Strony: 1 ... 18 19 [20] 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MOJE MIASTO LUBAŃ { Wiersze Jeżyka }  (Przeczytany 270786 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #285 : 19 Styczeń, 2014, 22:17:12 pm »

RADOŚĆ I SMUTEK

Radość i smutek, dwa stany duszy
Obydwa znane wszystkim dokładnie
Pierwszy z nich daje uśmiech na twarzy
Drugi ukryty gdzieś w sercu na dnie

Niekiedy toczą z sobą zmagania
Lub piszą rozejm na krótką chwilę
Moment wytchnienia, myśli swobodne
I czas upływa przyjemnie, mile

Lecz nie na długo,bo smutek wraca
Jest to chwilowe tylko wytchnienie
Głęboko skryty gdzieś w sercu na dnie
Znów radość życia przysłania cieniem

Gdzie kręta ścieżka gdzie prosta droga
Radość i smutek wciąż idą w parze
To nieodłączne uroki życia
Które sam Stwórca zesłał nam w darze

Kto zna receptę by smutek, troski
Nie przygniatały nas swym brzemieniem
A każda chwila dobrze przeżyta
Stała się dla nas błogim wytchnieniem

Skoro inaczej być już nie może
Bo któż pogodzi odczucia sprzeczne
Troski i smutki polubić trzeba
Jedne i drugie też są konieczne

Jeżyk 19.01. 2014

Pozdrawiam wieczorkiem wszystkich którzy tu zagladają
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #286 : 20 Styczeń, 2014, 00:02:45 am »

Jeżyku, jak zawsze oddałeś w pełni sedno tematu. Smutek i radość to nieodłączni towarzysze naszego żywota, choć nie wyobrażam sobie Ciebie smutnego. Zadumanego oczywiście tak ale nie smutnego. Dzięki naszym przeżyciom i doświadczeniu, możemy doznać całego wachlarzu uczuć. Często nie potrafi docenić szczęścia, ten, kto nigdy nie był choćby przez parę chwil głęboko nieszczęśliwym. Dzięki złym doświadczeniom bardziej doceniamy szczęśliwe chwile. Poza tym, im więcej człowiek w swoim życiu miał okazję odczuwać (zadowolenie, radość, pełnia szczęścia, euforia, miłość, smutek, czasem aż po depresję, żal niedosyt, przesyt, wstyd, tęsknota, znudzenie, pustka), tym bogatsze jest jego wnętrze emocjonalne. Oczywiście lepiej a może raczej łatwiej, gdy dane nam przezywać wyłącznie dobre chwile, czego sobie i innym życzę.     
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #287 : 20 Styczeń, 2014, 11:36:43 am »

To prawda Jolu. Nie mam depresyjnych skłonności z czego bardzo się cieszę. To pomaga przetrwać trudne chwile. Ten stan ducha pojawia się takze u ludzi młodych. Obserwowałem to zjawisko u moich wychowanków w Zakładzie Poprawczym. To przykre zjawisko gdy młody człowiek odlatuje gdzieś w inną rzeczywistość. Ehh, życie, życie, to nie bajka
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #288 : 20 Styczeń, 2014, 22:16:57 pm »

W takich emocjach otwiera się pole dla nas, tzn. dla drugiego człowieka. I nie można pozostawiać tak wrazliwych ludzi na pastwę losu. Fajne przemyślenia i mądry wiersz. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #289 : 29 Styczeń, 2014, 20:39:56 pm »

Jeżyku, bardzo podobają mi się wiersze przez Ciebie pisane. Zresztą nie tylko mnie, mojej córce bardzo przypadł do gustu wiersz o Lubaniu. Chciałaby się go nauczyć i powiedzieć podczas konkursu recytatorskiego (konkurs klasowy). Czy nie miałbyś nic przeciwko temu? I jak mogłaby przedstawić autora wiersza?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #290 : 30 Styczeń, 2014, 12:12:20 pm »

Dziękuję   Nie ma żadnych przeszkód Pod żadnym z moich wierszy nie ma zastrzeżenia że kopiowanie czy wykorzystanie ich w inny sposób jest zabronione. A zatem ........

Mój nick "Jeżyk" jest pochodną mojego nazwiska : Jeżowski a imię też zaczyna się na J... czyli Józef. I teraz już wszystko wiemy

Zapraszam do odwiedzenia mojej stronki :  http://poezja120.pl.tl

Pozdrawiam i życzę miłego dnia a córce dobrej oceny w konkursie
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2014, 12:16:23 pm wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #291 : 30 Styczeń, 2014, 21:30:09 pm »

Strona - kompendium. Tak się stale zastanawiałem od kilku lat, jak to jest możliwe, że te mistyczne wiersze powstają, i są, tak głęboko przemyślane i natchnione. Ale doczytałem i już wiem. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #292 : 30 Styczeń, 2014, 21:58:20 pm »

"   Urodziłem się w Husowie
                                      - W którym roku ?? kto pamięta?
                                       Wiem że był to dzień powszedni
                                       Nie w niedzielę i nie w święta"

Panie Cybulski-   tak trzymać, pozdro

-jak opadną śniegi ,daj wolne reniferom
kartą natchnij bak i rusz ku terenom...
  -znanym.

mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #293 : 31 Styczeń, 2014, 09:05:48 am »

Dziękuję, Jeżyku, za pozwolenie, a także za podanie swoich danych personalnych . Szkoda, że takie eleganckie imiona jak Józef poszły w zapomnienie, wyparte przez Oliwierów i Brajanów.
Córka z takim wierszem na pewno uzyska dobrą ocenę Chichot. Na stronkę chętnie zaraz zajrzę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #294 : 31 Styczeń, 2014, 16:38:47 pm »

Strona - kompendium. Tak się stale zastanawiałem od kilku lat, jak to jest możliwe, że te mistyczne wiersze powstają, i są, tak głęboko przemyślane i natchnione. Ale doczytałem i już wiem. Pozdrawiam
"   Urodziłem się w Husowie
                                      - W którym roku ?? kto pamięta?
                                       Wiem że był to dzień powszedni
                                       Nie w niedzielę i nie w święta"

Panie Cybulski-   tak trzymać, pozdro

-jak opadną śniegi ,daj wolne reniferom
kartą natchnij bak i rusz ku terenom...
  -znanym.

mark...

Dziękuję, Jeżyku, za pozwolenie, a także za podanie swoich danych personalnych . Szkoda, że takie eleganckie imiona jak Józef poszły w zapomnienie, wyparte przez Oliwierów i Brajanów.
Córka z takim wierszem na pewno uzyska dobrą ocenę Chichot. Na stronkę chętnie zaraz zajrzę.

Piotrku, myślę że trafnie odebrałeś moją twórczość. Faktycznie jest to kompendium wiedzy o miejscowości z której pochodzę. Chciałem na mojej stronce słowami wiersza opisać ważne wydarzenia, przypomnieć sylwetki osób które wiele uczyniły dla swojej miejscowości. Wiersz czyta się łatwiej jak prozę i wiedza w tej wersji jest, jak sądzę bardziej przystępna

Widelczyku, rzeczywiście niektórzy kojarzyli mnie z Zbigniewem Cybulskim. Zal ze już go nie ma wśród nas

Klarovna, to prawda, na imiona też panuje pewna moda. Dziś są dobierane raczej takie wyjątkowe, niekiedy obcojęzyczne i niekiedy dość szokujące
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #295 : 01 Luty, 2014, 00:53:36 am »

Planuję pewne wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Nie wyobrażam sobie tego bez udziału w nim Twojej osoby. Szczegóły niebawem w prywatnej korespondencji. Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #296 : 01 Luty, 2014, 14:49:41 pm »

  Piotrku, to  wyróżnienie dla mnie

http://poezja120.pl.tl/WIATRAKI.htm

Tu coś z moich stron, chociaż nie tylko z moich Ale w Lubaniu ich nie spotkałem. Wiem że mają powstać gdzieś w okolicy, ale będą to nowoczesne kolosy które nie są obojętne dla środowiska mimo że podobno - ekologiczne. Tu miałem na myśli te dawne, drewniane czy murowane
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #297 : 03 Luty, 2014, 12:26:16 pm »

Uroków Łańcuta trudno nie dostrzec. Ci mieszkańcy Lubania którzy mieli okazję odwiedzić to urocze miasto, zapewne mile go wspominają, a tych którzy takiej sposobności jeszcze nie mieli, zachęcam do jego odwiedzenia. Jest tu co oglądać i zwiedzać

http://poezja120.pl.tl/UROK-%26%23321%3BA%26%23323%3BCUTA.htm
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #298 : 03 Kwiecień, 2014, 13:05:53 pm »

Od jakiegoś czasu chodziła za mną myśl napisania paru słów o św. Nikodemie, mało znanej ewangelicznej postaci, lecz ciekawej, zważywszy iż miał odwagę, w odróżnieniu od swoich przyjaciół faryzeuszy, dostrzec w nauczaniu Jezusa prawdę objawioną przez Boga Człowieka. Był osobą otwartą na to, co dzieje się wokół, nie skostniałą w swoich żydowskich przekonaniach. Jak wyglądała w tamtych czasach z procedura wyniesienia na ołtarze świętości ? Tego nie wiadomo. Były to zaledwie początki chrześcijaństwa. Ale znalazłem gdzieś informację iż Nikodem był uznany za świętego, więc i ja tym się posłużyłem . Niech to będzie jakimś refleksyjnym akcentem w przedostatnim tygodniu Wielkiego Postu, kiedy czczone jest w parafiach nabożeństwo Męki Pańskiej


http://poezja120.pl.tl/%26%23346%3BW-.---NIKODEM.htm
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2014, 13:08:49 pm wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #299 : 27 Kwiecień, 2014, 11:21:02 am »

Na uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II

http://poezja120.pl.tl/%26%23346%3BWI%26%23280%3BTY-JAN-PAWE%26%23321%3B-II.htm
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Moje miasto, mój świat Jolanta Dobrzyńska « 1 2 ... 77 78 » Jola 1167 891946 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2019, 09:26:38 am
wysłane przez Jola
ŚMIESZNE WIERSZE ZNANYCH POETÓW- ŚMIECH TO ZDROWIE:) Świat Kobiet « 1 2 » Jola 19 134222 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2010, 11:57:01 am
wysłane przez Jola
Alarm przeciwpowodziowy! [MIASTO LUBAŃ] Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 5 9934 Ostatnia wiadomość 23 Lipiec, 2011, 09:44:24 am
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Za 8 lat miasto Lubań będzie świętować 8 wieków swojej historii Miasto Lubań Urząd Miasta 5 9876 Ostatnia wiadomość 29 Wrzesień, 2012, 00:26:53 am
wysłane przez x
Lubań – miasto, ludzie i droga Video Luban24 x 3 8194 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2013, 00:01:49 am
wysłane przez ZUZA
Miasto Lubań w Twoim telefonie Miasto Lubań Urząd Miasta 2 5769 Ostatnia wiadomość 16 Czerwiec, 2013, 22:43:25 pm
wysłane przez edward osman
Miasto Lubań Przyjazne Seniorom Miasto Lubań Urząd Miasta 4 6229 Ostatnia wiadomość 27 Grudzień, 2013, 21:49:41 pm
wysłane przez milton
Koło PZW Lubań Miasto po walnym Hydepark Bero 4 6648 Ostatnia wiadomość 17 Luty, 2014, 15:39:56 pm
wysłane przez Bero
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8756 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert