Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Niedoceniona nieoceniona - felieton Arkadiusza Słowińskiego  (Przeczytany 11645 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 15 Lipiec, 2010, 09:54:38 am »

Upał. Kolejny dzień skwar leje się z nieba. I końca tego koszmaru nie widać! Oby do wieczora. Oby do wieczora – powtarzam sobie. Wtedy temperatura spada i daje się żyć. Normalnie oddychać. Ale do tego czasu trzeba jakoś doczekać. Przetrwać. Zauważam różne na to sposoby. Gro znajomych, którzy akurat dysponują wolnym czasem, udaje się nad wodę. Tam upał jest, rzekomo, mniej uciążliwy. Niestety czasem pobyt u wód można przypłacić zaczerwienieniem skóry. I niemal pewne - nieprzespaną nocą! To nie dla mnie. Obok moich nóg kręcą się bowiem dwa berbecie. Zbyt duża odpowiedzialność. Zbyt duże ryzyko. Innym sposobem jest przeczekanie w domu. Przy zamkniętych oknach, zaciągniętych roletach, włączonym telewizorze. Tak czynią jednak głównie osoby starsze lub samotne. Obok moich nóg zaś kręcą się jednak dwa berbecie. Pełne wigoru i ochoty do zabawy. Co robić? Chwila zastanowienia i… Postanawiam udać się do lasu. Licząc na cień, który w lesie jest „oczywistą oczywistością”. Analizuję gdzie mogę się udać z dzieciakami. Wybór pada na Kamienną Górę. Choć to nie las to jednak zachowuje pewne jego cechy. Ot taki substytut.
Mordercza wspinaczka pod górę. Oczywiście w pełnym słońcu. I nagle… ulga! Cisza i spokój (nie licząc świergotu ptaków). A przede wszystkim wytchnienie dla organizmu, który jak ręką odjął przestaje się na potęgę pocić. Dzieci radośnie grasują – biegając wśród drzew po czymś, co jeszcze dwa, trzy tygodnie temu nosiło dumną nazwę trawy. Przechadzam się po kamiennogórskich alejkach. Ludzi niewielu. Nie dziwi nic. Większość pracuje lub smaży się nad wodą. Po dwóch godzinach przechadzki postanawiam wracać. Do betonowej pustyni. Tym samym znów narażając się na słoneczną penetrację.
Niedoceniałem dotychczas lubańskiej Kamiennej Góry. Dziś wydaje mi się ona nieoceniona na upał, skwar i piekielne temperatury. Czy Państwo zechcecie odkryć ją dla siebie jak uczyniła to moja skromna osoba? Gorąco do tego zachęcam.

                                                                                  Autor: Arkadiusz Słowiński

P.S. Na Kamiennej Górze aż prosi się o większość ilość koszy na śmieci. Inaczej cała praca, którą wykonał w parku ZGiUK pójdzie na marne. Co niestety coraz bardziej widać.


Krater.jpg

* Krater.jpg (95.7 KB, 499x374 - powiększony/pobrany 799 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #1 : 15 Lipiec, 2010, 17:46:57 pm »

zaczęły się felietony...
...
Cytuj
Inaczej cała praca, którą wykonał w parku ZGiUK pójdzie

Urząd Miasta -oraz ZGiUK...

Poza tym . taka"mordercza" wspinaczka powinna kosztować??dziwię się ,żeś zszedł..
największą umiejętnością jest uciecha z tego co się ma..jeśli nie ma koszy, to ich ma nie być ..jeśli będą to i tak ich nie będzie.../konkretyzacja życia społecznego/
zwyczajna miedza polna odkryje nam,jesli umiemy patrzeć, misterium życia i życia drobiazgów...
Kamienna Góra jest chora....aby radość z tego. co uchwytne nie zabiła w nas dążenia do tego ,co nieuchwytne i dalekie...są miejsca gdzie można posiać truskawki, są też miejsca ,gdzie można postawić
huśtawki...

pozdrawiam ..mark...


Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 07 Grudzień, 2011, 23:11:39 pm »

Pisałem ten felieton ponad półtora roku temu. Nawet nie śniło mi się wtedy, że będzie mi dane z woli mieszkańców zostać Burmistrzem Miasta (decyzję o kandydowaniu podjąłem dopiero w sierpniu). Do tytułu "Niedoceniona nieoceniona" warto dodać i TAJEMNICZA. Choćby ze względu na ostatnie odkrycia (choć nie u wszystkich wywołują one entuzjazm i zrozumienie). W trakcie śledzenia tego co na forum oglądam film z poszukiwań na naszej Kamiennej Górze. Można go znaleźć na stronie internetowej TV Łużyce. Skopiowałem poniżej odnośnik
http://luzyce.info/tv-luzyce/echa-przeszlosci-odkrywcy-tajemnic-kamiennej-gory
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2011, 23:15:02 pm wysłane przez Arkadiusz Słowiński » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 26 Sierpień, 2013, 11:12:32 am »

Już czwarty raz w tym roku uzupełniamy ogrodzenie zabezpieczające nasz "kociołek" na Kamiennej Górze.  Za każdym razem znikają nagle, niepostrzeżenie. Robota "złomiarzy"? Niestety tym razem oprócz siatki tajemniczo zniknęły również przęsła.
Braki uzupełnimy siatką niemetalową. Mam nadzieję, że pomoże.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 26 Czerwiec, 2014, 18:44:19 pm »

To już niebawem, za kilka godzin Kamienna Góra stanie się centrum obchodów Dni Lubania. A wszystko za sprawą koncertów w ramach tegorocznej Lawy (piątek - sobota). Zapewne jej zbocza szturmować będą setki mieszkańców miasta i jego okolicy. Wszystko wskazuje na to, że pogoda melomanom będzie sprzyjać. Zachęcam zatem nie tylko do odwiedzenia amfiteatru, ale i pobliskiego "oczka". Zapewniam, ze jest cudownie!
A w niedzielę przy "oczku" rozbije się obóz łuczników. Będzie można podpatrzeć jak onegdaj swawolne życie prowadziła wesoła drużyna Robin Hooda.

ocz.jpg



ocz1.jpg



ocz2.jpg



ocz3.jpg



ocz4.jpg



ocz5.jpg


ocz.jpg

* ocz.jpg (276.67 KB, 949x712 - powiększony/pobrany 825 razy.)
ocz1.jpg

* ocz1.jpg (306.64 KB, 949x712 - powiększony/pobrany 847 razy.)
ocz2.jpg

* ocz2.jpg (380.29 KB, 949x712 - powiększony/pobrany 846 razy.)
ocz3.jpg

* ocz3.jpg (177.94 KB, 487x649 - powiększony/pobrany 860 razy.)
ocz4.jpg

* ocz4.jpg (132.63 KB, 487x649 - powiększony/pobrany 861 razy.)
ocz5.jpg

* ocz5.jpg (164.49 KB, 487x649 - powiększony/pobrany 858 razy.)
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2014, 18:55:52 pm wysłane przez Arkadiusz Słowiński » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Równouprawnienie w PE - felieton Lidii Geringer de Oedenberg Bieżące wiadomości Leo 0 2993 Ostatnia wiadomość 19 Wrzesień, 2009, 10:17:07 am
wysłane przez Leo
Tajemnicza Lizbona - felieton Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 2957 Ostatnia wiadomość 20 Październik, 2009, 15:56:34 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
Korytarz transportowy Północ - Południe - felieton Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 2888 Ostatnia wiadomość 25 Październik, 2009, 17:43:44 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
Lizbona na mecie - felieton Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 1 3601 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2009, 05:58:41 am
wysłane przez widelec
Jak napadać to najlepiej w Brukseli - felieton Lidii Geringer de Oedenberg Bieżące wiadomości Leo 5 7195 Ostatnia wiadomość 18 Marzec, 2010, 22:59:57 pm
wysłane przez x
Tacierzyństwo - felieton Bernarda Łętowskiego Bieżące wiadomości Leo 3 4901 Ostatnia wiadomość 02 Czerwiec, 2010, 05:10:55 am
wysłane przez widelec
Porażki - felieton Anny Kowalskiej Bieżące wiadomości Leo 1 3441 Ostatnia wiadomość 05 Lipiec, 2010, 21:51:06 pm
wysłane przez widelec
felieton sex.... Hydepark widelec 1 4700 Ostatnia wiadomość 06 Luty, 2011, 18:17:18 pm
wysłane przez globus
Podsumowanie pracy Burmistrza - 365 dni pełnienia urzędu przez A. Słowińskiego Polecane - Strona główna « 1 2 3 » Paweł Sokołowski 30 32628 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2012, 18:30:02 pm
wysłane przez curious