Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Warto pojść do urny wyborczej  (Przeczytany 5509 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 19 Czerwiec, 2010, 22:27:40 pm »

Jutro czekają nas wybory prezydenckie. Pójdźmy zatem głosować Dlaczego? Bo to rzadka okazja, by choć na chwilę poczuć, że jest się częścią wspólnoty. Głosowanie nie może być obowiązkiem, ale do urn powinien pójść każdy dorosły posiadający pełnię praw obywatelskich Polak. Czy pójdzie ? zapewne nie. Jedno jest pewne, to jeden z nielicznych przywilejów, który został nam dany. Mamy okazję dołożyć swoją cegiełkę do budowy państwa. I nie ma co się oglądać na innych, że ktoś za nas to załatwi.Więc skorzystajmy z tego prawa i wrzućmy jutro do urn w  lokalach wyborczych miasta i powiatu swój głos. Naprawdę warto. Lokale wyborcze jutro, czynne są od godziny  6.00 do 20.00.

                                                                             Sławomir Piguła


* urna.jpg (2.5 KB, 94x94 - powiększony/pobrany 429 razy.)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec, 2010, 21:56:04 pm wysłane przez LEO » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #1 : 20 Czerwiec, 2010, 09:36:02 am »

"posiadający pełnię praw obywatelskich polak. "  Polak LEO Polak !
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 6
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 20 Czerwiec, 2010, 19:38:38 pm »

Po okazaniu prawa jazdy członek komisji zażyczył sobie dowód osobisty - wyglądało na to, że media wprowadziły w błąd informując, ze wystarczy do okazania jakikolwiek dokument ze zdjęciem (legitymacja, paszport, prawo jazdy).
Tak traktują wyborcę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 20 Czerwiec, 2010, 23:56:53 pm »

A mnie spotkała żenada, z której się śmiałam, bo co innego można? W zeszłym roku zmieniłam stały adres zameldowania, mija rok... poszłam na wybory, a tu się okazuję, że w okręgu pod który teraz podlegam, nie ma mnie na liście, lecz jest były lokator sprzed roku, który de facto wymeldował się kiedy ja się meldowałam. Natomiast byłam na liście w okręgu wyborczym pod starym adresem sprzed roku. Zagłosowałam zgodnie ze stanem faktycznym, dopisano mnie do długiej ręcznie zapełnionej już listy, czyli w okręgu gdzie jestem zameldowana obecnie już rok. Widać takich delikwentów było więcej! Natomiast spokojnie mogłam pójść do okręgu gdzie byłam na liście. Zagłosowałabym 2 razy i ciekawa jestem czy ktoś by się zorientował? ŻENADA administracyjna wypływa u osób, które były odpowiedzialne za przygotowanie aktualnych list na te wybory... Ktoś za to brał jakieś wynagrodzenie zapewne...Bez dalszego komentarza.
Na szczęście jestem uczciwa, i zgłosiłam wszystko tak, by było jak należy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 21 Czerwiec, 2010, 09:53:04 am »

Mnie akurat też nie było na liście, moje pierwsze wybory i proszę Ale sie tak złożyło, że wiele osób z mojego rocznika nie było na listach wyborczych Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 21 Czerwiec, 2010, 10:32:25 am »

Moich znajomych też nie było na liście, podobna sytuacja jak u Andzi. Prawdopodobnie listy zostały powielone z poprzednich wyborów parlamentarnych lub do Parlamentu Europejskiego z przed roku. No cóż,  widać komuś się nie chciało uaktualnić list.Przykre.
                                                              SP
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przesłuchania kandydatów na unijnych komisarzy online warto śledzić w necie Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 3025 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 20:02:32 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
W czerwcu na lubańskim cmentarzu pojawią się grobowce na urny Bieżące wiadomości Leo 0 2723 Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2010, 09:03:57 am
wysłane przez Leo
Czy warto głosować na PSL? Hydepark Prowincjusz 7 13648 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2015, 01:00:35 am
wysłane przez Prowincjusz
Wymiana świec żarowych w Citroen Xsara - Gdzie warto? Męskie Sprawy nawrokrz 0 7572 Ostatnia wiadomość 13 Październik, 2015, 18:18:17 pm
wysłane przez nawrokrz