Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 892275 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #75 : 04 Styczeń, 2011, 21:24:05 pm »

Ależ panie Janie nie dokucza mi pan, ponieważ w pełni się z panem zgadzam, co zresztą emocjami ujęłam nooo powiedzmy w wierszu. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #76 : 04 Styczeń, 2011, 23:29:44 pm »

-usiądziemy razem ty i ja..
będziem w niebie pisać strofy..
nie tak o! -byle jak ..
nie dla wszystkich -tak dla siebie..

aniołkowie bedą patrzeć ...
jak rym płynie  z pod  twych piór..
nie tak o! byle jak ..
nie dla wszystkich -tak dla siebie....



Witaj trzecia zmiano! Podoba mi się taki raj.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #77 : 05 Styczeń, 2011, 05:46:37 am »

I spojrzał Bóg na raj,-to nie tak!! trzeba się zbratać z Diabłem!on mi pomoże..
Diabeł jest inteligenty ale nie diabeł amator, którego Belzebub kopnął w dupę i macha flagą!?..wyrył sobie trzy szóstki na czole a jego masturbacja demonstracyjna w hipnozie nieakceptacji, pustelniczo ,pod pozorem służby "jasnej",ubrawszy się w ideały anielskiej piękności nakazuje rodzajowi ludzkiemu być tolerancyjnym po przez żydów,pedałów, Jezusów, Bogów,czyli tam ,gdzie Diabeł zawodowiec nie zabiera głosu...
Muszę do Niego napisać -pomyślał Bóg..gdzie Jego adres??hmmm..a jest ..
ju tiub//767kg05496%%$$vfndid)_@@#907%^%^
-nie odpisuje!! wiedziałem ,że jest inteligentny...

pozdrawiam..mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #78 : 05 Styczeń, 2011, 15:52:03 pm »

I spojrzał Bóg na raj,-to nie tak!! trzeba się zbratać z Diabłem!on mi pomoże..
Diabeł jest inteligenty ale nie diabeł amator, którego Belzebub kopnął w dupę i macha flagą!?..wyrył sobie trzy szóstki na czole a jego masturbacja demonstracyjna w hipnozie nieakceptacji, pustelniczo ,pod pozorem służby "jasnej",ubrawszy się w ideały anielskiej piękności nakazuje rodzajowi ludzkiemu być tolerancyjnym po przez żydów,pedałów, Jezusów, Bogów,czyli tam ,gdzie Diabeł zawodowiec nie zabiera głosu...
Muszę do Niego napisać -pomyślał Bóg..gdzie Jego adres??hmmm..a jest ..
ju tiub//767kg05496%%$$vfndid)_@@#907%^%^
-nie odpisuje!! wiedziałem ,że jest inteligentny...

pozdrawiam..mark...

mi to lotto 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #79 : 14 Styczeń, 2011, 19:30:10 pm »

No i zaradną*** wysiorbawszy  Smutny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #80 : 14 Styczeń, 2011, 19:50:22 pm »

Zaradna wróć.Nie bądź bezradna.Nie daj się grypie.Nadziej ją na widelec i niech Ci to lotto.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #81 : 15 Styczeń, 2011, 12:53:11 pm »

Spoko panowie i panie, niedługo znów będę szaleć na forum. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów a szczególnie tych, którzy o mnie pamiętają. O naszym forum nie można zapomnieć, jak już człowiek popróbuje i popisze tu o tym i owym, to potem już ciągle ma ochotę wracać i dzielić swoimi przemyśleniami z innymi forumowiczami. Myślę, że nasz pan Burmistrz za rzadko bywa na forum, obiecywał być tu stałym bywalcem. Jest kilka osób, które systwematycznie odwiedzają nasze forum i dzięki nim jest ciekawie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #82 : 17 Styczeń, 2011, 22:51:29 pm »

NAJWAŻNIEJSZE TO NIGDY NIE TRACIĆ NADZIEI I NIE PRZESTAWAĆ WIERZYĆ W LUDZI.

        Próbuję uwierzyć w to, że w Lubaniu teraz dobrze się dzieje, choć czasem mam wątpliwości. Szanuję i cenie nowego Burmistrza, ale mimo to, nie mogę pozbyć się  wrażania, że część składanych przez niego obietnic mogła być  niestety  demagogią.  
   Podobno kiedyś, pan prezes TBS poczynał sobie niezbyt  uprzejmie z lokatorami,  gdyż miał poparcie ówczesnych władz samorządowych ale przecież władze się zmieniły a pan prezes Borowski, co prawda powypłacał niektórym byłym lokatorom pieniądze będące skutkiem źle naliczonej amortyzacji. Myślę , że po części przyczynił się to tego mój upór w owej sprawie. Niestety, jeśli chodzi o mnie, to pan prezes nie dostosował się w 100 % do zaleceń Rady Nadzorczej.  Wiem, że on mnie nie lubi za to, iż nagłośniłam sprawę nieodpowiedniego naliczania amortyzacji  i pewnie stąd bierze się jego upór w stosunku do mojej osoby ale nie chodzi mi wyłącznie o moją sprawę.
   Niedawno spotkałam jedną z lokatorek TBS. Wyznała mi, że miała nadzieję,  iż z nastaniem nowej władzy w naszym mieście, coś się zmieni  w TBS-ie,  i warunki życia w tym „przybytku szczęścia”, ulegną  pewnej zmianie. Mam  tu na myśli tą okropna wilgoć a co się z tym wiąże,  modernizację źle działających urządzeń wentylacyjnych.  Niestety w tej kwestii w TBS nic się nie zmienia. Pan prezes nadal ignoruje problemy lokatorów związane z grzybem w lokalach TBS-u. Drugi problem, to nieprzyzwoicie duże koszta ogrzewania CO( powodem takiego stanu rzeczy są  mierniki pomiaru ciepła na urządzeniach grzewczych).
   Wielu lokatorów TBS głosowało na pana Arkadiusza Słowińskiego, gdyż był dla nich nadzieją nie tylko na lepsze jutro dla naszego miasta ale i na poprawienie warunków lokalowych w TBS. Ja ufam panu Arkadiuszowi, dlatego nadal wierzę w to, że  nadzieje tych ludzi nie były złudne i że pan Burmistrz nie potrafi  przejść obojętnie obok krzywd tych ludzi.
   Wiem, że  prezes  Borowski ma wsparcie Rady Nadzorczej ale wiem też, że  Radę Nadzorczą powołuje nasz pan Burmistrz.  A dobro mieszkańców naszego miasta , którymi są także lokatorzy  TBS, jest chyba sprawą nadrzędną i nie wymagającą dyskusji. Jeśli zmieni się sposób postępowania pana prezesa TBS , to i rotacja lokatorów automatycznie zmaleje, bo na dzień dzisiejszy jest dość wysoka.
   Wiem, że jedni mnie poprą a inni skrytykują  ale takie jest moje zdanie a chyba po to jest nasze forum aby można było swobodnie pisać zarówno o tym, co nas cieszy jak i o tym,  co budzi nasze wątpliwości.



« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2011, 22:55:48 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #83 : 17 Styczeń, 2011, 23:43:46 pm »

Każdemu, nowo-powołanemu na stanowisko nalezą się fory. Nie jest sprawiedliwe, naciskanie czy ocenianie po 1 miesiącu rządzenia.
Przecież od rozliczenia nikt nie ucieknie. Bądźmy cierpliwi i przyglądajmy się. Nikt nie powiedział, że będzie od razu Raj, tzn. Arkadia
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #84 : 17 Styczeń, 2011, 23:49:14 pm »

rozumiem rozgoryczenie i złość
i nie zamierzam bronić pana burmistrza
proponuję jedynie uzbroić się w cierpliwość
nikt kto przejmuje władzę
nie ma w ręku czarodziejskiej różdżki
problemy
Wasze to znaczy mieszkańców miasta
jak i Nasze mieszkańców gminy
nie znikną od razu
to nie bajka
i mam nadzieję że nikt w ten sposób nie przedstawia
jak i nie postrzega życia i jego realiów
dajmy czas sobie nawzajem
co nie oznacza że ślepo ufamy
i błędów nie widzimy
nie wytkniemy
i nie koniecznie na forum
a właśnie osobiście w urzędzie
musimy nauczyć się postawy obywatelskiej
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #85 : 17 Styczeń, 2011, 23:50:23 pm »

Ja nie oceniam, napisałam tylko o swoich wątpliwościach.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #86 : 18 Styczeń, 2011, 00:01:17 am »

Złości we mnie nie ma, goryczy też nie ale czasem rozmyślam o tym i owym i rozmawiam z ludźmi a to są tylko takie moje przemyślenia i wątpliwości z nimi związane. Cenię i szanuję naszego nowego Burmistrza i nie przestaję w niego wierzyć ale sympatia dla jego osoby nie przysłania mi trzeźwości umysłu. A może dobrze jeśli będzie wiedział  o naszych wątpliwościach, może dzięki temu będzie jeszcze lepszym Burmistrzem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #87 : 18 Styczeń, 2011, 15:28:33 pm »

DEMONY PRZESZŁOŚCI

Trwając w ułudzie beztroski, przywdziała maskę szczęścia
a siedzące w niej spłoszone dziecko kipiało gniewem.
Kochając innych, jednocześnie sprawiała im ból,
gdyż toczyła bezustanny bój z demonami przeszłości.
Pragnęła, iść do przodu i nie oglądać się za siebie.
Droga, którą podążała, choć pełna wybojów,
jaśniała w oddali, rozświetlona gorącą iskierką nadziei.

autor:zaradna666

Demony przeszłości, chyba ma je każdy z nas. Ważne, aby umieć sobie z nimi radzić, bo jeśli okażą się zbyt silne, to istnieje obawa, że mogą zatruć a nawet zniszczyć nam życie. Kiedy cierpimy , błędem jest izolowanie się od świata zewnętrznego. Jeśli będziemy otwarci na świat i ludzi to zawsze znajdzie się ktoś kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Powinniśmy też realizować swoje plany i marzenia oraz poświęcać się swoim pasjom, nie zapominając przy tym o potrzebach i pragnieniach, tych, których kochamy.


« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2011, 15:31:47 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #88 : 18 Styczeń, 2011, 15:53:56 pm »

 
NAJWAŻNIEJSZE TO NIGDY NIE TRACIĆ NADZIEI I NIE PRZESTAWAĆ WIERZYĆ W LUDZI.

        Próbuję uwierzyć w to, że w Lubaniu teraz dobrze się dzieje, choć czasem mam wątpliwości. Szanuję i cenie nowego Burmistrza, ale mimo to, nie mogę pozbyć się  wrażania, że część składanych przez niego obietnic mogła być  niestety  demagogią. 
   Podobno kiedyś, pan prezes TBS poczynał sobie niezbyt  uprzejmie z lokatorami,  gdyż miał poparcie ówczesnych władz samorządowych ale przecież władze się zmieniły a pan prezes Borowski, co prawda powypłacał niektórym byłym lokatorom pieniądze będące skutkiem źle naliczonej amortyzacji. Myślę , że po części przyczynił się to tego mój upór w owej sprawie. Niestety, jeśli chodzi o mnie, to pan prezes nie dostosował się w 100 % do zaleceń Rady Nadzorczej.  Wiem, że on mnie nie lubi za to, iż nagłośniłam sprawę nieodpowiedniego naliczania amortyzacji  i pewnie stąd bierze się jego upór w stosunku do mojej osoby ale nie chodzi mi wyłącznie o moją sprawę.
   Niedawno spotkałam jedną z lokatorek TBS. Wyznała mi, że miała nadzieję,  iż z nastaniem nowej władzy w naszym mieście, coś się zmieni  w TBS-ie,  i warunki życia w tym „przybytku szczęścia”, ulegną  pewnej zmianie. Mam  tu na myśli tą okropna wilgoć a co się z tym wiąże,  modernizację źle działających urządzeń wentylacyjnych.  Niestety w tej kwestii w TBS nic się nie zmienia. Pan prezes nadal ignoruje problemy lokatorów związane z grzybem w lokalach TBS-u. Drugi problem, to nieprzyzwoicie duże koszta ogrzewania CO( powodem takiego stanu rzeczy są  mierniki pomiaru ciepła na urządzeniach grzewczych).
   Wielu lokatorów TBS głosowało na pana Arkadiusza Słowińskiego, gdyż był dla nich nadzieją nie tylko na lepsze jutro dla naszego miasta ale i na poprawienie warunków lokalowych w TBS. Ja ufam panu Arkadiuszowi, dlatego nadal wierzę w to, że  nadzieje tych ludzi nie były złudne i że pan Burmistrz nie potrafi  przejść obojętnie obok krzywd tych ludzi.
   Wiem, że  prezes  Borowski ma wsparcie Rady Nadzorczej ale wiem też, że  Radę Nadzorczą powołuje nasz pan Burmistrz.  A dobro mieszkańców naszego miasta , którymi są także lokatorzy  TBS, jest chyba sprawą nadrzędną i nie wymagającą dyskusji. Jeśli zmieni się sposób postępowania pana prezesa TBS , to i rotacja lokatorów automatycznie zmaleje, bo na dzień dzisiejszy jest dość wysoka.
   Wiem, że jedni mnie poprą a inni skrytykują  ale takie jest moje zdanie a chyba po to jest nasze forum aby można było swobodnie pisać zarówno o tym, co nas cieszy jak i o tym,  co budzi nasze wątpliwości.

http://www.youtube.com/watch?v=Bg01P7iR4rg




Pani Jolu! Gratuluję odwagi w analizowaniu swoich spostrzeżeń. Nie piszcie, że od wyborów minął dopiero miesiąc, czy dwa...co to za różnica dla oczekującego sprawiedliwości. Ktoś kto zaangażował się w wybory licząc na zmiany, które obiecywał najpierw kandydat, oczekuje ich od wybranego. Nie chodzi mi o skrytykowanie, czy wytknięcie opieszałości obecnemu Burmistrzowi, bo osobiście  jestem cierpliwa i czekam. Trudno jednak uzbroić się w cierpliwość komuś kto doznał krzywdy i niesprawiedliwości od urzędników, a ktoś inny obiecywał, że to zostanie zmienione. Zapewne tak będzie, ale inaczej na to patrzy ktoś z boku, a inaczej ktoś w środku. Tego drugiego ma prawo ogarnąć złość i zniecierpliwienie. Nikt nie ma prawa osądzać co jest dla kogo priorytetem. Panu Burmistrzowi życzę odwagi w realizacji programu i umiejętnego dobierania programu działania. Tak, aby każdy z nas walcząc w słusznej sprawie czuł się błyskawicznie i sprawiedliwie obsłużony. Tak kochani, bo bycie władzą jest po prostu posługą. Z tego poziomu jest się bliżej ludzi. Pani Jolu proszę nie ustępować, nie po zmianach, które są również Pani dużą zasługą. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #89 : 19 Styczeń, 2011, 20:21:03 pm »

Dzięki pani Ewo za zrozumienie.

 A TERAZ ZNÓW Z INNEJ BECZKI. ŻEBY NIE BYŁO NUDNO

Tak dla rodziny, nie dla patologii.
Nasza ojczyzna prorodzinna, a może raczej pro patologiczna.
Niby grozi nam niż demograficzny. Ktoś „mądry z góry” wpadł nawet na pomysł becikowego.U nas dzieci są bardzo chronione od dnia poczęcia aż do narodzin a potem ojcze, matko to już twój problem, radź sobie sam. Nie ważne, że dosięgło Cię bezrobocie lub inne nieszczęście. Nasi demokratycznie wybrani przywódcy ciągle trąbią o polityce prorodzinnej. Tylko, dlaczego rodziny wielodzietne żyją w nędzy i ubóstwie. Nie mam tu na myśli tych patologicznych, gdzie ojciec i matka chleją wódę od świtu do nocy. Tacy z pewnością nie zginą. Pani z opieki zawsze wyciągnie do nich pomocną dłoń, bo przecież „choremu” trzeba dawać wsparcie. Ale co z tymi, którzy pozwolili sobie mieć troje lub więcej dzieci i po prostu podwinęła im się noga a ich pociechy są w miarę zadbane i nie brakuje im rodzicielskiej miłości. Jeśli jakiś urzędnik zdecyduje się na interwencję w takiej familii, to tylko po to, aby normalnym, kochającym rodzicom odebrać ich potomstwo, bo jeśli jest zadbane i w miarę inteligentne to chętni do ich adopcji znajdą się od razu. Jeśli chodzi o dorosłych to sytuacja też często bywa chora. Im większy lump i pijak, tym większa szansa, że otrzyma zasiłek z opieki a nawet rentę, na którą z absolutnie nie zapracował i do której tak naprawdę nie ma prawa, bo oprócz alkoholizmu lub lekkiego świra jest zupełnie zdrowy i mógłby na siebie z powodzeniem zapracować. I to właśnie nazywam PRO PATOLOGIĄ.


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61032 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10752 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270905 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 408081 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12204 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209231 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36500 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206719 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA