Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak waliło po uszach ,tak wali...  (Przeczytany 2895 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« : 19 Sierpień, 2010, 19:07:22 pm »

Reklamy w radiu i telewizji nie mogą być głośniejsze niż poprzedzające je programy. stacje będą z tego rozliczane przez KRRiT. Jeśli reklamy będą zbyt głośne, nadawców czekają wysokie kary finansowe. Problem rozwiązać ma wchodząca w życie nowelizacja rozporządzenia Krajowej Rady o działalności reklamowej i telesprzedaży w programach radiowych i telewizyjnych. Poziom głośności reklam ma być ustalany na podstawie algorytmu obiektywnego pomiaru głośności dźwięku wielokanałowego.

Poziom dźwięku badać mają sami nadawcy. Porównywać należy poziom głośności audycji nadawanych w okresie 20 sekund przed rozpoczęciem emisji reklam i telesprzedaży z poziomem głośności poszczególnych spotów reklamowych.
Nadawcy zapewniają, że rozporządzenie będzie przestrzegane. Deklaracje nadawców zweryfikuje KRRiT. Do nasłuchu reklam przygotowuje się Departament Techniki, który będzie dokonywał pomiarów bieżących i na ich podstawie oceniał czy popełnione zostało przekroczenie. Jeśli Krajowa Rada uzna, że reklama była zbyt głośna, prześle materiał z nasłuchu do akredytowanego laboratorium, specjalizującego się w akustyce. Jeśli laboratorium potwierdzi, że reklama była głośniejsza niż poprzedzające ją programy, KRRiT zdecyduje o nałożeniu kary.
Za zbyt głośne reklamy nadawca może zapłacić karę sięgającą połowy jego opłat za częstotliwości, a w przypadku gdy nadawca nie uiszcza opłaty za częstotliwość, kara wyniesie do 10 proc. przychodu nadawcy, osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.

*******************************************************************************
W celu umożliwienia, ułatwienia obróbki, wymiany, emisji programu radiowego lub telewizyjnego, wymagany jest obiektywny pomiar głośności w kanale fonicznym – poprzez zastosowanie przyrządu spełniającego określone poniżej warunki, które zostały opracowane na podstawie zaleceń ITU: ITU-R, BS.1770-1: Algorithms to measure audio programme loudness and true-peak audio level i ITU-R, BS.1771: Requirements for loudness and true-peak indicating meters.
Wymagania dotyczące pomiaru głośności
Urządzenia do pomiaru subiektywnej całkowitej głośności przekazu, programu dźwiękowego, powinny mieć możliwość wykonywania bieżącego pomiaru w krótszym czasie oraz oceny głośności materiału dźwiękowego w dłuższym czasie pomiaru, w trybach wybieranych przez użytkownika określanych jako:
- tryb – szybki (Fast),
- tryb – uśredniania (Integrating).
Tryb uśredniania powinien zapewniać odczyt uśredniany w czasie pomiaru T o ustalonej, powtarzalnej długości. Odcinek czasu powinien być określany ręcznie lub w inny sposób.
Przy odwróceniu polaryzacji i pomiarze tego samego sygnału odczyt miernika głośności nie może zmienić wskazania o więcej niż 0,5 jednostki głośności.
Przy właściwej pracy przyrządu, gdy do wejścia kanału lewego, środkowego lub prawego zostanie doprowadzony sygnał fali sinusoidalnej o częstotliwości 1 kHz i o maksymalnym, nieprzekraczalnym poziomie określonym jako 0 dBfs, to wskazywana głośność będzie wynosić -3.00 LU.
Głośność programu dźwiękowego stereofonicznego lub wielokanałowego dla celów regulacji powinna być pokazywana na pojedynczym wskaźniku,
Wyjątkiem wyłączającym stosowanie metody pomiaru jest sytuacja, gdy algorytm ten nie nadaje się do szacowania subiektywnej głośności tonów takich jak pojedyncze sinusoidalne sygnały, co występuje w emisjach programów wyjątkowo rzadko.
W zakresie metod wizualizacji wyników pomiaru głośności dla celów zalecenia, musi być zachowana możliwość powtarzalnego porównywania wskazań głośności opartego na prezentowanych dalej założeniach, uśrednianych w przedziałach czasu pomiaru materiału dźwiękowego od 1 do 20 sekund.

...chyba nic z tego .. KRRiT ma być rozwiązane...pomiar możemy sobie sami przeprowadzić włączając po kolei pralkę ,odkurzacz ,i polsat a regulując natężenie drącego się bachora uśredniamy do momentu aż nas krew zaleje i wszystkie chipsy z ekranu pozatykają nam uszęta...
tylko zasobni w pieniądz mają luksus darcia sie..

do usłyszenia...pozdrawiam..markkkkkkkkkkk..
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2010, 13:25:46 pm wysłane przez Iza » Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Dlaczego tak jest? Hydepark Firefoks 5 8175 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 23:06:05 pm
wysłane przez Jola
Jak długo istnieje życie, tak długo jest nadzieja [1% podatku dla Kamila] Polecane - Strona główna x 1 5605 Ostatnia wiadomość 22 Luty, 2013, 20:35:06 pm
wysłane przez nataluśnica
a może by tak pomyslec o najmlodszych??? Kultura i sztuka « 1 2 3 4 5 » MMM 71 45455 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2013, 22:55:53 pm
wysłane przez Jola