Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Einstein na półmetku  (Przeczytany 1949 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 17 Listopad, 2010, 11:46:07 »

Zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne we wszystkich 32 szkołach w powiecie lubańskim to już norma. Szkolenia językowe, matematyczno-przyrodnicze, z zakresu przedsiębiorczości, wycieczki krajoznawcze, ale też i pozwalające poznać kulturę i sztukę - to tylko niektóre rodzaje zajęć zaplanowanych w ramach projektu „Einstein – każdy ma w sobie ukryty potencjał” realizowanego przez Powiat Lubański w partnerstwie z 7 Gminami.

O skali i różnorodnym spektrum tematycznym wykorzystanych środków finansowych mogli się przekonać uczestnicy konferencji informacyjno-instruktażowej „Einstein na półmetku”, która odbyła się 4 listopada 2010 r. w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lubaniu, z udziałem przedstawicieli wszystkich samorządów i szkół. Bieżący monitoring zadań realizowanych przez każdego z Partnerów pozwala na aktualną ocenę realizacji poszczególnych działań. Jesteśmy na półmetku czasowo, finansowo, zadaniowo – stwierdziła na wstępie Anna Adamska, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu, zarządzająca projektem. Możliwość realizacji zgodnej z harmonogramem zawdzięczamy przede wszystkim osobom zarządzającym projektem w szkole, gminie, powiecie. Ogromne wyrazy uznania należą się także księgowym, które profesjonalnie realizują swoje zadania. W ramach Einsteina mogą rozwijać swoje zainteresowania wszyscy uczniowie - stwierdził Walery Czarnecki, Starosta Lubański. - Ten projekt pozwala na wyrównanie szans edukacyjnych naszej młodzieży w stosunku do mieszkańców wielkich aglomeracji. O tym, że doskonale trafiliśmy w oczekiwania i potrzeby świadczą opinie i oceny, jakie wystawiają projektowi i realizatorom uczniowie, rodzice i nauczyciele. Ponad 98% respondentów jest zadowolonych z udziału w tym przedsięwzięciu. To ogromny sukces Einsteina – powiedział Starosta Czarnecki.

Podczas konferencji każdy z Partnerów miał swój czas na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć szkół w ramach Einsteina. Prezentacje Gmin pozwoliły na wyciągnięcie jednego wniosku – projekt jest niezbędny dla organów prowadzących, bo zabezpiecza środki finansowe, dla szkół - bo pozwala na realizację szkolnych programów rozwojowych i zakup niezbędnego sprzętu, dla uczniów – bo daje niepowtarzalną szansę na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań, nauczycielom – bo mogą bogacić swój warsztat pracy i podnosić kompetencje. Obserwacja poszczególnych prezentacji pozwoliła utwierdzić w przekonaniu zarówno autorów projektu, jak też jego realizatorów oraz organy prowadzące, że „Einstein…” to sukces dobrej współpracy i porozumienia na każdym szczeblu. 

W okresie od lutego do października 2010 roku w ramach 32 Szkolnych Programów Rozwojowych
i Powiatowego Programu Wsparcia Szkół zrealizowano w czasie 12.729 godzin 1.643 formy zajęć pozalekcyjnych   pozaszkolnych, w tym 214 wycieczek, rozwijających określone kompetencje kluczowe: językowe, matematyczno-przyrodnicze, informacyjno-komunikacyjne, z zakresu przedsiębiorczości, doradztwa i opieki psychologiczno-pedagogicznej. Łącznie wzięło w nich udział 7.042 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych kształcenia ogólnego. Przed nami jeszcze dwa semestry. Zakończenie zajęć planujemy na czerwiec 2011 roku. Wtedy dokonamy podsumowania rezultatów całego projektu. I będziemy planować, skąd pozyskać kolejne środki na kontynuację, tak potrzebnego w środowisku oświatowym, przedsięwzięcia. – podsumowała dyrektor Anna Adamska. - Już dziś widać, że rozbudzone apetyty uczniów, rodziców i szkół nie pozwolą osiąść na laurach. A to najlepsza motywacja do działania.

                                                                 Oprac. SłaWomir Piguła
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Einstein – każdy ma w sobie ukryty potencjał Informacje i Komunikaty Instytucji x 0 5645 Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2008, 09:48:59
wysłane przez x
[VIDEO] Ferie zimowe na półmetku Video Luban24 x 0 3085 Ostatnia wiadomość 17 Luty, 2011, 15:17:23
wysłane przez x
Sportowcy na półmetku Miasto Lubań Urząd Miasta 0 6157 Ostatnia wiadomość 07 Grudzień, 2015, 09:30:44
wysłane przez Urząd Miasta