Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Poznajmy się - inicjatywa czytelnika portalu  (Przeczytany 14022 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 15 Wrzesień, 2010, 21:26:56 pm »

To śmiała propozycja wszak na Forach zwyczajowo bywamy anonimowi. Myślę jednak że jeśli co nieco opowiemy o sobie to wiele nie stracimy na swojej anonimowości. A więc kolej na zakładającego temat.  
Jestem byłym mieszkańcem Waszego miasteczka, mieszkałem i pracowałem tu przed laty, w sumie  dość krótko, około dwóch lat, ale mile wspominam ten czas i nadal jestem ciekawy Lubania. Kamienna Góra, przepaść, baszta, kościół, i wiele innych ciekawych miejsc wspominam z sentymentem. Gdzie mieszkam Co? Daleko daleko od Lubania. Jeśli swój urlop spędzaliście nad morzem, być może kogoś z Was spotkałem na bałtyckiej plaży w okolicach Kołobrzegu lub Koszalina. Lubię zwierzęta, zwłaszcza swojego psa rasy alaskan- malamut, mam też dwa kotki, jeden z nich, Frodo siedzi teraz obok mnie i coś sobie mruczy pod nosem. Drugi czarny, trochę szalony, zawsze gdzieś biega po ogrodzie, albo czatuje na rybki w oczku wodnym. Nie dawno skąpał sie w wodzie i przyszedł cały mokry do domu.
To na razie tyle. Czy znajdzie sie następny "odważny" Zachęcam i zapraszam Buziak
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2010, 19:45:09 pm wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 15 Wrzesień, 2010, 23:32:35 pm »

Luban - tune of a Swiss watch
Witaj Jeżyk. Rozkleiłem się czytając o Twoich wspomnieniach z kamiennej góry, dziewiczej krainy dzikiego bzu i triumfu sukcesji wtórnej nad cywilizacją.
Lubań, obecnie jest jednym wielki placem budowy. Remontowane są drogi, tworzy się nowoczesne, kolorowe i bezpieczne place zabaw, remontuje się elewacje w centrum miasta w przepięknych, wręcz rajskich kolorach: róż, seledyn czy pomarańcza. To wszystko z myślą o turystach, szczególnie z Niemiec, którzy nie mogą wyjść z podziwu i chętnie fotografują się na tle kolorowych elewacji, albowiem takich kolorów nie można spotkać w żadnym kraju UE. Absolutną perełką jest kamienny mur w kolorze łososiowym przy ulicy Łużyckiej. Jak słusznie zauważyłeś, jesteśmy wyjątkowi !
Kultura:
O! tutaj jesteśmy absolutnym liderem. Wytyczamy nowe kierunki i tędy kulturalne organizując liczne festiwale, przeglądy, a liczna rzesza animatorów posiada wręcz nieograniczany dostęp do środków i narzędzi potrzebnych do realizacji śmiałych i nowatorskich planów, co w oczach mieszkańców sąsiednich gmin znajduje zazdrosne, ale jakże trafne określenie  - "Lubań hegemonem kultury w regionie" Zapewne czytałeś recenzje z ostatniej, wielkiej imprezy samorządowej z okazji 20 lecia. Tylko w Lubaniu jego mieszkańcy mogą wziąć udział w tak śmiałych i kreatywnych konkursach integracyjnych, jakimi były: wyścigi w workach, rozwieszanie prania na czas czy biegi na nartach.
Zaraz się ktoś przyczepi, że można było przeprowadzić więcej wyszukanych konkurencji np. wspinaczka po naoliwionym słupie czy przechodzenie w grupach przez ortalionowy tunel. Jednak nie bądźmy złośliwi !   
Gospodarka:
Ho ho. Temat rzeka.
Bezrobocie w Lubaniu jest na poziomie błędu statystycznego (0000...3%)
Kłopot bezrobocia z jakim borykają się wszystkie okoliczne miasta został u nas rozwiązany powołaniem przed kilkoma laty specjalnej strefy ekonomicznej, która powstała na bazie zlikwidowanych i nikomu niepotrzebnych zakładów ZNTK. Ale i nie tylko. Na peryferiach Lubania powstanie niebawem kolejna wspaniała fabryka. - Fabryka protez, dając kolejne 30 miejsc pracy ! Złośliwi mówią, że będzie tam praca dla 15 osób. Oczywiście jest to bzdura wyssana z palca i nie należy temu dawać wiary.
Pewnie zadajesz sobie pytanie - jak oni to robią? Odpowiedz jest prosta. Na sukces naszego miasta pracuje profesjonalna kadra kierownicza, której wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach (niektórzy mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu gospodarką wolnorynkową) sprawia, że przy podejmowaniu decyzji - nie ma miejsca na pochopne działania czy eksperymenty, które jakże często są domeną młodych, niedoświadczonych menadżerów.
Gdybym miał dzisiaj porównać Lubań do jakiegoś dobrego mechanizmu, zestawiłbym go z dobrej klasy renomowanym szwajcarskim zegarkiem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #2 : 16 Wrzesień, 2010, 05:39:09 am »

Witaj ..Jeżyk...szkoda,że o sobie skreśliłeś tylko dozgonną miłość do psów i kotów np;ile masz wzrostu albo co jesz o 3-ciej nad ranem...to są elementy strategiczne osobowości.. :)nie tracąc anonimowości..
Miło ,że wspominasz Lubań z sentymentem..Lubań też tęskni za 'banitami"...
Piotr, jak przystało na lokalnego patriotę, opisał dzisiejszy Lubań jak najbardziej kolorowo, jesteśmy osobną wyspą, która jest samowystarczalna...
Zazdroszczą nam takie molochy jak Zaręba czy Pisarzowice a i ostatnio zryw zazdrości zawiał z Olszyny...
Na takie wyniki trzeba zapracować...
Algorytm szczęśliwości jest w Nas, po prostu uśmiechamy się do siebie..to takie proste..

Ale ,ale ja o sobie trochę....trudno jest o sobie pisać ale mi to przychodzi jak zjeść napoleonka..
jak widzisz umię pisać,/ na klawiaturze komputerowej ,bo długopis mi się wylewa/..mama na szybkiego szukała chętnego na chrzestnego bom już ledwo dychał,, z tej traumy wyrósł ze mnie bojownik odrzucający wszystko co kojarzy się za szpitalnym łóżkiem..nie noszę jeszcze okularów aby w razie czego mieć wymówkę..wstaję wcześnie rano , nie że muszę -,że chcę,żyję dłużej...
jem to co większość śmiertelników i jam melomanem ugruntowanych nawyków...
W sztuce wojennej nie wymyślono jeszcze gry na remis, w związku z powyższym dwie osobowości walczące w jednym ciele /moim/,mają co robić...

Witaj w krainie Uśmiechu...

pozdrawiam ..mark...

Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 16 Wrzesień, 2010, 12:39:35 pm »

Piotrku, dzięki za cenną wiedzę o współczesnym Lubaniu. Dla mnie tego nigdy za wiele. Ciekaw jestem obecnego Lubania, jego dzisiejszego wygladu. Szkoda że na portalu nie ma galerii ze zdjęciami z miasta. Dla zamiejscowych byłby to prawdziwy rarytas, a poza tym była by to wizytówka tego ładnego miasteczka które mile wspominam. Wiele mi opisałeś i ciekawych rzeczy wspomniałeś o ZNTK, kiedyś chluba Lubania, ale czasy się zmieniły i to co kiedyś było potrzebne, teraz nikomu się nie przydaje. Pamiętam też ruiny potężnej starej budowli w mieście, dokładnie nie wiem co tam kiedyś było, jakiś klasztor czy coś podobnego. Czy baszta obecnie służy komuś czy czemuś, czy jest zagospodarowana. Kamienna Góra, he, to wspaniałe miejsce spacerowe z widokiem na Sobótkę, widoczną na horyzoncie. Też tam bywałem turystycznie. Pracowałem jakiś czas w jednostce wojskowej, a również w Olszynie. Ładną dziewczynę tam poznałem.  ale wkrótce wyjechałem niestety. Wiele wspomnień z ziemi lubańskiej.

Dziękuję równiez Widelcowi za poczucie humoru. Tak, nie wiele napisałem o sobie. Cóż, nie wiedziałem czy temat zaskoczy, ale przy sposobności te wiedzę bedę uzupełniał. Wspomniałeś o sąsiednich znanych mi miejscowościach, Pisarzowice, Zaręba, Olszyna. Wszystkie znam, a dodam jeszcze Zawidów, Sulików, też tam bywałem. W Zawidowei mieszkał  mój kolega Wojtek. Czasem go odwiedzałem. Słusznie zauważyłeś że z uśmiechem łatwiej się żyje.
Pozdrawiam obydwu Forumowiczów
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #4 : 16 Wrzesień, 2010, 18:55:07 pm »

Kamienna Góra, he, to wspaniałe miejsce spacerowe z widokiem na Sobótkę,

Oj, Jeżyku - dawno w Lubaniu nie byłeś- z Kamiennej Góry Sobótki nie uwidzisz, ale za to gdy pogoda dopisze, to Karkonosze w całej okazałości i Śnieżkę.
Miło, że nosisz nasze miasteczko w sercu. Obejrzyj galerię (jest!). No i na urlop wybierz się do Lubania.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 16 Wrzesień, 2010, 19:57:51 pm »

Było by świetnie. Nie wiem tylko czy ten hotel jeszcze funkcjonuje tak jak przed laty aby się w nim zatrzymać na kilka dni. Czuję ze zaraz poszedł bym na Kamienną Górę na spacerek, jak dawniej. Oj pochodził bym sobie po Lubaniu z wielką przyjemnością , oczywiście z aparatem. Lubię pstrykać zdjęcia. Mam ich  wielką ilość
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 17 Wrzesień, 2010, 22:56:03 pm »

Luban - tune of a Swiss watch
Witaj Jeżyk. Rozkleiłem się czytając o Twoich wspomnieniach z kamiennej góry, dziewiczej krainy dzikiego bzu i triumfu sukcesji wtórnej nad cywilizacją.
Lubań, obecnie jest jednym wielki placem budowy. Remontowane są drogi, tworzy się nowoczesne, kolorowe i bezpieczne place zabaw, remontuje się elewacje w centrum miasta w przepięknych, wręcz rajskich kolorach: róż, seledyn czy pomarańcza. To wszystko z myślą o turystach, szczególnie z Niemiec, którzy nie mogą wyjść z podziwu i chętnie fotografują się na tle kolorowych elewacji, albowiem takich kolorów nie można spotkać w żadnym kraju UE. Absolutną perełką jest kamienny mur w kolorze łososiowym przy ulicy Łużyckiej. Jak słusznie zauważyłeś, jesteśmy wyjątkowi !
Kultura:
O! tutaj jesteśmy absolutnym liderem. Wytyczamy nowe kierunki i tędy kulturalne organizując liczne festiwale, przeglądy, a liczna rzesza animatorów posiada wręcz nieograniczany dostęp do środków i narzędzi potrzebnych do realizacji śmiałych i nowatorskich planów, co w oczach mieszkańców sąsiednich gmin znajduje zazdrosne, ale jakże trafne określenie  - "Lubań hegemonem kultury w regionie" Zapewne czytałeś recenzje z ostatniej, wielkiej imprezy samorządowej z okazji 20 lecia. Tylko w Lubaniu jego mieszkańcy mogą wziąć udział w tak śmiałych i kreatywnych konkursach integracyjnych, jakimi były: wyścigi w workach, rozwieszanie prania na czas czy biegi na nartach.
Zaraz się ktoś przyczepi, że można było przeprowadzić więcej wyszukanych konkurencji np. wspinaczka po naoliwionym słupie czy przechodzenie w grupach przez ortalionowy tunel. Jednak nie bądźmy złośliwi !   
Gospodarka:
Ho ho. Temat rzeka.
Bezrobocie w Lubaniu jest na poziomie błędu statystycznego (0000...3%)
Kłopot bezrobocia z jakim borykają się wszystkie okoliczne miasta został u nas rozwiązany powołaniem przed kilkoma laty specjalnej strefy ekonomicznej, która powstała na bazie zlikwidowanych i nikomu niepotrzebnych zakładów ZNTK. Ale i nie tylko. Na peryferiach Lubania powstanie niebawem kolejna wspaniała fabryka. - Fabryka protez, dając kolejne 30 miejsc pracy ! Złośliwi mówią, że będzie tam praca dla 15 osób. Oczywiście jest to bzdura wyssana z palca i nie należy temu dawać wiary.
Pewnie zadajesz sobie pytanie - jak oni to robią? Odpowiedz jest prosta. Na sukces naszego miasta pracuje profesjonalna kadra kierownicza, której wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach (niektórzy mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu gospodarką wolnorynkową) sprawia, że przy podejmowaniu decyzji - nie ma miejsca na pochopne działania czy eksperymenty, które jakże często są domeną młodych, niedoświadczonych menadżerów.
Gdybym miał dzisiaj porównać Lubań do jakiegoś dobrego mechanizmu, zestawiłbym go z dobrej klasy renomowanym szwajcarskim zegarkiem.


Kur... Stary o czym ty pier... naćpałeś sie czy co , czy Ci sie miasta poj... !!!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #7 : 18 Wrzesień, 2010, 16:10:18 pm »

Borisem, nie zrozumiałeś Piotra - jak Krzywonos prezesa ... heheheh
Przeczytaj to raz jeszcze
 .... i to nie prawda że dach przeciekał, tym bardziej że wcale nie padało  ....
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 18 Wrzesień, 2010, 17:35:04 pm »

Borisem, wyluzuj trochę i podejdź do tego z humorem tak apropo to świetna ironia, przy "kreatywnych konkursach integracyjnych" wymiękłam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 18 Wrzesień, 2010, 21:25:50 pm »

Było by świetnie. Nie wiem tylko czy ten hotel jeszcze funkcjonuje tak jak przed laty aby się w nim zatrzymać na kilka dni.

Oczywiście Jeżyk - hotel stoi. Pewnie pamiętasz basen stojący nieopodal.

Zdjęcie z telefonu komórkowego, wiec jakość kiepska  Niezdecydowany

Lato 2010


 

Basen 2010.jpg

* Basen 2010.jpg (107.08 KB, 685x576 - powiększony/pobrany 379 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 18 Wrzesień, 2010, 22:40:27 pm »

Pamiętam, pamiętam i dziękuję Piotrku za informację. Zatem pierwszy krok do odwiedzin Lubania został zrobiony he, to już coś .
Przy okazji widzę że jesteś dobrym kumplem, zapraszam Cię zatem do moich znajomych

Dziękuję za zdjęcie
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2010, 23:23:39 pm wysłane przez Jeżyk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 18 Wrzesień, 2010, 23:33:38 pm »

Ok. Witaj 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #12 : 19 Wrzesień, 2010, 04:37:17 am »

Tylko straszna drożyna w tym hotelu...polecają takie cenniki jakby byli trzecim piętrem w kuala lumpur..
Ciekawe ,skąd Piotr miał komórkę w czasach świetności chloru???
trzeba się temu przyjrzeć...)&^(%$$^#$%^%$#  ,,,     oczywiście zapraszamy do Lubania Jeżyku,

a tym czasem wpadnij do mnie/Mak/rules/..

pozdr...mark...
 

Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 19 Wrzesień, 2010, 12:59:50 pm »

Trzy dni by mi wystarczyło, może jakoś przełknął bym te hotelowe ceny.  Kamienna Góra i miasto w szerz i w z dłuż  i jakaś restauracja po drodze
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #14 : 19 Wrzesień, 2010, 15:55:11 pm »

wItaj..mogą być problemy..bo to oferują to coś w rodzaju larwy słonia..Ty raczej stłukłeś się na ośmiornicach, albowiem wnioskuje żeś z nad fal...można ,owszem posiłek ratalnie przeżuć ale odradzam ..trzy raty zostają u nich.. . My sobie gadu ,gadu a Ty jak nam zrobisz niespodziankę i wiedziesz konnicą ,!!!
Piotr wszytko załatwi..oprowadzi bo ja się pogubiłem w tym frontalnym atakiem w uprzywilejowaną cywilizację...

PS..Jesteś po-Naszej Jedynce-/ piszącym rymem / ,drugim poetą ,który coś napisał o Naszym Mieście Lubaniu...artyści dzielą na tych ,co piszą i na tych co piszą o czymś...
z czystej skromności dodam ,że ja mam około 133 wierszy na Naszym Forum ...

pozdrawiam ..mark..
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Były burmistrz Lubania bloguje na portalu Bobrzanie.pl Bieżące wiadomości Leo 0 3527 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2009, 17:06:53 pm
wysłane przez Leo
Lubańskie Radio DMC - nowa społeczna inicjatywa Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 6 12168 Ostatnia wiadomość 26 Kwiecień, 2010, 10:48:22 am
wysłane przez dlb
portal, gazeta. czy inicjatywa społeczna - ciekawy proces o media internetowe Hydepark naja 2 5862 Ostatnia wiadomość 25 Październik, 2010, 21:38:15 pm
wysłane przez curious
I inicjatywa kulturalna LSM PANACEUM Polecane - Strona główna x 6 9287 Ostatnia wiadomość 19 Sierpień, 2011, 21:01:43 pm
wysłane przez Ewa Gutek