Strony: [1] 2 3 ... 78   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Moje miasto, mój świat  (Przeczytany 891975 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« : 22 Listopad, 2010, 23:22:24 pm »

Oto jedna z notek z mojego bloga, którą napisałam jeszcze w zeszłym roku. Niedawno przeglądałam ten swój wirtualny refleksyjny magazynek i natknęłam się na tą właśnie notkę. Jest nie tyle ciekawa, co zabawna, więc postanowiłam przenieść ją właśnie tu, może kogoś to zainteresuje lub rozbawi. Informuję, że nie chodzi tu o politykę.  
Wracałam z pracy, czyli z hotelu na Mickiewicza,  było piątkowe chłodne ale dość pogodne popołudnie, około godziny szesnastej. Przemierzałam właśnie centrum miasta, szłam tak sobie, dość zmęczona i cieszyłam się, że nareszcie skończyła się harówa i po powrocie do domku przyjdzie czas na odpoczynek a wieczorkiem relaxik w postaci dobrego zimnego piwka i jakiegoś dobrego filmu w tivi. No więc, nawijam dalej, szłam sobie i jak zawsze ciekawa świata, rozglądałam się wokół. Na prawo park a raczej przystań miejscowych żuli na lewo pomnik. Przyznam szczerze, że nie pamiętałam wówczas, komu dokładnie komu był on poświęcony. Kojarzyłam tylko, że ściśle  związany z drugą wojną światową i z naszą ówczesną armią. Oczywiście mam świadomość, że nie wiedząc tego wypadałam jak przysłowiowa blondynka ale co tam jakoś to zniosę. Poza tym kojarzycie tę inaczej inteligentną brunetkę, znaną z kanału TV 4 z programu Big Brother. Jestem tak jak ona brunetką i w matryce też mam napisane Jolanta, i jeszcze jedno moje panieńskie nazwisko również kończyło się na: -wicz, więc coś w tym musi być. Tyle czasu pojeżdża się blondynki, a tu okazuje się, że te ciemnowłose też mają niezgorsze zaćmienia i potrafią być nieco cofnięte. Sorki zboczyłam nieco z tematu, bo pierwotnie nie o tym miałam pisać.
Szłam więc sobie przez to centrum z zamiarem, iż zaraz za pomnikiem skręcę w lewo, ponieważ czekała mnie jeszcze wizyta w aptece ale spokojnie, nie byłam chora, to leki dla mojej matki: amlozek na nadciśnienie, amertil na alergię no i parafina, która bywa niezmiernie pomocna osobom mającym problemy z regularnym wypróżnianiem się. A swoją drogą cieszę się, że żadna z tych przypadłości mnie nie dotyczy. Mimo mojej czterdziestki na karku czuję się jeszcze całkiem znośnie. No i znów to samo zamiast pisać o mojej wędrówce, to ciągle skaczę z tematu na temat. No więc jak już minęłam ten nieszczęsny pomnik i miałam skręcać w lewo, to ujrzałam, cztery dość zabawne i ciekawe postacie, które niezmiernie mnie rozbawiły. Stali równolegle, obok siebie, chudzi, przygarbieni, wszyscy z rękoma w kieszeni. Owe czcigodne osoby, to miejscowi żule, oczywiście znam ich z widzenia, wiem nawet że jeden z nich ma na imię Zbyszek, tak samo jak mój ex, jeśli chodzi o drugiego, pamiętałam jego nazwisko, bo był dość popularny w naszej mieścinie(oczywiście jako żul ), pozostałych dwóch znałam z widzenia. Obrazek tych pijaczków był tak zabawny, że mijając ich musiałam się mocno powstrzymywać, aby nie wybuchnąć śmiechem. Niby to zwykły a nawet nieco tragiczny obrazek ale z drugiej strony trudno było przejść koło tego obojętnie. Ich wymięte i zapuszczone ubrania, nieco przygarbione i znacznie zmizerowane postawy, ale najlepsze były twarze. Zniszczone niczym oblicza starych, ciężko pracujących chłopów pańszczyźnianych, no a wyraz twarzy każdego z nich, mówił tak wiele, tam cierpienie przeplatało się z bólem i koncentracją zarazem. Ból wynikał zapewne z tego jak się czuli: kac, głód alkoholowy, chore żołądki, zniszczone wątroby, zwapnione nery itd. No a koncentracja to wiadomo, musieli być czujni, by tak stojąc nie przegapić żadnej znajomej lub też przyjaźnie wyglądającej osoby, którą można by poprosić o złotówkę lub dwie na kolejne wino lub nalewkę. Ja nazywam to po prostu: polowaniem na sponsorów. To takie swoiste lokalne Safari. No więc widząc to, pomyślałam sobie, że skoro już zwrócili moją uwagę, to poświecę im jeszcze trochę czasu i zanim dojdę do kolejnego zakrętu to zdecyduję, który z nich wygląda najzabawniej i najżałośniej zarazem. No i dotrzymałam danego sobie słowa, wysilając się na ocenę tych przystojniaków. Mój werdykt był następujący. Cała czwórka zajęła pierwsze miejsce. I co Wy na to?  
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2011, 20:15:41 pm wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 22 Listopad, 2010, 23:31:34 pm »

Ja na to, że o gustach należy rozmawiać 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #2 : 22 Listopad, 2010, 23:51:57 pm »

ojojoj...artystka błysnęła tu ponadczasowym zmysłem obserwacji i dokonała oceny..
nie wolno nigdy pisząc cokolwiek zbaczać z tematu bo się nie myśli co się pisze..
z literackiego patrząc  punktu mało dorosłe ale może kiedyś...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #3 : 23 Listopad, 2010, 00:04:59 am »

ojojoj...artystka błysnęła tu ponadczasowym zmysłem obserwacji i dokonała oceny..
nie wolno nigdy pisząc cokolwiek zbaczać z tematu bo się nie myśli co się pisze..
z literackiego patrząc  punktu mało dorosłe ale może kiedyś...

Skoro Szanowny Widelec zagłębił się i przeczytał taki nieco długawy tekst, to chyba nie jest tak źle, bo mnie jak coś nie kręci to raczej nie czytam do końca.
Pozdrawiam
PS. To miało być płytkie, nie o refleksję tu chodziło a o odrobinę humoru dla relaxu.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2010, 00:08:28 am wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 23 Listopad, 2010, 09:49:58 am »

Świetny pomysł z założeniem tego tematu. Całe życie mówimy o sprawach ważnych, tych z bliskiego otoczenia i z wielkiej polityki. Może warto pogaworzyć o sprawach których jest wokół nas najwięcej, szarych,codziennych, byle jakich Wpisane są one przecież w nasz codzienny byt i spotykamy je na każdym kroku. Trudno ich przecież  nie dostrzegać.
Twoje opowiadanie jest takie...... zwykłe, bez fajerwerków wprawdzie, ale jest wzięte, podpatrzone z życia, które nas otacza. Opowiedzenie tych szarości w ciekawy sposób jest dużą sztuką.
I jeszcze słówko do mojego Widelca. Jestem pewien że Twoje opowiadanie było by ciekawe. Masz swój styl, bogaty, filigranowy, urozmaicony i dający do myślenia. Lubię czytać Twoje posty i czekam że pojawi się tu taki, formatu A-5 Myślę że Jola nie będzie miała nic przeciwko temu
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #5 : 23 Listopad, 2010, 18:24:33 pm »

Cytuj
mojego Widelca
- mówisz...postawisz żurek i 20-ścia deko szprotek to pogadymy.. 
miałem taki wątek "felieton one" dwa razy odezwał się tylko Peter /a któż by inny?/..
ludziska może i lubią jeszcze czytać ale kak  nie sięgniesz do tematu morderstw, podpaleń,
zwyrodnialców ,którzy upijają swoje dzieci, kazań archaniołów z ambony o wyższości Jezusa z Nazateru
nad Jezusem  z Betlejem,o pięcioletnich terrorystach ,o romansie dody z czarnym  premierem omanu,
o bieli bielszej od bieli,o zbiorowych gwałtach na słoniach , o Królu Arturze co zjadł rabarbar i mu się pomieszało ,że Minerwa istniała,o  trucicielskiej roli kolorowych mediów, iż kobieta to  tylko cycki , to o  zielonej żabce jak rodzi swoje milionowe dziecię w zielonkawych szuwarkach   na pewno nie da posłuchu, takie swoje przemyślenia to dla koneserów głębokiego fotela co na Zuz wydali już wszystko ino rezerwacji czekać.czekać..czekać..czekać..

pozdrawiam ..mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #6 : 23 Listopad, 2010, 19:00:27 pm »

- mówisz...postawisz żurek i 20-ścia deko szprotek to pogadymy..  
miałem taki wątek "felieton one" dwa razy odezwał się tylko Peter /a któż by inny?/..
ludziska może i lubią jeszcze czytać ale kak  nie sięgniesz do tematu morderstw, podpaleń,
zwyrodnialców ,którzy upijają swoje dzieci, kazań archaniołów z ambony o wyższości Jezusa z Nazateru
nad Jezusem  z Betlejem,o pięcioletnich terrorystach ,o romansie dody z czarnym  premierem omanu,
o bieli bielszej od bieli,o zbiorowych gwałtach na słoniach , o Królu Arturze co zjadł rabarbar i mu się pomieszało ,że Minerwa istniała,o  trucicielskiej roli kolorowych mediów, iż kobieta to  tylko cycki , to o  zielonej żabce jak rodzi swoje milionowe dziecię w zielonkawych szuwarkach   na pewno nie da posłuchu, takie swoje przemyślenia to dla koneserów głębokiego fotela co na Zuz wydali już wszystko ino rezerwacji czekać.czekać..czekać..czekać..

pozdrawiam ..mark...
E tam głupoty gadasz, ja chętnie zapoznam się z treścią Twoich wynurzeń. Mam swojego bloga i naprawdę mało w nim sensacji, tylko takie zwyczajne i normalne sprawy a jednak ludzie zaglądają, czytają i komentują ale nie zakładałam bloga z myślą, że koniecznie ktoś będzie czytał, bardziej zależało mi na tym, żeby wyrzucić z siebie myśli te ponure i te wesołe, po prostu mam taką potrzebę i do czasu do czasu coś tam sobie napiszę i tyle.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2010, 20:28:26 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #7 : 23 Listopad, 2010, 19:08:12 pm »

Jak patrzę na świat
 Lubię ludzi z poczuciem humoru, pewnie dlatego, że przy mrukach czuję się jak trochę nienormalna z tym moim często uśmiechniętym ryjem, kocham wiosnę, jej zapach, urok, śpiew ptaków, kocham też lato, no i morze. Ono oczarowało mnie od pierwszego wejrzenia i nie jakieś odległe i egzotyczne akweny, tylko nasz cudowny Bałtyk. Uwielbiam też rozkoszować się zapachem perfum, których nazwa brzmi zupełnie tak samo jak pewna niedozwolona substancja wytwarzana z ziaren niedojrzałego maku. Zdarza mi się czasem komuś pomóc, wyciągnąć doń pomocną dłoń, kocham swoje dzieci, lubię koleżanki, staram się szanować ludzi i nie kierować się uprzedzeniami. Bawią mnie śmieszne komedie, kabarety oraz dowcipy mojego syna, choć czasem bywają nieco bezsensowne. Biedak skłonność do kretyńskiego dowcipu odziedziczył po mnie. W wolnych chwilach uwielbiam pisać i nigdy nie zabijam w sobie marzeń.

« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2010, 23:02:24 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #8 : 28 Listopad, 2010, 23:42:46 pm »

uwielbiam ten kabaret.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #9 : 02 Grudzień, 2010, 20:17:02 pm »

Obejrzałam piękny film."W pogoni za szczęściem ". Naprawdę wzruszająca historia, perypetie zdeterminowanego człowieka, który przeszedł wiele, by zrealizować swoje marzenia. Po drodze do celu poznał, co to nędza, poniżenie i bezradność. Mimo wszystko nie przestawał być dobrym i kochającym ojcem, uczciwym człowiekiem. Wytrwale dążył do celu.
Po kwadransie oglądania filmu byłam przekonana, że to adaptacja jakiejś książki. No i nie mylił się. Nakręcono go na podstawie autobiograficznej książki króla Wall Street Christophera Gardnera. Odtwórcą głównej roli był Will Smith. Moim skromnym zdaniem zagrał to brawurowo. Za ową kreację był nominowany do dwóch ważnych nagród filmowych:Oskar i Złoty Glob. Nie jestem płaczkiem, bardzo rzadko zdarza mi się uronić łezkę, zarówno w życiu jak i przed telewizorem ale tym razem prawie się odwodniłam. Dobrze, że byłam sama w domu gdy to oglądałam, bo byłoby mi głupio przed potomstwem. Nie lubię się mazgaić w obecności innych. Naprawdę wspaniała amerykańska bajka a na dodatek wydarzyła się naprawdę. Takie historie dodają mi wiary w to, że marzenia naprawdę się spełniają.
Z drugiej strony jak przypomnę sobie te sceny, gdy główny bohater mimo wielu przeszkód tak troskliwie zajmował się swoim małym jeszcze synkiem i równoczesne pomyślę o tym, jakim rodzicem był mój nieżyjący już ojciec, alkoholik i samolub, to ogarnia mnie chwilowa wściekłość i nieopisany żal. Na dodatek wychodząc kiedyś za mąż za zupełnie podobny okaz i rodząc mu dzieci, skazałam je tym samym na przeżywanie podobnych emocji, ale jak to mówią, gdyby człowiek wiedział, że upadnie to by przedtem usiadł. Ja też gdybym wiedziała, że wybranek mego serca okaże się pijakiem, to pewnie bym za niego nie wyszła. Zresztą było, minęło i nie ma co rozpamiętywać minionego czasu. Najważniejsze, to żyć chwilą tu i teraz, nie zapominając oczywiście o realizacji choćby części własnych marzeń i planach na przyszłość.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 03 Grudzień, 2010, 09:50:48 am »

Pięknie to opisałaś Jolu, tak z serca i szczerze. Życie to ciągle nagrywany film. Gdy po pewnym czasie go oglądamy, widzimy ile jest w nim złych fragmentów Szok Chciało by się z niego pewne rzeczy wyciąć, niestety, nie ma takiej możliwości


NA ŻYCIA SCENIE

Myśmy aktorzy na życia scenie
I wszyscy mamy rozdane role
Jeden z koroną kroczy na czole
Posłuch znajduje na swe skinienie

Inny łatane nosi odzienie
Żyje nie znany prawie nikomu
Trud ma w udziale, gorycz wspomnienia
I ciężar życia gości w swym domu

« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2010, 09:55:48 am wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #11 : 04 Grudzień, 2010, 00:44:33 am »

Wielmożna Pani INKA wlazła na mojego prywatnego bloga i mnie tam obraża, ta kobieta nigdy nie ma dość. Szkoda mi jej 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 04 Grudzień, 2010, 20:39:53 pm »

Pozdrawiam Jeżyka 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #13 : 06 Grudzień, 2010, 00:03:52 am »

Niedawno nasz pan Redaktor - Portier, podał nieoficjalną wiadomość, że Arkadiusz Słowiński wygrał wybory. Jeśli jutro potwierdzą to oficjalnie, to super. Jest nadzieja, że w Lubaniu wreszcie będzie Burmistrz dla wszystkich ludzi a nie tylko taki dla elitki. Ale wiecie, co jest w tym wszystkim najgorsze. Ci wszyscy, którzy przed wyborami tak na niego naskakiwali, krytykowali go, robili to wszystko chowając się za różnymi nickami, takimi jak lubaniak, sprawiedliwy, mamcie itp. A teraz te same osoby z pewnością będą się przed nowym Burmistrzem płaszczyć i podlizywać. Mnie takie coś mierzi, ale cóż takie niestety jest życie i taki właśnie jest świat wokół nas.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 06 Grudzień, 2010, 12:12:21 pm »

Jeśli chodzi o wybory, to cieszę się, że się skończyło tak jak się skończyło. Odetchnęłam z ulgą, teraz dam sobie spokój z politykowaniem i przekomarzaniem się na forum. Mogę zacząć pisać o tym, o czym lubię pisać, czyli o życiu codziennym wokół na oraz o innych pierdołach i pierdołkach. Życie wciąż podsuwa nam ciekawe tematy, no i jeszcze jedno. trochę wcześniej pisałam an forum, że po wyborach zamierzam zająć się działalnością społeczną. Tak na małą skalę, bo co może zdziałać jedna osoba, no i oczywiście w miarę wolnego czasu. A zresztą pożyjemy, zobaczymy.
 Mam już jedna panią, której będę próbować pomóc, bo ja naprawdę ubijałam się i mandat radnej nie dla kasy. Lubię wyciągać do innych pomocną dłoń. Ową panią spotkałam parę tygodni temu, na korytarzu przed wejściem do ABK na ulicy Brackiej. Kobieta była zestresowana, bała się wejść do biura ABK, ponieważ te panie bywają dość opryskliwe i czasem nawet potrafią krzyczeć na petenta. natomiast,  jeśli chodzi o tą panią, to kobieta ma problem z czadem ulatniającym się z komina w jej mieszaniu. Umówiłam się z nią i spróbuję jakoś pomóc, coś doradzić. Zawsze jest jakaś nadzieja, nigdy nie wolno się poddawać. Może trzeba będzie napisać jakieś pismo lub pójść z ową panią do jakiegoś urzędu lub poszukać na internecie odpowiednich przepisów dotyczących tego problemu. Być może, sprawa tej pani będzie opisana w naszej Gablotce.
A dla polepszenia nastroju jakaś muzyczka.



PS. A tak swoją drogą, ten redaktor Gablotki, pan Nowakowski, to poczciwy i mądry człowiek. Cenię go i szanuję.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2 3 ... 78   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61012 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
Konkurs Literacki "Moje Myśli" w Sulikowie. Kultura i sztuka ZUZA 2 10750 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2009, 21:38:46 pm
wysłane przez ZUZA
MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka } Hydepark « 1 2 ... 20 21 » Jeżyk 303 270793 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2014, 23:50:22 pm
wysłane przez Jeżyk
Babski Świat Świat Kobiet « 1 2 ... 34 35 » Ewa Gutek 514 407972 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2014, 18:32:44 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12202 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209148 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36494 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8757 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206566 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA