Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dzisiaj obchodzimy 92 rocznicę odzyskania niepodległości  (Przeczytany 14104 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 11 Listopad, 2010, 11:22:23 am »

Przez cały dzień będziemy świętować 92 rocznicę odzyskania wolności. Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w Warszawie o godzinie 9.00 mszą św. za Ojczyznę z udziałem prezydenta RP. W Lubaniu uroczystości rozpoczęła właśnie inscenizacja historyczna  z udziałem aktorów i złożenie kwiatów pod Obeliskiem. Następnie odbędzie się msza i widowisko poetycko - muzyczne na Pl. Ks. Winiarskiego.
Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP Święto zostało przywrócone w roku 1989, a dniem wolnym od pracy jest od 1990 roku.

                                                                     Autor: Sławomir Piguła

11.jpg

* 11.jpg (6.62 KB, 137x196 - powiększony/pobrany 433 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 11 Listopad, 2010, 20:54:50 pm »

Dla mnie niepodległość jest cenną sprawą, dlatego też Święto Niepodległości uważam za ważne. Może ktoś, to o czym teraz piszę nazwie przynudzaniem albo ryciem bereta ale powinniśmy naprawdę cenić naszą niezależność. Pamiętamy przecież o zaborach o tym, że przez długie lata byliśmy pod wpływem i nadzorem ZSRR.
 Dziś mamy wolność oraz solidne podstawy do tego, aby zapanowała u nas prawdziwa demokracja.Wszystko zależy od nas samych. Jeśli będziemy w stanie uwolnić się od służalczości wobec np. naszego szefa czy partii do której akurat przynależymy, to nic nie stoi na drodze abyśmy mogli się rozwijać, wyrażać SWOJE WŁASNE POGLĄDY a nie te, których się od nas oczekuje. Pamiętajmy o wyborach, zwłaszcza kobiety. Drogie panie przecież wiecie, że jeszcze niedawno nie miałyśmy prawa głosu. Mogli głosować tylko mężczyźni. W Polsce kobiety uzyskały prawa wyborcze po odzyskaniu suwerenności w 1918, tj. 28 listopada 1918 roku dekretem Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Dekret Naczelnika Państwa o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego stanowił, iż "Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa bez różnicy płci" oraz "Wybieralni do Sejmu są wszyscy obywatele (lki) państwa posiadający czynne prawo wyborcze"; postanowienia te zostały utrzymane przez konstytucję marcową. Dlatego doceńmy to i pójdźmy na wybory, chociażby, po to, aby uczcić i uszanować te kobiety, które walczyły o nasze prawa wyborcze a nawet oddawały za to życie.  Kandyduję na radną, ale nie proszę tu o oddanie na mnie głosu, ważne aby zagłosować na Burmistrza. Wiadomo, radnych będzie wielu ale Burmistrz tylko jeden i wiadomo też, że gdzie dobry Gospodarz tam dobrze się dzieje. Pamiętajmy, że każdy nieoddany głos, to dodatkowy punkt dla przeciwnej drużyny. Tak niewiele musimy zrobić 21 listopada a tak wiele możemy zyskać na przyszłość. Moim kandydatem na Burmistrza niezmiennie jest Arkadiusz Słowiński. Pozdrawiam wszystkich niezależnie od tego, na kogo oddadzą swój głos.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2010, 21:00:58 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 11 Listopad, 2010, 21:28:16 pm »

Dzisiaj znalazłem coś takiego [link]. Trochę kontrowersyjne, ale bardzo wyraźne.

Po dzisiejszych obchodach naszego święta, wydaje mi się, że tam w Warszawie pogrążyli się chaosie już wszyscy. Obyśmy tutaj tego nie doświadczyli.

http://www.wykop.pl/ramka/521641/wyssanie-zycia-z-polskiego-orla/
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2010, 21:37:05 pm wysłane przez Portier » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #3 : 11 Listopad, 2010, 21:34:46 pm »

Ten obrazek jest bardzo przygnębiający Zawstydzony
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 11 Listopad, 2010, 21:38:17 pm »

Zamieniłem na link. Obrazek mocny i świadczy o tym, że ludzie mają powoli dość degrengolady.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 12 Listopad, 2010, 01:48:44 am »

Do Portier GModerator

Czy? to,nie jest Pańskie święto?proszę się określić z jakiej jest Pan formacji,
myślę że,z PiS-u.Czekałem, aż minie święto wszystkich Polaków.Pan ukuje
w serce ale,krwi nie wypije- swoim zdjęciem, nawet w święto tak znaczące.
Degrengolada - to,w moim odczuciu ludzie drugiego" planu"z okresu
Solidarności, którzy też umieli walczyć, tylko im się nie chciało-jak Jarosław.
Tylko Lech był na pierwszym planie.To jest najjaskrawszy przykład, u nas
było podobnie.
Sami wielcy patrioci, nawet w święto patriotyczne (wspólne) prowadzą
walkę polityczną.Obrazek ten stworzył PiS-owiec który,krwi nie pije,tylko
same soczki.

Z poważaniem...Henryk Gil-globus

Zdobycze Epoki Tuskowskiej.

Lizusostwa nienawidzę-są wybory krytykując tylko PO nie liże Pan innych.
Swych poglądów się nie wstydzę-to,dlaczego nazywa się Pan Portier
GModerator.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2010, 02:19:16 am wysłane przez globus » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 12 Listopad, 2010, 03:44:17 am »

Dla mnie niepodległość jest cenną sprawą...-zaradna666

Dobra pamięć

"Pamiętamy przecież o zaborach"
moja pamięć chyba chora?
w którym byłem ja zaborze,
zapomniałem?dobry Boże.

Długie lata wpływ z nadzorem,
ruskie mieli w naszym kraju,
pora spotkać się z doktorem,
nie pamiętam byłem w raju.

Wolność,wolność teraz mamy,
brak?prawdziwej demokracji,
pójdę żalić się do mamy
bo,nie jadłem dziś kolacji.

Pamiętajmy o wyborach.
Żona moja zapomniała,
pewnie wtedy była chora,
Piłsudskiemu głos zabrała.

Pamiętajmy o zaborach
by,nie stracić głos w wyborach,
znów zaborcy się szykują,
nasze plany pokrzyżują.

Henryk Gil-globus
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #7 : 12 Listopad, 2010, 10:34:44 am »

Obrazki takie jak ten powstają na zlecenie. Wiadomo że nikt normalny nie będzie sie bawił w takie "dzieła". Dostawianie do tego Michnika w roli Arona i Wojewódzkiego wybitnie swiadczy że mamy tutaj obraz tego co boli PIS i jak widzi to Kaczyński i jego obóz skrajnej prawicy.

PiS się marginalizuje, co jest bardzo dobrą informacją dla polskiej sceny politycznej. Przeciwnicy PiS głosowali na PO, a przeciwnicy PO na PiS. W taki układzie nie jest to dziwne że mamy to co mamy - polityke nienawiści i obrazków jak ten ... Katolicki kraj.

Wejście na scene polityczna parti Kluzik czy Palikota, pozwoli na wyjście z tego kręgu niemocy i bzdur, gdzie zamiast na sprawach przyszłości kraju polityka opiera się na tym żeby udownodnić że "tamci" są gorsi.

Taki typowy zazdrosny światek malutkich ludzi o malutkich sercach i rozumach, widzących wszedzie wrogów. W socjologii to syndrom oblężonej twierdzy, psychomanipulacja tłumem nie do końca rozgarnietych wyborców

Ciekawe że nie widuje takich obrazków z prezesem i jego zapleczem politycznym ... - widocznie PO za mało zleca
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 12 Listopad, 2010, 10:52:01 am »

Tak myślałem, że jak na tym obrazku zabraknie pisowca-kaczysty, będą lecieć gromy:) To główny zarzut.

Takie obrazki nie powstają na konkretne zlecenie. Powstają, bo ktoś chce wyrazić tym swój sprzeciw. Internet jest zawalony dobrej jakości produkcją, może niekoniecznie w dobrym tonie politycznym, ale na pewno prace są zawodowe.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #9 : 12 Listopad, 2010, 11:26:17 am »

no właśnie Piotrze - to czemu zabrakło ?

To jest jak taki swiety obraz dla tych co nie do końca łapią słowo czytane.

Jak pare wieków wcześniej trzeba namalować Diabła żeby potrafili zobaczyć jego szatańskie działania. W średniowieczu takimi metodami protestanci szydzili z papierzy i biskupów malując ich na obrazach czy nawet na witrażach z rogami, oślimi uszami czy ogonem i kopytami

Tutaj mamy podprogówke mniej wiecej nawiązujaca do tego wszytkiego. Szatan, piekło, żydzi, wampiry i co tam jeszcze kto chce - ważne żeby się kojarzyło z wbijanym od stuleci archetypem zła.

Tutaj widać kim są ONI, zabójcy ORŁA i mało że zabili .. teraz jeszcze pija krew z niewiniątka. ZGROZA heheh

Jak mozna to skomentować inaczej. Takie obrazki "poniżaja moja inteligencje" tak samo jak wypowiedzi co niektórych polityków i tworzą mało złożony obraz kiepskiego teatru grajacego to samo "patriotyczne" przedstawienie z coraz gorszym skutkiem na widowni.

Psychomanipulacja jak widać działa, a na "dziele" jest podpis autora. Teraz wystarczy ustalić do kogo poszła FV
Zgłoś do moderatora   Zapisane



*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 12 Listopad, 2010, 15:28:48 pm »

Tak myślałem, że jak na tym obrazku zabraknie pisowca-kaczysty, będą lecieć gromy:) To główny zarzut.

Takie obrazki nie powstają na konkretne zlecenie. Powstają, bo ktoś chce wyrazić tym swój sprzeciw. Internet jest zawalony dobrej jakości produkcją, może niekoniecznie w dobrym tonie politycznym, ale na pewno prace są zawodowe.


Nie ten kierunek myślenia,proszę nie rozmydlać tematu, nieważne kto jest
na zdjęciu, tylko co robią?-wysysają krew, wiadomo z kogo. Więc kim oni są
-  to " krwiopijcy".A to chyba za daleko,to już pachnie faszyzmem.
Zatrzymajmy się!

Henryk Gil - globus
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 17
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 12 Listopad, 2010, 17:20:46 pm »

 „Jak parę wieków wcześniej trzeba namalować Diabła żeby potrafili zobaczyć jego szatańskie działania. W średniowieczu takimi metodami protestanci szydzili z papieży i biskupów malując ich na obrazach czy nawet na witrażach z rogami, oślimi uszami czy ogonem i kopytami”.
Drogi Pawle! W średniowieczu nie było protestantów! Wspomniani pojawili się po 1517 r., czyli po wystąpieniu M. Lutra, który zapoczątkował reformację. W średniowieczu o ludziach kontestujących oficjalną linię Kościoła mówiono kacerz. Z drugiej zaś strony należy pamiętać, że wtedy: malowidła, obrazy czy rzeźby były dla ówczesnych odpowiednikami dzisiejsze kino, telewizji czy innych komunikatorów, które powodują, że w coraz większym stopniu durniejemy stając się społeczeństwem obrazkowym.
Do Sz.P. Globusa. Jeszcze raz proszę – tylko nie proza w Twoim wykonaniu! Mam wrażenie, że dla Ciebie każda wypowiedź, która odbiega od linii prezentowanej przez „Świętą Trójcę” tj. Tuska, Komorowskiego i Michnika jest FASZYZMEM. Zapewne nie są zaś nim wypowiedzi Palikota (słusznie pokazanego na obrazku jako błazna) czy Niesiołowskiego (on nawet jak się uśmiecha to pianę toczy z ust).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 12 Listopad, 2010, 18:41:04 pm »

Dla mnie niepodległość jest cenną sprawą...-zaradna666

Dobra pamięć

"Pamiętamy przecież o zaborach"
moja pamięć chyba chora?
w którym byłem ja zaborze,
zapomniałem?dobry Boże.

Długie lata wpływ z nadzorem,
ruskie mieli w naszym kraju,
pora spotkać się z doktorem,
nie pamiętam byłem w raju.

Wolność,wolność teraz mamy,
brak?prawdziwej demokracji,
pójdę żalić się do mamy
bo,nie jadłem dziś kolacji.

Pamiętajmy o wyborach.
Żona moja zapomniała,
pewnie wtedy była chora,
Piłsudskiemu głos zabrała.

Pamiętajmy o zaborach
by,nie stracić głos w wyborach,
znów zaborcy się szykują,
nasze plany pokrzyżują.

Henryk Gil-globus

Do Globusa. Szanowny panie Henryku, widzę, że stałam się pana Muzą. Niezmiernie mi miło, że mogę być natchnieniem dla tak WYBITNEGO WIESZCZA LOKALNEGO.

Pozdrawiam.  Szok

Do KRYCHY. Pozdrawiam Cię serdecznie, jestem Twoją fanką
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2010, 19:19:47 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 12 Listopad, 2010, 20:35:15 pm »

Mnie nie martwi monopartyjność monowładzy w Polsce, ale ogrom hipokryzji i degrengolady, płynący z ust działaczy tej super partii, która niestety odpowiada za stabilność państwa. Skłóceni i niezadowoleni ludzie to wynik rządów Platformy Obywatelskiej. Wczorajsze zamieszki w Wawie są tego idealnym przykładem.

Panowie siali wiatr, teraz zbierają burze

przykład znakomity:

<a href="http://www.youtube.com/v/aggDGlusAEY?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/aggDGlusAEY?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL</a>

I jeszcze jedno. Nie każdy, kto różni się zdaniem czy krytykuje postępowców jest kaczystą.
Mamy prawo do ostrzejszej krytyki, szczególnie, że sytuacja jest wyjątkowa. Dziennikarze i wydawcy startują z list. Niedługo wolność słowa będzie realnie zagrożona.

W Lubaniu do wyborów idzie szef GAZETY, dziennikarz GAZETY, szef RADIA i jeden dziennikarz współpracujący z mediami.

Został jeden reporter i dziennikarz, któremu już wcześniej "zamknięto usta", przy okazji walki wiatrakowej.

Śpijcie spokojnie !
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 12 Listopad, 2010, 20:53:51 pm »

Jeśli chodzi o ugrupowania partyjne, to SLD nie popierałam nigdy, można powiedzieć, że awersję do wszystkiego co trąci komuną wyssałam z mlekiem matki. Od piersi dawno temu mnie odstawiono ale zdania co do SLD nie zmieniłam. Swego czasu popierałam PO, byłam naiwna, kojarzyli mi się z rozwojem, liberałami i w ogóle wysoką kulturą ale jak widzę Niesiołowskiego(to jego szaleństwo w oczach, on chyba je za dużo czerwonego mięsa) lub Palikota, to wiem, że się bardzo bardzo pomyliłam co do nich. To nie liberałowie to partia, która robi dobrze bogatym. Potem pomyślałam, że może w PiS-ie mogą być mądrzy ludzie ale teraz to już nie ufam żadnemu z tych ugrupowań. A LKO ma swoje korzenie jeszcze w Solidarności i nie jest żadną partią
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2010, 20:57:03 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Uroczyste obchody Święta Niepodległości Kalendarz wydarzeń Iza 0 4070 Ostatnia wiadomość 31 Październik, 2008, 21:16:30 pm
wysłane przez Iza
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości Kalendarz wydarzeń Iza 0 3431 Ostatnia wiadomość 31 Październik, 2008, 21:23:05 pm
wysłane przez Iza
VI Uliczny Bieg Niepodległości Kalendarz wydarzeń Leo 0 3327 Ostatnia wiadomość 03 Listopad, 2008, 09:18:27 am
wysłane przez Leo
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Straży Granicznej Bieżące wiadomości Iza 0 3677 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2008, 18:51:46 pm
wysłane przez Iza
Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości Bieżące wiadomości Leo 0 2571 Ostatnia wiadomość 11 Listopad, 2009, 10:31:21 am
wysłane przez Leo
Święto Niepodległości - program uroczystości Bieżące wiadomości Iza 0 4094 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2010, 13:17:03 pm
wysłane przez Iza
Capstrzyk w 66 rocznicę zakończenia II wojny światowej Bieżące wiadomości x 1 4427 Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2011, 21:01:51 pm
wysłane przez cezar
Uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3502 Ostatnia wiadomość 06 Wrzesień, 2011, 11:38:05 am
wysłane przez Urząd Miasta
Święto Niepodległości 8 - 9 listopada Polecane - Strona główna x 4 5145 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2013, 21:04:31 pm
wysłane przez arekc
Wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości [11.11, godz 17.30 w MDK] Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 1 4894 Ostatnia wiadomość 10 Listopad, 2013, 19:18:26 pm
wysłane przez elwis