Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 892331 razy)
0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #525 : 11 Styczeń, 2013, 18:57:50 pm »

Upiorny Twist
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #526 : 13 Styczeń, 2013, 02:12:54 am »

 „Jestem za a nawet przeciw”. Są ludzie i ludziska – WSZĘDZIE. Jola piszesz bardzo jednostronnie, pewnie przez pryzmat jakiegoś wydarzenia, które Ciebie osobiście dotknęło. Nie można jednak traktować wszystkich jednakowo. Zamieszczam trochę informacji. To dla tych, którzy chcą przeczytać.

„Musimy nauczyć się rozróżniać prawdziwych księży z powołaniem od osób, które po prostu wykonują zawód księdza” I ja podpisuję się pod tymi słowami.


 „Władze mają nowych "księży patriotów"! Nie daj się nabrać!

Obecna rzeczywistość coraz bardziej przypomina czasy stalinowskie. I chodzi nie tylko o rody sprawujące władzę. Także metody, jakimi działa władza są podobne. Zaczerpnięte z propagandy UB oskarżenia o "faszyzm", "antysemityzm" i inne -izmy to już norma. Teraz obserwujemy coraz bardziej wyraźnie, że władza chce zniszczyć Kościół. I podobnie jak w staliniźmie, zdając sobie sprawę, że nie uda się to jedynie działaniami represyjnymi, usiłuje tworzyć "swój Kościół", coś co ma zastąpić ten właściwy, swoich "księży patriotów".
Te działania w ostatnich dniach aż biją w oczy! Wchodzę na portal Frondy i dowiaduję się, że kard. Dziwisz - kuzyn znanego polityka PO, który organizował rekolekcje jedynie dla parlamentarzystów tego ugrupowania, blokuje możliwość udziału publicysty Tomasza Terlikowskiego w krakowskich rekolekcjach dla młodzeży. Co ciekawe ma to być odwet za to, że szef portalu fronda.pl przeprowadził wywiad - rzekę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, którego prolustracyjne działania od lat są osią sporu z kard. Dziwiszem.
Wchodzę na nowy i dobrze zapowiadający się portal Polonia Christiana 24 (polecam, tym, którzy jeszcze go nie odwiedzili) i czytam o "ciekawych" opiniach z ks. Sowy z TVN (ciekawe miejsce pracy, jak na katolickiego księdza), który mówi, że spór państwa z Kościołem istnieje jedynie w głowach prawicowych publicystów. Naprawdę ciekawe. Rząd chce odciąć Kościołowi przychody, niszczy katolickie media, po cichu dogaduje się z radykalnymi antyklerykałami, a ks. Sowa tego w ogóle nie dotrzega. No, ale jak się pracuje w TVN, to nie ma się czemu dziwić.....
Pewnie gdybym odwiedził jeszcze kilka portali, dowiedziałbym się, że ks. Boniecki twierdzi, że statnizm, który ogłupia młodych ludzi i wpaja im nienawiść do wiary to nie jest żadne zagrożenie, albo miałbym okazję przeczytać, że ks bp Pieronek uważa, że  Janusz Palikot nie ma żadnego wpływu na życie publiczne.

Powiedzmy sobie wprost: pewna część duchownych zdradziła Naród. Nie mają oni nic wspólnego z prawdziwą posługą wiernym. Oni sprzedali się za pełną tacę obecnie sprawującym rządy w kraju. Musimy nauczyć się rozróżniać prawdziwych księży z powołaniem od osób, które po prostu wykonują zawód księdza. Byśmy przypadkiem słuchając kazania jakiegoś "księdza" nie doszli do wniosku, że oczywistą powinnością katolika jest głosować na Annę Grodzką, Romana Kotlińskiego czy Jerzego Urbana!”

POD TYM ARTYKUŁEM WARTO PRZECZYTAĆ KOMENTARZE. LINK:

http://uczciwa.polityka.salon24.pl/401302,wladze-maja-nowych-ksiezy-patriotow-nie-daj-sie-nabrac



http://tygodnik.onet.pl/35,0,19669,ksieza__ktorzy_zgineli_u_progu_wolnosci,artykul.html

„Księża, którzy zginęli u progu wolności”
(…)
„Jest styczeń 1989 r. Trwają przygotowania do rozmów „Okrągłego Stołu”, które doprowadzą do częściowo wolnych wyborów i w efekcie do niepodległości. Właśnie wtedy dochodzi do niewyjaśnionych do dziś zgonów trzech księży związanych z opozycją. Władze (jeszcze) PRL szybko umorzyły śledztwa: uznano, że księża padli ofiarą nieszczęśliwych wypadków.

Śledztwo po 20 latach

Dziś wiadomo, że to nieprawda. Księża ci, którzy zginęli u progu wolnej Polski, zostali zabici. Zabójców nie znaleziono do dziś. Kto ich zabił? I dlaczego? (…)
IPN zajmuje się nie tylko śmiercią tych trzech księży. To „część większego śledztwa, które dotyczy funkcjonowania od 1956 r. do 1989 r. w strukturach MSW związku przestępczego, kierowanego przez osoby zajmujące najwyższe stanowiska państwowe. Ten związek miał na celu dokonywanie przestępstw, w tym zabójstw, wśród opozycjonistów i duchownych. Jak dotąd wytypowaliśmy 46 spraw, które uzasadniają podejrzenie takiego przestępstwa” – mówią „Tygodnikowi” prokuratorzy Mariusz Rębacz i Adam Sidor. (…)”

http://www.zaufaj.com/jerzy-popieluszko-.html

(…)
„Ksiądz Jerzy, Alfons Popiełuszko, ur. 14 września 1947 we wsi Okopy - wiosce położonej na Białostocczyźnie, niedaleko Suchowoli. Kapelan Solidarności, duszpasterz służby zdrowia, polski ksiądz związany ze środowiskami robotniczymi powiązanymi z ruchem społecznym Solidarność, Sługa Boży Kościoła katolickiego. W homiliach głosił prawo do życia w wolności i sprawiedliwości, protestował przeciw aktom bezprawia i przemocy. Stał się celem szykan i prowokacji ze strony władz PRL. Według oficjalnej wersji 19 października 1984 został porwany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa (SB), którzy przewozili unieruchomionego i zakneblowanego kapłana w bagażniku Fiata 125p. Kilka minut po północy wrzucili skrępowane i zmasakrowane zwłoki do Wisły, na tamie niedaleko Włocławka. Pogrzeb zamordowanego księdza odbył się 3 listopada 1984 r, i stał się ogólnopolską manifestacją solidarności i walki o wolność. (…)”

http://www.encyklo.pl/index.php5?title=Represje_wobec_duchowie%C5%84stwa_w_okresie_PRL
http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/ksieza_niezlomni/benedykt_pacyga/

„Represje wobec duchowieństwa w okresie PRL”

Księża Niezłomni

 
.

 
ks. prof. Dariusz Śmierzchalski-Wachocz
 
Pod specjalnym nadzorem SB
Ksiądz kanonik Benedykt Pacyga (1933-2008)
 

   Komunizm nie znosił ludzi, którzy mówili prawdę, a przy tym nie bali się reżimu. Jednym z niezłomnych pasterzy Kościoła gorzowskiego był ks. kanonik Benedykt Pacyga zaliczany przez władze do księży "wojujących". (…)”

http://mipan.nowyekran.pl/post/78094,ksieza-patrioci-epoki-tuska

Księża patrioci epoki Tuska


Niesławni księża patrioci znaleźli w epoce Tuska swoich następców. Bp. Pieronek, ks.Sowa i ks. Boniecki są najwybitniejszymi przedstawicielami tego nurtu , dokąd on ich zaprowadzi czas okaże.
 W czasach PRL władzy ludowej udało się skaptować na swoją stronę część księży , dla których nie służba Bogu a przypochlebianie się władzy były najważniejsze. Dewizą tego ruchu były słowa „Niezłomna wierność Polsce Ludowej” , obecnie pojawili się księża podobnego autoramentu, których najwybitniejszymi przedstawicielami są bp. Pieronek , ks. Sowa i ks. Boniecki. Poprawność polityczna, popieranie władzy , są ich przesłaniem . Parcie  na szkło  zwłaszcza TVN jak to robi ks. Sowa , wywiady, często nie idące z linią episkopatu sprawiły że księża ci stali się pupilkami prasy liberalnej a zwłaszcza GW. Ostatnio ks. Boniecki sfotografował się z propagatorem satanizmu ,Nergalem, tym , który w czasie koncertu darł Biblię. Księże Boniecki następne zdjęcie proponuję z „ artystką” Nieznalską , która „wsławiła” się obrazem profanującym krzyż. Księże Boniecki jak iść z prądem to na całość.
 
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2013, 02:16:27 am wysłane przez MAGENTA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #527 : 13 Styczeń, 2013, 11:47:45 am »

Magento powtórzę to co zawsze, masz prawo do swojego zdania jak każdy z nas. Niestety moje poglądy na ten temat bardzo odbiegają od Twoich. Ty z wszystkiego robisz sprawę polityczną. To prawda, w czasach stalinowskich ludzie byli represjonowani a duchowieństwo w szczególności. UB pochłonęło wiele ofiar ale nie tylko duchownych, ginęli przedstawiciele różnych grup zawodowych. To były czasy gdy każdy przypadek sprzeciwu wobec władzy mógł być przyczynkiem do zagrożenia życia.
Duchowni, ci o których pisałam, czyli ci bezduszni i zachłanni są tacy a nie inni nie z przyczyn politycznych ale dlatego, że dopadła ich wszechobecne materialistyczne podejście do życia i w związku z tym uczestniczą podobnie jak  wiele innych grup zawodowych w  ślepym pędzie za pieniądzem. 
Jeśli chodzi o faszyzm i antysemityzm to są to zjawiska, występujące w naszym kraju coraz częściej, co mnie zresztą przeraża a nie dostrzeganie tego problemu jest dla mnie chowaniem głowy w piasek. Często zadaję sobie pytanie dlaczego osoby o poglądach prawicowych patrzą na owe zjawiska pobłażliwym okiem, umniejszając tym samym ów problem.
Gdyby władze naprawdę były takie represyjne, to czy taka osoba jak ksiądz Natanek mogłaby prowadzić swoje działania i wznosić swoje twierdze.?Chyba raczej nie. Nie chwalę obecnej władzy, która moim zdaniem jest nieudolna  a swoje poparcie zawdzięcza deklaratywności i dobrej propagandzie ale nie uważam aby obecni rządzący niszczyli kościół. Kościół niszczy się sam, bo jest skostniały, nie rozwija się,  nie otwiera na ludzi a jego duchowni przedstawiciele podobnie jak inne grupy zawodowe takie jak lekarze , politycy, budowlańcy, nauczyciele ( to chyba grupa zawodowa , którą szanuję najbardziej), itd. w swoich działaniach kierują się w głównym stopniu ślepym pędem za mamoną a przecież taki sposób rozumowania odbiera ludziom zdrowy rozsądek i pozbawia ich sumienia.
Magento tu nie chodzi o represje państwa wobec kościoła a o chciwość i bezduszność duchowieństwa. Taki kościół jaki funkcjonuje u nas obecnie był może bardzo dobry lata temu ale teraz ludzie są mądrzejsi, bardziej oczytani czyli bardziej światli. Gdyby duchowni w swoich działaniach kierowali się choćby częścią przykazań, które głoszą z ambony to z pewnością  byliby szanowani, podziwiani i stawiani za wzór wszem i wobec ale wiemy doskonale, że to tylko pobożne życzenia.
Wierzę w Boga, w jego miłosierdzie, sprawiedliwość , dobro ale nie potrafię wznosić modłów w kierunku duchownych,  wiedząc, że np. mówiąc, że żyją w celibacie jednocześnie wdają się w różne miłostki, odmawiają umierającemu bliźniemu j posługi ( tak jak to miało miejsce w przypadku mojej sąsiadki), dopuszczają się molestowania dzieci ( ostatnimi czasu ujawniono mnóstwo takich przypadków),  stawiają na pierwszym miejscu własny byt materialny, itd., itp. Jakoś tak nie potrafię przymknąć na to oka.
Tu chodzi o zwykłe ludzkie ułomności a nie o sprawy polityczne ale to tylko moje zdanie i rozumiem, że inni mogą myśleć zupełnie inaczej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #528 : 13 Styczeń, 2013, 13:14:31 pm »

Jola, ale te zwykłe ludzkie ułomności jednych wykorzystywane są przez tych którzy chcą je wykorzystać, lub ci pierwsi wykorzystują je dla własnych celów świadomie; czyli są ludzie i ludziska. Z wieloma sprawami zgadzam się z Tobą tylko  nie mów, że to co ja piszę to jest polityka i że sprowadzam wszystko do polityki. Ja nie sprowadzam, tylko jak to jest w zamieszczonych artykułach niektórzy duchowni sprowadzają. Ja jedynie to dostrzegam i  naświetlam.  Ciebie boli bardziej to o czym piszesz (mnie też część z poruszonych przez Ciebie problemów boli) ale mnie też boli  co innego, właśnie to o czym w tych artykułach zamieszczonych wyżej. I nie chodzi tu o to kto ma rację, tylko co komu bardziej doskwiera.
Chodzi mi o to że generalizujesz i piszesz o klerze i o Kościele jakby to było ciało jednorodne. Kościół tworzą ludzie. Ja też nie modlę się do księży tylko do Boga. Na tym polega nasza wiara. Księża są pasterzami. Pasterze są dobrzy lub źli. Jedni układają się do władzy, czerpią z tego korzyści, inni nie i z tego powodu cierpią, a nawet stracili życie. Mi też wiele rzeczy się nie podoba (o tym w zamieszczonych artykułach). Od polityki nie uciekniesz. Sama weszłaś w politykę. Sama ją tu na forum uprawiasz. To, że nie zapisałaś się do żadnej partii to nie znaczy, że jesteś bezpartyjna. Jesteś w partii, tylko niezarejestrowanej formalnie jako partia polityczna.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_polityczna

„(…) Partia polityczna ("partia" od łac. pars 'część', w trad. pol. 'stronnictwo') – dobrowolna organizacja społeczna o określonym programie politycznym, mająca na celu jego realizację poprzez zdobycie i sprawowanie władzy lub wywieranie na nią wpływu.
(…)
Współcześnie partie są dobrowolnymi organizacjami zrzeszającymi obywateli świadomych wspólnoty swych interesów i poglądów i skłonnych do zdyscyplinowanego zabiegania o ich realizację przez zdobywanie i sprawowanie władzy państwowej.(…)”
 (…)
Niemiecki socjolog i teoretyk polityki Max Weber proponuje nam racjonalizację spojrzenia na zawód polityka i na mechanizmy kierujące tym specyficznym zawodem. Nakreśla nowy typ polityka w nowoczesnym państwie, który w zarządzaniu władzą państwową oddaje się wyłącznie pracy w rozumieniu zawodu, profesji i otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie.
Typy uprawiania polityki
Skala zaangażowania politycznego[edytuj]
Typ uprawiania polityki ma niewątpliwie związek ze skalą zaangażowania politycznego, gdzie możemy wyróżnić pięć stopni[2]
1.   znikome zainteresowanie życiem politycznym
2.   ograniczenie się do spełniania podstawowych obowiązków (praw) politycznych, np. uczestnictwo w wyborach
3.   członkostwo w organizacjach o charakterze społeczno – politycznym, np. w w partiach politycznych
4.   społeczne pełnienie ról w organizacjach politycznych
5.   zawodowe uprawianie polityki

Formy partycypacji politycznej
Zaangażowanie polityczne przekłada się bezpośrednio na partycypację polityczną (uczestnictwo polityczne) jako dobrowolną aktywność, poprzez którą jednostka bądź grupy społeczne chcą wpływać na wybór rządzących i/lub rezultaty działań politycznych. (…)”

Czytając powyższe, startując z list LKO i jak lew broniąc obecnego Burmistrza wpisujesz się w niezarejestrowaną oficjalnie jako partia, ale działającą cały czas od wielu lat organizację, która wystawia w wyborach swoich członków do władz lokalnych celem zdobywania i sprawowania władzy państwowej.
Czyli wszystko co piszesz jest polityczne. Nie jesteś zwykłym obywatelem jak Ci się wydaje.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2013, 13:21:45 pm wysłane przez MAGENTA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #529 : 13 Styczeń, 2013, 14:25:12 pm »

(...) To prawda, w czasach stalinowskich ludzie byli represjonowani a duchowieństwo w szczególności. UB pochłonęło wiele ofiar ale nie tylko duchownych, ginęli przedstawiciele różnych grup zawodowych. To były czasy gdy każdy przypadek sprzeciwu wobec władzy mógł być przyczynkiem do zagrożenia życia. (...)



„Księża, którzy zginęli u progu wolności” TO NIE BYLI KSIĘŻA ŻYJĄCY W CZASACH STALINOWSKICH.
To nie tylko księża wymienieni w tym artykule oraz ksiądz Jerzy Popiełuszko. Są tacy którzy przeżyli. Są tacy, którzy nie narazili się władzy a są dobrymi pasterzami.
http://tygodnik.onet.pl/35,0,19669,ksieza__ktorzy_zgineli_u_progu_wolnosci,artykul.html


Jeśli chodzi o faszyzm i antysemityzm to są to zjawiska, występujące w naszym kraju coraz częściej, co mnie zresztą przeraża a nie dostrzeganie tego problemu jest dla mnie chowaniem głowy w piasek. Często zadaję sobie pytanie dlaczego osoby o poglądach prawicowych patrzą na owe zjawiska pobłażliwym okiem, umniejszając tym samym ów problem.



Nie wiem skąd Ci w tym temacie do głowy przyszedł faszyzm i antysemityzm. Pisz proszę na jeden temat, będzie łatwiej.
 Całe życie ktoś mi wmawia, że jestem antysemitką. Ja nigdy w życiu nie powiedziałam nic złego na osobę pochodzenia żydowskiego. Ty piszesz, że osoby prawicowe takie właśnie są. A że jestem prawicowa to wyciągasz wniosek, że pobłażliwym okiem patrzę na faszyzm… i antysemityzm. Wszyscy prawicowi tak patrzą… A co to jest antysemityzm? Czasy się zmieniają jak sama piszesz. Antysemityzm był kiedyś, szczególnie nasilony za czasów Hitlera. Zastanów się czasami nad tym co piszesz.  Zwracam Ci uwagę, że Ty też jesteś prawicowa.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2013, 14:31:32 pm wysłane przez MAGENTA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #530 : 13 Styczeń, 2013, 15:57:07 pm »

Magento, zgadzam się z Tobą ale tylko częściowo. Pisząc o życiu o tym co nas otacza czy chcemy czy nie zahaczamy o politykę, ponieważ jest ona wszechobecna. Polityka, ekonomia są wpisane w życie każdego z nas czy tego chcemy czy nie ale staram się nie upolityczniać wszystkiego. Oczywiście masz prawo widzieć świat własnymi oczami i mieć swoje poglądy, tak jak ja mam prawo do tego samego. Dlatego też nie zamierzam się spierać ani udowadniać na siłę by moje było górą. Po prostu wyraziłam swoje wątpliwości dotyczące duchowieństwa i tyle. Czy jestem prawicowa? Głosowałam na PiS, powiem więcej, przez chwile czułam nawet przynależność do tej prawej strony sceny politycznej ale ja nie potrafię być radykałem. To nie moja bajka a niestety w naszym kraju przynależność do prawicy często idzie w parze z radykalizmem, nacjonalizmem a to mi osobiście nie pasuje.
Jeśli masz ochotę, to proszę bardzo, pisz więcej na ów temat ale ja nie zamierzam się spierać. Wystarczy mi już to, że mogłam się swobodnie wypowiedzieć w powyższym temacie.
Pozdrawiam.  
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2013, 16:04:49 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #531 : 13 Styczeń, 2013, 16:20:44 pm »

MAGENTA kombinujesz jak koń pod górę. Do wszystkiego można dorobić ideologię. Pierwszy przykład z brzegu. Lekarze nie biorą w łapę dlatego że są pazerni,tylko dla dobra pacjenta. Cóż pomyśli sobie pacjent gdy lekarz nie weźmie. Ano cholera już po mnie. Nawet lekarz nie chce mojej koperty. Piszesz że są ludzie i ludziska itd. Ja myślę że są ludzie i taborety.Podpierasz się jakimiś linkami i wypowiedziami dziennikarzy. Ale w tych środowiskach również są zwyczajne ,niespełnione pismaki. Swoją drogą ciekawe dlaczego właśnie ich cytujesz ?
Cytuj
Nie wiem skąd Ci w tym temacie do głowy przyszedł faszyzm i antysemityzm
MAGENTA a co? Zaprzeczysz że PiS jest partią nacjonalistyczną ? A to już tylko krok do faszyzmu. A tak naprawdę to nie mają sensu nasze waśnie. Teoria komunizmu powstała na podstawie Pisma Świętego. Z tą różnicą że Pismo Święte z wiarą w Boga a komunizm bez tej wiary. Chyba nie muszę tłumaczyć że obie teorie miały nas uszczęśliwić. Raj na ziemi to w istocie komunizm. I jedno i drugie jest utopią. Komunizm już upadł a Raj na ziemi jest przed nami. Udowodnij mi że tak będzie. Bóg o tym wiedział i dlatego dał nam wolna wolę. Dlaczego? Ano aby móc winę za swoje niepowodzenia przerzucić na ludzi. To nie ja jestem zły.To wy nie potraficie. Zauważ jedną znamienną rzecz. Źli księża są na całym świecie. Oczywiście nie wszyscy. Czy np. w Nigerii,dlaczego tam?, z Nigerii pochodzi mój zięć. Czy tam również sięgają macki Tuska ?

Piotr może jak już jestem to odpowiem i Tobie. Tak świecę światłem odbitym. Uwielbiam swoja żonę. Jest moją wiosną.Tak ją nazywam. Nie widzę jednak w tym nic złego. Poczytaj sobie o św. Janie.  Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #532 : 13 Styczeń, 2013, 16:50:24 pm »

Jola ja też nie będę się spierać, bo nie ma o co. Akurat tutaj jesteśmy tacy mali, że nas nie widać. Chodzi o to, żeby nie generalizować i nie wrzucać wszystkich do jednego worka, bo można kogoś dotknąć do bólu.

Zauważ jedną znamienną rzecz. Źli księża są na całym świecie. Oczywiście nie wszyscy. Czy np. w Nigerii,dlaczego tam?, z Nigerii pochodzi mój zięć. Czy tam również sięgają macki Tuska ?


Sięgają tam Twoje macki.

Masz rację! Do wszystkiego można dorobić ideologię. No popatrz nawet się zgadzamy. PIS nie jest partią nacjonalistyczną. A ten krok do faszyzmu to jest duży czy mały? Nie wiem tylko dlaczego mam Ci coś udowadniać? Właściwie to nie wiem o czym piszesz, jakaś sieczka: „Bóg jest zły „ itd. To nie na ten temat podjęłam dyskusję. Nie interesuje mnie filozofia. A czy ludzie i ludziska, czy ludzie i taborety…jakie ma znaczenie nazewnictwo.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #533 : 14 Styczeń, 2013, 18:52:39 pm »

Cytuj
Właściwie to nie wiem o czym piszesz, jakaś sieczka:

Jolu przepraszam że zaśmieciłem Twój wątek  dodatkiem do pasz dla bydła, owiec, kóz i koni.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #534 : 14 Styczeń, 2013, 19:43:37 pm »

Jolu przepraszam że zaśmieciłem Twój wątek  dodatkiem do pasz dla bydła, owiec, kóz i koni.


Spoko, dla jednych sieczka a dla drugich rozważania inteligentnej jednostki.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #535 : 17 Marzec, 2013, 11:14:15 am »

Większość z nas ciągle na coś narzeka, to zrozumiale, bo są ku temu powody. Życie w dzisiejszych  czasach staje się coraz cięższe, coraz bardziej stresujące. Niestety jest jedno ale. Nasza zdolność do krytyki prawie zawsze dotyczy wyłącznie drugiego człowieka. A co z nami samymi. Czy naprawdę jesteśmy tacy super, nieomylni, zawsze uczciwi? Czy zawsze szanujemy innych ludzi ?Czy każdy zarobiony grosz zdobywamy uczciwą pracą , nie krzywdząc przy tym innych ludzi ?A przykazania boskie. Czy przestrzegamy ich na co dzień czy tylko myślimy o nich co prawda żarliwie ale tylko przez tych parę chwil gdy jesteśmy w kościele , blisko ołtarza?  Czy jesteśmy w stanie zrobić coś dla innego człowieka tak bezinteresownie, za darmo. Nie mówię, że musimy to robić bez przerwy ale raz na jakiś czas, choćby raz w roku.
Zawsze wyznawałam zasadę, że jeśli chcemy naprawiać świat, to najlepiej zaczynać od siebie, bo jeśli my postaramy się być choćby odrobinę lepszymi ludźmi  i jeżeli każdy z nas się postara, to świat z pewnością stanie się odrobinę lepszy.
Lubań to piękne i zadbane miasto ale niestety takie smutne. Pamiętam gdy byłam dzieckiem czy miałam dwadzieścia lat. To miasto tętniło życiem. Było pełne ludzi w różnym wieku. Młodzi nie uciekali stąd, rodziło się o wiele więcej dzieci, szkoły były przepełnione. Niestety obecny niż demograficzny prawdopodobnie przyczyni się do pozamykania przynajmniej niektórych z nich . Myślę, ze to nieuniknione. Kiedyś Lubań był miastem przemysłowym, górował przemysł lekki. Tkalnie przędzalnie. To były inne czasy.
Dziś mamy wolny rynek . Niby to lepsze, bardziej naturalne. Za poprzedniego ustroju wszystko było dyktowane, czy też starowane odgórnie, co stwarzało pewnego rodzaju sztuczność. Niby wówczas nie było bezrobocia , ale ta tzw. stabilność, poczucie bezpieczeństwa zapieniające każdemu pracę czyli przysłowiową „miskę strawy” były tak naprawdę iluzją, bo przecież  gdyby było inaczej, to dalej trwalibyśmy w poprzednim ustroju, żyło by nam się w miarę dostatnio i spokojnie a jak wiadomo, to co było rozleciało się, skończyło bezpowrotnie i to przecież ludzie swoim zaangażowaniem przyczynili się do tych zmian, poprzez takie działania jak protesty strajki na duża skalę.
Chciałabym powiedzieć, że w Lubaniu będzie się żyło coraz lepiej, ludzie będą mieli coraz mniej powodów do zmartwień, że młodzi ludzie po zakończeniu edukacji, zostaną w tym mieście , że gospodarka rozkwitnie. Pewnie każdy z nas tego by chciał ale niestety patrząc  realnie widzę przyszłość tego miasta nieco mniej kwieciście. Wiadomo, w dzisiejszych czasach nigdzie nie jest łatwo  ale prawda jest taka, że im większe miasto tym większe możliwości a im mniejsze tym smutniejsza perspektywa na przyszłość.
Zawsze jest jakaś nadzieja, bo przecież nadzieja powinna umierać ostatnia. Była szansa. na wiatraki Niestety mieszkańcy tego nie akceptowali, byli przeciw i ja to rozumiem. Mieli ku temu dość poważne argumenty. Można jeszcze wspomnieć o turystyce. Okolice Lubania są piękne, zielone, obfitują w zabytki ale Lubań raczej nie ma szans na rozwój turystyki na tak dużą skalę by dochody z niej nareperowały deficyt w lokalnym portfelu. Pozostaje wierzyć, że znajdą się inwestorzy, prężni przedsiębiorcy, którzy właśnie z Lubaniem zwiążą  swoje plany na przyszłość.
Myślę, że dużym plusem jest fakt, iż miasto ma od ponad dwóch lat nowego Burmistrza. W obecnym czasie to bardzo ważne. Nowe władze to świeża krew, nowe pomysły, przejrzystość i uczciwość  w działaniu . Te ostatnie cechy wynikają nie tylko z osobowości nowego włodarza ale również z zaistniałej sytuacji.  Wiadomo, że to co nowe jest zawsze na świeczniku, na tzw. cenzurowanym, a taka sytuacja jak wiadomo zmusza do dyscypliny i samokontroli.
Poprzednie władze miasta były u steru dość długo a taka sytuacji sprzyja, rutynie, skłonnościom do układów oraz paru innym czynnikom z pewnością nie sprzyjającym  optymalnym wyborom  dotyczącym Lubania. Długowieczność  władzy niestety ale bywa czynnikiem patogennym.
Wszyscy zarówno nasz rząd, władze wojewódzkie jak i lokalne zawsze powinny pamiętać o tym, że pełnią funkcję w służbie innym ludziom, bo to nie my obywatele jesteśmy dla nich a oni dla nas. Ważne by o tym pamiętali i to my obywatele powinniśmy przynajmniej od czasu do czas o tym przypominać.
Jeśli chodzi o poprzedniego pana Burmistrza to jak pisałam już dawno temu, prywatnie nic do niego nie mam , to sympatyczny człowiek. To co mi się nie podobało za rządów poprzedniego włodarza to pewne zjawisko które zaobserwowałam, dlatego też jako obywatel bardzo chciałam zmian i w związku z tym gorąco kibicowałam panu Arkadiuszowi w walce o tron.
Jak stwierdziłam wcześniej prywatnie nie mam nic do poprzedniego  pana Burmistrza. Dlaczego wspominam o nim? Ano dlatego, iż dowiedziałam się jakiś czas temu, że pan  Rowiński miał kłopoty ze zdrowiem i w związku z tym pozdrawiam go i życzę naprawdę szczerze i  z głębi serca dużo dużo zdrowia.
Fakt ,iż miałam  inne poglądy czy nie zgadzałam się działaniami pewnych osób nie oznacza wrogości z mojej strony  w stosunku do nich.
Następna sprawa to tolerancja i szacunek do współobywatela czyli po prostu drugiego człowieka.  Nigdy nie byłam i z pewnością nie będę zwolenniczką skrajnie nacjonalistycznych poglądów.
Wiem, ze każdy ma prawo do swojego zdania więc i osoby o takich właśnie poglądach mają prawo do wyrażania swoich opinii. Na szczęście taki światopogląd to nie moja bajka. Nie czuję żadnej wrogości do obywateli innych narodowości takich jak Żydzi, Romowie itd., ani do ludzi o innej orientacji seksualnej, czy też par hetero żyjących bez ślubu.  W demokratycznym wolnym kraju nie można ograniczać praw nikogo z nas, dlatego legalizacja wolnych związków powinna dojść  do skutku . Poza tym popieram in Vitro,  powinno być ono refundowane przez NFZ.

Nie próbujmy naprawiać innych tylko dlatego, ze są trochę inni od większości z nas lub ich stylu życia nieco odbiega od normy, może raczej spróbujmy ich zrozumieć a od zrozumienia do akceptacji droga bardzo bliska.

Jedyne czego nie jestem w stanie zaakceptować i raczej nigdy nie zaakceptuję, to legalizacja narkotyków. Każdy narkotyk użalenia unieszczęśliwiając i niszcząc ludzi a twierdzenie, że miękkie narkotyki nie uzależniają to po prostu ignorancja.

Piasek - Wszystko trzeba przezyc

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #536 : 24 Marzec, 2013, 17:01:29 pm »

WESOŁEGO ALLELUJA

Życzę Wszystkim bez wyjątku Wesołych i Udanych Świąt Wielkanocnych, obowiązkowo mokrego Dyngusa oraz tego by poświąteczna szara i codzienna rzeczywistość stała się pogodna i szczęśliwa, wolna od trosk, chorób, ubóstwa i wszelkich nieszczęść. 
Życzę wszystkim by mieli odwagę spełniać swoje marzenia, zawsze byli sobą i nie zapominajmy nigdy o szacunku dla drugiego człowieka.   


Trzeci Oddech Kaczuchy Wielkanocne Alleluja


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #537 : 25 Marzec, 2013, 15:47:56 pm »

Nie wiem czy ktoś pamięta moją batalię z Lubańskim TBS-em z 2010 roku, która jak wiadomo skończyła się dla mnie pozytywnie. Jak wiadomo TBS ma nowego prezesa, lokatorzy z tego co mi wiadomo są zadowoleni, chociażby dlatego, że grzejniki w okresie grzewczym są gorące a nie lekko ciepłe jak to miało miejsce za rządów poprzedniego prezesa.
Jakiś czas temu skasowałam starego bloga i założyłam nowego, choć rzadko tam pisuję. W jednej z ostatnich  notek na tym blogu napisałam o tym, że nigdy nie można się załamywać, że trzeb dbać o swoje prawa i nie pozwolić by ktokolwiek je łamał i nas krzywdził. Wspomniałam też krótko o mojej batalii z TBS-em. Tak się złożyło, że tą notkę na blogu przeczytała pewna kobieta z drugiego końca Polski, mieszkająca od niedawna w tamtejszym  TBS-ie. Kobieta ma okropne problemy w związku z tym. Prezes tamtego TBS jest arogancki, zachowuje się jakby był bezkarny i nie miał nad sobą żadnej kontroli ani żadnych zwierzchników. Miasto jest nieduże podobnie jak Lubań. Można pokusić się o stwierdzanie, że sytuacja jest analogiczna do tej, jaka była w naszym mieście. Burmistrz tamtego miasta jest w koleżeńskich stosunkach z prezesem TBS. W związku z tym kobieta ( mieszkanka TBS ) czuje się bezradna. Po przeczytaniu mojej notki na blogu ujrzała pewną szansę i poprosiła mnie o kontakt. Zapoznała się z moją sprawą a mi przesłała wszelkie wiadomości dotyczące jej problemów z TBS-em. Nie wiem czy się uda, ale kobieta jest odważna. Niedawno zaczęła batalię z tamtejszym prezesem TBS. Jest zdeterminowana, gotowa na walkę o swoje prawa, nagłośnienie sprawy w mediach. Jak będzie trzeba, to zwróci się do Rady Nadzorczej tamtego TBS a jeśli to nie przyniesie skutku, uda się do Burmistrza w swoim mieście a jeśli i to nic nie da, jest zdecydowana zamieścić w internecie czyli na Forum swojego miasta list otwarty do Burmistrza, dotyczący problemu jej oraz innych lokatorów TBS.
Mam nadzieję, że jej się uda, staram się ją wspierać, służę radami, jeśli tylko jestem w stanie i trzymam za nią kciuki. Podziwiam ją za odwagę, bo teraz mało ludzi ma odwagę walczyć o swoje. Każdy boi się wychylać z szeregu.
Ciekawa jestem jaki będzie finał tej sprawy, wierzę, że się uda.

Andrzej Piaseczny - To co dobre, to co lepsze


« Ostatnia zmiana: 26 Marzec, 2013, 20:40:02 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #538 : 07 Kwiecień, 2013, 22:18:15 pm »

Tym razem zamiast się rozpisywać jak zawsze, ograniczę się do wrzucenia filmiku z Kabaretem Hrabi. Nie tylko dlatego że bardzo mi się spodobał ale głównie dlatego, że treść skeczu kojarzy mi się z zachowaniem niektórych Forumowiczów na naszym Forum.

Kabaret Hrabi - Reakcja Osoby z Widowni


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #539 : 07 Kwiecień, 2013, 22:40:00 pm »

Calutki spektakl kabaretu HRABI godny polecenia! Dostępny na YouTube. Program nazywa się "Savoir Vivre".
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61036 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10753 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270922 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 408118 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12205 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209246 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36504 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206735 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA