Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Pytania do kandydatów na burmistrza  (Przeczytany 125141 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +16/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 79
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #120 : 02 Grudzień, 2010, 17:24:42 pm »

a żeby nie było tak słodko i tak jednostronnie, to chciałabym zauważyć, Panie Słowiński, że olał Pan moje pytanie o swoje trzy osiagnięcia, choć było łatwe i merytoryczne
dlaczego tak trudno zrozumieć, że ktoś może chcieć odpowiedzi na takie pytanie?
jest ono często zadawane przez pracodawców na rozmowach kwalifikacyjnych, bo dużo mówi o kandydacie,  więc chyba nie ma w nim nic strasznego

za to rzadko to pytanie jest zadawane na debatach, bo umożliwia kandydatom wygłaszanie autolaurek i wzbudza podejrzenia co do obiektywności pytającego

na szczęście ja nie muszę być obiektywna, więc grzecznie pytam i spodziewam się odpowiedzi, mało czasu zostało do ciszy, Pan uparcie się nie chwali a ja tkwię w braku równowagi, bo Pana mało znam, a kontrkandydat chwalić się lubi...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Anna Łagowska

"Babcia Weatherwax wcale się nie gubiła. Nie należała do osób, które się kiedykolwiek gubią. Po prostu w tej chwili wiedziała co prawda dokładnie, gdzie się znajduje, ale nie była pewna lokalizacji wszystkich innych miejsc. "


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #121 : 02 Grudzień, 2010, 20:09:41 pm »

Szanowna naja. Za pominięcie Twojego pytania bardzo przepraszam. Zaniedbanie niniejszym uzupełniam.

Osiągnięcie Pierwsze (prywatne) -  Udane pożycie małżeńskie (za kilka miesięcy wespół z małżonką Izabelą będę obchodził porcelanowe gody) i cudowna rodzina (w tym dzieciaki). Dzięki wsparciu jakie miałem w swojej rodzinie udało mi się bezpiecznie wyjść z kilku zakrętów, które dotychczas napotkałem na swojej drodze życiowej;

Osiągnięcie Drugie (zawodowe) – Dobry kontakt z młodzieżą, w tym z absolwentami, których przez 16 lat jako nauczyciel i pedagog poznawałem i uczyłem. Co ważne gro z tych kontaktów nadal pielęgnuję, choć nie zawsze jest to łatwe. Wielu spośród moich byłych wychowanków „wyfrunęło” bowiem poza Lubań i Polskę. Ale od czego są takie komunikatory jak NK i Facebook!;

Osiągnięcie Trzecie (społeczne) – To, że w swoim CV mogę napisać radny II, III, IV, V i…o ile mieszkańcy naszego miasta nie wyznaczą mi innej, równie zaszczytnej funkcji  - VI kadencji Rady Miasta. Ale o tym przekonam się 5 grudnia 2010 r.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #122 : 02 Grudzień, 2010, 20:14:20 pm »

Ze względów zdrowotnych nie byłam wczoraj na debacie kandydatów na burmistrza   ,dlatego dziś pragnę zadać pytanie  im  obu (dla mnie i innych osób  zagrożonych powodziami jest ono ARCYWAŻNE ).
Co Panów zdaniem należałoby zmienić ,aby poprawić bezpieczeństwo ludzi zamieszkałych bezpośrednio przy rzece Siekierce w Lubaniu?
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź i na pewno ona zdecyduje na którego z kandydatów  oddam swój głos.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #123 : 02 Grudzień, 2010, 21:49:23 pm »

Siemanko
WSZYSCY PRZYJACIELE...
... Kardele i Bargiele.
Również i ja byłem na debacie w trecie i widziałem Wasze popisy. Stwierdzam stanowczo - strach Was obleciał, że mandaty mogą przejść Wam koło nosa. Oj przebierajcie nóżkami i popierajcie swojego idola.
I nie wiem co się stało z Gieniem... bo go tam nie widziałem.
Być może poszedł dać na mszę w ościennej parafii...
w pewnej intencji.
A wcześniej miały być zakłady, że drugiej tury nie będzie...
Teraz szanse są 50 na 50.
Komuś po tych wyborach życie może się trochę skomplikować...

Na tym zakańczam
kreśląc się z poważaniem
               Herakliusz
                           Mordęga
  czasem i trochę
                                    Łazęga.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #124 : 02 Grudzień, 2010, 23:22:24 pm »

Do Zuzi. Siekierka to nie łatwy problem. Ale też samorząd nie może rozkładać przy nim bezradnie rąk i mówić – to nie nasze zadanie. Na początek dwa kroki – na rok przyszły. Krok pierwszy - oczyszczenie brzegów rzeki z zarastających ją chaszczy. Pod specjalną lupą powinien znaleźć się fragment rzeki od granic Lubania z gminą Siekierczyn po pierwszy most przy ul. Starolubańskiej. Od lat zarastający, zapomniany i nieuporządkowany (w niektórych miejscach wskazanego biegu można rzekę przeskoczyć). Krok drugi – finansowe „wsparcie” administratora rzeki, czyli Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu Oddział w Lwówku Śląskim w celu oczyszczenia koryta rzeki w najbardziej newralgicznym jej punkcie na terenie miasta tj. wzdłuż ulicy Starolubańskiej. Takie działania miejski samorząd już podejmował. Należy je kontynuować i wzmocnić (np. większą sumą pieniędzy – dotychczas przeznaczano na ten cel około 10 tys. rocznie).
Z tego co mi wiadomo w DZMiUW prowadzone są prace nad kompleksowym rozwiązaniem problemu Siekierki na terenie miasta. Planuje się wykonanie znacznie większych inwestycji niż dotychczasowe, doraźne. Ich rozpoczęcia nie można się jednak spodziewać wcześniej niż w 2012 r. (wersja optymistyczna). Wiem jednak, że bez względu na to kto zostanie Burmistrzem Miasta na nadchodzącą kadencję to NA PEWNO nie zostawi omawianego problemu ot tak samopas. Na to nie pozwoli choćby radny wybrany z list LKO Pan Krzysztof Szuba. W nim będziecie mieli Państwo – mieszkańcy tego rejonu  - ambasadora Waszej sprawy.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2010, 16:48:57 pm wysłane przez Arkadiusz Słowiński » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 71
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #125 : 02 Grudzień, 2010, 23:29:52 pm »

Tak   sobie  czytam i czytam, tak się zastanawiam po co ta wczorajsza debata była.
Czy był tam ktoś kto nie miał jeszcze zdania na kogo oddać głos. Bardzo wątpliwe. Czy po obejrzeniu w tv osoby niezdecydowane będą miały jakiś pogląd. To już większe szanse.
   Ja po tej '' debacie'' swoje zdanie zmieniłem. Nie tyle wiem na kogo lepiej ile na kogo nie głosować.

  A co do pytania o oświetlenie. Krótko.
  Rowiński - co roku nowy węzeł jest do świetlany OBIETNICA - w przyszłym roku
  Słowiński - odp. brak
  jak się mylę proszę poprawić
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #126 : 02 Grudzień, 2010, 23:42:29 pm »

Moje dzisiejsze obserwacje wyborów szefów do Rad, a szczególnie Rady Powiatu utwierdziły mnie w przekonaniu, że i tak obecny burmistrz wyjdzie zwycięsko z tej walki.- W przypadku porażki w mieście, zostanie zapewne Starostą.

A czy to nam wszystkim wyjdzie na zdrowie? Przedyskutujemy ten temat za 4 lata.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #127 : 02 Grudzień, 2010, 23:46:59 pm »

Szanowny elwisie. Małe przypomnienie. Pytanie odnośnie oświetlenia ul. Rzemieślniczej (padło z głębi sali) dotyczyło dotychczasowych zaniedbań lokalnego samorządu w tej materii. Ponieważ przez ostatnie dwadzieścia lat nie miałem okazji być tzw. "siłą sprawczą", czyli np. tym który przedkłada budżet miasta (a więc i listę inwestycji do realizacji), a następnie go wykonuje - nie zabierałem głosu. Sądzę, że dość wyczerpująco zrobił to mój kontrkandydat. Złożył - jako urząd - oficjalną obietnicę. I trzeba będzie ją zrealizować.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #128 : 03 Grudzień, 2010, 11:01:31 am »

Panie Arkadiuszu,
 
       Dziękuję za szybką odpowiedź.Widzę ,że jest Pan zorientowany w temacie . Jedyna moja uwaga jest taka,iż konserwacja lub najlepiej remont rzeki,musi dotyczyć całego odcinka w Lubaniu (od granic miasta z Zarębą do ujścia cieku).
Ps.
Czekam również na odzew Pana Konrada Rowińskiego.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 41
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


The King Of Pop


« Odpowiedź #129 : 03 Grudzień, 2010, 11:12:17 am »

Szanowny Tomi1602. Twoje pytanie dotyczące braku oświetlenia na ul. Rzemieślniczej podczas debaty padło (zadane zostało bodajże z Sali). Udzielający odpowiedzi Burmistrz K. Rowiński raczył zauważyć, że Lubań jest jedną z najlepiej oświetlonych gmin w Polsce.

Bardzo bym chciał, żeby Pan K.R. powrórzył raz jeszcze to zdanie, tym razem stojąć face to face z mieszkańcami na tej że właśnie ulicy po zapadnięciu zmroku rzecz "JASNA"...
Widocznie XXIw to za wcześnie dla mieszkańców Rzemieślniczej by mogli cieszyć się tymi IXX wiecznymi zdobyczami cywilizacyjnymi idąc myślami za Krychą
Szanowna Krycho jednocześnie bardzo Ci dziękuje za odp ;]
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Każdą minute zanim w popiół czas mnie zmieni
Każdą sekunde zapamiętać i docenić
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #130 : 03 Grudzień, 2010, 11:20:09 am »

Pozdrawiam panów kandydatów. Dziś powstrzymuję się od komentarzy, zostawiam tylko piosenkę, która nie tyle mnie rozśmieszyła co zasmuciła.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 36
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #131 : 03 Grudzień, 2010, 11:29:08 am »

Nie mogąc skomentować postu "W niedzielę postawię na Rowińskiego" aż nie mogłem uwierzyć czytając wpis Pana Bykowskiego dlatego też wyjaśniam, legendą Solidarności lat 80 to był i pozostanie Stanisław Kostka, nie kto inny jak Zdzisław Bykowski na znak protestu przeciwka Konradowi Rowińskiemu odszedł z pracy w Urzędzie Miasta. I kto tu mówi i pisze o normalności. Ręce opadają.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 3
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #132 : 03 Grudzień, 2010, 19:27:15 pm »

Nie mogąc skomentować postu "W niedzielę postawię na Rowińskiego" aż nie mogłem uwierzyć czytając wpis Pana Bykowskiego dlatego też wyjaśniam, legendą Solidarności lat 80 to był i pozostanie Stanisław Kostka, nie kto inny jak Zdzisław Bykowski na znak protestu przeciwka Konradowi Rowińskiemu odszedł z pracy w Urzędzie Miasta. I kto tu mówi i pisze o normalności. Ręce opadają.

Drogi pinokio!
Jak nazwa wskazuje jesteś małym chłopczykiem z długim nosem, a to oznacza że najczęściej kłamiesz jak z nut. Ale do rzeczy, prosta logika (mam nadzieję że skumasz). Jeżeli p. Bykowski na znak protestu przeciwko K.Rowińskiemu odszedł z urzędu, a teraz jednak wraca i popiera K.R. to oznacza jak słabym kandydatem wydaje się być p. A. Słowiński. Jak mocna LKO odeszło od ideałów Solidarności, o które walczył p. Kostka, ale także p. Bykowski (spróbuj tylko zaprzeczyć!). Z Twoich wpisów wynika, że jesteś młodym człowiekiem i boli mnie, że masz czelność podejmować tego typu tematy. Na marginesie: tylko nie odpisuj, że przeżyłeś tamte czasy i byłeś wtedy członkiem Solidarności
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #133 : 03 Grudzień, 2010, 19:40:47 pm »

Nieuchronnie zbliżamy się do godziny 24.00, a zatem momentu rozpoczęcia CISZY WYBORCZEJ. Przeglądając historię wpisów tego wątku zauważyłem, że swego czasu złożyłem zubertuse deklarację opublikowania listy pomysłów dotyczących sportu i rekreacji w naszym mieście autorstwa Pana Janusza Harapina. Nad dużą częścią tych pomysłów warto (trzeba) się pochylić. I postarać się je wdrożyć w życie. Oto wspomniana lista:
1. Wspieranie działalności istniejących instytucji, klubów i organizacji sportowych i rekreacyjnych, w tym możliwości pozyskania środków finansowych z funduszy zewnętrznych na działalność podmiotów „pozarządowych”;
2. Opracowanie planu modernizacji i rozbudowy obiektów sportowych i rekreacyjnych. Konsekwentna realizacja planu w kolejnych latach budżetowych;
3. Większe niż dotychczas wsparcie finansowe z budżetu miasta lokalnych stowarzyszeń sportowych, które mają osiągnięcia w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży (zgłoszonych w rozgrywkach w ligach państwowych w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna, kolarstwo czy tenis stołowy);
4. Tworzenie atmosfery i warunków do współpracy szkół, w tym propagowanie współzawodnictwa sportu międzyszkolnego;
5. Propagowanie zdrowego trybu życia oraz rozwój różnorodnych form rekreacji ruchowej wśród jak najszerszego grona odbiorców;
6. Tworzenie warunków do uprawy sportu wyczynowego - wytyczenie ścieżek do biegania i uprawiania „nordic walking” np. na Kamiennej Górze;
7. Przystosowanie stadionu miejskiego do standardów lekkoatletycznych;
8. Budowa nowych boisk ze sztuczną nawierzchnią – drugi „Orlik” w mieście;
9. Modernizacja Kartingów. Budowa skateparku  na kartingach.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #134 : 03 Grudzień, 2010, 20:19:54 pm »

Korzystając z okazji, chciałbym się Pana zapytać jak za Pana rządów  będą wyglądały obchody Dni Lubania? Dopowiem, że dzisiaj są one skupione wyłącznie wokół Lawy i odczytów historycznych, organizowanych przez Muzeum Regionalne.
Dawniej obchody tego święta trwały przez 2 tygodnie. Kto to pamięta...?

PS
Obchody święta miasta były naszym pomysłem. Lubań był pierwszym miastem w regionie, które wprowadził taką formę świętowania Dni Miasta.
Co dzisiaj z tego zostało?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przesłuchania kandydatów na unijnych komisarzy online warto śledzić w necie Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 3025 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 20:02:32 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
SLD z Lubania i Bogatyni wystawia silnych kandydatów Bieżące wiadomości Leo 1 5099 Ostatnia wiadomość 03 Październik, 2010, 21:42:23 pm
wysłane przez borisem
Nabór kandydatów na stanowiska rachmistrzów spisowych. Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 3518 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2010, 18:06:06 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nabór kandydatów na stanowiska rachmistrzów spisowych Bieżące wiadomości x 3 6358 Ostatnia wiadomość 20 Grudzień, 2010, 14:26:43 pm
wysłane przez Samozapłon
Dyr. PZD - Włodzimierz Stefański odpowiada na pytania radnych miejskich Bieżące wiadomości x 0 3735 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2011, 07:02:25 am
wysłane przez x
Michał Turkiewicz - prezes ZGiUK - odpowiada na pytania radnych Bieżące wiadomości x 0 5796 Ostatnia wiadomość 29 Styczeń, 2011, 00:34:32 am
wysłane przez x
URODZINY BURMISTRZA Ogłoszenia drobne « 1 2 » olka 17 17291 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2012, 07:16:18 am
wysłane przez widelec
Zaangażowanie Burmistrza Hydepark Ewa Gutek 4 7750 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2012, 13:05:36 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Zapytaj Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2936 Ostatnia wiadomość 21 Listopad, 2012, 08:48:30 am
wysłane przez Urząd Miasta
Z wizytą u Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3360 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 12:30:23 pm
wysłane przez Urząd Miasta