Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Pytania do kandydatów na burmistrza  (Przeczytany 125136 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #45 : 28 Listopad, 2010, 20:12:33 pm »

Ja ponawiam pytanie dotyczących inwestorów  Smutny
Co zrobisz aby Lubań nie stał się miastem emerytów
Wiadomo że współpraca powiatu,gminy i miasta nie układała się nigdy dobrze czy jest zamiar to zmienić i stworzyć silne miasto-gmina-powiat  Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 9
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #46 : 28 Listopad, 2010, 20:45:59 pm »

Szanowny Panie Słowinski. Pana cała kampania polega na krytykowaniu Burmistrza K.Rowińskiego, tylko tak naprawdę to właściwie nie wiem za co. Przecież między innymi Pan zatwierdza budżet miasta na kolejne lata. Pan przyjmuje roczne sprawozdania z działalności burmistrza, Pan udziela Absolutorium dla Burmistrza. Pod jednym warunkiem, że nie wyszedł Pan przed głosowaniem. Tak się składa że ma Pan bardzo ważne sprawy zawsze kiedy odbywają się najważniejsze decyzje dla przyszłości Lubania. Wszystko czym się Pan chwali, to zostało wykonnane za rządów Konrada Rowińskiego. Dlaczego Pan ciągle narzeka. Przecież To wszystko jak Pan mówi, jest Pańskim dziełem. Jeśli wszystko jest złe to dlaczego chce Pan kontynuować tą linię. Obiecuje Pan Wyborcom w większości, rzeczy niemożliwe i tym samym oszukuje Pan ich. Nie wiem czym ci Ludzie sobie na to zasłużyli. Tak doświadczony Samorządowiec powinien mieć swoją wizję na sprawy gospodarcze. Dzięki Rowińskiemu może się Pan chwalić i korzystać z jego pracy. Nie można tego dłużej słuchać. Być Burmistrzem nie znaczy tylko pokonać rywala, ale należy być doświadczonym w sprawach zarządzania. To nie jest gra komputerowa tylko wielka odpowiedzialność.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 38
Znajomi: 6
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #47 : 28 Listopad, 2010, 21:09:07 pm »

Rysiu nie jestem naiwny uwierz mi. Ale warto zadawać pytania i mieć to wszystko czarno na białym. Poza tym obaj kandydaci mają zagwarantowany mandat radnego więc będą mieli wpływ na wiele decyzji i będzie można ich z tego rozliczyć w następnych wyborach. Niezależnie od tego kto wygra 5 grudnia. Bo władza to nie tylko burmistrz, ale także cała rada. Kto pyta nie błądzi. Pozdro
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 9
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #48 : 28 Listopad, 2010, 21:21:23 pm »

I znowu do Pana A.Słowińskiego, gdyż Pan sprowokował taki styl dyskusji. Czy nie lepiej by było pańskie pieniądze z kampani przeznaczyć na bilet do Finlandii i na zakup renifera a następnie powrócić do naszego pieknego miasta i zamiast obiecywać, spełnić wszelkie życzenia jako Święty Mikołaj. Wszyscy by byli szcześliwi a dzieci to już na pewno. Panie Arkadiuszu, my mieszkańcy Lubania nie jesteśmy ciemną masą , która niczego nie rozumie. To my na Pana pracujemy i od nas zależy Pana wynik w tych wyborach. Jeśli bym uwierzył  w Pana nadzwyczajne cudotwórcze zdolności oraz w Pana predyspozycje na przyszłego burmistrza  to bym zagłosował na Pana. Nie wierzę, niestety i wolę głosować na doświadczonego kandydata Konrada Rowińskiego.
I jeszcze jedno, nie usłyszałem z ust K.Rowińskiego, jednego słowa potępiającego, poniżającego przeciwnika. Jego kampania jest ogólnie mówiąc ELEGANCKA.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #49 : 28 Listopad, 2010, 21:33:59 pm »

I znowu do Pana A.Słowińskiego, gdyż Pan sprowokował taki styl dyskusji. Czy nie lepiej by było pańskie pieniądze z kampani przeznaczyć na bilet do Finlandii i na zakup renifera a następnie powrócić do naszego pieknego miasta i zamiast obiecywać, spełnić wszelkie życzenia jako Święty Mikołaj. Wszyscy by byli szcześliwi a dzieci to już na pewno. Panie Arkadiuszu, my mieszkańcy Lubania nie jesteśmy ciemną masą , która niczego nie rozumie. To my na Pana pracujemy i od nas zależy Pana wynik w tych wyborach. Jeśli bym uwierzył  w Pana nadzwyczajne cudotwórcze zdolności oraz w Pana predyspozycje na przyszłego burmistrza  to bym zagłosował na Pana. Nie wierzę, niestety i wolę głosować na doświadczonego kandydata Konrada Rowińskiego.
I jeszcze jedno, nie usłyszałem z ust K.Rowińskiego, jednego słowa potępiającego, poniżającego przeciwnika. Jego kampania jest ogólnie mówiąc ELEGANCKA.

Wypowiedzi Szanownego forumowicza o nicku Luban też są bardzo "eleganckie" a pytania "konkretne i rzeczowe". I kto tu kogo atakuje? Oj widać, że ziemia niektórym pali się pod nogami. Przypominam, że ja też jestem mieszkanką Lubania i 5 grudnia również oddam swój głos. Oczywiście na Arkadiusza Słowińskiego, którego serdecznie pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2010, 21:35:52 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #50 : 28 Listopad, 2010, 22:13:51 pm »

Do Gracjano. Mam podobne odczucia co Ty jeżeli chodzi o dotychczasową współpracę na linii miasto – powiat  oraz miasto - gminy, choć zdarzały się chlubne wyjątki. Za takowe należy np. uznać:
- remont ulicy Łużyckiej (powiat – miasto);
- Einsteina (powiat – miasto – gminy);
- Centrum Utylizacji Gmin Łużyckich (Lubań – Siekierczyn – Olszyna).
Wspomniane relacje można i TRZEBA zmienić. Bez względu na to kto zostanie po 5 grudnia 2010 r. włodarzem miasta. Znam swoje możliwości kooperacyjne. Co do obecnego burmistrza nie chcę się wypowiadać.
Jeżeli zaś chodzi o nowych inwestorów to jedno jest dla mnie pewne. Nie pozyska się ich zza przysłowiowego biurka lub za pomocą folderów, które rozdaje się (często poprzez zaprzyjaźnionych partnerów zagranicznych) na różnej maści targach. Większość z nich ląduje bowiem tam gdzie lądowały nadsyłane do naszych domów materiały wyborcze – w koszu. Nie chcę też pisać, że w tym a tym roku przybędzie nam tyle a tyle nowych miejsc pracy. Bo byłoby to z mojej strony skrajnie nieodpowiedzialne. Mogę obiecać jedno – ciężką i wzmożoną pracę! Bo – odwołując się do Wyspiańskiego – „chce mi się chcieć”.

Do Naja. Bardzo uprzejmie proszę o sprecyzowanie obszaru, w którym ewentualnie miałbym wymienić owe trzy sukcesy. Jeżeli zaś chodzi o pytanie nr 2 to… No cóż. Póki co nie chciałbym dzielić skóry na niedźwiedziu. Wiem jednak, że większość radnych elektów, którzy już niebawem zasiądą  w Radzie szóstej kadencji jest tam dla rozwiazywania konkretnych problemów, a nie dla uprawiania polityki. Choć być może ich role inaczej będą chciały rozpisać partyjne gremia decyzyjne.

Do Zubertuse. Póki co jedynym znanym mi źródłem finansowania klubów z szeroko pojętej kasy miejskiej jest tzw. fundusz „korkowy”. Wiem, że dotychczasowy sposób podziału środków ze wspomnianego źródła (tzw. konkursy) wywołuje spore niezadowolenie większości beneficjentów „działki” sportowej (poza jednym podmiotem, choć też nie do końca). Jak można niwelować wspomniane niezadowolenie? Jednym ze sposobów jest reaktywacja Rady Sportu (która poprzez negocjacje – wypracowywała by konsensus).
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie w objęciu przez Burmistrza Miasta patronatu (rozumiem, że chodzi o konkret, czyli pieniądze) zorganizowanego przez Klub Samuraje lokalnego turnieju. Podkreślam przez Klub, bo sam urząd Burmistrza czegoś takiego zorganizować nie może (choć mogą to uczynić podległe Burmistrzowi służby np. MOSiR).
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #51 : 29 Listopad, 2010, 15:28:27 pm »

wiadomo ze burmistrz musi miec swoja ekipe wspolpracownikow, ktora wspomaga swoja wiedza i fachowoscia wybranego burmistrza, nikt nie jest omnibusem przeciez. Ekipe obecnego burmistrza juz znamy.  Kazdy nowostartujacy ma swoja "ekipe cieni". Pytanie do p. A.Slowinskiego - kto bylby, gdyby pan wygral - zastepca (-ami) , sekretarzem, skarbnikiem ?

« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2010, 16:59:29 pm wysłane przez Portier » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #52 : 29 Listopad, 2010, 15:50:13 pm »

Do Gracjano.
Jeżeli zaś chodzi o nowych inwestorów to jedno jest dla mnie pewne. Nie pozyska się ich zza przysłowiowego biurka lub za pomocą folderów, które rozdaje się (często poprzez zaprzyjaźnionych partnerów zagranicznych) na różnej maści targach. Większość z nich ląduje bowiem tam gdzie lądowały nadsyłane do naszych domów materiały wyborcze – w koszu. Nie chcę też pisać, że w tym a tym roku przybędzie nam tyle a tyle nowych miejsc pracy. Bo byłoby to z mojej strony skrajnie nieodpowiedzialne. Mogę obiecać jedno – ciężką i wzmożoną pracę! Bo – odwołując się do Wyspiańskiego – „chce mi się chcieć”.

Słowa na temat pozyskiwania za biurka i folderów słyszałem już z tym że z ust Pana Skowrońskiego podczas debaty przedwyborczej.Myślałem że powiesz coś oryginalniejszego.Jest to potężny problem tego miasta.Cóż nam z ładnego wychuchanego miasteczka w którym brak przyszłości dla młodych ludzi a w młodych przyszłość.W odpowiedzi nie oczekiwałem zapewnień na temat przyrostu miejsc pracy tym bardziej cytatów z Wesela.Można np. uzbrajać tereny pod inwestycje a nie uzbrajać tereny za "friko" pod deweloperkę ,umarzać podatki inwestorom stwarzającym miejsca pracy a nie wynajmującym powierzchnie użytkowe...
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2010, 19:29:51 pm wysłane przez gracjano » Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #53 : 29 Listopad, 2010, 17:00:12 pm »

Kazdy nowostartujacy ma swoja "ekipe cieni". Pytanie do p. A.Slowinskiego - kto bylby, gdyby pan wygral - zastepca (-ami) , sekretarzem, skarbnikiem ?

Sekretarzem? Interesujące  Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #54 : 29 Listopad, 2010, 17:22:56 pm »

Sekretarzem? Interesujące  Spoko

Tak Portier, jest możliwość utworzenia  takiego stanowiska. W Lubaniu zrezygnowano z tego, podobnie jak w  Powiecie , który po kilku kadencjach utworzył jednak stanowisko sekretarza.

Niżej paragraf  25 Statutu Miasta Lubań.
 
1.      Przewodniczący Rady wykonuje obowiązki pracodawcy w stosunku do Burmistrza za wyjątkiem ustalenia wynagrodzenia.

2.      Burmistrz wykonuje obowiązki pracodawcy wobec osób powołanych na stanowisko sekretarza miasta i skarbnika miasta oraz powołanych na zastępców burmistrza, pracowników urzędu oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych i gminnych instytucji kultury.

 
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2010, 17:26:40 pm wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #55 : 29 Listopad, 2010, 19:31:47 pm »

wiadomo ze burmistrz musi miec swoja ekipe wspolpracownikow, ktora wspomaga swoja wiedza i fachowoscia wybranego burmistrza, nikt nie jest omnibusem przeciez. Ekipe obecnego burmistrza juz znamy.  Kazdy nowostartujacy ma swoja "ekipe cieni". Pytanie do p. A.Slowinskiego - kto bylby, gdyby pan wygral - zastepca (-ami) , sekretarzem, skarbnikiem ?




to proste
skoro elektorat przekazany to Pan Skowroński i Zembik zostaną zastępcami....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 36
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #56 : 29 Listopad, 2010, 20:20:21 pm »

Oj moi drodzy Przyjaciele przeczytajcie Ustawy samorządowe, stanowisko sekretarza musi zostać obsadzone, niemniej formalnie może je pełnić jeden z zastępców burmistrza. Co do postawy Słowińskiego to na pewno nie jest "kupczykiem" i nie przehandlował poparcia za stanowiska.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +16/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 79
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #57 : 29 Listopad, 2010, 21:16:45 pm »

Do Naja. Bardzo uprzejmie proszę o sprecyzowanie obszaru, w którym ewentualnie miałbym wymienić owe trzy sukcesy.

freestyle
według własnej gradacji i selekcji

pytanie typowe dla rozmów kwalifikacyjnych, bo na debatach nie dostaje się takich łatwizn, wiem, że trudno uwierzyć, że ktoś o to pyta i do tego jeszcze bez podtekstów, ale tak właśnie jest
przez cztery ostatnie lata mało interesowałam się polityką lokalną, nie znam CV każdej osoby w Lubaniu i po prostu chcę wiedzieć więcej



Zgłoś do moderatora   Zapisane

Anna Łagowska

"Babcia Weatherwax wcale się nie gubiła. Nie należała do osób, które się kiedykolwiek gubią. Po prostu w tej chwili wiedziała co prawda dokładnie, gdzie się znajduje, ale nie była pewna lokalizacji wszystkich innych miejsc. "



Punkty: +16/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 79
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #58 : 29 Listopad, 2010, 21:29:09 pm »

ja też jestem za drążeniem tego tematu, gracjano

Słowa na temat pozyskiwania za biurka i folderów słyszałem już z tym że z ust Pana Skowrońskiego podczas debaty przedwyborczej.Myślałem że powiesz coś oryginalniejszego.
...
Można np. uzbrajać tereny pod inwestycje a nie uzbrajać tereny za "friko" pod deweloperkę ,umarzać podatki inwestorom stwarzającym miejsca pracy a nie wynajmującym powierzchnie użytkowe...

Podczas debaty pan Skowroński, niestety zbyt chaotycznie i ze swoistą emfazą powiedział inne istotne rzeczy o inwestorach. Dla mnie deklaracje szukania współpracy chociażby na bazie powrotu do korzeni wcale nie brzmią jak bajka. Oznaczają, że mieliśmy szansę mieć burmistrza, który rozumie, że miasto musi mieć KONTAKTY ze światem zewnętrznym na bardzo wielu płaszczyznach i że droga do biznesu nie zawsze i nie tylko wiedzie przez sam biznes. Miło by było, gdyby ta idea udzieliła się panu Słowińskiemu - jeśli wygra - wraz z przekazanym poparciem.


A i nie zdzierżę, jeśli tego nie powiem: deweloperka mnie nie boli, albo raczej boli mnie, że to tak bardzo boli wszystkich, istna sól w oku, zakała i kułactwo... Prawda jest taka, że ci młodzi ludzie, o których powinno pamiętać miasto, muszą gdzieś mieszkać.  I że pretensje to trzeba mieć do władz, że wręcz skandalicznie nie dbają o infrastrukturę pod biznes, a nie do deweloperów.




Zgłoś do moderatora   Zapisane

Anna Łagowska

"Babcia Weatherwax wcale się nie gubiła. Nie należała do osób, które się kiedykolwiek gubią. Po prostu w tej chwili wiedziała co prawda dokładnie, gdzie się znajduje, ale nie była pewna lokalizacji wszystkich innych miejsc. "



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #59 : 29 Listopad, 2010, 21:45:30 pm »

witam Kandydatów oraz wszystkich użytkowników forum
mam pytanie do obu kandydatów a mianowicie przyszło mi do głowy przed chwilką na spacerze kiedy przemierzałem ul, Główna, Kolejowa, Mostowa Różana.
i mijała mnie 4 albo 5 razy odśnieżarka i za każdym razem jechała z podniesionym pługiem nie sypiąc piaskiem.  Moje pytanie jest takie to po co jeżdżą odśnieżarki skoro i tak nic nie robią ? mają wyjeździć normę paliwa ? bo nie rozumiem. Czy któryś z kandydatów w końcu mógł podjąć działania w sprawie odśnieżania Lubania, nie wspomnę o chodnikach które są już totalnie zaśnieżone i z trudnością da się je pokonać.
pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przesłuchania kandydatów na unijnych komisarzy online warto śledzić w necie Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 3025 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 20:02:32 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
SLD z Lubania i Bogatyni wystawia silnych kandydatów Bieżące wiadomości Leo 1 5099 Ostatnia wiadomość 03 Październik, 2010, 21:42:23 pm
wysłane przez borisem
Nabór kandydatów na stanowiska rachmistrzów spisowych. Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 3518 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2010, 18:06:06 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nabór kandydatów na stanowiska rachmistrzów spisowych Bieżące wiadomości x 3 6358 Ostatnia wiadomość 20 Grudzień, 2010, 14:26:43 pm
wysłane przez Samozapłon
Dyr. PZD - Włodzimierz Stefański odpowiada na pytania radnych miejskich Bieżące wiadomości x 0 3735 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2011, 07:02:25 am
wysłane przez x
Michał Turkiewicz - prezes ZGiUK - odpowiada na pytania radnych Bieżące wiadomości x 0 5796 Ostatnia wiadomość 29 Styczeń, 2011, 00:34:32 am
wysłane przez x
URODZINY BURMISTRZA Ogłoszenia drobne « 1 2 » olka 17 17290 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2012, 07:16:18 am
wysłane przez widelec
Zaangażowanie Burmistrza Hydepark Ewa Gutek 4 7750 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2012, 13:05:36 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Zapytaj Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2936 Ostatnia wiadomość 21 Listopad, 2012, 08:48:30 am
wysłane przez Urząd Miasta
Z wizytą u Burmistrza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3360 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 12:30:23 pm
wysłane przez Urząd Miasta