Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 892299 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #165 : 24 Wrzesień, 2011, 18:35:34 pm »

Piękny dzień dzisiaj, świeci słonko, wróble za oknem świergolą. Jest okej, wszyscy wokół się uśmiechają, aż się chce żyć. Niedługo wybory ale to przecież nieważne, bo jest super, ja bym tam nic nie zmieniała, mamy takich wspaniałych rządzących, po prostu aż serce rośnie gdy o tym pomyślę. Z chęcią pójdę i zagłosuję, jest dobrze ale będzie jeszcze lepiej, ja to wiem. Bezrobocie powoli znika a do końca roku zniknie całkowicie. Młodzi przestaną uciekać za granicę, powiem więcej, oni wszyscy zaraz po 9 października zaczną wracać do ojczyzny.
Cóż bym mogła jeszcze dodać, a już wiem, kot sąsiadki nasikał na wycieraczkę kurza nóżka(och przepraszam za ten wulgaryzm), druga sąsiadka słucha Radia Maryja. Nie żeby mi to przeszkadzało, ja uwielbiam ten piękny kanał edukacyjno - rozrywkowy. Problem w tym, że ta przemiła pani ma lekkie kłopoty ze słuchem, dlatego czasem zmuszona jestem słuchać tych jakże kształcących audycji, przenikających przez sufit z mieszkania piętro wyżej ale ja nie będę narzekać, bo nie wypada a zwłaszcza na Forum. Muszę zachować odpowiedni poziom wypowiedzi, gdyż byłoby mi niezmiernie przykro gdyby znów kogoś uraziły moje słowa. Kurde blade(przepraszam znów niefortunne słówka wyrwały mi się z ust), zapomniałabym o ważnej sprawie, przecież inna z moich sąsiadek ma nowego faceta. Wróć. Partnera. No, to by było na tyle, mam nadzieję, iż zachowałam odpowiedni ton wypowiedzi, nie obniżając tym samym wysokiego poziomu Forum. I niech moc będzie z Wami.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #166 : 24 Wrzesień, 2011, 18:56:14 pm »

Jolka o rzesz Ty 

Trzy Sześć - O ironio


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #167 : 24 Wrzesień, 2011, 19:11:36 pm »

Ha ha ha jakże się ubawiłam panie Janie. Wybacz, iż nie zwracam się do Ciebie per Pysiu-mysiu ale moim zdaniem takowa frywolność byłaby niestosowna na Forum. Znów mogłabym kogoś tym urazić a uwierz mi uczucia innych Forumowiczów to dla mnie sprawa priorytetowa. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #168 : 25 Wrzesień, 2011, 14:01:45 pm »

Jako, że Forum nie powinno być i oczywiście nie jest jedynie siedliskiem plotek, oskarżeń oraz innych tworów szanującego się nawzajem rodzaju ludzkiego, czas na odrobinę kultury również z mojej strony. W związku z tym dziś porozmawiamy sobie o literaturze a ściślej mówiąc o poezji.

Ptaszek sobie frunie z dala,
w górze słonce z.........,
żaba w wodzie d... moczy,
k....! Co za dzień uroczy.

W związku z tym, iż zapoznaliśmy się z treścią utworu, nadszedł czas na analizę dzieła, a więc.

Wiersz jednozwrotkowy, czterowersowy, z rymem sylabowym i z równomiernie rozłożonym akcentem. Podmiot liryczny wyraża swoje głębokie zadowolenie z otaczającego go świata, przepełnia go kwitnący stoicyzm i szczęście, które człowiekowi żyjącemu we współczesnym zamęcie może dać tylko otaczająca przyroda. Dla podmiotu lirycznego nawet zanurzona w błękicie wody pupa żaby jest pretekstem do euforii.
Puenta liryku jest jednoznaczna i łatwo odczytywalna. Ja liryczne personifikuje słońce. W słowie "z........" oddaje szybkość i perfekcję ruchu słońca, które przecież nie jest istotą ludzką i nie może "z.........." w senso stricte.
Uwagę zwraca użycie wulgaryzmów, których znajomość świadczy o ludowych korzeniach poety i głębokiej więzi ze społeczeństwem. W moim rozumieniu autor chciał się tym utworem odwdzięczyć środowisku, z którego wyrósł, za poświecenie i trud włożony w zapewnienie mu należytego wykształcenia. Szkoda, że tak mało w dzisiejszej poezji wierszy o tak pogodnym nastroju.


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #169 : 25 Wrzesień, 2011, 16:08:22 pm »

Jolka, Jolka pamiętasz lato ze snów, gdy pisałaś Ptaszek sobie frunie z dala,
w górze słonce z.........,żaba w wodzie d... moczy, k....! Co za dzień uroczy.
To było cudowne lato. Chodź do nas zrobić analizę
http://panaceum.cba.pl/
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #170 : 25 Wrzesień, 2011, 22:39:25 pm »

Podjęłam już decyzję odnoście wyborów, jeśli chodzi o kandydata do Senatu, to pisałam już wcześniej, iż jest to Jerzy Zieliński (bezpartyjny). Natomiast kandydatka do Sejmu, na którą zagłosuję, nazywa się Marzena Machałek, jest przedstawicielką Prawa i Sprawiedliwości.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #171 : 25 Wrzesień, 2011, 22:45:20 pm »

Jola ja głosuję na Jerzego Zielińskiego, a do sejmu na Jerzego Stachyrę nr 6 na liście PiS-u. Twój wybór do sejmu co do kandydata jest jak kulą w płot- uwierz starej pisowiance
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2011, 22:52:35 pm wysłane przez Ewa Gutek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #172 : 25 Wrzesień, 2011, 23:09:05 pm »

Ewo tak szczerze, to być moze masz rację. Powiem Ci czym się kierowałam. Wiadomo, iż szanse mają ci z przodu listy, po drugie wybrałam kobietę, gdyż uważam iż stanowczo za mało jest w Parlamencie naszego babskiego gatunku. Nie żebym była wrogo nastawiona do płci przeciwnej ale widzisz przecież sama. Faceci stoją u steru odkąd świat światem i do czego to wszystko doprowadza. Oni raczej nie uczą się na błędach. Ja nawet ostatnio przekonałam się do Kwaśniewskiej a uwierz mi, że szczerze jej nie lubiłam. Ta kobieta ostanimi czasy robi dużo dobrego. Wracając do mojej kandydatki, to kiedyś gdy walczyłam z TBS-em i zwracałam się o pomoc i interwencję do posłów różnych ugrupowań, Marzena Machałek była jedyną z nich która spotkała sie ze mną osobiście i wysłuchała mnie. To, że jej interwencja była dla mnie bezowocna, to już inna sprawa. Musiałam, niestety rozgryźć sama ten twardy orzech. Wówczas pomogła mi moja upierdliwość i ośli upór a wiesz, że tego mi nie brakuje. Ale wiesz co, wzięłam sobie do serca Twoje słowa i przemyślę jeszcze swoją decyzję. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #173 : 27 Wrzesień, 2011, 18:44:14 pm »

Wszędzie polityka, gorące dyskusje przedwyborcze. Pomyślałam, iż pora zmienić temat aby trochę się odprężyć ale nie wiem czy to o czym piszę kojarzyć się może z luzem i odprężeniem.

Choć mówimy o tym po cichu i z pewnym zażenowaniem to jednak zdajemy sobie doskonale sprawę z wagi istniejących problemów, dotyczących naszych grzesznych ciał, którym na imię: biegunka i zatwardzenie.
Powyższe problemy, to w pewnym sensie stany czynny i bierny, gdyż biegunka wiąże się z czynnością. Natomiast niemożność wypróżnienie jelit z naszych poprodukcyjnych odpadów skojarzyć można z całkowitym brakiem czynności.
Zarówno nasza nadczynność wydalnicza jak i jej brak to mankamenty, z którymi w dzisiejszej dobie boryka się ludzi. Śmiem nawet twierdzić, że problemy te mają zasięg ogólnoświatowy.
Ostatnimi laty klimat na kuli ziemskiej uległ znacznemu ociepleniu. Znane nam są doskonale, ponad trzydziestostopniowe długotrwałe letnie upały a także ciepłe zimy przypominające swoim charakterem raczej pogodną jesień lub wiosnę. Jak wiemy, nie pozostaje to bez wpływu na nasze organizmy. Dawniej nękające nas wirusy grypy atakowały głównie drogi oddechowe, wywołując: katar, kaszel, ból gardła lub zapalenie oskrzeli. Dziś zasięg wirusów rozszerzył się w głąb ciała, nie oszczędzając żołądka ani jelit. I stąd wzięła się grypa jelitowa, powodująca w organizmie chorego człowieka: bóle żołądka, jelit, wzdęcia, zgagę, wymioty i oczywiście biegunkę.
Druga kwestia poza zmianą klimatu to dość powszechne błędy w sposobie odżywiania, związane z coraz to większym spożyciem żywności przewożonej, ulepszonej i obowiązkowo z dodatkiem konserwantów. Zapominamy też o odpowiedniej ilości owoców i warzyw. Skutkiem, czego, ogromna część naszej populacji boryka się z problemem niemożności regularnego wypróżniania się i nie jest to przypadłość wieku starczego, gdyż dotyczy wszystkich grup wiekowych. Powyżsi zainteresowani próbują ulżyć swoim zbolałym i wzdętym jelitom i aby to osiągnąć piją przeróżne herbatki przeczyszczające i łykają tabletki o podobnym działaniu, które nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt.

Krótka historyjka o rozluźnionym temacie,
typu:
 
„ Przykra niespodzianka”

Raz panna Ewcia miała wielkie plany.
Zapowiadał się dla niej dzień cudowny i udany.
Postanowiła zrobić zakupy i wpaść do przyjaciółki,
na pyszną kawusię i drożdżowe bułki.
Po południu toaleta, nowy makijaż i kreacja elegancka,
na spotkanie z ukochanym, co przyjechać miał z Gdańska.
Niestety nie powiodło się biednej Ewce,
i cudowne plany spaliły na panewce.
Jej brzuszek począł wydawać przeróżne dźwięki,
burczenia, mruczki, jazgoty i inne jęki.
Nie wspominając już o zgadze i potwornym wzdęciu
oraz bąkach prze smrodliwych w skali beauforta prawie do dziesięciu.
Jakby tego było jeszcze mało,
po kolejnym z bąków rozwolnienie ją złapało,
i trzymało przez godzin długich pięć,
odbierając bidulce do dalszej egzystencji chęć.
I tak problem zupełnie przyziemny i wstydliwy niesłychanie,
zniweczył plany super kobietki na romantyczne spotkanie.

Jak opróżnić pana Jana?

Pan Jan o nazwisku Kowalski,
to facet z goła wytworny i elegancki.
Niestety od dawna porządek dnia niezmiernie mu psuje,
to, co powinno z niego wyskoczyć a jednak nie wyskakuje,
więc bez żenady powiem otwarcie,
że pan Jan cierpi na chroniczne zaparcie.
Próbował już sposobów chyba tysiące,
zimne herbatki oraz okłady gorące.
Napinając się i robiąc głupawe miny,
w toalecie spędza długie godziny.
W domu, na sedesie męki piekielne przeżywa,
idąc między ludzi szczętnie to ukrywa,
dusi w sobie niepokoje i złości,
z powodu siedzących w nim zaległości.

Ewo, Janku, sorry za zbieżność imion. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, iż te nieszczęsne rymowanki skleciłam w 2007 roku a na Forum pisuję od niespełna roku, więc sami widzicie, iż natchnienie dał mi ktoś inny. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #174 : 27 Wrzesień, 2011, 19:30:05 pm »

Cytuj
Ewo, Janku, sorry za zbieżność imion. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, iż te nieszczęsne rymowanki skleciłam w 2007 roku a na Forum pisuję od niespełna roku, więc sami widzicie, iż natchnienie dał mi ktoś inny.  Duży uśmiech

Jolka nie ściemniaj.Jeżeli Jaś to powinna być Małgosia,a jeżeli jest Ewa to powinien być Adam.A jest Henryk. Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #175 : 27 Wrzesień, 2011, 20:18:15 pm »

Raz jedna taka zaradna baba
Pisała o sraczkach i jej zaprzeczeniach
Mieszając w piszących imieniach
Jednak ten wigwam dobroci
Aby nam trochę życie ozłocić
Antydatował ten toaletowy dokument
Wszak jej pysiu- mysiu jak postument
Wiernie z nią miłości słowa wymienia
Dlatego napisała, że zbieżność imienia
Ewkę w wyborach chce poprzeć
Nie chce jej zrazić, lecz do niej dotrzeć
To nie Wy na tronach cierpicie męki
Sama już nie wie czyje to stęki
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #176 : 27 Wrzesień, 2011, 21:13:58 pm »

Cytuj
Wszak jej pysiu- mysiu jak postument
Wiernie z nią miłości słowa wymienia

Ewa, Mysiu- Pysiu jest wiernym mężem i ojcem.I nigdy nie były mu w głowie jakieś amory.to chyba oczywiste jest i basta  Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #177 : 27 Wrzesień, 2011, 21:33:35 pm »

Ewa, Mysiu- Pysiu jest wiernym mężem i ojcem.I nigdy nie były mu w głowie jakieś amory.to chyba oczywiste jest i basta  Co?
To sorry, bo coś tam czytałam o motylkach w brzuchu
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #178 : 27 Wrzesień, 2011, 21:40:21 pm »

To sorry, bo coś tam czytałam o motylkach w brzuchu

Ewa  ja mam w brzuchu bursztynowy napój.Wbrew przyjętym zasadom nie odpowiadam za uczucia wywołane u innych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #179 : 27 Wrzesień, 2011, 22:13:25 pm »

Ewa  ja mam w brzuchu bursztynowy napój.Wbrew przyjętym zasadom nie odpowiadam za uczucia wywołane u innych.

No już milknę, bo nie ma z czego się śmiać jak w grę wchodzi nieszczęśliwa miłość
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2011, 22:54:50 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61035 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10752 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270912 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 408092 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12204 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209235 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36501 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206725 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA