Połączone Zdarzenia
  • SOYKA KONCERT -RYNEK TRET: 16 Listopad, 2010
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Obecna ocena: *****
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: KONCERT SOYKA KWINTET +GOŚCIE NOWA PŁYTA ;SOYKA ...TYLKO BRAĆ OSIECKA ZNANA I NI  (Przeczytany 8329 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Punkty: +3/-0

Wpisy: 38
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 21 Październik, 2010, 20:52:10 »

Centrum Kultury „MAGAZYN” Sound & Art Project zaprasza na KONCERT promujący najnowszy album pt. "SOYKA ...TYLKO BRAĆ OSIECKA ZNANA I NIEZNANA".

Koncert odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni Łużyckiego Centrum Rozwoju (Pasaż Handlowy) Rynek Sukiennice Lubań.

Zespół SOYKA KWINTET + GOŚCIE w składzie: Stanisław Soyka - wokal, piano, Przemek Greger - gitara, Marcin Lamch - kontrabas, Kuba Sojka - perkusja, Zbyszek Uhuru  Brysiak - perkusjonalia oraz goście specjalni Janusz Yanina Iwański - gitara akustyczna, Antoni Gralak - trąbka, Aleksander Korecki - saksofon  

Support przed koncertem w ramach projektu „Promocja Młodych” zaprezentuje jedna z młodych wokalistek z naszego regionu.

W trakcie koncertu oferowany będzie catering z napojami.

MIEJSCE KONCERTU: LUBAŃ – RYNEK SUKIENNICE- GODZ. 19.30

BILETY:      45,-  przedsprzedaż
                  50,- w dniu koncertu

MOŻLIWOŚĆ NABYCIA BILETÓW GRUPOWYCH

Bilety do nabycia:
LUBAŃ - PTTK, ul. Bracka 12, ŁCR Rynek Sukiennice 38 - Biuro I Piętro
LWÓWEK - Sklep "Agatowa Kamieniczka" - Pl. Wolności 22
BOLESŁAWIEC - Punkt Informacji Turystycznej,  Pl. Piłsudzkiego 1c
BOGATYNIA - Bogatyński Ośrodek Kultury, ul.  Armii Wojska Polskiego 1
JELENIA GÓRA -  Sklep Muzyczny "Demo", ul. 1 Maja 60
ZGORZELEC - Punkt Informacji Turystycznej, ul. Daszyńskiego 91

INFORMACJA O KONCERCIE:
Tel. 509411748,  602358672
e-mail : reniatek@wp.pl  ,  teklinski@wp.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! RENIATEK I TEOTEK

------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Jak pięknie, jak pięknie jest rano,
gdy jeszcze nie wszystko się stało,
i wszystko może się stać,
tylko brać, tylko brać, tylko brać... „
A. Osiecka
Soyka ...tylko brać
Osiecka znana i nieznana

Tak nazywa się nowy album Stanisława Soyki, który ukazał się nakładem Universal Music Polska 15 września 2010 roku. Utworem otwierającym wydawnictwo, jest piosenka Skaldów „Nie całuj mnie pierwsza”, do której muzykę skomponował Andrzej Zieliński. Po niej następuje zbiór piosenek, które powstały do wierszy nieumuzykalnionych do tej pory, a w wypadku trzech z dziesięciu otrzymały nowy kontekst muzyczny. Album zamyka świetnie znana pokoleniom piosenka pt. „ Upływa szybko życie” napisana pod koniec XIX wieku przez ks. Franciszka Leśniaka. Agnieszka Osiecka pozostawiła nienaruszoną pierwszą zwrotkę i dopisała dwie zwrotki po swojemu.
Wszystko zaczęło się w październiku 2009 roku. W Teatrze ROMA podczas koncertu galowego „Pamiętajmy o Osieckiej” wystąpił Stanisław Soyka z zespołem. Termin koncertu zbiegł się z premierą antologii Agnieszki Osieckiej w postaci dwóch grubych tomów wierszy. Stanisław Soyka postanowił skomponować muzykę do tych wierszy, które nie były dotąd śpiewane. Owocem tej pracy jest niezwykła monografia Agnieszki Osieckiej „nieznanej”.
„...tylko brać” to podróż w niebanalny, wyidealizowany świat finezji i interpretacyjnych niuansów. To też ukłon w stronę tak nieskazitelnych wartości jak przyjaźń czy miłość ale i wyraz głębokiego szacunku wobec ponadczasowych trendów. „...tylko brać” to przede wszystkim zapis muzyki płynącej prosto z serca…

Wykonawcy

Zespół SOYKA KWINTET + Goście w składzie:
Stanisław Sojka – fortepian, gitara akustyczna, śpiew,  Janusz Yanina Iwański – gitara akustyczna, Przemek Greger – gitara akustyczna, Marcin Lamch – kontrabas, Jakub Sojka – perkusja, Zbyszek Uhuru Brysiak – perkusjonalia, Antoni Sojka – keyboard, moog, Antoni Gralak – trąbka, Aleksander Korecki – saksofon

Nagrań dokonano w studio Sound and More w Warszawie.
Wydawca: Universal Music Polska

soyka_zespol_m.jpg

* soyka_zespol_m.jpg (43.92 KB, 500x254 - powiększony/pobrany 609 razy.)
plakat_soyka_live_LUBAN_04.jpg

* plakat_soyka_live_LUBAN_04.jpg (85.36 KB, 500x351 - powiększony/pobrany 938 razy.)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad, 2010, 20:19:29 wysłane przez Portier » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*

Punkty: +154/-6

Wpisy: 1430
Znajomi: 14

Marketing w sieci. Daj się znaleźć!

« Odpowiedź #1 : 07 Listopad, 2010, 18:26:30 »

KONKURS

Czyją twórczość zaprezentuje na koncercie w Lubaniu Stanisław Sojka?

a)Agnieszka Kwiatkowska
                                               b)Agnieszka Chylińska
                                               c)Agnieszka Osiecka

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres e-mail: teklinski@wp.pl
w treści podać imię i nazwisko oraz poprawną odpowiedź.

Nagrody:
1 x bilet na koncert
2 x najnowsza płyta  Soyki.

Nagrody funduje oraz wyznacza zwyciężców organizator koncertu: Krzysiek Tekliński

Rozwiązanie konkursu: 14.11.2010
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad, 2010, 23:37:23 wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +0/-0

Wpisy: 16

« Odpowiedź #2 : 07 Listopad, 2010, 22:57:42 »

Jestem ciekawa jak ten Kwintet sie zmieści w Trecie   .... Przecież tam mało miejsca jest   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

*

Punkty: +17/-26

Wpisy: 567
Znajomi: 1

jesien

« Odpowiedź #3 : 08 Listopad, 2010, 20:10:46 »

tez tego troche nie widze, malo miejsca i akustyka do bani 

--
Studio Eline.pl
Administrator
*

« Odpowiedź #4 : 12 Listopad, 2010, 14:31:44 »

płyty mam  w ręku, jak ktoś nie brał jeszcze udziału w konkursie - POLECAM Mrugnięcie

Punkty: +3/-0

Wpisy: 38

« Odpowiedź #5 : 14 Listopad, 2010, 15:16:12 »

Kochani -Konkurs dotyczący koncertu Soyki w Lubaniu rozstrzygnięty.
 Cieszymy się z dużego zainteresowania muzycznymi klimatami w Lubaniu. Tak trzymajcie i bądźcie aktywnymi uczestnikami wydarzeń artystycznych w naszym pięknym Lubaniu.

Nagroda pierwsza;       bilet na koncert Soyki - Dariusz Szuchalski
    Dwie kolejne nagrody ; płyta Soyki :...tylko brać Osiecka znana i nie znana -
                                          -  Bartosz Pender   
                                          -  Jacek Słowiński
    Nagrody do odebrania w Łużyckim Centrum Rozwoju - Rynek Sukiennice 38
      I piętro od poniedziałku od godz.11;00

Dla tych którym tym razem nie sprzyjało szczęście informacja o następnym
    konkursie dotyczącym koncertu KRYZYS-u na Dworcu Kolejowym w Lubaniu
    już wkrótce na portalu Lubań 24.

Pozdrawiamy C.K. MAGAZYN Sound & Art Project
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #6 : 16 Listopad, 2010, 22:35:11 »

Eksperyment się udał. Uznanie dla organizatorów  Uśmiech
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11

Wpisy: 2577
Znajomi: 7

Krystyna Sławińska

« Odpowiedź #7 : 17 Listopad, 2010, 00:02:58 »

O koncercie nie napiszę wiele, wiedziałam na co idę, widziałam już Soykę na żywo i jestem oczywiście usatysfakcjonowana.

Co do organizatora, to nie będę sobą jak nie pomarudzę. Mam nadzieję, że nie pogniewacie się za rady starszej pani.
Moim zdaniem widza trzeba dopieścić, płaci za bilet sporo ciężko zapracowanych pieniędzy i chce się czuć komfortowo. Widzów było sporo, miejsc siedzących dużo mniej, nigdzie przed koncertem nie wyczytałam, że jest to koncert na stojąco, lub, że siedział będzie kto pierwszy ten lepszy. Wszyscy za bilety płacili tę samą kwotę.
Przyszłam na koncert pół godziny wcześniej i już nie było wolnych miejsc- siedziałam tylko dzięki życzliwości znajomej, która ustąpiła mi miejsca Mrugnięcie
I jeszcze mały drobiazg- lało się piwo i kawa, tymczasem organizator nie zadbał, by toalety były bezpłatne(wkalkulowane w cenę biletu lub piwa), to niewiele kosztuje, a nie naraża widza na nerwowe poszukiwanie drobnych i...oczekiwanie na kwit  Co?
Pozdrawiam i życzę sukcesów w dalszej pracy- i do zobaczenia na kolejnych koncertach.

Pamiątka z koncertu..JPG

* Pamiątka z koncertu..JPG (31.28 KB, 600x450 - powiększony/pobrany 276 razy.)

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Studio Eline.pl
Administrator
*

« Odpowiedź #8 : 17 Listopad, 2010, 01:12:25 »

To i ja sie dołącze do usprawnień.

Jak u Szekspira ...

Głosy z sali:
Głos A: Czemu to nie jest w MDK? Tutaj nie ma gdzie siedzieć!
Głos B - damski: Nie marudź!
Głos A: Pusta sala w MDK, a my się tutaj ciśniemy ....
Głos B: ....

Ja wiedziałem jak wygląda sprawa z miejscami siedzącymi i nieco ich zabrakło - wystarczyło zorganizować 2 razy więcej krzeseł i wszyscy happy Mrugnięcie
Rozumiem też pretensje ZUZY o toalete, mała rzecz - ale ważna.
Coś jak płatna herbata na imprezie sylwestrowej za która zapłaciliśmy set złotych Mrugnięcie Pamięta się latami Mrugnięcie

Przyjaciel forum
*

Punkty: +7/-10

Wpisy: 92
Znajomi: 3

« Odpowiedź #9 : 17 Listopad, 2010, 10:15:22 »

Też miałem okazję być i wezmę w obronę organizatorów. Moim skromnym zdaniem MDK nie nadaje się na małe koncerty a takim ten koncert był. Co więcej małe koncerty są o wiele przyjemniejsze tak dla widzów jak i dla artystów. Druga sprawa to sam Tret, miejsce świetne na takie właśnie imprezy, może trochę karkołomne dla dźwiękowców, ale wizerunkowo IDEALNE!! I co najważniejsze łatwo je wypełnić, nie ma nic gorszego niż pusta sala na koncercie a tak właśnie wyglądają koncerty w MDKu. Toalety? No bywa, wtopy się zdarzają, (znam to z autopsji Duży uśmiech ) jednak na kwitku widziałem pieczątkę Łużyckiego Centrum Rozwoju więc nie wiem do kogo te opinie powinny być skierowane.
Jak to mawiają pierwsze koty za płoty, będzie lepiej.
A sam Sojka? Akurat jego fanem nie jestem, bywa, jednak żonie się podobało.
Pozdrawiam Smok

Spokojny umysł spacyfikował niespokojne myśli

Punkty: +0/-0

Wpisy: 1

« Odpowiedź #10 : 17 Listopad, 2010, 19:27:18 »

JA TEŻ TAM BYŁAM . KONCERT BYŁ SUPEEER.!!!!  WIELKIE BRAWA DLA ORGANIZATORÓW!!!!

JA RÓWNIEŻ STAŁAM I POWIEM ,ŻE W KOŃCU MOGŁAM SIĘ TROSZKĘ POBAWIĆ  Duży uśmiech A NIE SIEDZIEĆ SZTYWNO   Smutny NA KRZESŁACH I MĘCZYĆ SIĘ, GDY W DUSZY GRA .
O TO CHYBA ORGANIZATOROWI KONCERTU CHODZIŁO ,CZYŻ NIE ?
TEN KONCERT BYŁ INNY NIŻ WSZYSTKIE DO TEJ PORY ORGANIZOWANE W NASZYM KOCHANYM - NUDNYM LUBANIU.
EKSPERYMENT UDANY!!!

JAKO "OSA" DODAM JESZCZE JEDNO !! MOI KOCHANI!!!
ZAPYTAJCIE DOM KULTURY ,DLACZEGO NIEKTÓRE SWOJE KONCERTY ORGANIZUJE W RESTAURACJI "TĘCZOWA" A NIE W MDK Co?

« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2010, 18:36:38 wysłane przez OSA » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przedszkole tylko dla dzieci z miasta Bieżące wiadomości Iza 1 4299 Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2008, 11:11:52
wysłane przez kryswie
Na Barbórce tylko wybrane media Bieżące wiadomości Leo 3 3924 Ostatnia wiadomość 10 Grudzień, 2008, 19:07:29
wysłane przez x
Nowa płyta Sumptuastic, koncert i konkurs - wygraj płytę z autografami ! Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Paweł Sokołowski 23 10462 Ostatnia wiadomość 31 Październik, 2009, 20:53:08
wysłane przez zubertuse
Goście z … COMENIUSA Bieżące wiadomości Leo 0 3828 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2009, 09:27:32
wysłane przez Leo
Czy "goście" powinni mieć możliwość wypowiedzi na forum? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » Paweł Sokołowski 39 16368 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2009, 10:41:02
wysłane przez Ewella
PKS Voyager w Lubaniu - do Wrocławia tylko za 23,20 zł Bieżące wiadomości Leo 0 3333 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2009, 08:51:08
wysłane przez Leo
Jazzowe klimaty w Kuźni - koncert CSW TRIO oraz urodzinowy koncert Bluexpress Kultura i sztuka x 0 3507 Ostatnia wiadomość 03 Grudzień, 2009, 15:10:55
wysłane przez x
Szanowni Mieszkańcy Lubania oraz Mili Goście Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2622 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2014, 13:21:07
wysłane przez Urząd Miasta
REKLAMA
eurol olej silnikowy
395 Gości, 0 Użytkowników