lubię zimę:)

chociaz prawo stanowi ze jesli wlasciciel nie ma mozliwosci odsniezania to zwyczajnie zajmuje sie tym miasto - za odpowiednia oplata, ktora pozniej zostaje obciazony wlasciciel.


o tym to myślę, że mało kto słyszał...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 12
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 04 Grudzień, 2010, 02:08:12 am »

To i ja się podłączę do tematu. Na początek wszystkich chyba rozczaruję i przypomnę, że jest taka pora roku jak zima. Może niektórzy o tym zapomnieli, ale tak jest. I dodam, że w zimie pada śnieg Nie rozumiem ludzi, których celem życiowym jest ciągłe narzekanie. Ktoś wyżej napisał, że drogowcy powinni zacząć odśnieżać zanim będzie zasypane śniegiem- dobre Jeszcze trochę, to co niektórym zacznie przeszkadzać to, że na jesień liście spadają z drzew i bezczelnie leżą na ziemi. A wiecie co jest najlepsze?? To że ludzie są tak leniwi, że 300 metrów do kiosku po gazetę czy fajki jadą samochodem i mają czas, żeby oczyścić samochód ze śniegu i to im nie przeszkadza. Ale jak już jadą po tą gazetę przez 10 minut to trzeba nawyklinać na drogowców, że drogi do du...y. To jest dopiero kpina, bo przecież Lubań to prawie Wrocłąw, gdzie odległośc od krańca miasta do drugiego krańca do 30 kilometrów. ( tak na marginesie z ul. Jeleniogórskiej na os. Piast idzie się 25 minut, ale to jest wysiłek przecież ponad możliwości człowieka). Ostatnio kobieta idąca chodnikiem- bardzo ładnie odśnieżonym burczała pod nosem, że po drugiej stronie drogi chodnik jest nieodśnieżony- ja się zastanawiam- ile jej chodników potrzeba?? Chichot
Np. Atena była we Francji i tam widziała jak to sprawnie drogowcy radzą sobie ze śniegiem- przypominam- w Polsce mieszkamy- w dużo biedniejszym kraju !! Aha- chciałbym jeszcze pozdrowić wszystkich tych nadwyraz idealnych osobników, którzy tak idealnie wykonują swoją pracę, jaka by nie była, bo wszyscy Polacy są tak pracowici, że zasuwają te swoje 8 godzin bez żadnej przerwy   Aaaaa i to  jeszcze nie koniec: W nawiązaniu do użytkownika Curious, który pisał wyżej o przynależności dróg (że te należą do tych, tamte do tamtych). W takim razie zapraszam pana Curious do mnie na podwórko, sprzęt udospępnię, tylko za darmo proszę mi odśnieżyć- przecież nic nie szkodzi, że to nie należy do Curious 

Pozdrawiam wszystkich oczekujących na wiosnę Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 04 Grudzień, 2010, 10:27:59 am »

Fly ...
Skoro Tobie odpowiada taki stan dróg zimą, jaki jest, to Twoja sprawa. Mnie nie odpowiada i odpowiadał nie będzie. Każdego dnia widzę dzieci brnące w śniegu, muszą iść do szkoły, prawda? Idą nie 100 m, idą ponad 1000 metrów. Każdego dnia ktoś wybiera się do sklepu, sklep jest tak samo blisko jak ta szkoła. Drogą, nie chodnikami, takiego luksusu tu nie ma. Autobusu dowożącego też nie ma. Zatem bądź tak dobry i nie pisz o jakimś lenistwie etc., to mocno nie na miejscu. A Francja, owszem, kraj bogatszy od Polski. Ale tu o pomysły chodzi a nie bogactwo. To źle czerpać wzorce od kogoś mądrzejszego? Zadowalasz się minimalizmem, zadowalaj, Twoja sprawa. Osobiście nie zadowalam i zadowalać nie będę. I wymagać też będę. Ktoś premie bierze, niech pracuje na tą/te premie jak należy. W Europie mieszkamy. Skoro mają odśnieżać byle jak albo wcale, skoro mają kłamać ludzi, że "już jedzie auto odśnieżyć" a auto wcale nie dojeżdża, to po co te przetargi? Nie róbmy przetargów, akcji odśnieżania nie będzie i po sprawie. A tymczasem przetargi się odbywają a z odśnieżaniem kiepsko.
I bynajmniej nie jestem leniwa, pomysłów mi nie brak, sama odśnieżam spory odcinek drogi do swojego domu i firmy. I posypuję piaskiem. Drogę, która nie do mnie należy. Ale mam współczucie Fly, dla tych którzy tego zrobić nie są w stanie.
Aha, i jeszcze jedno. To indywidualna sprawa każdego, czy woli iść czy jechać do kiosku po gazety. Ani mnie ani Tobie nic do tego. Tolerancja ...
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2010, 11:44:34 am wysłane przez Atena » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Zneutralizowano atak biochemiczny Bieżące wiadomości Oficer prasowy OTPS SG 0 2633 Ostatnia wiadomość 10 Październik, 2008, 11:38:26 am
wysłane przez Oficer prasowy OTPS SG
Zneutralizowano atak biochemiczny Bieżące wiadomości Oficer prasowy OTPS SG 0 2568 Ostatnia wiadomość 10 Październik, 2008, 11:44:16 am
wysłane przez Oficer prasowy OTPS SG
Razem na powiat Kronika Kryminalna Antoś 1 6374 Ostatnia wiadomość 19 Październik, 2008, 23:48:04 pm
wysłane przez x
Rozsławili powiat Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 4271 Ostatnia wiadomość 18 Czerwiec, 2009, 15:27:24 pm
wysłane przez Bernard
nasz powiat;-/beznadzieja i brak perspektyw Hydepark « 1 2 » julia 23 22713 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2013, 16:31:45 pm
wysłane przez janus58144
Ogłoszenie stanu alarmu powodziowego [POWIAT] Bieżące wiadomości powiat 0 4088 Ostatnia wiadomość 22 Lipiec, 2011, 11:06:04 am
wysłane przez powiat
W oczekiwaniu na atak zimy Polecane - Strona główna red. 2 3676 Ostatnia wiadomość 19 Styczeń, 2012, 18:16:40 pm
wysłane przez Firefoks
Powiat najlepszy w województwie Powiat lubański « 1 2 » powiat 19 23568 Ostatnia wiadomość 01 Marzec, 2014, 18:28:46 pm
wysłane przez Firefoks
A to powiat właśnie! Arkadiusz Słowiński « 1 2 » Arkadiusz Słowiński 24 25790 Ostatnia wiadomość 09 Czerwiec, 2014, 14:18:34 pm
wysłane przez Jola
KWW OKW Powiat 2014 Polityka « 1 2 3 » janus58144 35 70979 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2015, 18:29:48 pm
wysłane przez Lider