Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Obecna ocena: ***
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Czy Dzień Kobiet powinien być obchodzony?  (Przeczytany 11230 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« : 27 Luty, 2008, 00:26:55 am »

Prosimy o udział w ankiecie i ewentualny komentarz na forum.
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 36
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 09 Marzec, 2008, 10:41:13 am »

  oczywiście,ze tak... coz byscie zrobili bez nas??
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 10 Marzec, 2008, 19:56:47 pm »

To prawda....dużo by bez nas zrobili 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 10 Marzec, 2008, 20:15:05 pm »

Czy mamy rozumieć, że rękawiczka leży na ziemi?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 10 Marzec, 2008, 20:24:47 pm »

Owszem leży, po wcześniejszym plasknięciu w klatkę piersiową przeciwnika osunęła się na ziemię.Pytanie brzmi jednak kto ją chwycił i wymierzył cios jednoznaczny z wyzwaniem i o co walczą zaangażowani? 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 10 Marzec, 2008, 20:45:04 pm »

Tak jak myślałem. Admin zapodał skrajnie niebezpieczny wątek, należy go zamknąć. (puszka Pandory to przy nim mały pikuś)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Jakkolwiek sie nie obrócisz, zawsze pupa z tyłu.


« Odpowiedź #6 : 12 Marzec, 2008, 11:06:44 am »

a ja myślę, że przy naszym(kobiecym) niepospolitym uroku każdy dzień powinien być dniem kobiet.
a te komunistyczne święto jakoś do mnie nie przemawia...wybaczcie jak kogoś uraziłam ale dla mnie, dzień kobiet(podobnie jak walentynki) to syf, komercja , banał i zaszufladkowanie. to dzień w którym wszystkim udziela się presja społeczna i pędzą okupywać kwiaciarnie w polowaniu na goździka tudzież innego kwiatka...pytam zatem jaki to ma sens? każdego dnia powinniśmy szanować osoby które kochamy i podziwiamy, bez których życie byłoby bez sensu, a nie tandetnie, tak jak wszyscy w tym dniu składać życzenia i kupować kwiatka bo...tak sie przyjęło.
pozdrawiam;]
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 12 Marzec, 2008, 11:15:20 am »

Obawiam się, że kiedyś bardziej Was doceniano. Równouprawnienie zrobiło swoje.

KOBIETA PRACY.JPG

* KOBIETA PRACY.JPG (19.38 KB, 594x396 - powiększony/pobrany 622 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #8 : 12 Marzec, 2008, 11:39:47 am »

Więc tak ...
Z tym rowno i feminizmem nie do końca jest tak.

To II wojna światowa wsadziła kobiety na traktory, kazała im zakasać rękawy i pracować w fabrykach czy wykonywać inne męskie zajęcia.

Nie sądze, aby tutaj nasze babki walczyły o to zeby pracować jak faceci, raczej o normalne traktowanie w innych sferach życia (wybory, dostęp do oświaty, etc).

Rewolucja przemysłowa i konsumpcjonizm zagoniły dalej nasze Panie w tym kieracie podążania męskimi ścieżkami. Kulturowo i socjologicznie jednak za tym nie nadążamy, stąd ten problem.

Kiedy dochodzi do prostego wyjaśnienia naszego stosunku do kobiet, nie potrafimy określić kim są dla nas w tej chwili. Partnerami? Kochankami? Przyjaciółkami? Wspólnikami w biznesie? Matkami?

Okazuję się że wszystkim po trochu i tak też je po trochu traktujemy, żeby było wiadomo kiedy jak traktować, mamy instrukcje obsługi w postaci DNI (kobiet, matki, babci, walentynki, etc).

Coś na zasadzie przycisków na tablicy sterujących społecznym zachowaniem samców, kiedy komu i w jakiej formie.

Chciałbym tutaj zauważyć, że nie wiemy też jakie zachowania w stosunku do kobiet są obecnie przypisane do naszej płci i jakich one oczekują. Rozgraniczenia takie były dośc jasne 100 lat temu, niestety (na nasze niestety również) całość tego savior-vivre dostała w łeb i żyjemy w tym koglu-moglu.

Wielu z nas (o ile nie wszyscy) tęskni za kobietami o jednoznacznym spektrum.

Łatwo to zaobserwować patrząc na wizerunek boginii (obecnie pod nazwa Ikona) wpychany nam do głowy. Nie są to kobiety na traktorach w biurze czy na politycznym piedestale lecz buduarowe, zawoalowane, kuszące tajemnicą postacie przejawiające się w naszych snach. Takie są od wieków.

Nie znaczy to że traktujemy je tylko przez ten pryzmat, ale raczej że natury nie da się oszukać

Czy święta są komunistyczne - i tak i nie - za to napewno są nam potrzebne żeby określać społeczne normy zachowań. Pani wie kiedy ma święto, Pan wie co ma zrobić, przynajmniej w ten jeden dzień wszystko jest lub ma z założenia być wsadzone w jakieś ramki.


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 12 Marzec, 2008, 13:05:40 pm »

A więc prostujmy naszą rzeczywistość, panie niech się wyzwalają, a nam niech dadzą odpocząć

Po pracy - PIWO!!!.jpg

* Po pracy - PIWO!!!.jpg (34.54 KB, 348x547 - powiększony/pobrany 609 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Jakkolwiek sie nie obrócisz, zawsze pupa z tyłu.


« Odpowiedź #10 : 12 Marzec, 2008, 16:04:12 pm »

w takim razie może w ogóle lepiej żyć w systemie "zaszufladkowanym", w którym każdy dzień będzie odgórnie zaplanowany?wybaczcie ale to mi trochę śmierdzi Orwellem, big brotherem itp.

a co do feminizmu to nasuwa mi sie tylko jedno: "samiec twój wróg!"Chichot

dla mnie feminizm tak samo jak i szowinizm to coś zupełnie niezrozumiałego gdyż kobitki i mężczyźni są to dwa ogniwa w świecie które uzupełniają się tak idealnie jak nic innego;)

Tak więc kochajmy sie a nie walczmy! nie twórzmy bezsensownych sztucznych podziałów bo ani my nie poradzimy sobie bez was ani wy bez nas;]

pozdrawiam;)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
GModerator

*****
*

Punkty: +11/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 381
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 12 Marzec, 2008, 19:49:22 pm »

Wydaje mi się, że mężczyżni zgubili się gdzieś w sprawach damsko męskich.
 Nie nadążają za zmianami jakie dokonują się w kobietach na przestrzeni lat.
 Zgubili się jak mali chłopcy i już raptem nie wiedzą jak mają traktować kobietę! Biedaczyska potrzebują instrukcji obsługi kobiety, jakby była jakimś przedmiotem! Ludzie na litość boską!
Chociaż nie żyjemy już w XIX wieku, to 100 lat temu tak jak i teraz kobiety chcą być wielbione, adorowane, kochane i traktowane z szacunkiem. Pod tym względem niewiele się zmieniło.Proste. Szacunek, partnerstwo na co dzień jest kluczem do zdrowych relacji damsko męskich. Nie byłoby potrzebne takie durne " święto kobiet" w, którym mężczyźni przynoszą kwiaty bo muszą, bo tak wypada. Zresztą nie o kwiaty tutaj chodzi, ale o całokształt.Chciałabym wierzyć, że dostaję kwiaty dlatego,ze jestem lubiana, kochana i szanowana przez mężczyznę, a nie dlatego, że jest akurat "dzień kobiet".
Acha i jeszcze jedno Panowie - nie usprawiedliwiajcie swojego braku kultury osobistej i dobrego wychowania równouprawnieniem kobiet.
pozdrawiam

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"Dzień Kobiet - Babska biesiada" Świat Kobiet Iza 0 3662 Ostatnia wiadomość 05 Marzec, 2008, 12:13:06 pm
wysłane przez Iza
Dzień Kobiet w Lubaniu :-) Świat Kobiet x 0 4350 Ostatnia wiadomość 07 Marzec, 2009, 23:39:33 pm
wysłane przez x
Dzień Kobiet- najserdeczniejsze życzenia dla Pań Świat Kobiet Leo 4 7078 Ostatnia wiadomość 08 Marzec, 2009, 22:44:42 pm
wysłane przez x
Bizneswoman – szansą dla kobiet Polecane - Strona główna powiat 0 3678 Ostatnia wiadomość 21 Listopad, 2011, 15:06:33 pm
wysłane przez powiat
Dzień dla Kobiet 10 marca Lubański Tret Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 » borisem 51 42282 Ostatnia wiadomość 30 Marzec, 2012, 14:29:37 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Dzień Kobiet - komu potrzebny? Hydepark Hubert 13 13761 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2012, 16:14:42 pm
wysłane przez notoco
Dzień Kobiet w Nawojowie Świat Kobiet x 5 9215 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2012, 21:10:50 pm
wysłane przez ziomal
Kabaretowy Dzień Kobiet w Słonecznej Polecane - Strona główna Smok 13 13037 Ostatnia wiadomość 10 Marzec, 2013, 10:03:14 am
wysłane przez widelec
Turów na Dzień Kobiet Ogłoszenia drobne Marek Kardela 0 2035 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2014, 20:45:27 pm
wysłane przez Marek Kardela