Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 892267 razy)
0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #750 : 01 Kwiecień, 2014, 07:43:12 am »

Melioracjo skąd ta nerwowość? "Spółdzielnia" się sypie? Źródełko profitów wysycha?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #751 : 01 Kwiecień, 2014, 13:17:56 pm »

janus58144 szlifierka z jeleniogórskiej się psuje ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #752 : 01 Kwiecień, 2014, 22:22:50 pm »

...widać, że "fanklubikowi" burmistrza brakuje już amunicji i działają w myśl zasady "tonący brzytwy się chwyta".
To i tak nic, w porównaniu do PSL... w tym przypadku, można powiedzieć, że małpie dano brzytwę do ręki. Niebezpieczne jest to, że małpa, tą brzytwą, wycina Nas.

Jeszcze 40 - 50 lat, My wyjedziemy, małpa zostanie...

Obchodzi to kogoś?

Jeśli tak, to idźcie na wybory. Głosujcie, ale pod żadnym pozorem nie głosujcie na PSL.
W pierwszej kolejności, to PSL należy odsunąć od polityki i od władzy, a następnie rozliczyć.
Rozliczyć za uzależnienie od rosyjskiego gazu, rozliczyć za niszczenie polskiego indywidualnego rolnika, rozliczyć za...

Cytat: Jerzy Dulnik
Pić,  tańcować nie  żałować...

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #753 : 01 Kwiecień, 2014, 22:26:39 pm »

Cytuj
Jeśli tak, to idźcie na wybory. Głosujcie, ale pod żadnym pozorem nie głosujcie na PSL.
Masz to u mnie jak w banku!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #754 : 16 Kwiecień, 2014, 10:09:57 am »

Polityków i politykę trudno zrozumieć, często sprawiają wrażenie pewnej iluzji. Dla mnie białe jest białe a czarne jest czarne i wiem oczywiście, że pomiędzy bielą i czernią jest mnóstwo przeróżnych odcieni ale też wierzę i nigdy nie przestanę wierzyć w pewne zasady. Może jestem niepoprawną idealistką ale nie mam chęci ani zamiaru się zmieniać.
Polityka jest jak te obrazki, złudne, niejednoznaczne, choć wiadomo nie od dziś, iż punkt widzenia jest bardzo zależny od punktu siedzenia. Dlatego też tak jak obrazki poniżej tak i różne życiowe sytuacje każdy z nas interpretuje inaczej, często z własnego punku widzenia, własnej zdolności interpretacji.

Iluzje jakich świat nie widział


 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #755 : 20 Maj, 2014, 18:08:11 pm »

Miałam chwilę zwątpienia, ktoś mi ją zasiał. Chyba tylko głupcy i zarozumialcy nigdy nie wątpią. Zasięgnęłam opinii osób mądrych, i bezstronnych i teraz wiem, że jest ok. Pisałam o tym niedawno na fb. O Konradzie Wielkim i niektórych aroganckich urzędnikach, dawniej bezkarnych i bezwarunkowo rozgrzeszanych i o tym, że jego następca Arkadiusz  ma z nimi problem, przez co ma jeszcze bardziej pod górkę. Nie ma jak rozpasanie i beztroska pewnych grup, a co z poczuciem odpowiedzialności. A nie daj Boże takich skrytykować lub co gorsza pociągnąć do odpowiedzialności, to od razu kąsają, zieją nienawiścią i robią z siebie męczenników. A co mają mówić szarzy obywatele, którzy płacą z nawiązką za każdy najmniejszy błąd. Nie tylko w Indiach są święte krowy. 
Świetnie oddają to słowa Andrzeja Szczypiorskiego.- " Dla jednych wolność polega na uświadomieniu sobie konieczności. Dla innych wolność polega na uświadomieniu sobie bezkarności. "
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #756 : 13 Czerwiec, 2014, 12:28:33 pm »

"Naród wspaniały tylko ludzie ku..y"
- Józef Piłsudski
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #757 : 13 Czerwiec, 2014, 21:11:20 pm »

Piłsudski wcale nie był lepszy. Myślę, że nawet kawał ch...a. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #758 : 13 Czerwiec, 2014, 21:51:31 pm »

Piłsudski wcale nie był lepszy. Myślę, że nawet kawał ch...a. Pozdrawiam

Chyba śnię
Ciekawy jestem co na to Włodarz. Panie Arkadiuszu zgadza się Pan z tym? Chyba jakieś pieniądze z urzędu są tutaj przekazane. Mam nadzieję, ze Pan mi odpowie, a pytanie nie zniknie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #759 : 13 Czerwiec, 2014, 22:07:18 pm »

Nie wiedziałem, że moje komentarze aż tak opiniotwórcze są. Zaraz się zatrząsną posady magistratu w kamieniu węgielnym normalnie. Nie rozmieszaj mnie, bycie internetowy, - harcerzu. Jak chcesz porozmawiać merytorycznie, przygotuj się do tego najpierw. I nie z burmistrzem kacapie, tylko ze mną się najpierw spróbuj.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #760 : 13 Czerwiec, 2014, 22:12:15 pm »

Jak chcesz porozmawiać merytorycznie, przygotuj się do tego najpierw. I nie z burmistrzem kacapie, tylko ze mną się najpierw spróbuj.

no comment
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #761 : 13 Czerwiec, 2014, 22:20:04 pm »

A cóż innego możesz mieć do powiedzenia, internetowy pieniaczu?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #762 : 13 Czerwiec, 2014, 22:37:04 pm »

Ale ja sobie mogę napisać kawałek prawdy. Więc napiszę tak:

Cerkwie zniszczone w ramach akcji rewindykacyjnej w II RP - Dziedzictwo bohatera harcerza...

Cerkiew Kazańskiej Ikony Matki Bożej w Augustowie
Cerkiew św. Aleksandra Newskiego w Aleksandrowie Kujawskim
Cerkiew św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Augustowie
B
Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku
C
Cerkiew Trójcy Świętej w Koninie
Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Kielcach
Cerkiew św. Jerzego w Mławie
Cerkiew św. Jerzego Zwycięzcy w Szudziałowie
Cerkiew św. Marii Magdaleny w Grajewie
Cerkiew św. Michała Archanioła w Brzeźnie
Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Ostrowi Mazowieckiej
Cerkiew św. Mikołaja w Jędrzejowie
Cerkiew św. Włodzimierza w Opocznie
C cd.
Cerkiew św. Aleksandra Newskiego w Lubartowie
Cerkiew św. św. Cyryla i Metodego w Chełmie
Cerkiew św. Paraskiewy w Chełmie
K
Cerkiew św. Mikołaja w Kolnie
Cerkiew Opieki Matki Bożej w Kozienicach
L
Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lipsku
Sobór Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Lublinie
M
Sobór św. Jerzego w Modlinie
P
Cerkiew Św. Trójcy w Pułtusku
R
Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Radomsku
Cerkwie w Rypinie
S
Cerkiew św. Serafina w Sieradzu
Cerkiew św. Aleksego w Skierniewicach
S cd.
Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Sosnowcu
T
Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Mazowieckim
W
Cerkiew św. Aleksandra Newskiego w Warszawie (Łazienki Królewskie)
Cerkiew św. Michała Archanioła w Warszawie
Sobór św. Aleksandra Newskiego w Warszawie
Cerkiew Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Warszawie
Cerkiew św. Mikołaja we Włocławku (1906–1925)
Z
Cerkiew św. Jerzego w Zbereżu
Ł
Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łasku
Cerkiew św. Mikołaja w Łapach
Cerkiew św. św. Kosmy i Damiana w Łomazach
Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Łęczycy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Nieistniej%C4%85ce_cerkwie_w_Polsce

senator W. Bogdanowicz:
„Wystarczy pójść na Plac Saski i popatrzeć na odarte kopuły na wpół zniszczonego soboru. Tylko nie mówcie panowie, że on musiał być zniszczony jako pomnik niewoli. Powiedziałbym, że dopóki on stoi, jest najlepszym pomnikiem dla przyszłych pokoleń, uczącym je, jak można szanować i strzec swojej ojczyzny, rozebrany będzie haniebnym pomnikiem nietolerancji i szowinizmu! Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że w tym soborze są wybitne dzieła sztuki, w które włożono wiele duchowych sił najlepszych synów sąsiedniego narodu – i ci, którzy tworzyli te dzieła sztuki, nie myśleli o żadnej polityce. Polski naród czuje to, a także poważne skutki takiego postępowania i już tworzy swoją legendę dotyczącą zniszczenia soboru… Ale naszych politykierów to w żaden sposób nie porusza. A przecież przyjeżdżają cudzoziemcy – Anglicy, Amerykanie – patrzą na to ze zdziwieniem, fotografują, a fotografie rozprzestrzeniają po całym świecie, naturalnie razem z opinią o polskiej kulturze i cywilizacji”.

Jeden przykład:
Warszawski sobór miał aż 10 tysięcy metrów kwadratowych mozaik! Było to arcydzieło jedyne w swoim rodzaju na świecie. Sama mozaika w absydzie ołtarzowej pokrywała powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych i przedstawiała Bogarodzicę w otoczeniu wielu aniołów i świętych. Mianowała się: „O Tiebie radujetsia Błagodatnaja wsiakaja twar’, (Tobą raduje się, Łaski Pełna, całe stworzenie). W soborze zamontowano 16 kolumn. Był to dar cara Mikołaja II. Dziś zdobią one grobowiec J. Piłsudzkiego na Wawelu. W dekoracji ścian szeroko był stosowany wielokolorowy marmur oraz fiński granit. Ikonostas był wykonany z miedzi z misterną dekoracją. Sobór posiadał centralne ogrzewanie i instalację elektryczną. Wewnątrz mogło pomieścić się 2.500 osób. Koszt budowy z dekoracją wnętrz wyniósł ponad 3 mln rubli. Środki pochodziły w głównej mierze z dobrowolnych datków Rosjan. Wyświęcenie soboru odbyło się 20 maja 1912 r. a więc w setną rocznicę bitwy pod Borodino.
Przy wyświęcaniu biskup Mikołaj mówił m.in: ”Budowniczowie świątyni, nawet w myślach, nie mieli niczego wrogiego wobec otaczającego nas środowiska innowierców”.

W przypadku podeptania świątyń zło nie wybiera, kosi równo winnych i niewinnych.

Jakże dobitny dowód przedstawia nam Rosja z wdeptaną w ziemię niezliczoną ilością świętych ikon i krzyży, setkami tysięcy zburzonych, jak sobór Chrystusa Zbawiciela, świątyń i w konsekwencji z milionami unicestwionych przez siły zła istnień ludzkich.

A czy ktoś się zastanawiał nad sprawą Katynia. W roku 1938 dokonano identycznego wandalizmu jak w Warszawie i zburzono w Polsce ponad 130 prawosławnych świątyń. Rozbiórką kierowało wojsko i policja. I minęło zaledwie kilka lat i oficerowie polscy stanęli nad grobem.

Trudno dziś ustalić, ilu wśród nich było faktycznych burzycieli świątyń. Razem z nimi siły zła postawiły w tym samym szeregu tysiące niewinnych, w tym osoby wyznania prawosławnego. I choć ofiar w porównaniu z Warszawą było nieporównywalnie mniej – zło unicestwiło i dobrych i złych. Byłoby niewybaczalnym błędem i zarówno ciężkim grzechem oskarżanie o te czyny Boga. Bóg jest dobrem i miłością. Zło uczynione przez człowieka, jeśli nie zostanie odpokutowane i zmazane – prowadzi do zguby. Święci ojcowie mówią, że gdyby Bóg pozwolił – szatan zniszczyłby cały rodzaj ludzki. Smutne to są sprawy i ludzie nie chętnie do nich wracają.

To jedna z przyczyn tak wielkich ofiar, jakie poniósł naród Polski w XX w. i wskazanie możliwego źródła tych ofiar?


Porozmawiajmy nad dziedzictwem, tych waszych bohaterów. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Użytkownik zbanowany
*

Punkty: +33/-83
Offline Offline

Wpisy: 190
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #763 : 13 Czerwiec, 2014, 22:47:11 pm »

No tak tyle cerkwi poleciało
:o123 lata niewoli, niepodległość, a Piłsudski dziś dla niektórych to:
Piłsudski wcale nie był lepszy. Myślę, że nawet kawał ch...a. Pozdrawiam

Przypominam, że Grunwald też krwią spłynął- Polaków. Czy Ci co zniszczyli Warszawę w Powstaniu to też ch..e. Może idźmy do Putina z prośbą o opiekę

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #764 : 13 Czerwiec, 2014, 22:53:15 pm »

Że był kawał chama, opinie są różne. W tym i moja. Ważne, abyśmy żyli, chociaż w kawałku prawdy historycznej. I tyle miałem do powiedzenia. Dobranoc.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61032 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10752 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270903 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 408076 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12203 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209225 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36500 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206711 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA