Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Pytania do kandydatów na burmistrza  (Przeczytany 125128 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 23 Listopad, 2010, 23:59:42 pm »

Rozumiem że to gorący okres jednak bardzo chciałabym wiedzieć co zrobi Pan jako burmisztrz miasta jeśli chodzi o nędzne zarobki pracowników szpitala ? czy osoby tam pracujące wciąż muszą służyć (jak to jest wpisane w nazwę służba zdrowia) czy w końcu mogą liczyć na godne wynagrodzenie. Nasze wykształcenia nie odbiegają od pracowników urzędu a zarobki znacznie. Uważm że jest to ważne pytanie zwłaszcza że to znaczny elektorat dlatego odpowiedź jest dla nas ważna przed wyborami !!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #16 : 24 Listopad, 2010, 09:01:16 am »

Pytanie Do Pana Arka i pana burmistrza (ale nie wierze w odpowiedź aktualnego burmistrza..... Niezdecydowany ):

ościenne miasta i gminy związane ze strefą ekonomiczną, starają się o pozyskanie kapitału i nowych miejsc pracy w miastach i na obrzeżach, poprzez szukanie i zapraszanie zagranicznych (i myślę, że nie tylko tych)  inwestorów, by ci inwestowali w ich miastach (przykład: http://www.zinfo.pl/artykuly/5043 ). Mamy podobno strefę w byłym ZNTK... odłogiem stoi tyle ruder, że się płakać chce...zostaje tam tylko zdjęcia robić... czy macie Panowie realne (!!! podkreślam REALNE!!!) zamierzenia co do stworzenia w Lubaniu ( a bynajmniej podjęcia oficjalnych i jawnych prób) poza marketami, nowych miejsc pracy, mozliwości do inwestowania w naszym mieście przez przedsiębiorstwa  Co? Co? Co? Co? Co? Co? Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 24 Listopad, 2010, 12:16:15 pm »

Pytanie NIEZAPOMINAJKI:,,Rozumiem że to gorący okres jednak bardzo chciałabym wiedzieć co zrobi Pan jako burmisztrz miasta jeśli chodzi o nędzne zarobki pracowników szpitala ? ..

To pytanie powinno byc skierowane do starostwa pod które podlega szpital lub Pana Prezesa Konopki i jego Rady Nadzorczej gdyz to od nich zależy wysokśc pensji pracowników szpitala.Burmistrz nic do tego nie ma..
Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 24 Listopad, 2010, 17:30:34 pm »

Witam! Ja również mam kilka pytań. Zacznę od dwóch, które na tą chwilę chodzą mi po głowie.
1. Odnośnie tzw. "kolesiostwa" i co najmniej dziwnego zatrudniania SWOICH (np. w szkole na osiedlu p. dyrektor  H. Bargiel zatrudniła swoją córkę; p. Sajan w ZGiUK zatrudnił również córkę itd.). Czy ktoś oficjalnie nie może tego skrytykować lub ukrócić, np. Pan, jako burmistrz? Od razu ludzie bez pracy są skazani na nierówne szanse.....
2. Dlaczego w Lubaniu nie ma piaskownic/placów zabaw z prawdziwego zdarzenia, tzn. OGRODZONYCH od s... psów i kotów i dlaczego nikt tego piasku (patrz - Sanepid) nie bada regularnie? Proszę zwrócić uwagę na megapiaskownicę koło ul. Brackiej/Wąskiej - centralna kuweta dla pupili !!!! Czy ogrodzenie kosztuje tak dużo?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 24 Listopad, 2010, 18:07:38 pm »

Dlaczego w Lubaniu nie ma piaskownic/placów zabaw z prawdziwego zdarzenia, tzn. OGRODZONYCH od s... psów i kotów i dlaczego nikt tego piasku (patrz - Sanepid) nie bada regularnie? Proszę zwrócić uwagę na megapiaskownicę koło ul. Brackiej/Wąskiej - centralna kuweta dla pupili !!!! Czy ogrodzenie kosztuje tak dużo?

Dobrze, że została poruszona ta kwestia.
Z tego co się orientuję to kandydat na burmistrza pan Arkadiusz ma w planach budowanie nowych placów zabaw,itp.
Nasz obecny burmistrz raczej w tym kierunku nic nie robił,nie mam pojęcia czy ma zamiar.Nikt wogule o jego planach nic nie wie bo jak widać nie udziela odpowiedzi na zadane mu pytania tutaj na forum.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 17
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 24 Listopad, 2010, 20:40:11 pm »

Opisywane przez Dorotkę przykłady „kolesiostwa” to fakt. Ja od siebie dodam jeszcze jeden kamyczek w wyliczance. Czy pamiętacie kto był Prezesem ZGiUK przed pojawieniem się w nim M. Turkiewicza (wtedy i obecnie SLD)? Otóż był nim R. Drobnicki (również kojarzony z SLD). Ów R. Drobnicki (SLD) ma syna P. Drobnickiego. A gdzie pracuje P. Drobnicki? Ano w… ZGiUK. Zaskoczeni? Dodam, że ów młodzieniec pełni funkcję kierownika w Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich. Awansował go Turkiewicz (SLD).
Cóż z tego zatem Dorotko, że masz rację. Cóż z tego, że ciebie i jak sądzę większość  forumowiczów opisane praktyki  bulwersują. Cóż z tego, że zamieszczacie swoje posty na forum. Spójrzcie na wynik Turkiewicza – 773 głosy. Spójrzcie na wynik Rowińskiego – 3504 głosy. Przecież tych cyfr „nie zrobiły” krasnoludki! Ten wynik to efekt NASZEGO głosowania lub NASZEGO nie uczestnictwa w wyborach!
Pamiętajmy, że dawni Towarzysze, a dziś osoby którym słowo demokracja nie schodzi z ust, działają w myśl zasady Muszkieterów – „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Oni nie dadzą sobie zrobić krzywdy! Idą do urn zdyscyplinowanie i gremialnie. A MY? Zasłyszane – cytuję: „Przecież mój głos i tak niczego nie zmieni!”
Stąd moje długie milczenie na forum. Po co się starać skoro to i tak nic nie zmienia?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #21 : 24 Listopad, 2010, 21:06:15 pm »

Opisywane przez Dorotkę przykłady „kolesiostwa” to fakt. Ja od siebie dodam jeszcze jeden kamyczek w wyliczance. Czy pamiętacie kto był Prezesem ZGiUK przed pojawieniem się w nim M. Turkiewicza (wtedy i obecnie SLD)? Otóż był nim R. Drobnicki (również kojarzony z SLD). Ów R. Drobnicki (SLD) ma syna P. Drobnickiego. A gdzie pracuje P. Drobnicki? Ano w… ZGiUK. Zaskoczeni? Dodam, że ów młodzieniec pełni funkcję kierownika w Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich. Awansował go Turkiewicz (SLD).
Cóż z tego zatem Dorotko, że masz rację. Cóż z tego, że ciebie i jak sądzę większość  forumowiczów opisane praktyki  bulwersują. Cóż z tego, że zamieszczacie swoje posty na forum. Spójrzcie na wynik Turkiewicza – 773 głosy. Spójrzcie na wynik Rowińskiego – 3504 głosy. Przecież tych cyfr „nie zrobiły” krasnoludki! Ten wynik to efekt NASZEGO głosowania lub NASZEGO nie uczestnictwa w wyborach!
Pamiętajmy, że dawni Towarzysze, a dziś osoby którym słowo demokracja nie schodzi z ust, działają w myśl zasady Muszkieterów – „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Oni nie dadzą sobie zrobić krzywdy! Idą do urn zdyscyplinowanie i gremialnie. A MY? Zasłyszane – cytuję: „Przecież mój głos i tak niczego nie zmieni!”
Stąd moje długie milczenie na forum. Po co się starać skoro to i tak nic nie zmienia?

Jest takie mądre hasło, które naprawdę sprawdza się a praktyce.
"W JEDNOŚCI SIŁA" Oni (Czytaj PO i SLD)  trzymają się razem i są w tym zdyscyplinowani i mają z tego wymierne efekty. Popierają się nawzajem i dlatego tworzą taki swoisty mur często nie do przebicia ale dziś mają okazję zjednoczyć się, nie koledzy z partii, tylko osoby stawiające na Arkadiusza Słowińskiego i też postąpić zgodnie w wyżej wymienionym hasłem: Chichot

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #22 : 24 Listopad, 2010, 22:21:32 pm »

PZPR rządzi i tak trzymać chłopaki 

Gdy kolesie rządzą ta tak się dzieje:

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 4
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 25 Listopad, 2010, 18:23:29 pm »

Jeżeli już rozmawiamy o nepotyźmie, to czy wiecie czyja żona pełni funkcję kontrolera parkingowego - ulice Spółdzielcza i Ratuszowa? Ciekawe dlaczego tego zajęcia nie powierzono osobie z rodziny w której małżonkowie są bezrobotnymi i muszą korzystać z pomocy społecznej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +7/-10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 25 Listopad, 2010, 19:01:25 pm »

Tak narzekacie na obecnego Burmistrza, a wydaje mi się, że tak naprawdę nie macie się do niego o co przyczepić. Oczywiście oprócz jakichś populistycznych zarzutów, bo w tym przypadku można się czepiać zawsze i o wszystko.
Sam mieszkam w Gminie Wiejskiej Lubań (ale pracuję i żyję w mieście) i widzę kolosalną różnicę, gdybyśmy mieli takiego Wójta jak wy Burmistrza nie pozwolił bym mu odejść. Dobry gospodarz to rzecz niezwykle istotna, mieszkańcy gminy o tym wiedzą. (Zainteresowani niech poczytają wątki z tematami o Gminie) Z całym szacunkiem do Pana Arkadiusza gdyby startował na Wójta naszej gminy, nie ma sprawy. Jednak Konrad Rowiński zrobił i robi nadal kawał dobrej roboty i żeby nie było tak ja w przysłowiu "Zamienił stryjek siekierkę na kijek"
Zresztą sam Pan A.Słowiński pisze o K. Rowińskim
Cytuj
... A jakie doświadczenie 20 lat temu miał, zasiadając na fotelu wiceburmistrza, obecny burmistrz miasta? Pomimo bycia „żółtodziobami” wspomniane osoby poradziły sobie.

Tak więc wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem było by obsadzenie Pana Arkadiusza na fotelu wice.
Bo tak dobra jest władza, jak dobra jest opozycja.
Pozdrawiam.


Ps. podczas pisania tego postu pojawiły się jechanki z  cyklu PZPR u władzy. Nie o "tak dobrej" opozycji myślę.
 
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2010, 19:18:52 pm wysłane przez Smok » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Spokojny umysł spacyfikował niespokojne myśli



Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 17
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 25 Listopad, 2010, 22:10:48 pm »

Krótka uwaga. Smoku! Właśnie - świadomie lub nie (choć nie przypuszczam) - dokonałeś manipulacji Z politowaniem. Oczywiście aby udowodnić postawioną przez siebie tezę. Fragment wypowiedzi p. A. Słowińskiego wyrwałeś z kontekstu, wkleiłeś i… Warto zapoznać się z całą wypowiedzią i kontekstem w jakiej została przez p. A.S. napisana. Znajdziecie ją pod tekstem „Poparcie dla Arkadiusza Słowińskiego”
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +7/-10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 25 Listopad, 2010, 22:20:42 pm »

Oczywiście, że świadomie. Chichot
Tekst Pana Arkadiusza, że z nim będzie tak samo, nie pasował by do kontekstu mojej wypowiedzi
eh w końcu pisało się kiedyś do gazety a tam jak wiemy manipulacja to chleb powszedni.
Co nie zmienia faktu, że moje sympatie skłaniają się ku Panu Konradowi, choć niestety nie głos. Ja głosuję w Gminie Wiejskiej.

Pozdrawiam forumowiczów i wyrażam nadzieję, że po wyborach nadal wszyscy będą tak aktywni jak teraz.  

Ps. Jadę właśnie kleić plakaty na koncert Rahima (gwiazda Hip-Hopu) obiecuję będę kleił demokratycznie, równo, po wszystkich
Oświadczam również, że nikt mi za to nie zapłacił ani mnie do tego nie namawiał 
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2010, 22:37:43 pm wysłane przez Smok » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Spokojny umysł spacyfikował niespokojne myśli



Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 17
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 25 Listopad, 2010, 22:41:04 pm »

I trzeba było tak napisać od razu! Bo dotychczas zachowywałeś się jak Maks z filmu "Seksmisja", który w jednej z finalnych scen tłumaczy Lamii co to takiego jest... a zresztą wiecie sami!
Dla Smoka: "Niech tak będzie TAK, a nie będzie NIE".
Przynajmniej będę wiedziała do kogo piszę. Dzięki Smoku.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +7/-10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 25 Listopad, 2010, 22:56:34 pm »

Tak jakoś głupio mi było na początku pisać bo nie głosuję, ale z drugiej strony to tak samo moje miasto. Po prostu decyzja musiała dojrzeć heheh
Starałem się być obiektywny ale jak ma się jakieś poglądy to się nie da Chichot
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2010, 22:58:05 pm wysłane przez Smok » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Spokojny umysł spacyfikował niespokojne myśli


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 26 Listopad, 2010, 00:37:09 am »

Przepraszam forumowiczów za dwudniową zwłokę w odpowiedziach. Niestety np. wczoraj przegrałem walkę z wysłannikiem Morfeusza. Ale do rzeczy. Odpowiedzi część 1.
Do zubertuse. Pytania zadane przez Ciebie wbrew pozorom wcale nie są łatwe. Jeżeli chodzi o sport i rekreację to właśnie trzymam przed sobą spisane przez p. Janusza Harapina (startował do Rady Miasta z naszych list wyborczych) pomysły. Wiele z nich chciałbym wdrożyć w życie. Dokument nie jest obszerny  - jak znajdę trochę więcej czasu zamieszczę go na stronie, bo warto. Co do wsparcia lokalnych klubów. Owszem - zamierzam je nadal wspierać. Głównie te, które ściągają do siebie dzieci i młodzież. Bo znalezienie sensownej alternatywy dla dotychczasowych form spędzania przez nasze latorośle wolnego czasu uznaję za jeden z moich priorytetów.
Odnośnie postu Pani Joli i Pani Moniki. Na szczęście dzisiaj przy każdej inwestycji komunalnej MUSZĄ być brane pod uwagę interesy osób niepełnosprawnych. Co zresztą widać. Wyjątkiem będzie bodajże remont Ratusza.
Ale to nie jedyne zmartwienie niepełnosprawnych ( i matek, ojców z wózkami). Zbliża się okres zimowy. A zatem i czas odśnieżania ulic. I zaś pojawią się na lubańskich chodnikach bandy, które skutecznie uniemożliwią pieszym poruszanie się po zarezerwowanych dla nich traktach (stąd chodzenie jezdnią!), a niepełnosprawnych zamkną w domach! Pisał o tym swego czasu na stronie lko.com.pl jeden z jej Czytelników (artykuł „Zamknęli niepełnosprawnych”).

MooseDlb proszę o cierpliwość. Znów po moim pokoju krąży morfeuszowski wysłannik…
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2010, 00:38:46 am wysłane przez Arkadiusz Słowiński » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przesłuchania kandydatów na unijnych komisarzy online warto śledzić w necie Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 3025 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 20:02:32 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
SLD z Lubania i Bogatyni wystawia silnych kandydatów Bieżące wiadomości Leo 1 5099 Ostatnia wiadomość 03 Październik, 2010, 21:42:23 pm
wysłane przez borisem
Nabór kandydatów na stanowiska rachmistrzów spisowych. Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 3518 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2010, 18:06:06 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nabór kandydatów na stanowiska rachmistrzów spisowych Bieżące wiadomości x 3 6358 Ostatnia wiadomość 20 Grudzień, 2010, 14:26:43 pm
wysłane przez Samozapłon
Dyr. PZD - Włodzimierz Stefański odpowiada na pytania radnych miejskich Bieżące wiadomości x 0 3734 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2011, 07:02:25 am
wysłane przez x
Michał Turkiewicz - prezes ZGiUK - odpowiada na pytania radnych Bieżące wiadomości x 0 5796 Ostatnia wiadomość 29 Styczeń, 2011, 00:34:32 am
wysłane przez x
URODZINY BURMISTRZA Ogłoszenia drobne « 1 2 » olka 17 17289 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2012, 07:16:18 am
wysłane przez widelec
Zaangażowanie Burmistrza Hydepark Ewa Gutek 4 7750 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2012, 13:05:36 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Zapytaj Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2936 Ostatnia wiadomość 21 Listopad, 2012, 08:48:30 am
wysłane przez Urząd Miasta
Z wizytą u Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3360 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 12:30:23 pm
wysłane przez Urząd Miasta