Strony: [1] 2 3 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Pytania do kandydatów na burmistrza  (Przeczytany 125135 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« : 22 Listopad, 2010, 20:01:12 pm »

W związku z drugą turą wyborów na stanowisko burmistrza miasta Lubań, prosimy o zadawanie pytań do kandydatóww tym wątku.
Postaramy się zorganizować spotkanie z kandydatami, i zadać te pytania w Państwa imieniu. Odpowiedzi w postaci plików video znajdziecie Państwo w naszym serwisie.

O ile zgodzą się obaj kandydaci, chętnie powtórzymy debatę przedwyborczą, która odbyła się w TRECie 15.11.2010. Będziemy Państwa informowali na bieżąco o decyzjach obu kandydatów i propozycjach poprzednich organizatorów.

W tej chwili poproszę o pytania do kandydatów, zarówno ogólne jak i kierowane do konkretnej osoby.


PYTANIA MOŻNA PRZESYŁAĆ NA ADRES REDAKCJA@LUBAN24.PL

« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2010, 23:02:10 pm wysłane przez Portier » Zgłoś do moderatora   Zapisane



*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 22 Listopad, 2010, 20:48:24 pm »

Serdecznie witam!
Nie ukrywam, iż z radością przyjmuję pomysł zorganizowania kolejnej debaty pretendentów do fotela Burmistrza Miasta Lubań. Tym wpisem potwierdzam chęć uczestniczenia w niej. Zapewniam jednocześnie, że jestem gotów odpowiedzieć na zadane przez forumowiczów i moderatorów pytania nawet w sytuacji gdy mój kontrkandydat nie przyjmie Państwa propozycji.
Korzystając z okazji chciałbym podziękować tym wszystkim spośród mieszkańców naszego miasta, którzy w niedzielę udali się do urn wyborczych i wzięli udział w głosowaniu do rad poszczególnych szczebli samorządu lokalnego oraz w wyborze gospodarza miasta. Szczególnie gorąco zaś dziękuję tym wszystkim, którzy swoim zaufaniem obdzielili moją osobę Chichot Spotkajmy się zatem ponownie przy urnach 5 grudnia 2010 r.
Z góry dziękuję za okazane zaufanie!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #2 : 22 Listopad, 2010, 21:47:38 pm »

WITAM...mam pytanie do kandydatów, widzę ,że Pan Arkadiusz jest na live to może co nie co..

jak wiadomo 'sztuka uliczna" tak ją nazwijmy. jest widziana jako część kultury miejskiej w związku z tym absurdalną sytuacją jest aby np; ulicznych grajków weryfikowała jakaś komisja urzędnicza /jeśli tak owe w ogóle istnieją/ która notabene nie ma nic wspólnego z muzyką.to.powołanie przez samych ulicznych grajków
zrzeszenia i powiedzmy dostanie  licencji na uprawianie sztuki ulicznej przez władny organ na rok np;..
może spowodować ,iż co nie co by drgnęło a na razie to jest pastwienie się  nad biednym akordeonistą przez policje i nakaz opuszczenia miejsca...w Niemczech to wygląda tak ,że sami grajkowie decydują o poziomie i terminach występów..itp..Czy w tej kwestii zostawi Pan wolną rękę organizacjom/jeśli się pojawią/ zrzeszających różnych artystów..

pozdrawiam...mark..
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad, 2010, 22:30:29 pm wysłane przez widelec » Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 22 Listopad, 2010, 22:48:27 pm »

Jeżeli o mnie chodzi to w żaden sposób nie przeszkadzają mi uliczni grajkowie czy inni artyści, którzy np. prezentują swoje ponadprzeciętne umiejętności w danych dziedzinach na ulicach, skwerach czy placach. Oczywiście o ile nie zagrażają bezpieczeństwu publicznemu.  Ba uważam, że stanowią oni w wielu miastach swoisty koloryt. Są ich integralną częścią! Ot jak choćby na krakowskim Rynku. Żałuję, że niewielu ich mamy w Lubaniu. Proszę mnie poprawić ale ostatniego lata był to bodajże "Peruwiańczyk", pochodzący zza wschodniej granicy gitarzysta i nasz rodzimy akordeonista. Mało!
Czyżby lubańska mł0dzież nie ćwiczyła np. street dance?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #4 : 22 Listopad, 2010, 22:56:15 pm »

Właśnie ..mało..ale strach przed przepisami ,zakazami powoduje to ,iż akordeon słychać z okien...
skoro jesteśmy landem.i My decydujemy o naszym prawie a jak Pan zauważył słusznie ten koloryt jest nam potrzebny tylko trzeba stworzyć luz prawny..peruwiańczyk.ha..też został przegoniony i kto może tu przyjechać i grać?Dziękuje za odpowiedź...

pozdrawiam..mark..
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 22 Listopad, 2010, 23:00:16 pm »

Co do posegregowanych śmieci.  Faktycznie, minionym latem,  dało się zauważyć zgłoszony przez panią Monikę problem. Interweniowałem w tej sprawie nawet u p. Sajana w ZGiUK. Ten podpowiedział mi, że w takich sytuacjach najlepiej do nich zadzwonić. Tak też zrobiłem. Następnego dnia pojemniki wypróżniono. Nie wiem czy takie postępowanie jest w ZGiUK normą. wszak ja, gdy podejmowałem interwencję, byłem radnym. A zatem... Ponadto, moim zdaniem, warto w takich sytuacjach informować Straż Miejską. Najlepszym zaś sposobem byłby "monitoring" (wzrokowy) pracowników obsługujących tzw. "śmieciarki". Wszak wspomniani pojawiają się w danych punktach gromadzenia nieczystości stałych RAZ W TYGODNIU!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 23 Listopad, 2010, 12:34:08 pm »

Ciekawią mnie dwie rzeczy...może ktoś będzie się orientował...KTO i ILE płaci tym "LUMPOM" co chodzą po Lubaniu i zrywają plakaty Arkadiusza Słowińskiego...Określe to jednym słowem,jednym i krótkim: ŻAL !!!!!!!!!!Cyżby kogoś strach oblecial?? ;/
Jest to świństwo,hamstwo i tak nie postępuje NORMALNY CZŁOWIEK...Zaznaczę,że jest to nie tylko moje zdanie!Ludzie widzą co dzieje się dookoła nich.ŻENADA!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #7 : 23 Listopad, 2010, 12:56:50 pm »

Ciekawią mnie dwie rzeczy...może ktoś będzie się orientował...KTO i ILE płaci tym "LUMPOM" co chodzą po Lubaniu i zrywają plakaty Arkadiusza Słowińskiego...Określe to jednym słowem,jednym i krótkim: ŻAL !!!!!!!!!!Cyżby kogoś strach oblecial?? ;/
Jest to świństwo,hamstwo i tak nie postępuje NORMALNY CZŁOWIEK...Zaznaczę,że jest to nie tylko moje zdanie!Ludzie widzą co dzieje się dookoła nich.ŻENADA!!!!!!!!!!!!

To prawda, też to zauważyłam. Jednego dnia idąc ulicami Lubania widziałam  plakaty Arkadiusza Słowińskiego. Niestety gdy przemierzałam tą sama trasę za dzień lub dwa, po niektórych z nich, pozostały jedynie skrawki lub strzępy. To nie jest w porządku. W każdej walce powinna obowiązywać zasada Fair Play. Tak właśnie walczył nasz Adam Małysz z Wisły i osiągnął naprawdę wiele.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 38
Znajomi: 6
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 23 Listopad, 2010, 15:10:08 pm »

Moje pytania kieruję do obu kandydatów. Co Panowie sądzą na temat sportu w Lubaniu? Jakie podejmiecie działania mające na celu zwiększenie zainteresowania sportem wśród dzieci i młodzieży? Czy lokalne kluby będą mogły liczyć na wsparcie ze strony władz lokalnych? Co z najzdolniejszymi, osiągającymi międzynarodowe i krajowe sukcesy reprezentantami Lubania? Na początek 4 proste pytanka. Z niecierpliwością oczekuję na odpowiedź. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 23 Listopad, 2010, 15:10:30 pm »

Co się dziwicie, to jest Polityka !!!

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 23 Listopad, 2010, 16:40:00 pm »

Również byłem świadkiem niszczenia plakatów. Tylko, że wyglądało to nieco inaczej. "Pracownik" (można tak powiedzieć) naklejał plakaty Pana Rowińskiego na plakaty innych wyborców. Takie niesmaczne ...

Zaś plakaty Pana Słowińskiego można znaleźć podarte na chodnikach/ulicach - sam przecież tego nie zrobił. No nie?

Jednym słowem. Ktoś się boi porażki? Ano.

Odnośnie pytań, to tak mam jedno. Jakie plany ma Pan Rowiński odnośnie inwestycji młodych w terenie. Tak, tak bo przez ten obecny czas... wielu było i uciekło z tego miasta. Wielu młodych wyjeżdża, bo nie widzi im się praca za 1000 zł. Ano. Wiem, też, że po studiach nie przekroczymy tutaj odpowiedniej kwoty. Ba! Dlaczego to pytanie jest do Pana Rowińskiego? Ano dlatego, że przez swoją kadencję zrobił tak dużo dla naszego miasta ... że hmm ... zastanówmy się co zrobił ; D ... pytanie do P. Rowińskiego, bo to można powiedzieć, że przez niego młodzi uciekli. Czemu przez niego? Bo nie stworzył żadnego zainteresowania. Dba tylko o swój stołek.

Tak, tak ma Pan głosy ludzi, którzy w większości są obojętni lub nieświadomi tego, że biorą udział w głosowaniu.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #11 : 23 Listopad, 2010, 19:47:56 pm »

Mam pytanie do obu kandydatów, brzmi następująco.
Lubań jest miastem ładnym i dość zadbanym ale co z dostosowaniem przejść ulicznych, chodników oraz wszelkich budynków użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W naszym mieście osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, niestety nie mają łatwo. A przecież inwalidzi, to też ludzie tacy sami jak my. Oni też lubią spacerować, przebywać na świeżym powietrzu, muszą zrobić zakupy no i czasem coś załatwić np. w którymś z urzędów. W Lubaniu mieszka trochę takich osób ale rzadko widuje się ich pośród nas. Myślę, że jednym z powodów są właśnie wcześniej wymienione przeze mnie bariery. Mogę podać jeden z przykładów. Mój syn, 21 listopada, poszedł zagłosować. Nasz obwód mieści się w budynku KZL na Kopernika. Po głosowaniu, kiedy syn wychodził z budynku, pomagał wraz z pewnym panem znosić z jednych a potem z drugich schodków wózek inwalidzki wraz z siedzącym na nim młodym mężczyzną. Dlaczego ten człowiek na wózku musiał pokonywać jedne i drugie schody właśnie w taki sposób. Tym ludziom naprawdę jest ciężko. Moje pytanie brzmi, czy jest szansa aby te wszystkie bariery zostały zniesione do minimum ?
Pozdrawiam kandydatów.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2010, 19:50:20 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 23 Listopad, 2010, 21:55:23 pm »

zaradna 666 podjęła słuszny temat, nasze miasto nie jest dobrze przystosowane dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Ja mam problem z pokonywaniem niektórych krawężników prowadząc wózek z moim dzieckiem, a co ma powiedzieć osoba poruszająca się na wózku, bądź o kulach. Masakra !!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 23 Listopad, 2010, 22:03:40 pm »

Pytanie do Burmistrza Rowińskiego.

      Dlaczego są takie dysproporcje cywilizacyjne między centrum miasta, a dzielnicami peryferyjnymi ? Przykładem może być ulica Zawidowska, gdzie przez 20 lat samorządu nie wybudowano chodnika do granic miasta. Ludzie brną w błocie i uciekają z pobocza, gdy mijają się ciężarówki i autobusy. Tam gdzie zaczyna się Zaręba, zaczyna się również piękny chodnik. Wstyd!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 23 Listopad, 2010, 23:01:26 pm »

Szanowni forumowicze!
Uprzejmie proszę o wyrozumiałość. Odpowiedzi na zadane przez Was pytania udzielę w dniu jutrzejszym. Nie ukrywam - okres przed II turą wyborów to dla mnie i moich przyjaciół oraz współpracowników czas bardzo intensywnej pracy. Odbywamy różne mitingi i spotkania stąd... zwłoka w reakcji na Wasze posty. A przecież spać też  trzeba
Pozdrawiam wszystkich
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przesłuchania kandydatów na unijnych komisarzy online warto śledzić w necie Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 3025 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 20:02:32 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
SLD z Lubania i Bogatyni wystawia silnych kandydatów Bieżące wiadomości Leo 1 5099 Ostatnia wiadomość 03 Październik, 2010, 21:42:23 pm
wysłane przez borisem
Nabór kandydatów na stanowiska rachmistrzów spisowych. Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 3518 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2010, 18:06:06 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nabór kandydatów na stanowiska rachmistrzów spisowych Bieżące wiadomości x 3 6358 Ostatnia wiadomość 20 Grudzień, 2010, 14:26:43 pm
wysłane przez Samozapłon
Dyr. PZD - Włodzimierz Stefański odpowiada na pytania radnych miejskich Bieżące wiadomości x 0 3735 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2011, 07:02:25 am
wysłane przez x
Michał Turkiewicz - prezes ZGiUK - odpowiada na pytania radnych Bieżące wiadomości x 0 5796 Ostatnia wiadomość 29 Styczeń, 2011, 00:34:32 am
wysłane przez x
URODZINY BURMISTRZA Ogłoszenia drobne « 1 2 » olka 17 17290 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2012, 07:16:18 am
wysłane przez widelec
Zaangażowanie Burmistrza Hydepark Ewa Gutek 4 7750 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2012, 13:05:36 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Zapytaj Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2936 Ostatnia wiadomość 21 Listopad, 2012, 08:48:30 am
wysłane przez Urząd Miasta
Z wizytą u Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3360 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 12:30:23 pm
wysłane przez Urząd Miasta