Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Lubański punkt krwiodawstwa idzie do likwidacji  (Przeczytany 35992 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #15 : 12 Październik, 2010, 12:30:57 »

a może to właśnie chodzi o te kilka eurasów....Co?  Niezdecydowany  sporo ludzi smiga z okolic do zachodnich sasiadów...sam swiadkiem bo codziennie smigam w tamte strony...
a druga strona medalu to taka ze nikt nie pofatygował sie ze strony burmistrza...innych władz do tego by w tym mieście cos zostało... niedługo bedzie marketowo.pl i tyle...a UM skasuje za kolejne grunty itp. ... moze czas ich już zmienić.. Co? szczerze to nie widziałem burmistrza i jego działań od dłuższego czasu...pomijajac ostatnie remonty na ulicach...  Niezdecydowany
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67

Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« Odpowiedź #16 : 12 Październik, 2010, 12:58:47 »

Oczywiście,że należy się chętnym, młodym ludziom szacunek za udostępnienie żyły, nigdy bym nie pomyślał inaczej..pozyskiwanie młodej krwi jest ze wszech miar edukacyjnym priorytetem- wszak bez krwi ani rusz...
Nie wypowiadam wojny Uśmiech przekonaniu, iż rozwój tej dziedziny nie ma być pasją czy hobbystyczną zapchajdziurą??

Przy stole nie tylko Burmistrz, Starosta czy Prezes mają myśleć co i jak ale partycypacja lokalnej społeczności
w tym obszarze / nie tylko/, ma być pomocna a kto wie czy nie ostateczna..ja tego nie widzę..
nie ma akcji, promocji i tak dalej...Gdyby Waszmość Pani /szacunek/, przed wysłaniem petycji do sejmu
uzbierała 10 000 podpisów ,które jak grom z nieba przemówiłyby do" chwiejności decyzji". to miewam ,iż
było by po sprawie, tym bardziej ,że przy braku jakiejkolwiek polityki zdrowotnej w naszym kraju
szybko by się z tym problemem poradzili...

Skoro wszystko  sprowadziło się do "lokalnych konstytucji", udowadniając swoje racje- musimy o nią dbać!!w przeciwnym razie najbardziej sprzyjające pomysły celujące w praktyczne przełożenie ,będą zależeć od czegoś -kogoś co nawet nie wie gdzie Lubań stoi...
Moje wejście miało służyć uruchomienia "burzy mózgów"bo to Nasze Forum to jedyne miejsce gdzie można wykreować jakikolwiek kompromis, nie trzeba nawet się znać, wystarczy jak się wie ,że jest takie Forum...

To tylko internauty spostrzeżenia...

-A tak na marginesie-czekolada szkodzi... Uśmiech

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...

*

Punkty: +179/-98

Wpisy: 1883
Znajomi: 12

« Odpowiedź #17 : 12 Październik, 2010, 17:27:29 »

Złożyłam wniosek pod adresem wszystkich decydentów (sesja Rady Powiatu 30.09.2010), aby zasiedli do stołu i ponownie przeanalizowali decyzję dotycząca krwiodawstwa. Osobiście przygotowałam listy do zbierania podpisów w ramach protestu. Zbieram te podpisy i apeluję, aby było ich jak najwięcej. Nie mam do nikogo pretensji i nie zamierzam nikogo rozliczać, chcę jedynie powstrzymać destrukcyjne działania w służbie zdrowia. Robię co mogę i apeluję do Was o pomoc w tej sprawie, bo faktycznie marketów pod którymi mogą stanąć busy mamy bardzo dużo, tylko czy wystarczy nam determinacji do zachęcania, aby zamiast zakupów oddać krew? Nie wierzę w powodzenie takich akcji-niestety. Pozdrawiam serdecznie!
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #18 : 12 Październik, 2010, 19:41:47 »

Pisząc o akcjach, nie myślałem o buso-akcjach bo to anachronizm/pomysł bez pomysłu/..
raczej zmierzałem ku bardziej radosnej formie jaką jest np: samospalenie na znak niewłaściwej interpretacji  zasadności istnienia tego czy owego../to tak ,żeby nie było zbyt grobowo/... Uśmiech

Determinacja w dzisiejszej rzeczywistości to luksus i władczy wewnętrzny nakaz, który nie  w każdym siedzi.Raczej dotyczy grona mniej lub zainteresowanych bardziej istnieniem czegoś co daje im poczucie przynależności i niezwichrowanej satysfakcji w tym co robią...Jeśli więc, punkt krwiodawstwa , punkt skupu krów lub punkt strzyżenia na kolano za free jest działalnością chwalebną i ma społeczny akcept przynosi  wymierne korzyści nazwijmy to -materialne,- to czemu nie??Jeśli natomiast mędrcy policzyli ,że mnóstwo krwi marnuje się  właśnie w szpitalach,  obrona fikcji, że jest oky ,to coś nie "teges"-jak mówią młodzi..
Załóżmy hipotetycznie ,że zamyka się targowisko-jak kto woli -jarmark-,to nie tylko handel jajami czy talerzami z NRD, to widowisko towarzysko-biznesowe, które ma całościowy sens..
-co się w tedy dzieje?jaja będą sprzedawane w okół pól rekreacyjnych jakim są np:kościoły,a talerze fruwać będą po wszystkich możliwych krzakach..następuje teraz konsolidacja sił i ku uciesze chwilowo zdegradowanego ruchu od prosiąt przywraca się równowagę..
A nie ma chyba nic gorszego jak odepchnięta jakaś cząstka żywota lokalnego/jaka by nie była/ na bok..Jest smutek ,rozżalenie mamrotanie coś pod nosem,potrzeba interwencji sił wyższych..
Paradoksalnie to może i dobrze, ponieważ determinacja może nagle ukazać nasze inne uzdolnienia..

Życzę powodzenia, choć przyznam szczerze, że nie mam kompletnie pojęcia o kondycji Lokalnej Stacji Krwiobrania...

*

« Odpowiedź #19 : 12 Październik, 2010, 21:45:23 »

Może i dobrze,że niektórzy nie mają wiedzy co do potrzeby istnienia stacji "krwiobrania" i życzę z całego serca, aby nie musieli się o taką wiedzę wzbogacać! Tylko w obliczu być, albo nie być na wiedzę i jakąkolwiek naukę jest już stanowczo za późno. Zlikwidujmy wszystko, zrujnujmy i niech natura zachowa tylko najsilniejszych. Wtedy i sam szpital przestanie spełniać swoje zadania. Kochani nie szalejmy, bo to nie jaja sprzedawane gdziekolwiek!
« Ostatnia zmiana: 12 Październik, 2010, 21:53:39 wysłane przez Ewa Gutek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #20 : 13 Październik, 2010, 08:39:30 »

Witam..Bardzo dobrze się stało,że wątek nabrał rumieńców i poznaliśmy spojrzenie na sprawę przynajmniej dwóch forowiczów..a szkoda..jestem pewien ,że Nasz punkt będzie działał, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.Ze swoją historią ,z wieloletnimi dawcami a przede wszystkim pilną jednak natychmiastową potrzebą..Jestem całym sercem/mimo nie wyraźnego pisania/ za trwaniem tej placówki i pełen podziwu
dla Pani zaangażowania..i  podzielę się z pewną małą tajemniczością.. zawsze się zastanawiałem /nie wiem ,może jestem mało inteligentny, rozgarnięcie mnie minęło/..czemu w tak ważnych sprawach  .różnych,
mających przecież podstawowy wpływ na litościwie dane nam jestestwo,trzeba zawsze się kłaniać i prosić..??
pisać, grzmieć, szukać bohaterów...
Służba Zdrowia,cmentarz, wysypisko śmieci, może jeszcze skup butelek,to twory nasze i przez nas powinny być pielęgnowane..to dotyczy 5-cio letniego maleństwa jak i 80-cio letniego playboya..
to dotyczy maszynistę, sprzedawcę, lekarza, burmistrza, wojewodę ,prezydenta ..
jak się wszyscy zaczniemy sprzeniewierzać tej podstawowej prawdzie, to wzorem Pakistańskich ulic
będzie urokliwy nieład...
To tak  jakbym wszedł do mojej ubikacji i ładnie poprosił sedes -czy mogę podnieść klapę?..
Już to ćwiczę..
Generalnie-placówka ma zostać i zostanie, wierzę w przyszłościową mądrość..

pozdrawiam..mark...

MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #21 : 13 Październik, 2010, 09:55:40 »

Generalnie-placówka ma zostać i zostanie, wierzę w przyszłościową mądrość..

pozdrawiam..mark...

czyją mądrość Co? Niezdecydowany ...  moja Co? Twoją Co? burmistrza... Co? Niezdecydowany .... no ja przepraszam... jak dla mnie to niedługo będzie miasto ....hmmm.... sam nie wiem jakie... będzie UM, starostwo, PUP i masa ludzi codziennie rano przed nim...kilka marketów (może kilkanaście)...umieralnia jakaś... i każdego będzie kij obchodzić co się tu dzieje... a pamięta ktoś jeszcze, że Lubań był kiedyś najlepiej oświetlonym miastem w Polsce  Co? że miał najczystsze powietrze... Co? szczerze nic tu się nie dzieje... zamykają wszystko bo się nie opłaca... sklepy z ciuchami, spożywka  Niezdecydowany

władza coś się tym interesuje.... Co?

*

« Odpowiedź #22 : 13 Październik, 2010, 11:37:38 »

Nie wiem, czy władza się tym interesuje,ale próbuję ją nie tylko zainteresować, ale i zaktywizować. Dla mnie władza to liczba mnoga, a pomimo, ze jestem blisko "koryta" jak to niektórzy nazywają to stanowię liczbę pojedynczą. Bardzo dziekuję za optymizm i zrozumienie. Idę dalej drążyć temat i nie zamierzam odpuszczać!Pozdrawiam
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #23 : 13 Październik, 2010, 12:55:15 »

wyjście tylko jedno...WYMIENIĆ WŁADZĘ.... !!! i tyle..czas już chyba najwyższy...niech się wezmą do roboty w marketach... może coś zrozumieją...

Punkty: +3/-1

Wpisy: 71
Znajomi: 15

« Odpowiedź #24 : 13 Październik, 2010, 15:07:46 »

Spokojnie wybory już tuż tuż, więc wszyscy będą walczyć o punkt... a czy się wywalczy to już inna historia. Dużo zależy też od władz ŁCM. I okazje do wymiany władzy Moose masz, tylko czy ta "Nowa" władza będzie lepsza to już inna historia. A co do Mobilnych punktów, oddaję krew w obecnym oddam i w mobilnym czy to zima czy lato będzie, ale fakt nie wszyscy mają takie same podejście i il. pobieranej krwi na pewno spadnie.... Choć zawsze to jakaś "reklama" taki mobilny punkt.
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #25 : 13 Październik, 2010, 16:23:55 »

czasem warto coś zmienić w okolicy....bo stagnacja niektórych sięga zenitu...

*

« Odpowiedź #26 : 13 Październik, 2010, 21:29:14 »

Elvis tylko ten się nie myli kto nic nie robi. Nie interesują mnie  wybory, bo dla mnie jest to odrębna sprawa. Nie podjęłam decyzji o likwidacji punktu, chociaż okiem polityka osobiście uważam, że to samobój przed wyborami. Jestem przede wszystkim pielęgniarką- świadomą czym jest krew. Wycieramy się Nergalem i pod jego patronatem nawołujemy do zbiórki jednocześnie likwidując stałe punkty- to jest Elvis polityka- szkodliwa, której stanowczo mówię NIE!!!Macie rację, że do walki trzeba stanąć w szeregu, a nie w pojedynkę. I moim zamiarem było stworzyć szereg poprzez to forum i ...udało mi się. Szkoda tylko, że nie wszyscy chcą ponad podziałami politycznymi włączyć się chociażby w powiedzenie: nie wyrażam zgody. Szkoda!

Punkty: +3/-1

Wpisy: 71
Znajomi: 15

« Odpowiedź #27 : 13 Październik, 2010, 23:32:32 »

ElWis... przez W .... tamten pisany przez V nie żyję - ponoć:) A tak poważnie to ja do popełniania błędów nic nie mam... każdy je popełnia i tak jak pisałem"nowe" władze swoje błędy też będą miały... ja podpisałem listę co do nie zamykania już jakiś parę dni temu... I tu też się zgodzę. Nie ważne jakie poglądy polityczne czy religijne wchodzą w grę takie punkty są dobrem narodowym. A co do tego że idą wybory.... to sprawa akurat na inny wątek.
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #28 : 14 Październik, 2010, 08:48:55 »

myślę, że warto coś zmienić w tym mieście...patrząc na tą władzę, czasem mam wrażenie, że jada już na opinii dłuższy czas, a ludziom się nie chce ruszyć swoich tyłeczków i móżdżków do tego by coś zmienić....jak jest "dobrze" to niech tak będzie...po co ma może być lepiej... Co? nie ważne kto będzie przy korycie...każdy popełnia błędy, czy przy nim jest czy też nie... ale nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi...

*

« Odpowiedź #29 : 14 Październik, 2010, 09:07:10 »

Nie mam wspólnego ze śmiercią Elvisa, ale z błędem w Pana nicku tak Mrugnięcie A tak na poważnie to nie jest temat  dotyczący władzy, przynajmniej tej na naszym szczeblu lokalnym. Bardzo Panu dziękuję za podpisanie się pod listą- tak na marginesie mojego autorstwa. W tej sprawie akurat pomimo własnych przekonań politycznych mam w nosie, czy zaktywizuję tych z prawej, czy lewej strony, bo potrzebujący krwi nie są dla mnie, ani prawicowi, ani lewicowi, a wybory niech biegną własnym torem i władza po nich się zmienia- to już w rękach szanownych wyborców.Pozdrawiam serdecznie
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Punkt Przyjmowania Osób w Göerlitz Bieżące wiadomości Leo 0 2721 Ostatnia wiadomość 05 Kwiecień, 2009, 09:17:52
wysłane przez Leo
Likwidacja punktu krwiodawstwa - ekonomia wzięła górę nad życiem Bieżące wiadomości Leo 1 4486 Ostatnia wiadomość 02 Styczeń, 2011, 16:33:27
wysłane przez ZUZA
Idzie wielka odwilż - w najbliższy weekend nawet +10 stopni Bieżące wiadomości Leo 1 2997 Ostatnia wiadomość 06 Styczeń, 2011, 19:49:12
wysłane przez zubertuse
NIE DLA LIKWIDACJI TRAS KOLEJOWYCH Powiat lubański powiat 7 8161 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2011, 16:52:16
wysłane przez Hubert
BGK zatwierdził wniosek o wsparcie w likwidacji długu po byłym SP ZOZ-ie Bieżące wiadomości x 0 3070 Ostatnia wiadomość 27 Kwiecień, 2011, 15:38:13
wysłane przez x
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Hydepark « 1 2 ... 11 12 » Tony 173 80416 Ostatnia wiadomość 12 Grudzień, 2013, 05:55:30
wysłane przez Tony
Nauka idzie w las? Hydepark Bero 2 2377 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2014, 00:48:24
wysłane przez Jola
Lubański Las Polecane - Strona główna Tomasz Bernacki 5 9329 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2014, 21:45:57
wysłane przez Tomasz Bernacki
oto lubański obrazek szyty na miarę... żenada!!!!!!!!!!! Hydepark « 1 2 3 » MMM 34 15591 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2014, 12:41:50
wysłane przez klea
lubański szpital masakra Hydepark « 1 2 » julia 22 15296 Ostatnia wiadomość 22 Listopad, 2014, 12:34:09
wysłane przez Lider
REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
33 Gości, 0 Użytkowników