Strony: 1 ... 76 77 [78]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 891941 razy)
0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1155 : 22 Grudzień, 2016, 13:58:16 pm »

Przypadło mi to miłe i piękne zadanie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim dobrym, kochanym Świętym Mikołajom, dzięki którym zagościł radosny uśmiech na licu Danusi,mieszkanki Cieplic, kobiety bardzo schorowanej a jednocześnie niesamowicie energicznej.
Oto cytat podziękowań Danusi, które przesłała mi na priv:
"Moja droga Jolu ,nawet nie zdajesz sobie sprawy, jaką przyjemność sprawiliście mi ,Anitka ,Emil i Ty kochanie ,do dziś nie mogę się nacieszyć,bardzo Ci dziękuję i Kasi również i tym osobom których nie znam a mi pomogli ,Dla mnie jest to dar ,który niesie radość ,miłość zrozumienie i nadzieję na lepsze jutro.Pomimo że moja sytuacja nigdy się nie polepszy,i zdrowie nie będzie lepsze ,ale mam Was kochani którzy są ,dają to co mi tak bardzo brakowało ,Bardzo Wam serdecznie dziękuję ,i życzę zdrowych , szczęśliwych , radosnych Świąt Bożego Narodzenia,oraz Błogosławieństwa Bożego wasza dozgonnie wdzięczna Danusia"
A podziękowania należą się (wymieniam w kolejności alfabetycznej)
ANTONIAK BARBARA
BOGDANOWICZ FRANCISZEK
BOGUSŁAWSKA KATARZYNA
CICHOŃ URSZULA
CYRIKAS IRENEUSZ
DOBRZYŃSKI EMIL
GLUZA PAWEŁ
GRANISZ AGNIESZKA
HAŁAKUĆ JAN
JASIOROWSKA JOANNA
JAWORSKI KRZYSZTOF
KOSAKOWSKI STANISŁAW
MASŁOWSKA STANISŁAWA
RAGUCKA URSZULA
ROGOZA IRENA
RÓŻAŃSKA ŚWIDERSKA AGATA
SŁOWIŃSKI ARKADIUSZ
TYNKIEWICZ JOANNA
ZEMBIK TERESA
Od siebie dodam jeszcze, że super jest znać tylu ludzi o dobrym sercu, zdolnych do empatii a świadomość tego podnosi człowieka na duchu w chwilach smutku i zwątpienia.  
Dodatkowo to piękna rzecz, która połączyła w działaniu mieszkańców Lubania i Jeleniej Góry niezależnie od poglądów, przekonań czy innych różnic.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2016, 14:01:37 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1156 : 12 Marzec, 2017, 05:33:52 am »

Jak się jest zwykłym robolem, dla którego urzędnicy zazwyczaj nie mają szacunku, to za błahostkę można dyscyplinarnie w hukiem z pracy wylecieć a jeśli jest się na stanowisku i ma się szerokie plecy, to nawet będąc szalonym, można długie lata kierownicze stanowisko zajmować, krzywdząc przy tym podwładnych.
Krytykujemy podwójne standardy w UE a przecież tu na miejscu w kraju takie podwójne standardy to często norma. Przykre to wszystko a nawet tragiczne dla tych, którzy cierpią z powodu takiej parszywej rzeczywistości.
Chciałabym żeby to były czcze wymysły ale to niestety prawda, która dotyczy także Lubania a myślałam kiedyś naiwnie, że ze zmianą władzy w mieście takie rzeczy się skończą  Smutny ale przecież stara władza wciąż siedzi na dobrze opłacanym Samorządowym stołku.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +6/-0
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1157 : 28 Marzec, 2017, 16:42:48 pm »

No po prostu ręce opadają.
Dziś dziecko przynosi ze szkoły zeszyt z wpisanymi tam żądaniami nauczycieli i informacją o strajku.
Po pierwsze to ja żądam wyciągnięcia surowych konsekwencji od nauczycieli którzy do politykowania wykorzystują zeszyt dziecka.
Po drugie rządam od tychże nauczycieli przestrzegania Konstytucji która gwarantuje a nawet nakazuje obowiązek szkolny dzieciom. Uniemożliwienie dzieciom w dniu strajku prawa do nauki to złamanie ich praw. Proszę o zawiadomienie kuratota, prokuratora i Rzecznika Praw Dziecka a także dyscyplinarne zwolnienie z pracy nauczycieli łamiących prawo. Chcą strajkować to proszę nie koszyem dzieci np. w sobotę
Po trzecie nie ma żadnych racjonalnych powodów poza politycznymi by strajkować. Znów podwyżka? To chyba żarty. Naiczyciele najbardziej roszczeniowa grupa z wiecznymi pretensjami do całego świata. Tymczasem najbardziej uprzywilijowana, z gwarancją pracy do końca życia. Kto tak ma? Może wreszcie trochę pokory. Wstyd mi że mamy tak perfidnych nauczycieli że kosztem dzieci, nawet tych 6, 7 letnich realizują swoje prywatne interesy i wciągają je w politykę. Wstyd. Żeby nie powiedzieć nic gorszego
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1158 : 29 Marzec, 2017, 10:22:01 am »

Rodzice protestują przeciw strajkowi nauczycieli! "To anarchia w szkole i bardzo zły przykład dla Waszych wychowanków, a naszych dzieci"

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/333418-rodzice-protestuja-przeciw-strajkowi-nauczycieli-to-anarchia-w-szkole-i-bardzo-zly-przyklad-dla-waszych-wychowankow-a-naszych-dzieci
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1159 : 27 Lipiec, 2017, 11:11:32 am »

Lubański PKS to porażka, jeżdżąc nim  człowiek zwyczajnie naraża swoje życie i zdrowie. Wiem, że większość ludzi jeździ teraz samochodami ale niestety nie usprawiedliwia to faktu, jakimi gruchotami jeździ PKS, narażając tym samym  zdrowie i życie potencjalnych pasażerów.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +6/-0
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1160 : 15 Październik, 2017, 22:54:23 pm »

Lubański PKS to katastrofa a nie porażka. Oddał najlepsze tereny w centrum miasta pod budowę centrum handlowego a dostał w zamian kiczowate, stwarzające niebezpieczeństwo miejsca do wsiadania i wysiadania podróżmych. Czy ktoś przed realizacją widział ten projekt i się na to zgodził? Wysepki wąziutkie, na nich nawciskane wiaty, ledwo dwie osoby mieszczą się na szerokości wysepki,  a wyminąć się na nich to już obłęd. Dziwne że ludzie jeszcze się nie stratowali przy wsiadaniu i wysiadaniu. Albo nie wpadł nikt pod nadjeżdżający autobus. To koszmar. Aby było ciekawiej te wysepki parkingowe gdzie stoją stłoczeni jak w puszce ludzie są używane jako chodnik do centrum handlowego (bo innego inwestor nie wybudował) przez co łażą klienci padażerom niemal po głowach. Kto za takie coś wziął pieniądze? To zagraża życiu i zdrowiu ludzi i urąga bezpieczeństwu i godności człowieka. Jaki nadzór odebrał taką spapraną robotę?  Nie dziwię się że ludzie mają dość i tam nie chodzą na zakupy. Szkoda tylko biednych pasażerów. W dodatku włączenie dróg pks i centrum handlowego w ul. Lwówecką to złamanie wszelkich teguł i storzenie niebezpieczeństwa w ruchu pieszych. Jak piesi mają przejść z centrum do torowej? Nie ma znaków, pasow, urwane chodnik. Pytam się jaki nadzór budowlany odebrał tą robotę? Co to byli za projektanci że takiego bubla stworzyli. Jednym słowem kosznar ale chyba coś nie tak z przepisami
« Ostatnia zmiana: 15 Październik, 2017, 23:06:12 pm wysłane przez Makduf » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1161 : 26 Listopad, 2017, 18:48:07 pm »

Witam szanownych użytkowników!

Czytacie czasem protokoły z sesji Rady Miasta ?? Tutaj jeden cytat:

"Pan Henryk Wójcik w swoim wystąpieniu stwierdził, że od 01.07.2017 r. jest radnym
niezależnym a decyzję tą rozważał już od roku. Liczył się z tym, że rezygnując z członkostwa w
Klubie będzie odwołany z funkcji Przewodniczącego Komisji. Wyjaśnił powody rezygnacji z
członkostwa. Stwierdził, że w klubie był bardzo aktywny ale po pół roku zorientował się , że
to co było zaplanowane w programie wyborczym nie jest realizowane. Klub jest klubem
niedemokratycznym, a w jego przypadku pomimo wcześniejszych obietnic nic nie zostało
zrealizowane. Tym klubem dowodzi doradca Burmistrza i Burmistrz Arkadiusz Słowiński.
Opozycja wewnętrzna, do której należał w 99% akceptowała uchwały. Wcześniej w klubie
było więcej młodych butnych radnych. Stwierdził, że w kampanii wyborczej sam promował
na Burmistrza Arkadiusza Słowińskiego. Polityka finansowa Zarządu Miasta zdecydowała o
tym, że zdecydował się złożyć rezygnację. Zadłużenie miasta na 30 mln. zł., program realizacji
inwestycji PM nr 5 – rażące błędy na samym początku etapu realizacji. Stwierdził, że gdyby to
on wszedł na tą budowę, to od razu załatwiłby wszystko jak trzeba. Jako przewodniczący
wraz z członkami komisji realizował bardzo bogaty plan, składał szereg wniosków komisji np.
w zakresie oświaty w SP nr 2 dotyczące zmiany obwodu tej szkoły- stwierdził, że pan Mariusz
Tomiczek – Zastępca Burmistrza – mówił, żeby w przypadku obwodu tej szkoły nie otwierać
puszki pandory . Na komisji po raz pierwszy poruszane były wnioski dotyczące sportu (
8 przyczynił się do połączenia klubów sportowych), inicjatywą komisji było też wybudowanie
kompleksu boisk sportowych przy SP nr 1 oraz jeszcze szereg innych wniosków.
"

Źródło: Protokół nr XL/ 40 / 2017 sesji Rady Miasta Lubań odbytej w dniu 26 września 2017 roku


Dobrze, że za rok o tej porze prawdopodobnie będziemy mieli już nową władzę.

Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1162 : 13 Sierpień, 2018, 23:05:56 pm »

Dobry wieczór, a co tu taka cisza?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #1163 : 29 Sierpień, 2018, 07:45:45 am »

-Niedługo będzie głośno...Nawet tu - w spokojnej oazie ,z dala od chorób, brudnej wody ...


mark..
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1164 : 05 Wrzesień, 2018, 12:04:52 pm »

dla zainteresowanych
https://konwojwstydu.pl/
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1165 : 07 Wrzesień, 2018, 13:54:58 pm »

Wspomnienia z wizyty PREZYDENTA
https://pl-pl.facebook.com/andrzejduda/
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1166 : 09 Wrzesień, 2019, 11:14:38 am »

Dawno ale to bardzo dawno nic nie pisałam na moim wątku. Mimo to on nie zaginął, żył i nadal  żyje własnym życiem. Ludzie zaglądają i czytają, więc postanowiłam, że znów zacznę tu pisywać od czasu do czasu. Facebook, choć oblegany, stał się nieco pospolity. Konto na Twitterze utworzyłam, dawno temu ale praktycznie z niego nie korzystam. Czasy się zmieniły w przeciągu ostatniej dekady. Lubań wypiękniał, jest zadbany, z pracą łatwiej. Bezrobocie stało się bardziej hasłem ze słownika niż czymś co występuje tu i teraz. Ludziom nie tylko w tym mieście ale i w tym kraju żyje się coraz lepiej, dostatniej, choć to dopiero początek drogi do normalności, jakiej potrzeba temu krajowi od bardzo dawna. Czasy, gdy jak pączki w maśle żyła rozpieszczana przez wierchuszkę jedynie elitka, wybrana grupa społeczeństwa, wybrana z powodu, dawnych powiązań, zależności czy nieukrywanego oportunizmu, te czasy powoli się zmieniają. nie mówię, że PiS jest idealny, że nie popełnia błędów ale do tej pory nikt inny , żadne z ugrupowań nie pochyliło się nad życiem, troskami oraz wyzyskiem zwykłego szarego obywatela w taki stopniu jak zrobił to PiS. Sceptycy, zwłaszcza ci zagorzali, mam na myśli tych oderwanych od koryta, mogą sobie krzyczeć, narzekać i uprawiać czarnowidztwo a ja wiem, że będzie dobrze, coraz lepiej. Ważne aby naprawiać, udoskonalać i chyba też kontrolować aby nie dochodziło do niegospodarności, służbę zdrowia. No i te nasze nieszczęsne sądy. Ta kasta stawiająca się ponad innymi. W tym sektorze potrzebna jest gruntowna przebudowa. Cieszę się, że doczekałam takich czasów, które napawają mnie optymizmem.    
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 11:18:25 am wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1167 : 10 Wrzesień, 2019, 09:26:38 am »

Z cyklu: wygrzebane z lamusa.

deszcz i skała..............

Niedzielny, szary poranek, ponury,
krople deszczu dają znać o sobie,
pukają rytmicznie, dziobią , skrobią,
w rozłożystą blachę parapetu.
Ich dudnienie układa się w takt,
takt przechodzi w melodię
jednostajną, spokojną, bez polotu,
a jednak przyciągają uwagę.
Nie przechodzą obok niezauważalne.
................................................. ........
Wczoraj widziałam żula z brodą,
bardzo smutnego człowieka.
Pewnie miał duszę i serce
ale dla wielu był niewidzialny.
Dostrzegłam go wśród tłumu,
wydaje mi się, lecz nie jestem pewna,
że przez małą chwilę, przez moment,
czułam jego smutek, rozumiałam niedolę.
Każdego dnia jesteśmy, bywamy ślepi
a nasza ślepota przypomina kamień,
głaz bez drzwi, okien i różnych zakamarków.
Twardy, nieugięty, bez uczuć i bez sumienia.
................................................. ...................
Mała, uparta, jednostajna kropla drąży skałę,
otwiera ją mimo braku okien i drzwi,
jest ślusarzem tego co niemożliwe,
architektem tego co nieuniknione,
jej skuteczność wynika z działania
a martwica głazu to delikt umysłu,
potocznie zwany znieczulicą.
- Jolanta Dobrzyńska
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: 1 ... 76 77 [78]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61008 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10748 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270783 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 407961 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12201 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209142 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36488 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8756 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206554 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA