Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka }  (Przeczytany 270923 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #105 : 02 Wrzesień, 2011, 11:34:33 am »

  Dzięki Mark... To miłe . A mnie poniosło dokładnie w drugą stronę, na Podkarpacie. Mieszka tam moja siostra. Ostatnio miała zdrowotne problemy, dla tego chciałem ją odwiedzić.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #106 : 10 Wrzesień, 2011, 07:17:14 am »

OBIECAŁEM.....

Obiecałem Ci Panie
Że się niebawem poprawię
To co było nie dobre
W moim życiu, naprawię

Że nie będę złym okiem
Patrzył już na sąsiada
Ale powiem, Dzień dobry
Podam rękę, zagadam

Obiecałem że na Mszy
Wzniosę modły do Boga
A ja wciąż tylko o tym
Że benzyna za droga

Że samochód się sypie
Ciągłe przeglądy, naprawy
I że w urzędzie skarbowym
Nie załatwione mam sprawy

Chciałem przestrzegać posty
Wędliny w piątek nie ruszę
Żonka "myśliwską" przyniosła
Nie wiem czy się nie skuszę

Nie dawno zawarłem "ugodę"
Rzecz jasna, z Panem Bogiem
Jeśli akcje podskoczą
To wybiorę się w drogę

Na pielgrzymkę daleką
Na Zielną, do Częstochowy
Dziś znów nie jestem pewien
Czy dotrzymam umowy

Akcje wprawdzie ruszyły
Z zyskiem je odsprzedałem
Ale z pielgrzymką nie wyszło
I w drogę się nie wybrałem

Buty mam ciut przyciasne
Odcisków sobie narobię
Pan Bóg umowy dotrzymał
Ja nie wybrałem się w drogę

Pamiętam też inną sprawę
Zdawałem wtedy maturę
Na wieczorówce rzecz jasna
Ciągle było pod górę

By sprawę sobie zaklepać
Znów dałem przyrzeczenie
Wódki do ust nie wezmę
Życie swoje odmienię

Jak wyszło? Na pewno wiecie
Pan Bóg me prośby wysłuchał
A mnie, wiem to na pewno
Powinien wytargać za ucho

Wiem ze jestem nie dobry
Furę grzechów wciąż noszę
Ale przecież się staram
A sąsiada przeproszę

Choć nie będzie mi łatwo
Bo to istny satrapa
Kiedy dziś o nim myślę
Już przechodzi mi zapał

Wiem że mnie kiedyś rozliczą
Za moje "przyrzeczenia"
Ta myśl ciągle mnie dręczy
Już zmykam.....Do widzenia

Autor   Jeżyk
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień, 2011, 07:19:52 am wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #107 : 10 Wrzesień, 2011, 20:45:19 pm »

Jeżyk poczciwa dusza.

Jeżyku, poeto nasz drogi,
łagodności kraino, dobroci chodząca,
uwolnij się od trwogi,
nie dla Ciebie piekielne kotły gorące.

Tobie wszystko musi być wybaczone,
choć zbądzić Ci sie udało,
lecz spokój i roządek Twój wrodzony,
to naprawdę jest niemało.

Gdyby to ode mnie zależało,
dostałbyś na piśmie rozgrzeszonko
by Twoje serducho nie łkało,
i rozświetliło się jak w tropiku słonko.

Jesteś lekarstwem na wszelkie smutki,
uziemieniem przeciw losu piorunom,
przy Tobie radośnie jest bez wódki,
otaczasz wszystko wokół dobra łuną.

(ale posłodziłam na maxa.  )
autor: Jola -10.09.2011.
Jeżyku pozdrawiam Cię serdecznie.





Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #108 : 11 Wrzesień, 2011, 00:11:02 am »

Hehe W takim razie mogę być spokojny o rozgrzeszenie i pokutę Aby również tam u góry potraktowano mnie podobnie Z politowaniem za te moje nie spełnione "przyrzeczenia"
Pozdrawiam, miłej niedzieli Jolu
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #109 : 11 Wrzesień, 2011, 01:22:33 am »

Rewelacyjne te Twoje wiersze, Jeżyku. Ciebie, Globusa czy Zuzę cenię sobie bardzo za sprowadzanie mnie na ziemię. Może ziemia mi lżejszą będzie, oby : /
Pewna osoba powiedziała mi kiedyś, że największą wartością w życiu człowieka jest spotkanie z drugim człowiekiem. Wydaje mi się, że wirtualnie też znajduje to zastosowanie.
Wspominam dzisiaj moja przyjaciółkę z młodzieńczych lat, która niedawno odeszła. Kupiła sobie kiedyś płytę TD, o nazwie "Stratosfera" i nie bardzo Jej się podobała. Postanowiła podarować ją mnie (akurat tej nie miałem). Czasy i towarzystwo były takie, iż słuchało się zupełnie czegoś innego, aniżeli wtenczas. Stanowiliśmy odmienną grupę młodych ludzi w małym mieście. Możliwe, że tak rodzi się ta piękna różnica pomiędzy człowiekiem, która sprawia, że ten kontakt z drugim jest tak wyjątkowy.
Ale przychodzi śmierć nieproszona i zabiera nas, kiedy najczęściej tego nie chcemy. Żyjącym pozostawia obrazy w pamięci.

Stratosfera, sierpień 1976
<a href="http://www.youtube.com/v/2w8VsvJ40sM?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/2w8VsvJ40sM?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Elektryzujące, ale należy kilka razy wysłuchać w całości. Inaczej lipa...
<a href="http://www.youtube.com/v/MEgphCcN-ak?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/MEgphCcN-ak?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2011, 01:30:35 am wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #110 : 11 Wrzesień, 2011, 15:01:02 pm »

Jolu i Piotrku  dziękuję również w imieniu Zuzy i Henryka. Cieszymy się ze to co napiszemy jest tu czytane i ze możemy swoją twórczością chociaż na chwile oderwać czytających od spraw dnia dzisiejszego.
Na tym Forum poezja cieszy się szczególnym uznaniem i jest to dla nas sympatyczne.
Każde dzieło musi mieć, odbiorcę, czytelnika, a tu trafia ono na żyzna glebę, nie na skałę I to jest największą wartością dla piszących.
Pisanie "do szuflady" nie ma sensu, i również wtedy, gdy trafia na środowisko martwe, obojętne, pochłonięte zdobywaniem kasy, stołków , czy innych dóbr. W Lubaniu tak nie jest.  Dla tego piszący znaleźli tu dobre warunki, przyjazną atmosferę dla swojej twórczości
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #111 : 11 Wrzesień, 2011, 15:08:29 pm »

Jolu i Piotrku  dziękuję również w imieniu Zuzy i Henryka. Cieszymy się ze to co napiszemy jest tu czytane i ze możemy swoją twórczością chociaż na chwile oderwać czytających od spraw dnia dzisiejszego.
Na tym Forum poezja cieszy się szczególnym uznaniem i jest to dla nas sympatyczne.
Każde dzieło musi mieć, odbiorcę, czytelnika, a tu trafia ono na żyzna glebę, nie na skałę I to jest największą wartością dla piszących.
Pisanie "do szuflady" nie ma sensu, i również wtedy, gdy trafia na środowisko martwe, obojętne, pochłonięte zdobywaniem kasy, stołków , czy innych dóbr. W Lubaniu tak nie jest.  Dla tego piszący znaleźli tu dobre warunki, przyjazną atmosferę dla swojej twórczości

Oczywiście podpisuję się pod twoim postem Jeżyku, też tak myślę. Pozdrawiam czytelników
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #112 : 11 Wrzesień, 2011, 17:01:24 pm »

Oczywiście podpisuję się pod twoim postem Jeżyku, też tak myślę. Pozdrawiam czytelników

Zuzo figlarko Ty nasza, taki ktoś jak Ty, to duży skarb dla miasta, prawdziwy brylancik. potrafisz pisać o czymś wyraźnie i dobitnie nie tracąc dobrego smaku zarazem. Bardzo cenię i szanuję, to co potrafisz "zrobić ze słowem". Oczywiście piszę to jako zwykły czytelnik, bo krytykiem ani znawcą mie jestem ale przecież pisząc cokolwiek robimy to po części dla siebie a po częsci właśnie dla potencjalnego odbiorcy czyli np takiej zrzędliwej baby jak ja.
Ściskam gorąco.
PS. Mało jest ludzi, których szczerze podziwiam. Ty Zuzo i Jeżyk należycie do grona tych, którzy na podziw w pełni zasługują.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2011, 17:04:07 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #113 : 13 Wrzesień, 2011, 01:43:49 am »

Tak Jeżyku. Odrywamy się : ) Ja czytam transjenty jak nuty. Nie interesują mnie słowa i muzyka wprost pisane. Jestem pewny, że Tobie również jest to znajome. Po 20 latach od epizodu z naszym miastem jesteś z nami, tak jakbyś tu mieszkał od zawsze. To wyjątkowe : )

Trzech Niemców, będąc w Polsce przez 2 tygodnie, w okresie staniu wojennego, napisało płytę o Polsce. Ta płyta powstała pod wielkim wrażeniem emocji, jakie udzielały się muzykom Tangerine Dream w czasie koncertów w naszym Kraju. I chociaż tu nie mieszkają, grają ją do dzisiaj po całym świecie.

POLAND

<a href="http://www.youtube.com/v/ZNQPW7D5ghU?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ZNQPW7D5ghU?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Tangerine Dream live in Poland (1983)

<a href="http://www.youtube.com/v/Hlfd6kG0Lm8?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Hlfd6kG0Lm8?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Tangerine Dream - Poland [HD]

<a href="http://www.youtube.com/v/RZjCg5qKfCM?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/RZjCg5qKfCM?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #114 : 13 Wrzesień, 2011, 18:50:00 pm »

To prawda Zdarzenia,  miejsce, okoliczności, osoby, czas. To zapisuje się w naszej pamięci niejako automatycznie, bez naszego udziału. I pozostaje. Dzięki temu można wrócić  do tych zdarzeń i miejsc które mile się wspomina, a internet bardzo to ułatwia. Oglądam często galerię tego Forum, odczytuję miejsca gdzie bywałem. Np. budynek sądu i ten mały skwer przed nim. Mieszkałem bardzo blisko niego i na tych ławeczkach odpoczywałem z kolegami. O Kamiennej Gorze nawet nie wspomnę. Było wesoło i sympatycznie. Dla tego jestem na tym Forum i dobrze tu się czuję, jak wtedy
Jestem nieco egzotycznym forumowiczem bo z daleka, a jednocześnie jestem swój chłopak bo tu mieszkam.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2011, 18:56:48 pm wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #115 : 14 Wrzesień, 2011, 23:20:15 pm »

To prawda Zdarzenia,  miejsce, okoliczności, osoby, czas. To zapisuje się w naszej pamięci niejako automatycznie, bez naszego udziału. I pozostaje. Dzięki temu można wrócić  do tych zdarzeń i miejsc które mile się wspomina, a internet bardzo to ułatwia. Oglądam często galerię tego Forum, odczytuję miejsca gdzie bywałem. Np. budynek sądu i ten mały skwer przed nim. Mieszkałem bardzo blisko niego i na tych ławeczkach odpoczywałem z kolegami. O Kamiennej Gorze nawet nie wspomnę. Było wesoło i sympatycznie. Dla tego jestem na tym Forum i dobrze tu się czuję, jak wtedy
Jestem nieco egzotycznym forumowiczem bo z daleka, a jednocześnie jestem swój chłopak bo tu mieszkałem.

W ostatnim zdaniu był błąd, więc mała korekta Smutny
( edycja to fajna sprawa. Szkoda że jest tylko małą chwilę Smutny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #116 : 29 Październik, 2011, 18:20:18 pm »

Piotrek zamówił wiersz w kontekście Święta Zmarłych, zapraszam więc.....

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Na stromym wzgórzu tuż obok kościoła
Jest wiejski cmentarz naszego sioła
Z daleka go znaczą starych drzew korony
Widok z tond rozległy na zachodnie strony

To miejsce Golgotą czasami jest zwane
Najbliższe osoby są tu pochowane
Po środku cmentarza kaplica z ołtarzem
Tutaj w święto zmarłych Mszę sprawują w darze

Za dusze czyśćcowe, bo za nie Syn Boży
Z woli swego Ojca życie swoje złożył
Tutaj ojców naszych prochy spoczywają
Tu rodzina, bliscy swe łzy wylewają

To miejsce spoczynku mieszkańców tej wioski
Tu pozostawili nadzieje i troski
Śmierć zbiera swe żniwo jak złoty łan żyta
Wśród starych i młodych, o wiek się nie pyta

Tu leży dziecina, aniołek na grobie
Pan Bóg go powołał w pierwszej życia dobie
Obok stoi matka, różaniec ma w dłoni
Odmawia paciorki, łzy ociera z skroni

Są moi rodzice, mój brat i wujkowie
Polecam ich Bogu, znicz kładę na grobie
Mogiły kapłanów którzy nam służyli
Po latach w tej ziemi swe ciało złożyli

Grobowiec rodzinny ziemskich właścicieli
Którzy sto lat temu swój dworek tu mieli
Jest grób poety co wierszem nas bawił
Dla naszej szkoły swe imię zostawił

Tutaj spoczywają też nauczyciele
Którzy dla nas wszystkich uczynili wiele
Ich imię po latach jest wciąż wspominane
Szacunkiem, pamięcią, jest tu otaczane

I jeszcze nad jednym grobem się zatrzymam
To kolega Tadziu, mile go wspominam
Z czasów gdy w mieszkałem tam przed laty
Często mnie zapraszał w progi swojej chaty

Wesoły, dowcipny, przyjemny w rozmowie
Nikt tu złego słowa dziś o nim nie powie
Wspomnieniem dziś wracam w tamte miłe chwile
Gdy z swoim kolegą czas spędzałem mile

Autor Jeżyk

W wierszu ująłem obrazek cmentarza w mojej rodzinnej wiosce.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2011, 18:32:30 pm wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #117 : 29 Październik, 2011, 19:58:07 pm »

Niby temat smutny o śmierci a jednak wiersz pogodny, nie zasmuca, wręcz przeciwnie, po przeczytaniu jakoś tak ciepło robi się na sercu. Jeżyku, ja uwielbiam tą Twoją pogodę ducha. Mam nadzieję, że mój Anioł Stróż jest podobny do Ciebie. Pozdrawiam.

Oczywiście plusik dla Ciebie.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2011, 20:00:28 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #118 : 29 Październik, 2011, 20:21:05 pm »

Zamówiłem wiersz w kontekście Wszystkich Świętych, Jeżyku

PS
W czwartym wersie pierwszej strofy jest "bronek"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #119 : 30 Październik, 2011, 21:45:32 pm »

Niby temat smutny o śmierci a jednak wiersz pogodny, nie zasmuca, wręcz przeciwnie, po przeczytaniu jakoś tak ciepło robi się na sercu. Jeżyku, ja uwielbiam tą Twoją pogodę ducha. Mam nadzieję, że mój Anioł Stróż jest podobny do Ciebie. Pozdrawiam.

Oczywiście plusik dla Ciebie.

Ja myślę Jolu że odbiór  jest kwestią  osobowości. Jesteś osobą o pogodnym usposobieniu i w takich barwach odbierasz to co czytasz. Jest to pozytywne  A teraz w nieco inny stylu :

NA ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Jest taka chwila, serca potrzeba
Co na cmentarze wszystkich nas goni.
By bukiet kwiatów złożyć na grobie
Znicze zapalić, łezkę uronić

Za tych co życie już zakończyli
Żelazną ręką śmierć wszystko zmienia
Odeszli od nas w światy nieznane
Po nich pozostał żal i ...wspomnienia

Dziś ich mogiły liściem usłane
Przybrały nową odświętną postać
Są świeże kwiaty, gałązki sosny
W dzisiejszy dzionek tu chcemy zostać

Polowy ołtarz, przyjezdni goście
W rękach kapłana jest hostia biała
Wspólnie złożymy Bogu ofiarę
Jemu niech będzie na wieki chwała

Autor Jeżyk

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Moje miasto, mój świat Jolanta Dobrzyńska « 1 2 ... 77 78 » Jola 1167 892332 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2019, 09:26:38 am
wysłane przez Jola
ŚMIESZNE WIERSZE ZNANYCH POETÓW- ŚMIECH TO ZDROWIE:) Świat Kobiet « 1 2 » Jola 19 134252 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2010, 11:57:01 am
wysłane przez Jola
Alarm przeciwpowodziowy! [MIASTO LUBAŃ] Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 5 9936 Ostatnia wiadomość 23 Lipiec, 2011, 09:44:24 am
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Za 8 lat miasto Lubań będzie świętować 8 wieków swojej historii Miasto Lubań Urząd Miasta 5 9879 Ostatnia wiadomość 29 Wrzesień, 2012, 00:26:53 am
wysłane przez x
Lubań – miasto, ludzie i droga Video Luban24 x 3 8198 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2013, 00:01:49 am
wysłane przez ZUZA
Miasto Lubań w Twoim telefonie Miasto Lubań Urząd Miasta 2 5771 Ostatnia wiadomość 16 Czerwiec, 2013, 22:43:25 pm
wysłane przez edward osman
Miasto Lubań Przyjazne Seniorom Miasto Lubań Urząd Miasta 4 6233 Ostatnia wiadomość 27 Grudzień, 2013, 21:49:41 pm
wysłane przez milton
Koło PZW Lubań Miasto po walnym Hydepark Bero 4 6648 Ostatnia wiadomość 17 Luty, 2014, 15:39:56 pm
wysłane przez Bero
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert