Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 892301 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #255 : 04 Listopad, 2011, 21:45:14 pm »

Szczęściara? To dlaczego uważa że kobieta powinna mieć dwóch facetów.

Tak,tak zapytałem kiedyś nieśmiało.

I co mi odpowiedziała...

Że byłoby jej łatwiej związać koniec z końcem....

Ja nie wiem o czym ona myślała 

Wiesz co to zależy, czy chciała by związać te końce na mały supełek czy na dużą ozdobną kokardę.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #256 : 04 Listopad, 2011, 21:50:36 pm »

Wiesz co to zależy, czy chciała by związać te końce na mały supełek czy na dużą ozdobną kokardę.   

Aha,więc to nie o kasę chodzi.Cholera kasę to jeszcze mogę jej zapewnić.Ale z dużą kokardą to może być problem  Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #257 : 04 Listopad, 2011, 22:06:16 pm »

Doprawdy nie wiem co Ci mogłabym w tej sprawie poradzić. Może niech żona zrezygnuje z tej kokardy i kup jej piękne kwiaty, z kokardą oczywiście.  
Myślę, że za kasę też sie nie obrazi.  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #258 : 09 Listopad, 2011, 20:18:15 pm »

W przyrodzie nic nie ginie

Boso o świcie biegłam polaną, ścigając tęczę
zachłannie sięgałam wyciągając doń ręce.
Dotyk cudowny przeniósł mnie w miejsca nieznane,
gdzie zło umarło a wszystkie dzieci są kochane.
Tam człowiek szanuje bliźniego,
ceniąc go bardziej niż siebie samego.
Tam odpowiedzialność, empatia oraz życzliwość,
wyparły bezpowrotnie fałsz, głupotę i chciwość.
Jeśli ktoś uronił łzę, to ze szczęścia jedynie,
bo niemożliwym jest smutek w takiej krainie.
Niestety, umknęły mi nagle te cudowne promienie,
gdy tuż obok za rogiem wyczułam czyjś ból i cierpienie.
Po prostu, spacerując skorzystałam z okazji
i marząc na jawie, puściłam wodzę fantazji.
Niesłychanie trudno tak sobie fantazjować
i jednocześnie niczym się nie przejmować,
widząc jak świat stopniowo na gorsze się zmienia.
Dziś dla wielu, oprócz mamony, nic nie ma znaczenia.
Własną korzyść i wygodę na piedestał wynosimy,
nieuchronnie kiedyś z nawiązką za to zapłacimy,
bo w przyrodzie nic nie ginie,
wiedzą to anioły oraz świnie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #259 : 16 Listopad, 2011, 13:00:49 pm »

Czy Wilkowyje można porównać do Lubania ? 

Jak obserwuję nasze kochane miasto, wiedzę co się dzieje wokół i oczywiście obowiązkowo czytam Forum, to jakoś tak nie wiem zupełnie dlaczego kojarzy mi się ono z serialowymi Wilkowyjami.  Serial „Ranczo” ukazuje w krzywym zwierciadle  cały  przekrój ogółu mieszkańców niedużego miasta.  Jednocześnie w cały tym komizmie można dostrzec wiele życiowych mądrości oraz trafnych spostrzeżeń. Jednym z moich ulubionych wątków „Rancza” jest ławka mędrców. Komentarze wypowiadane przez bohaterów będących wiernymi degustatorami taniego wina , okupujących sławetną ławeczkę rozwalają mnie zarówno dowcipem jak i prostotą zaskakująco mądrych wynurzeń i dedukcji. Tak sobie myślę, że w Lubaniu przydałaby się taka ławka mędrców. Zadaję sobie tylko pytanie, jeśli mielibyśmy w naszym mieście takową ławeczkę, to gdzie ona by stała. W Wilkowyjach takie centralne miejsce znajduje się tuż pod sklepem spożywczym a u nas gdzie? Może pod którymś z marketów ? Jakoś brak mi pomysłów w tej kwestii. Druga sprawa, to kto by zasiadał na ławeczce. Miejscowi żule jakoś mi do tego nie pasują, oni nie mają w sobie tej wewnętrznej mądrości, co amatorzy Mamrota z Wilkowyj. Może na te miejsca, bardziej pasowaliby np. uczestnicy naszego Forum albo jeszcze ktoś inny, np. jakieś miejscowe Vipy. Ciekawa jestem, czy ktoś inny ma pomysły w tej kwestii?

Smak Mamrota


A tak poważnie to fajnie byłoby obejrześ takie przedstawienie na żywo.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #260 : 16 Listopad, 2011, 17:37:37 pm »

Cytuj
Może na te miejsca, bardziej pasowaliby np. uczestnicy naszego Forum albo jeszcze ktoś inny, np. jakieś miejscowe Vipy. Ciekawa jestem, czy ktoś inny ma pomysły w tej kwestii?


Jolu prowokujesz.Ale dobrze ,ja się piszę. Mam tylko jeden warunek.Nie będziemy degustować "Czaru Pegeeru" Będziemy raczyli się bursztynowym napojem. A miejsce? Jest takie pod "Zieloną Bramką" . Dla niewtajemniczonych jest to sklep naprzeciw Urzędu Gminy. Jest to centralny punk pomiędzy Urzędem Miasta, Starostwem i Gminą..Jolu musisz to pilotować.
A tak widzę nasze powroty do domów.
Skecz o pijanym człowieku


Tak wraca wójt
Monty Python - skecz o ministerstwie głupich kroków



Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #261 : 16 Listopad, 2011, 18:04:41 pm »

Ciekawa wizja Firefoksa ale czekam na dalsze propozycje odnośnie lokalizacji ławeczki mędrców oraz kandydatów na te zaszczytne miejsca.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #262 : 23 Listopad, 2011, 23:23:54 pm »

Jestem naprawdę w szoku. PiS nie jest u władzy a tu takie rzeczy. Taka szycha jak generał Gromosław C. zatrzymana przez katowicką prokuraturę.

http://fakty.interia.pl/polska/news/gen-czempinski-zatrzymany-przez-cba,1725342,3

A jak to wygląda u nas? Wiadomo, są tacy, co nigdy nie beknęli i nie bekną, choć powinni, np. pewien lokalny "Hero", założył związki zawodowe i nikt mu nie podskoczy, nawet nasz miłościwie panujący król elekt, to dla niego cienki bolek.
Nie ma jak lokalna rzeczywistość.  
Rzeczywistości pisaniem nie zmienię ale kto mi zabroni wyrażać zdanie o tym co mnie otacza.  




Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #263 : 24 Listopad, 2011, 17:50:54 pm »

Wróble ćwierkają , iż ten lokalny "Hero" śmignął na zasłużone świadczenie chorobowe. Strach pomyśleć jakie  ono będzie długie. I tu pojawia się mój śmiech.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2011, 22:22:00 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #264 : 18 Grudzień, 2011, 13:12:07 pm »

DeSu - Kto wie czy za rogiem


 Pawlak z Samych Swoich, obserwując syna wpatrującego się uparcie i namiętnie w postać dorastającej córki Kargóla, powiedział z niepokojem w glosie"nieuchronnie zbliża się do pełnoletności". Idąc w jego ślady, powiem z pewną nostalgią w głosie:ten nasz wspaniały roczek 2011 nieuchronnie zbliża się do końca. No cóż trochę szkoda, to był rok interesujący pod wieloma względami. Wiele się działo ale przecież czas nie może stać w miejscu. Małe dzieci rosną, młodzież dorasta, młodzi ludzie się rozwijają popełniając przy tym obowiązkowo całą masę błędów, zresztą ci w średnim wieku oraz ci starsi też nie są nieomylni. Wszyscy popełniamy błędy, niezależnie od płci, wieku, statusu społecznego i jeszcze wielu innych czynników. Chyba jedynie Bóg ich nie popełnia ale on jest bóstwem a my jesteśmy tylko ludźmi. Podobno błądzić jest rzeczą ludzką. Zresztą zawsze to powtarzam z jednym ale, mądry człowiek uczy się na błędach a idiota popełnia wciąż te same pomyłki. Mam nadzieję, że mogę zaliczać się do tej pierwszej grupy, choć pewnie znajdą się tacy, co bez głębszego namysłu wrzucili by mnie do tego pierwszego wora. Przyznam się tak szczerze, że ja sama miewam czasem takie wątpliwości. Lubie siebie i akceptuję ale narcyzem nie jestem i nigdy nie byłam. Stać mnie na szczerą samokrytykę i od czasu do czasu robię sobie taką wewnętrzna analizę. Najfajniejsze czy też najciekawsze jest to, iż dziś wydaje się nam, że jesteśmy właśnie tacy a nie inni a potem za parę chwil , dni, miesięcy tygodni czy też lat, przy jakimś zdarzeniu, przeżyciu, dochodzimy nagle do wniosku, że się zmieniliśmy a jeżeli jeszcze ta zmiana jest dobra, pozytywna, wówczas chwila w której zdajemy sobie z tego sprawę jest niemalże magiczna lecz tak naprawdę to nie magia, to ludzka psychika, która jak wiadomo zmienną jest. Dlatego wiem jedno, nigdy nie można się poddawać ani załamywać, nawet kiedy jest bardzo źle z różnych powodów, trzeba wierzyć, że już wkrótce będzie lepiej. Choć sama wiara nie wystarczy, oprócz wiary ważne jest aby robić coś w kierunku tej zmiany. Co do rozwoju i radości z otaczającego nas świata, to niezależnie od wieku, można to robić całe życie. Niektórzy z wiekiem tetryczeją, gorzknieją, stają się bardzo poważni ale to naprawdę nie jest dobre wyjście. Ważne, by z biegiem upływających lat zachować w sobie cząstkę dziecka, tego, które pozwoli nam szczerze cieszyć się z drobiazgów oraz odbierać świat w sposób prosty i szczery(bez pokrętności), nie możemy dopuścić też by wygasła w nas, ta choćby maleńka iskierka młodzieńczości, bo dzięki niej potrafimy wciąż dostrzec romantyzm chwil, piękno zachodzącego słońca, urok śpiewu ptaków czy też czar tęczy rozświetlającej niebo tuż po deszczu. Zawsze, gdy widzę tęczę, mówię w myślach jakieś życzenie. Wiem, że to naiwne ale tak już mam. Cząstka dojrzałości jest równie ważna, ona dodaje tym wcześniejszym przymiotom umiaru, rozwagi i pozwala zachować pewien dystans, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ważne, by życie miało jakiś sens, by w tym materialistycznym świecie nie zapominać o własnych potrzebach, drobnych przyjemnościach. Trzeba realizować własne marzenia, choćby jedno malutkie od czasu do czasu. Druga sprawa, to być otwartym na świat a oprócz zaspakajania własnych potrzeb pomyśleć o innych ludziach i ich potrzebach. Takie rzeczy jak dobro i szacunek, niestety mają sens tylko wówczas, gdy obowiązują w obie strony, bo czy np, dziecko, którego my nie szanujemy i całkowicie mu nie ufamy, byłoby w stanie nas szanować i zaufać nam bezgranicznie? Podobnie w pracy, jeżeli szef nasz szanuje, my również darzymy go pozytywnymi emocjami ale jeśli ten sam szef nas poniży, sponiewiera, to mamy ochotę skopać mu tyłek lub powiedzieć do słuchu kilka słów prawdy głęboko skrywanej. Szacunek, zaufanie, nie rodzą się same z siebie. Każdy z nas musi je sobie sam wypracować. To tak, jak z dobrym ciastem, jak go dobrze nie wyrobimy, wyjdzie nam paskudny zakalec.
No i znów się rozgadałam jak świętej pamięci Hanka Bielicka. Ona to dopiero miała gadane.

Życzę Wszystkim Zdrowych Szczęśliwych Radosnych Świąt Bożego Narodzenia a także by nikt nie spędzał Świąt w samotności a co gorsza przy pustym stole,
oraz tego, aby ten nadchodzący roczek 2012 był Szczęśliwy i Dostatni dla wszystkich bez wyjątku.

PS. Zmieniłam trochę posta, wycięłam przypowiastkę o złym (przeklinającym)Mikołaju, pomyślałam, ze nie każdy czytający musi mieć poczucie humoru takie jak ja.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2011, 16:14:23 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #265 : 18 Grudzień, 2011, 21:06:16 pm »

Cytuj
PS. Zmieniłam trochę posta, wycięłam przypowiastkę o złym (przeklinającym)Mikołaju, pomyślałam, ze nie każdy czytający musi mieć poczucie humoru takie jak ja.

Co myśli pająk wisząc na nitce pajęczyny nad szklanką wody?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #266 : 19 Grudzień, 2011, 16:38:50 pm »

Co myśli pająk wisząc na nitce pajęczyny nad szklanką wody?


O k...., zmoczę sobie jaja.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #267 : 19 Grudzień, 2011, 19:19:21 pm »

Cytuj
O k...., zmoczę sobie jaja.

Ciepło ,ciepło...
...jak tu się spuścić żeby nie wpaść......Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #268 : 20 Grudzień, 2011, 15:05:14 pm »

Nie gniewaj się Fire ale czasem zachowujesz się irracjonalnie. Wiem, że nie zawsze trzeba być poważnym, czasem można pożartować. Wiem, co to poczucie humoru ale jeśli chodzi o Ciebie, to przeginasz na maxa. Zdobyłam się na powiedzmy, że refleksję, napisałam o kończącym się roku a Ty piszesz mi tu o spuszczaniu się pająka. Na moje oko, to wyraźnie brak Ci kobiety, czyżby Szanowna małżonka wybyła np. do sanatorium ? 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #269 : 20 Grudzień, 2011, 16:31:19 pm »

Cytuj
Nie gniewaj się Fire ale czasem zachowujesz się irracjonalnie.

Za to masz plusika. Twój klip z mikołajem to był pikuś przy moim dowcipie.

Cytuj
PS. Zmieniłam trochę posta, wycięłam przypowiastkę o złym (przeklinającym)Mikołaju, pomyślałam, ze nie każdy czytający musi mieć poczucie humoru takie jak ja.


To jak jest z Twoim poczuciem humoru? Masz je czy Masz humory?

Sfiksowałyście boście chłopa dawno nie miały. Chłopa wam trzeba!


Cytuj
Na moje oko, to wyraźnie brak Ci kobiety, czyżby Szanowna małżonka wybyła np. do sanatorium ?   


Pytasz czy stwierdzasz? Jak dla mnie to brzmi jak niemoralna propozycja 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61035 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10753 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270913 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 408092 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12204 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209235 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36501 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206725 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA