Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Zwijam w siebie drogę"- dziękuję!  (Przeczytany 12018 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« : 26 Wrzesień, 2010, 17:57:49 pm »

Kochani użytkownicy portalu luban24.
W czwartek 23 września  2010r. odbyła się promocja mojego tomiku wierszy "Zwijam w siebie drogę".
Chciałam jeszcze raz podziękować wszystkim- niżej lekko zmodyfikowany tekst przemówienia, wygłoszonego w czasie wieczoru (nic nowego nie wymyślę- wciąż jestem w szoku):

W nowym tomiku znajdziecie wiele metafor odnoszących się do skał,kamieni. Pewnie wynika to z miejsca, w którym przyszło nam żyć. Bazaltowe skały Kamiennej Góry szare i niezbyt efektowne towarzyszą nam na każdym kroku. Znajdujemy je w ścianach, murkach, depczemy jako kocie łby lub szlachetniejszą kostkę. To twarda skała- nie poddaje się łatwo obróbce- ma charakter.
Chodząc po górach deptałam też po innych skałach, oglądałam cuda natury zaklęte w kamieniach.
   I tak sobie myślę, że ludzie też są jak kamienie, czasem niepozorne, szarobure, ale wystarczy je oszlifować i lśnią pięknymi kolorami. Czasem kopiemy je po drodze, a wystarczy zajrzeć do środka, a jak geody zalśnią kryształami ze swego wnętrza i zaskoczą nas pięknem.
   Pozwólcie, że podaruję te agatowe geody ludziom, którzy mi pomogli w wydaniu tomiku "Zwijam w siebie drogę" i zorganizowaniu promocyjnego wieczoru, aby spoglądając na ten kamień pamiętali, że nie skorupa ważna, lecz wnętrze:
Dziękuję:
-Markowi Witaszkowi za to, że odkąd go poznałam "nic nie jest już takie jak było"- z nadzieją, że przyjaźń nasza wciąż będzie nadawać życiu nowe barwy,
-Joli Napadłek i Grupie od Anioła Stróża za ich wrażliwość na poezję i wypełnienie wieczoru śpiewem,
-Oli Bis za przygotowanie recytatorek Natalii Słowińskiej i Gosi Rutany, dzięki którym mogłam wreszcie posłuchać swoich wierszy,
-Anicie Okienko za trud włożony w muzyczne uświetnienie wieczoru,
-Pawłowi Sokołowskiemu wydawcy portalu luban24, bez którego nic by się nie udało.
Chcę też serdecznie podziękować:
- mojej Szefowej Pani Grażynie Pasternak za to, że dzięki godziwym zarobkom mogę realizować swoje marzenia,
- Pani Mirosławie Członka za udostępnienie restauracji "Tęczowa", przygotowanie pięknej scenografii i "małego co nieco",
- Wydawnictwu Ad-Rem w Jeleniej Górze za to, że szybko, pięknie i w miarę niedrogo wydrukowało moją książkę,
- synowi Jackowi i jego dziewczynie Ewie Krzywickiej za skopiowanie i opakowanie płytek,
- Wojtkowi Sławińskiemu za wykonanie zaproszeń i plakatów,
- Wojtkowi Klimowiczowi i Radiu Lubań za reklamę i nagłośnienie wieczoru,
- Oli Szydłowskiej za obsługę sklepiku,
- chórowi "Echo Bukowiny" pod dyrekcją Pana Jana Guły za piękny śpiew- aria Verdiego na początek wieczoru- bajka!
- Piotrowi Cichanowiczowi, którego brak entuzjazmu działa na mnie niezwykle mobilizująco,
- mężowi Henrykowi za pomoc, cierpliwość i zrozumienie,
- Wielkiej Nieobecnej Hani Frelek za nadanie wierszom nowego sensu, a tomikowi wyjątkowego klimatu cudnymi grafikami,
Poetom:
- Irenie Kierepce,
- Eugeniuszowi Siwczukowi,
- Kazimierzowi Fijałkiewiczowi,
- Wiesławowi Ogrodnikowi,
- Henrykowi Gilowi,
- Iwonie Sztabie,
- Joannie Małoszczyk,
- Annie Nawrockiej,
- Michałowi Gołdyce
za współobecność, a kilku nieobecnym-usprawiedliwionym Poetom za duchowe wsparcie.

Wszystkim zebranym w "Tęczowej" za to, że zechcieli się potrudzić i być ze mną w to piękne święto.

Dziękuję!

ZUZA- Krystyna Sławińska

Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 26 Wrzesień, 2010, 19:27:06 pm »

Krysiu, moje gratulacje z okazji wydania tomiku Twoich wierszy. To wspaniały moment w życiu każdego poety. Ponieważ jestem tu "NOWYM' nadrabiam straty i czytam Twoją sympatyczną  i wpadającą w ucho i serce poezję. Założycielka wątku "Poezja i miłośnicy poezji" JOLEK, napisała takie słowa :"Być może jest wśród nas "wielki" poeta i to co pisze jest wartością, której on sam nie potrafi ocenić. Poezja jest trochę tak jak muzyka, tworzy nastrój, daje możliwość przeżywania emocji. Różnych emocji!" To bardzo mądre słowa. Życzę Ci Krysiu aby Twoja poezja ciągle nas wzruszała, aby pozwoliła chociaż na chwilę oderwać się od codziennych trosk,by ukazywała te nie odkryte, subtelne obszary naszego ja, które przecież w każdym z nas drzemią gdzieś tam w zakamarkach duszy. Bardzo żałuję że nie byłem w Teczowej. Może pojawią się ty zdjęcia z tej sympatycznej okazji Co? Z przyjemnością bym je obejrzał

  "Jeżyk"
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2010, 21:07:05 pm wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 27 Wrzesień, 2010, 00:44:41 am »

Namiastka

Anita.jpg

* Anita.jpg (92.5 KB, 597x448 - powiększony/pobrany 485 razy.)
przed.jpg

* przed.jpg (63.77 KB, 597x448 - powiększony/pobrany 459 razy.)
sala.jpg

* sala.jpg (49.82 KB, 597x448 - powiększony/pobrany 457 razy.)
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2010, 07:09:09 am wysłane przez Portier » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 27 Wrzesień, 2010, 00:46:07 am »

 

scena.jpg

* scena.jpg (86.54 KB, 597x448 - powiększony/pobrany 454 razy.)

*  (80.89 KB, 597x448 - powiększony/pobrany 467 razy.)
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2010, 00:48:01 am wysłane przez Portier » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 27 Wrzesień, 2010, 21:10:22 pm »

Jutro o 20 będzie można zobaczyć, prawie na żywo  obszerne fragmenty tego wieczoru. Naturalnie, w lokalnej TV 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #5 : 28 Wrzesień, 2010, 14:48:12 pm »

Zuza, było świetnie. Bardzo dziękujemy za kilka uroczych godzin w świecie poezji
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +5/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 29 Wrzesień, 2010, 08:49:04 am »

ZUZA jeszcze raz dziękuję za piękny wieczór. Stworzyłaś nastrój, klimat, dałaś nam wzruszenie, uśmiech, spotkanie i rozmowę. Dzięki twoim wierszom, dzięki Twojej PROSTOCIE, SZCZEROŚCI I OTWARTOŚCI.
Dziękuję!

Dziękuję

Dziękuję Ci za miłość prędką bez namysłu
za to że nie jest całym człowiek pojedynczy
a oczy nagle bliskie i niebezimienne
za głos niedawno obcy a teraz znajomy
za to że nie ma czasu by pisać list krótki
więc dlatego się pisze same tylko długie
choć pisanie jest po to by szkodzić piszącym
i miłość wciąż niezręcznym mijaniem się ludzi
że nie można Cię zabić w obronie człowieka
Dziękuję Ci za tyle bólu żeby sprawdzać siebie
a wszystko co nieważne najważniejsze
za pytania tak wielkie że już nieruchome

                                                  ks. Jan Twardowski

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 29 Wrzesień, 2010, 19:13:41 pm »

Jolku, to opowiedz jak było Ja tylko w ten sposób mogę nieco z tego uszczknąć
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 30 Wrzesień, 2010, 08:22:50 am »

Jak tylko znajdę chwilę czasu! Może wieczorem! Wypadałoby opisać ten wieczór. Zuza  zawsze pięknie opisuje imprezy, na których bywa, i które Jej się podobają.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 30 Wrzesień, 2010, 19:00:08 pm »

Ach co to był za wieczór…

Jeżyku musisz wyobrazić sobie wnętrze stylowej restauracji jaką jest „Tęcza”.  Może je zobacz na zdjęciu, które znajdziesz na tym portalu:  Kalendarz wydarzeń > Wątek: Koncert Artystów Piwnicy Pod Baranami w restauracji "Tęczowa" z dnia 18 grudnia 2009 r. A z zamieszczonych w tym wątku zdjęć wiesz już jak wygląda scena. Wokół niej rozsypane zostały jesienne liście i ustawione parawany służące za stelaże dla ekspozycji pięknych grafik Hani Frelek i odręcznie napisanych wierszy Bohaterki Wieczoru. Przy wejściu można nabyć świeżutki tomik „Zwijam w siebie drogę”. Gra muzyka, cicha muzyka. W tej restauracji można posłuchać zawsze fajnej, klimatycznej muzyki, przy której można się odprężyć. Ja bynajmniej tak to czuję. Ale czekaj jeszcze nie bo dwóch panów – akustyków  robi ostatnie próby dźwięku. Są przy tym delikatni, nie rozpraszają zbytnio już obecnych.
   Wchodzą goście witani oczywiście przez naszą poetkę i Jej męża. To ważny dzień dla Zuzy więc On jest z Nią. To piękne. Myślę, że Oni są w pełnym tego słowa znaczeniu RAZEM. My również się przywitałyśmy. Jest Marek Witaszek. Witamy się. Jestem z przyjaciółką, która razem z Grupą od Anioła Stróża będzie śpiewać teksty Krysi. Zajmujemy miejsca dla całej Grupy. Chcemy siedzieć razem. Ludzi przybywa bardzo szybko. Zaczyna brakować miejsc. Donoszone są kolejne krzesła. Parę moich znajomych już się do nas nie dopchało. Serce rosło mi a cóż dopiero naszej Bohaterce. Są ludzie, którzy kochają Krysię, są ludzie, którzy kochają poezję, są ludzie którzy potrzebowali w takiej właśnie atmosferze spędzić wieczór. A atmosfera rzeczywiście szczególna.
   Na scenie pojawia się Krysia. Wita nas ciepło, tak po prostu, od serca. Taką ją  znamy z Jej wierszy – ciepłą, taką po prostu, z sercem dla ludzi. I takie są Jej wiersze – ciepłe, proste i z sercem. Zapowiada występy, przedstawia wykonawców, żartuje, słowem wprowadza klimat. Czujemy go wszyscy również dzięki dziewczynom z liceum, które pięknie recytowały wiersze z nowego tomiku, dzięki chórowi „Echo Bukowiny” , dzięki  Grupie od Anioła Stróża, która zaśpiewała dwa teksty Zuzy do muzyki Widelca: „Izerskie zbliżenia” i „Jesienną miłość”. Po reakcji autora muzyki (brawa na stojąco) widać było, że był bardzo zadowolony z tego wykonania. Przybyli inni poeci - koledzy i koleżanki Krysi, recytują swoje wiersze. Gospodyni zaprasza na scenę innych chętnych do zaprezentowania swojej poezji. I tacy się pojawiają.
Wreszcie scena już tylko dla Zuzy. Słuchamy Jej wierszy uważnie, z przejęciem.. Patrzę na ludzi. Tyle reakcji. Tyle sposobów wsłuchiwania się i odczuwania Jej słów.  Potrzebne są nam takie chwile. Kiwamy głowami z szacunkiem, aprobatą, zrozumieniem. Każdy coś tam swojego znalazł. Pewnie na każdego inne słowo, wers, inna zwrotka wywarła jakieś wrażenie.
   Dla mnie jest ogromnie ważne, gdy w poezji widać obraz jej autora - człowieka. Gdy w wierszach odnajdujemy twarz tego człowieka. Pod warunkiem jednak, że w obrazie autora, w twarzy tego człowieka, jego słowach codziennych, potocznych, zachowaniach codziennych, odnajdujemy jego poezję.  Poeta i jego wiersze muszą mieć tą samą, prawdziwą duszę. Z naciskiem na PRAWDZIWĄ. Miałam szczęście poznać osobiście takiego poetę, człowieka, którego kocham poezję. Bo Ksiądz Twardowski był taki jakie były Jego wiersze. Był taki jak pisał że jest. I powiem Ci Jeżyku, że dla mnie ta Krysia Sławińska jaką miałam szczęście poznać jest taka jak są Jej wiersze, które też miałam szczęście poznać.
   Na zakończenie wieczoru na scenie pojawiła się znowu Grupa od Anioła Stróża ze śpiewanymi wierszami właśnie Jana od Biedronki. Jeszcze powiem Ci dlaczego Grupa od Anioła Stróża? Pierwszy nasz spektakl przygotowany z okazji 90-tych urodzin ks. Jana Twardowskiego miał tytuł „Chodzi Anioł Stróż po świecie”. Od tamtej pory też „chodzimy po świecie” z tymi i innymi wierszami, piosenkami.
23 września przyszliśmy do Krysi i życzyliśmy Jej, aby była taka zawsze i zawsze miała dla nas wiersz. Kolejny i kolejny i kolejny!
   Ale to jeszcze nie koniec. Była też długa kolejka do poetki z gratulacjami, z kwiatami. W tej kolejce stał też Wielki nasz Przyjaciel, miłośnik poezji, kolega serdeczny Wacława Buryły  i członek Grupy od Anioła Stróża – ks. Franciszek Molski, który przyjechał na to spotkanie ze Świeradowa.
   I tak zakończył się ten wieczór.
   Czy dzięki mojej relacji znalazłeś się choć przez moment na tym przyjęciu?
Pozdrawiam!



Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 30 Wrzesień, 2010, 21:28:11 pm »

Wspaniale Jolku Jestem pod wrażeniem Twojego opowiadania, barwnego i obrazowego. To prawda, wiersz w wykonaniu autora to zupełnie co innego jak czytany w necie. Tam jest żywy człowiek, który swoją osobą nadaje wyraz, ukazuje duszę utworu którego jest autorem. Ciekawie   opisałaś szczególny  nastrój, atmosferę   tego spotkania. Faktycznie czytając Twoją relację poczułem się obecny na tym spotkaniu, obecny wśród Was. Od początku kiedy zalogowałem się na tym portalu, dostrzegłem iż poezja gra tu pierwsze skrzypce. Dużo się o niej mówi i jest czymś ważnym w życiu lubańskiej społeczności. To nie spotykane na innych Forach. Tam jest to zjawisko marginalne, nie istotne. Dla tego bardzo sobie cenie ten portal, i mimo że fizycznie z daleka. chętnie tu zaglądam. Jego uczestnicy potrafią się oderwać od codziennych kłopotów szarego zwyczajnego dnia, i przenieść się w inną rzeczywistość, piękną subtelna wymarzoną i utęsknioną, tę którą niesie w sobie poezja. Dziękuję Jolku za ten wirtualny obraz spotkania z poezją i plusik dla Ciebie za formę i styl  relacji

Cytat:
"Ale to jeszcze nie koniec. Była też długa kolejka do poetki z gratulacjami, z kwiatami."
I ja ustawiam się w tej kolejce, najlepszymi życzeniami dla Krysi, aby swoją twórczością ubarwiała nam życie, aby nie zabrakło jej pomysłów i twórczej inwencji
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 02 Październik, 2010, 08:17:24 am »


 

<a href="http://www.youtube.com/v/ttxH5nXyQuM?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ttxH5nXyQuM?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 02 Październik, 2010, 08:35:21 am »

Obejrzałem, podziwiałem, wspaniała imprezka Dziękuję
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 02 Październik, 2010, 21:28:01 pm »

Kiedy na imprezie brakuje krzeseł, zawsze jest udana  
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #14 : 04 Październik, 2010, 22:13:23 pm »

Dziękuję, dziękuję, dziękuję!

Dla ciekawych- krzeseł było 180!

Dla tych, których nie było- książki są do nabycia w księgarni w Rynku lub bezpośrednio u mnie. Kto ma ochotę porozmawiać- zapraszam na spotkanie Grupy Literackiej NURT 14.10.2010 o godz.16.30 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu (kawiarenka Galeria).
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O czym szepczą bazaltowe skały" Kalendarz wydarzeń ZUZA 0 6096 Ostatnia wiadomość 03 Kwiecień, 2008, 22:09:59 pm
wysłane przez ZUZA
Podsumowanie konkursu poetyckiego " O czym szepczą bazaltowe skały" Kalendarz wydarzeń Iza 1 7361 Ostatnia wiadomość 20 Czerwiec, 2008, 22:20:29 pm
wysłane przez ZUZA
Wieczorek poetycki "Gdzie Ci mężczyźni, czyli vademecum kochania" Kultura i sztuka « 1 2 » Diorqa 24 26722 Ostatnia wiadomość 28 Luty, 2009, 16:37:14 pm
wysłane przez Mackoo
II Ogólnopolski konkurs poetycki "O czym szepczą bazaltowe skały" Kultura i sztuka ZUZA 1 7943 Ostatnia wiadomość 01 Czerwiec, 2009, 23:07:26 pm
wysłane przez ZUZA
"Witraże słów"- promocja tomika wierszy grupy NURT Kultura i sztuka ZUZA 0 4871 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2009, 00:02:45 am
wysłane przez ZUZA
I Przegląd Kabaretowy "KABARET-owisko 2009" zostaje odwołany Kultura i sztuka ODK Zaręba 0 5052 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2009, 11:39:15 am
wysłane przez ODK Zaręba
XXXIX Rajd Pieszy "Lisenske Pochody Ceskym Rajem" Przyroda i Turystyka PTSM LUBAŃ 1 6525 Ostatnia wiadomość 18 Czerwiec, 2009, 21:55:00 pm
wysłane przez ZUZA
Sztuka "Na pełnym morzu" S. Mrożka w wykonaniu Teatru KARAWANA Kultura i sztuka ODK Zaręba 0 5475 Ostatnia wiadomość 26 Styczeń, 2010, 15:11:33 pm
wysłane przez ODK Zaręba
III Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów " Żyć bliżej siebie" Kalendarz wydarzeń Agnieszka85 0 3834 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2010, 10:09:18 am
wysłane przez Agnieszka85
Ruszaj w drogę – Drogę Królewską Polecane - Strona główna x 0 2374 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2013, 21:19:04 pm
wysłane przez x