Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawe znalezisko  (Przeczytany 8898 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MooseDlb
Gość
« : 19 Październik, 2010, 09:56:15 am »

Nie wiem czy ktoś to tu kiedyś wrzucił, może. Tak przez mały przypadek natknąłem się na filmik z okresu wojennego z Lubaniem w roli głównej....

http://www.filmiki.razemonline.pl/video/ugoezqYGJKc/materia-filmowy-przedstawiajcy-zniszczony-luba-po-1945r.html

Może ktoś pozna jakieś ulice...ja rozpoznałem kilka miejsc... za to obraz ratusza....hmmm...

UWAGA!!!
FILMIK ZAWIERA TREŚCI DRASTYCZNE, MOGĄCE URAZIĆ, BĄDŹ TEŻ ZRAZIĆ NIEKTÓRE OSOBY.


Jeśli administracja uzna wątek za zbyt...drastyczny może iść do kasacji. Chciałem się tylko podzielić znaleziskiem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 19 Październik, 2010, 10:59:06 am »

To prawdziwy rarytas. Rzeczywiste oblicze wojny. Film może i drastyczny, ale przecież nie nakłamany. Tak było. Czy moze poznajecie miejsca, budynki tam pokazane ? Plusik za ten historyczny materiał
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #2 : 19 Październik, 2010, 11:30:12 am »

Polecam poszperać w filmikach...np. jest z wizyty Goebbelsa w Lubaniu...

Miejsca sa do poznania...ratusz to widać jak na dłoni i jego zniszczenia...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 19 Październik, 2010, 16:20:41 pm »

Filmik ten widziałam już dawno temu i od tego czasu często szukam róznych rzeczy nt. m.in. bitwy o Lubań, itd.
Tutaj linki do forum dla zainteresowanych i znających angielski :
http://www.feldgrau.net/forum/viewtopic.php?f=45&t=29532
http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=83383
i oczywiście kopalnia pocztówek :
http://lauban.net/indexf.htm
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 19 Październik, 2010, 19:02:48 pm »

Dzięki, dzięki. Bardzo ciekawe filmiki. Obejrzałem sporo. Hitler, Goebbels , Himmler i inni zbrodniarze. Cenny materiał historyczny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 19 Październik, 2010, 20:49:10 pm »

Tak sobie przeglądam te strony i wstyd mi za nas.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 20 Październik, 2010, 17:19:49 pm »

Mi też, oglądając zdjęcia z czasów kiedy Lubań był niemiecki czasem żałuję, ze nadal nie jest niemiecki. Tak piekne miasto, nawet jeśli było zniszczone przez wojne, nie ma nic wspólnego z dzisiejszym Lubaniem... Blok na bloku, zero drzew, parków,itd... Niezdecydowany Straszna szkoda , i chcialabym wiedzieć co myślą o tym Niemcy, którzy mieszkali tu dawniej i widza jak teraz wygląda Lubań
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ciekawe miejsca w Lubaniu i jego historia Bieżące wiadomości « 1 2 3 » Paweł Sokołowski 34 82376 Ostatnia wiadomość 08 Październik, 2014, 19:48:30 pm
wysłane przez Ryhopl
znasz angielski - mamy dla Ciebie prace i ciekawe zarobki !!! Ogłoszenia drobne EvolvingLuban 0 3126 Ostatnia wiadomość 21 Wrzesień, 2011, 16:11:55 pm
wysłane przez EvolvingLuban
Ciekawe ile kosztował taki bubel ? Jolanta Dobrzyńska Jola 2 8368 Ostatnia wiadomość 24 Marzec, 2012, 20:38:33 pm
wysłane przez Firefoks
Ciekawe Meble Kuchenne !Atrakcyjna Cena! Komercyjnie - Biznes, firmy, etc Asura 0 2816 Ostatnia wiadomość 06 Marzec, 2013, 15:05:21 pm
wysłane przez Asura
Ciekawe Meble Tapicerowane !Atrakcyjna Cena! Komercyjnie - Biznes, firmy, etc Asura 0 3007 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2013, 10:20:35 am
wysłane przez Asura