Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 892346 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #315 : 15 Styczeń, 2012, 18:43:12 pm »

Rozumiem o co Ci chodzi Żorż ale przecież te niedorzeczne przepisy, które można interpretować na sto sposobów i całe nasze prawodawstwo nie spadło z Marsa ani z żadnej innej planety drogi mlecznej. To wszystko wyszło spod pióra naszych posłów, senatorów, ministrów, bądź innych do tego uprawnionych osób, tych które wybieramy my Polacy w demokratycznych wyborach więc sama nie wiem kogo obwiniać za to co dzieje się wokół Co? Z drugiej strony, jeśli ten, któremu zwróciłeś uwagę zareagował tak a nie inaczej, to chyba winna jest nasza mentalność i myślę, że żadne prawo nas nie zmieni, jeżeli my sami nie chcemy się zmienić. To tak jak z alkoholikiem, jeśli on sam nie zechce zerwać z nałogiem, to żadne nawet najsroższe prawo go nie uleczy. Bardzo bym chciała aby świat wokół mnie był lepszy, dlatego też sama staram się być lepsza np. pomagając innym, choćby w maleńkim stopniu, poza tym staram się szanować drugiego człowieka. Mówiąc o uczciwości innych, wymagam tego również od siebie. Ważne byśmy szanowali i cenili innych tak jak chcielibyśmy aby oni szanowali i cenili nas, a druga sprawa, wymagając tego czy owego od innych, bądźmy też wymagający w stosunku do siebie samych. Co jeszcze. A no to, że trzeba umieć pochwalić za każdy nawet najmniejszy sukces, nawet tego, którego uważamy za swojego przeciwnika ale jak trzeba, to mieć odwagę zwrócić uwagę za błąd temu, który jest naszym sprzymierzeńcem. Przecież to wcale nie jest trudne. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #316 : 15 Styczeń, 2012, 19:47:01 pm »

Właśnie, mentalność!!! otóż, nasza mentalność to dbanie o własny interes, nawet za cenę krzywdy innych, taka jest prawda, "tylko czyjeś nieszczęście dodaje skrzydeł". Brutalna prawda, i nie ma się co łudzić, altruizm? a cóż to takiego? bezinteresowne działanie na rzecz innych??? największa bzdura jaką słyszałem, człowiek z natury jest egoistą i nawet jak daję datek żebrakowi, ma satysfakcję, więc gdzie tu bezinteresowność??? to się nazywa już inaczej,,,, sponsoring!!! choć wolałbym trzymać się Twojej oceny, to trudno jest nie zgodzić się ze mną
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #317 : 15 Styczeń, 2012, 20:08:36 pm »

Zwycięstwo na pokaz... - Empatia po polsku cz. 4


koń polski-jak sie ciesze że cie widze


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #318 : 16 Styczeń, 2012, 06:36:33 am »

Cytuj
Wysłany przez: Jola

Wiesz co Pysiu-mysiu całuj się w nos, jesteś jak zwykle uszczypliwy niczym wredna teściowa, a w kolejce często zdarza mi się przepuszczać innych np w markecie, gdy mam większe zakupy a ktoś za mną ma kilka rzeczy to sama mówię takiej osobie aby stanęła w kolejce przede mną lub u lekarza czy w urzędzie gdy widzę, że ktoś naprawdę się spieszy to chętnie przepuszczam takie osoby. Przecież nic mi od tego nie ubędzie. Co do robienia czegoś na pokaz, to nie pomyślałeś, że jeśli zrobimy coś dobrego i powiemy o tym to może być to bodźcem dla innych aby uczynili podobnie. Mimo Twojej wrednej uszczypliwości i tak Cię lubię @-o Firefoksie    A trener rozwoju osobistego, to taka osoba, robiąca nam pranie mózgu.

 Jolu nie jestem uszczypliwy,nie w stosunku do Ciebie.Klip który wrzuciłem w żadnej mierze nie dotyczy Ciebie.Wszyscy znamy Twoje szlachetne serce.Ja osobiście wielokrotnie  "plusowałem " Twoje posty i Twoją postawę. Moje klipy znalazły się w Twoim wątku tylko dlatego aby pokazać że są jeszcze inni (czyt. lepsi) ludzie od tych o których mowa w/w klipach. Plusuję @-ę Jolantę Bogusławę. Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #319 : 16 Styczeń, 2012, 12:58:51 pm »

Jolu, jestem cyniczny, to fakt, tylko że mój cynizm to po prostu twarde stąpanie po ziemi, ja też w życiu przeszedłem wiele i sądzę, że cynizm ma wiele oblicz, chociażby powiedzenie... " co cię nie zabije, to cię wzmocni"""" to konkretny przykład, choć interpretują to w sposób taki,,,, nie będziesz popełniał tych samych błędów, to nic innego jak cynizm indywidualny więcej, każdy, kto chce coś osiągnąć, musi mieć choć odrobinę cynizmu w sobie, inaczej ginie w tłumie. Przepraszam za ten wywód socjologiczny, trochę choroba zawodowa a trochę tłumaczenie samego siebie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #320 : 16 Styczeń, 2012, 17:11:55 pm »

Żorż masz ode mnie plusa, po pierwsze za ten wywód, dzięki któremu Cię poznaję i coraz więcej rozzumiem, po drugie za że mimo, iż piszesz o cyniźmie, ja jednak dostrzegam coś innego, a mianowicie ogromną wraźliwość. Myślę, że jeśli masz w sobie jakiekolwiek pokłady cynizmu, to wynikają one z bezradności a nie z wyrachowania. pozdrawiam

Pysiu_mysiu nie denerwuj sie tak, po prostu Cie źle zrozumiałam. Czasem tak mam, że nie ogarniam do końca. Zapomniałam o dystansie i to co obejrzałam przyjęłam na klatę(czyt. wzięłam do siebie). Do szlachetności to mi raczej dużo brakuje, ja po prostu staram się być normalna, choć nie zawsze mi to wychodzi.  Buziak Wystarczy, że będziemy postępować tak, żeby nikt przez nas nie cierpiał i nie płakał. Często powtarzam to swoim dzieciom, "jak masz jakiś cel, jakieś marzenia, to odwaznie do nich dąż ale rób to w taki sposób, żeby nikt przez ciebie nie cierpiał, bo sukces osiągniety kosztem innych ludzi, na ich placach jest gówno warty"
I jeszcze jedno, wiesz co jest najgorsze, jesli mówimy swoim dzieciom jedno a postępujemy w życiu codziennym zupełnie inaczej. Dziecko przede wszystkim bierze przyklad z tego jak postępujemy, więc nasze slowa muszą wspólgrać z naszym postępowaniem.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2012, 17:15:37 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #321 : 16 Styczeń, 2012, 18:19:03 pm »

Zgadłaś, ten cynizm, to moja złość na niemoc w ogromie niedorzeczności, których autorami są włodarze, decydenci, co gorsza niekompetentne osoby. Pozdrawiam 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #322 : 16 Styczeń, 2012, 19:55:06 pm »

Zgadłaś, ten cynizm, to moja złość na niemoc w ogromie niedorzeczności, których autorami są włodarze, decydenci, co gorsza niekompetentne osoby. Pozdrawiam 
Czuje podobnie ale owa bezradność i niemoc wypełnia 5 może 10 procent mojego umysłu, natomiast cała reszta, czyli pozostałe 90 procent, to wiara, że kiedyś będzie lepiej, że są wśród nas dobrzy i mądrzy ludzie i w końcu najważniejsze, wiara w to, że i ja mogłabym coś zmienić na lepsze. Staram się coś robić na swój, być może naiwny sposób, wiem, że często bywam jak ten nieszczęsny Don Kichot ale przynajmniej próbuję. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #323 : 16 Styczeń, 2012, 22:10:50 pm »

Ba! nie myślisz chyba Jolu, że ja siedzę z założonymi rękami i tylko narzekam, też staram się spełniać w swoich działaniach, i oczywiście mam w sobie wiarę w to co robię, bo jaki byłby świat bez wiary???
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #324 : 16 Styczeń, 2012, 22:16:46 pm »

Cytuj
i oczywiście mam w sobie wiarę w to co robię, bo jaki byłby świat bez wiary???

ŻORŻ chcesz mnie sprowokować? 

Cytuj
Pysiu_mysiu nie denerwuj sie tak, po prostu Cie źle zrozumiałam. Czasem tak mam, że nie ogarniam do końca.
Jolu ogarniasz jak mało kto na tym forum.To raczej ja nie zawsze wyrażam się dostatecznie jasno.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #325 : 16 Styczeń, 2012, 23:40:09 pm »


Jolu ogarniasz jak mało kto na tym forum.To raczej ja nie zawsze wyrażam się dostatecznie jasno.

No to wszystko jasne Pysiu-mysiu   Wypracowaliśmy konsensus  Buziak

RapIer Konsensus ft. Beku
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2012, 23:55:42 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #326 : 17 Styczeń, 2012, 00:27:24 am »

Cytuj
No to wszystko jasne Pysiu-mysiu   Wypracowaliśmy konsensus   

Jolanto Bogusławo zgadzam się z Tobą.Przepraszam,przez ten nawilżający bursztynowy napój gubię kontakt z rzeczywistością.  Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 45
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #327 : 17 Styczeń, 2012, 12:20:48 pm »

A wiecie co powinno się robic właścicielom psów, którzy po pupilach sprzatać nie chcą?Co?    to samo co w filmie robi Marek Konrad "Dzień świra" pod oknem . A dlaczego psy mogą pod okiemy własciciela a człowiek nie??? bo wychowany?/ bez przesady. Może wtedy dałoby to jakis skutek???
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #328 : 17 Styczeń, 2012, 16:44:07 pm »

A wiecie co powinno się robic właścicielom psów, którzy po pupilach sprzatać nie chcą?Co?    to samo co w filmie robi Marek Konrad "Dzień świra" pod oknem . A dlaczego psy mogą pod okiemy własciciela a człowiek nie??? bo wychowany?/ bez przesady. Może wtedy dałoby to jakis skutek???

Moja droga temat psich kup był wałkowany na Forum już wiele razy i raczej nie przyniosło to żadnego skutku więc szkoda twojego zdrowia i energii, choć z drugiej strony nie zamierzam dyktować Ci o czym warto pisać a o czym nie warto
Pysiu-mysiu proszę Cię, nie zwracaj się do mnie tak oficjalnie, bo czuję się wówczas jak matrona a ja jestem takim raczej luzakiem. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #329 : 17 Styczeń, 2012, 17:46:05 pm »

Jolu, wałkowany temat psich kup nie dał rezultatu, może dlatego, że słabo był wałkowany?? uważam, że trzeba wałkować takie tematy, może w końcu przeczyta to ktoś, kto może więcej w danej sprawie, przecież to że psy robią gdzie się da pod okiem właściciela, jest nie zgodne z prawem, więc jak to jest z tym prawem??? ono jest, czy go nie ma?Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61037 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10753 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270928 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 408127 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12205 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209250 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36506 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206744 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA