Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 892266 razy)
0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.



Punkty: +13/-13
Offline Offline

Wpisy: 72
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #780 : 12 Październik, 2014, 00:59:30 am »

Jolu. chodzi i o to, żeby wyeliminować osoby, które są przypadkowe.... które zdecydowały się starować na ostania chwile... ja chodzę od 2 lat na sesje rady miasta .... i widzę jakie są problemy.... mam pomysły jak można niektóre sprawy zrealizować ...ogólnie uważam, że wszyscy powinniśmy poddać się tej Twojej analizie.... bo wiele osób się uaktualnia na ostatnią chwile ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #781 : 13 Październik, 2014, 20:11:35 pm »

Szlachetna Paczka w Lubaniu już dawno skompletowała Wolontariuszy. Jestem bardzo dumna z Lubania. W Jeleniej brakuje jeszcze trzech SuperW a może i dwóch bo dziś namówiłam kolegę syna aby się zgłosił ale niestety wciąż brakuje chętnych. Zawsze wiedziałam, że Lubań jest fajny i wyjątkowy. Pewnie dlatego to miasto nigdy nie przestanie być moim miastem, nawet teraz gdy jestem w Jeleniej to i tak sprawy Lubania są mi bliskie.
Pozdrawiam wszystkich wspaniałych Wolontariuszy z Lubania oraz Liderką Kasię.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #782 : 01 Listopad, 2014, 16:58:16 pm »

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą " - ks. Jan Twardowski

Dzień Wszystkich Świętych. Każdego roku taki sam, chodź nie do końca. Zazwyczaj w dniu pierwszego listopada jest szaro, ponuro, zimno, deszczowo, a bywa, że również gradowo i śnieżnie. Zupełnie jakby aura starała się upodobnić do nastroju tego dnia. W tym roku dzień Wszystkich Świętych był piękny jak nigdy dotąd, słoneczny, ciepły, pogodny, niemalże radosny. Pierwszy listopada, to dzień zadumy, wspomnień, westchnienia nad tym co było, co przeminęło i zostało hen z tyłu za nami. Do pewnych sytuacji, miejsc, rzeczy, można powrócić ale ludzie, którzy odeszli już do nas nie wrócą. Będą żyli jedynie w naszej pamięci. Dziś odwiedzałam z córką, w pierwszej kolejności groby bliskich, trochę przy tym powspominaliśmy, potem przyszła pora odwiedzić groby znajomych. Z nimi również wiązały się pewne historie, więc kolejne wspomnienia, związane z tym przemyślenia, niektóre smutne inne wręcz zabawne. Podczas tych rozmów na  naszych twarzach rysowały się przeróżne emocje, od powagi, smutku, żalu i głębokiej nostalgii do pewnej wesołości a nawet śmiechu, bo przecież los każdego z nas składa z wielu przeżyć, co wiąże się z szerokim wachlarzem emocji a wspomnienia są, co prawda mglistym ale odbiciem tych emocji. Dziś czasy mamy dość dziwne, trochę szalone, rzadko ze sobą rozmawiamy. Ludzie są zabiegani, domownicy mieszkający pod jednym dachem mijają się na orbicie życia niczym elektrony jednego atomu. Rozmawiamy ze sobą zdawkowo, nie zawsze szczerze. Często żyjemy obok siebie, lecz tak naprawdę osobno. Dzień Wszystkich Świętych jest dniem, który nakłania nas do wspólnego sięgania do przeszłości, przemyśleń, spotkań, więc po części zbliża nas żyjących w miejscu spoczynku, tych którzy już odeszli. Dlatego pamiętajmy o   wszystkich żyjących, na których nam zależy czy kiedykolwiek choć trochę zależało, bo gdy odejdą, będzie już za późno i pozostaną nam tylko wspomnienia i odwiedziny tych osób na cmentarzu.

« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2014, 17:19:40 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #783 : 01 Listopad, 2014, 17:35:33 pm »

do tego dodam

https://www.youtube.com/watch?v=QXr08SmkzHI
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #784 : 05 Listopad, 2014, 22:46:47 pm »

Warto obejrzeć

http://luzyce.info/tv-luzyce/srodek-tygodnia-arkadiusz-slowinski-burmistrz-lubania
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #785 : 08 Listopad, 2014, 17:16:56 pm »

Bajki o Dojnej Krowie i Plastusińskim pewnie już wszystkim się znudziły i słusznie bo mi też ale dziś dopadła mnie wena i powstała nowa Bajka. Nowa, to słowo powoli nabiera nowego znaczenia.

Idzie nowe i trzej królowie też.
Uwaga, uwaga. Idzie nowe ! Tylko dlaczego nadchodzi w starym stylu ? Ja śniłam o tym, co kryje się pod nowym anielskim płaszczykiem a to jeden z tych snów, które się sprawdzają. Stary niedobry z rogami, który chce zająć miejsce na tronie po rozważnym i mądrym Królu. Tak naprawdę, to przeciw Królowi jest cała trójca: poprzedni Król, którego mieszczanie już nie chcą, Królowa Śniegu podwójnie prawicowa, która dla dobrych kąsków ze starym królem się układa. Oj przepraszam, pomyliłam się, miało być w dwójnasób prawa Królowa Śniegu czy coś koło tego i ten trzeci, obcy, UFO. Kurde nie tak, znów się rozkojarzyłam i doszłoby do przekłamania w mojej opowieści science fiction, bo to taka przecież jest opowieść. A może nie, już sama nie pamiętam. No więc, ten trzeci to nowy, bardzo przedsiębiorczy ale czy na pewno nowy i na pewno przedsiębiorczy. Nie wiem, mam kłopoty z pamięcią. Muszę sobie lecytynę kupić ale w królestwie o tej przedsiębiorczości w kręgach szlachty i wśród plebsu pogłosek niejakowych nie słyszano.
Ci bystrzejsi mieszczanie uchwycą morał lub jak wolą sedno bajki.

I jakoś tak świątecznie się zrobiło   A może nie, kurde znów mam problem z koncentracją. Żebym tylko nie zapomniała kiedy są wybory.

www.youtube.com/watch?v=sBGx8qmi-HM
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2014, 08:54:07 am wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #786 : 09 Listopad, 2014, 14:09:20 pm »

Mimo tych wszystkich otaczających nas koszmarów, wierzę w lepszy świat i lepszą przyszłość dla Lubania. Osobą, która może to zapewnić jest Arkadiusz Słowiński, obecny i żywię głęboką nadzieję , że również przesyły Burmistrz tego miasta.

www.youtube.com/watch?v=NigotdQPDCA#t=73
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #787 : 09 Listopad, 2014, 14:42:47 pm »

Jolu, niestety ale rzeczywistość analityczna, jest trochę brutalna dla obecnego Burmistrza, znam Arka jest, jak to mówią "spoko gościu" ale jak wiadomo startuje 5 kandydatów, czyli najprawdopodobniej dojdzie do drugiej tury, z kim by nie wszedł Arek, to będzie mecz czterech na jednego, to znaczy, że pozostali będą lobbować na rzecz przeciwnika Arka, takim sposobem Pan Rowiński przegrał 4 lata temu i niestety takim samym sposobem Arek może przegrać teraz, prawdopodobieństwo drugiej tury to 97,3 %
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #788 : 09 Listopad, 2014, 15:15:57 pm »

Jolu, niestety ale rzeczywistość analityczna, jest trochę brutalna dla obecnego Burmistrza, znam Arka jest, jak to mówią "spoko gościu" ale jak wiadomo startuje 5 kandydatów, czyli najprawdopodobniej dojdzie do drugiej tury, z kim by nie wszedł Arek, to będzie mecz czterech na jednego, to znaczy, że pozostali będą lobbować na rzecz przeciwnika Arka, takim sposobem Pan Rowiński przegrał 4 lata temu i niestety takim samym sposobem Arek może przegrać teraz, prawdopodobieństwo drugiej tury to 97,3 %

Czyli wszystko jasne !!!

Kandydatura Daszkiewicza to pic na wodę aby zabrać kilka głosów Arkowi a w drugiej turze poprzecie Rowińskiego ... a miałem głosować na radnego z Nowego Lubania !

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #789 : 09 Listopad, 2014, 15:23:43 pm »

Masz prawo do własnych opinii Samozapłon, jak każdy z nas. Żyjemy w wolnym kraju. Co do drugiej tury, to dodatkowy koszt dla miasta: drukowanie kart wyborczych, ponowne wypłaty dla komisji wyborczych itd, dlatego lepiej by było gdyby wszyscy zwolennicy Słowińskiego a jest ich sporo nie ociągali się i poszli zagłosować w pierwszej turze. Mówisz o lobbowaniu, czyżby zagorzała zwolenniczka prawej strony sceny politycznej chciała w razie czego polecić swoim wyborcom aby w drugiej turze glosowali na Pana Rowińskiego, sztandarową postać PO, bo jeśli tak owa prawicowość okaże się nie do końca szczera. Poza tym przedstawiciel nowego, czyli jak twierdzi "miasta bez układów", też miałby w razie drugiej tury polecić swoim potencjalnym wyborcom by glosowali na tego, który kojarzy się w dawnymi czasami Lubania. Wybacz moje dywagacje ale  sam tak stwierdziłeś. Czy nie uważasz, że takie postępowanie ukazuje nieszczerość haseł wyborczych niektórych kontrkandydatów obecnego Burmistrza. Kontrkandydaci powinni w razie przegranej postępować z korzyścią dla Lubania a nie z myślą: pokonać Słowińskiego za wszelka cenę. Wielki polityk to mądry polityk a mściwi ludzie to mali ludzie.    
PS. Borys jesteś bardzo inteligentny i przenikliwy dlatego dziwie się że dałaś się nabrać na lep demagogii. Ja w porównaniu z Tobą jestem głupią babą a jednak nie tak naiwną.  
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2014, 15:33:05 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #790 : 09 Listopad, 2014, 15:48:33 pm »

Wydaje mi się, że Samozapłon sugerował sytuacje, w której Daszkiewicz jest w drugiej turze. Pan Zembik pewnie jak w 2010r poprze kandydaturę przeciwko Rowińskiemu. Ciekawa sytuacja by się zrobiła...

Jolu, widzisz to to chcesz. Nie masz czym dowalić NL, to sugerujesz układ z PO.  Idąc tym tokiem rozumowania, podobnie można by sugerować układ SLD z ...?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #791 : 09 Listopad, 2014, 16:56:50 pm »

Jolu, niestety ale rzeczywistość analityczna, jest trochę brutalna dla obecnego Burmistrza, znam Arka jest, jak to mówią "spoko gościu" ale jak wiadomo startuje 5 kandydatów, czyli najprawdopodobniej dojdzie do drugiej tury, z kim by nie wszedł Arek, to będzie mecz czterech na jednego, to znaczy, że pozostali będą lobbować na rzecz przeciwnika Arka, takim sposobem Pan Rowiński przegrał 4 lata temu i niestety takim samym sposobem Arek może przegrać teraz, prawdopodobieństwo drugiej tury to 97,3 %
                                                                                                           
No i wylazło szydło z worka czyli mamy właściwie dwóch kandydatów w porywie trzech na Burmistrza, a reszta to pionki podstawione tylko po to, aby w wyborach zabrać parę głosów obecnemu włodarzowi, a gdy dojdzie do drugiej tury oddać je na przeciwnika AS. Czyli stare układziki w Nowym Lubaniu z Panacum na wszystkie bolączki z rączki do raczki. Czyli w razie dogrywki AS może liczyć co najwyżej na to, że Pis odda swoje głosy na niego, a nie na pana Rowińskiego. Chyba, że do drugiej tury, rzutem na taśmę wskoczy pan Zembik, to będzie zagwozdka. Takim oto sposobem wyklarowała nam się sytuacja, a to co miało być Nowe wcale nowe nie jest, a wręcz zalatuje stęchlizną. Tak więc radzę się dobrze zastanowić zanim oddacie swoje głosy, aby nie obudzić się z ręką w nocniku Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #792 : 09 Listopad, 2014, 17:02:01 pm »

Czyli wszystko jasne !!!

Kandydatura Daszkiewicza to pic na wodę aby zabrać kilka głosów Arkowi a w drugiej turze poprzecie Rowińskiego ... a miałem głosować na radnego z Nowego Lubania !




No i mam nadzieję, ze jeszcze wielu przejrzy na oczy w dniu wyborów!! Oby tak się stało Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #793 : 09 Listopad, 2014, 17:24:47 pm »

też tak uważam, przyjrzeć na oczy!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #794 : 09 Listopad, 2014, 17:45:42 pm »

Wydaje mi się, że Samozapłon sugerował sytuacje, w której Daszkiewicz jest w drugiej turze. Pan Zembik pewnie jak w 2010r poprze kandydaturę przeciwko Rowińskiemu. Ciekawa sytuacja by się zrobiła...

Jolu, widzisz to to chcesz. Nie masz czym dowalić NL, to sugerujesz układ z PO.  Idąc tym tokiem rozumowania, podobnie można by sugerować układ SLD z ...?


Tak a świstak siedzi i zawija w te  sreberka

www.youtube.com/watch?v=8tqtn5Ef91E
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61031 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10752 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270903 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 408076 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12203 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209224 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36500 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206711 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA