Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wiatraki w regionie!!! Spotkanie informacyjne w Olszynie - serdecznie zapraszam!  (Przeczytany 61633 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #45 : 05 Maj, 2010, 22:36:53 pm »

Nie byłam na spotkaniu. Jestem ciekawa jakie wrażenia tych, którzy byli?

Wybrałam się za to na wizję lokalną. Spacerowałam po pokopalnianej  zrekultywowanej hałdzie kopalni Bełchatów i pod 15 wiatrakami nie słyszałam nic prócz śpiewu ptaków.

Podróże kształcą.
 


*  (27.56 KB, 338x450 - powiększony/pobrany 635 razy.)

*  (36.59 KB, 600x450 - powiększony/pobrany 602 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #46 : 06 Maj, 2010, 01:20:10 am »

No bo, moja droga Pani, najważniejsze jest to niewidoczne dla oczu - jak mówił Mały Książę. Jakby pomieszkała Pani w okolicach wiatraków kilkanaście lat, to wtedy by Pani się przekonała czy to jest szkodliwe czy też nie. Infradźwięki to paskudna rzecz - nie widać a doskwiera człowiekowi - szczególnie gdy się jest na nie wystawionym stale. Warto o tym pomyśleć.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 6
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #47 : 06 Maj, 2010, 10:13:17 am »

Nie byłam na spotkaniu. Jestem ciekawa jakie wrażenia tych, którzy byli?

Wybrałam się za to na wizję lokalną. Spacerowałam po pokopalnianej  zrekultywowanej hałdzie kopalni Bełchatów i pod 15 wiatrakami nie słyszałam nic prócz śpiewu ptaków.

Podróże kształcą.
  

Podróże kształcą - owszem, tylko nie każdy potrafi z nich wyciągnąć konstruktywne wnioski.
Droga Pani, wybrała się Pani na wycieczkę - bardzo dobrze. Chciałabym zwrócić jednak uwagę, że jak sama Pani zaznaczyła "Spacerowałam po pokopalnianej  zrekultywowanej hałdzie kopalni Bełchatów" - PO CHAŁDZIE POKOPALNIANEJ!!! a nie pod malowniczych ścieżkach Pogórza Izerskiego! Poza tym proszę obiektywnie stwierdzić jaka była odległość tej chałdy, a tym samym usadowienia fermy wiatrowej, od najbliższych zabudowań, podejrzewam, że znacznie większa niż 500m. Jeśli chodzi o Pani spostrzeżenie, że pod samym wiatrakiem można usłyszeć śpiew ptaków, to pewnie prawda, ale już 500m - 1 km dalej  śpiew ptaków zakłócany przez świst obracających się śmigieł - czy to Pani też sprawdziła?
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2010, 13:30:50 pm wysłane przez habahabahaba » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #48 : 06 Maj, 2010, 10:29:02 am »

Brawo!!! Bardzo konstruktywna odpowiedź. Powraca wiara w człowieka i rozum ludzki!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #49 : 06 Maj, 2010, 12:26:13 pm »

"Nie byłam na spotkaniu. Jestem ciekawa jakie wrażenia tych, którzy byli?"




Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 6
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #50 : 06 Maj, 2010, 13:58:46 pm »

Zuzo,  to skąd się biorą chmury...

Obraz.GIF

* Obraz.GIF (33.68 KB, 333x500 - powiększony/pobrany 614 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #51 : 06 Maj, 2010, 14:54:21 pm »

Chcesz wiedzieć jak było? To Ci powiem - było naprawdę ekstra. Dużo się dowiedziałem nie tylko o wiatrakach, ale także i o ludziach... Przekonaj się sama - wejdź na www.olszyna.blogspot.com - tam znajdziesz filmiki ze spotkania oraz odpowiednimi cytatami okraszony komentarz jednego z uczestników. Zachęcam do lektury i obejrzenia.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2010, 14:56:29 pm wysłane przez ciapek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #52 : 06 Maj, 2010, 18:33:01 pm »

Nieźle sobie tam rozmawiali...w majestacie obowiązujących norm poszanowania adwersarzy mogli by się chociaż nie drapać z góry do dołu...Można zasugerować stwierdzenie ,że poganka jak tysiące innych , kończy się zawsze jak niechciane wesele...Wiatraki na pewno powstaną  w Polsce , tylko tam gdzie będzie chciało społeczeństwo.-no. .odważne posunięcie...biorąc pod uwagę powagę sprawy ,każdemu może coś się wyrwać...Mam pytanie do społeczeństwa:..czy aby w tym społeczeństwie  jesteśmy społeczeństwem??
czy ogórki z Tajwanu , pocztówki z widokiem alpejskich dolin,zdjęcie prawidłowej krowy ,mają nam zastąpić
miłościwie nam panujący zdrowy rozsądek???niezbrukany smarami cywilizacji, kawałek czystej ziemi???


pozdrawiam ..mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #53 : 06 Maj, 2010, 19:58:09 pm »

Stare powiedzenie mówi, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi (to z Ignacego Krasickiego - "Monachomachia"). A władze Olszyny są niczym żona Cezara, bo oburzają się na każde niełaskawe słowa, czemu już resztą nieraz dały wyraz. Ale teraz sytuacja chyba zaczyna ich nieco przerastać...
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2010, 11:38:10 am wysłane przez ciapek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #54 : 06 Maj, 2010, 20:04:38 pm »

Zuza, nie było Ciebie na spotkaniu? Nic straconego - zapraszam do obejrzenia wideo.
http://www.luban24.pl/index.php?topic=2745.msg6967;topicseen#new
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 18
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #55 : 09 Maj, 2010, 14:00:23 pm »

Doskonale na tych video ze spotkania widać, jaki poziom mają te spotkania.
Jednej stronie (panu Wojciechowskiemu) daje się wypowiedzieć,
zaś drugiej stronie nie daje się możliwości, ciągle się przerywa itd.

Czyli żenująca manipulacja.
Ludzie sami mówią, że nie interesują ich fakty, tylko powtarzają nie bo nie.


Druga sprawa:
_Infradźwięki to paskudna rzecz - nie widać a doskwiera człowiekow_
- ile razy mam pisac, że otaczają nas infradźwięki i dlaczego nie protestujesz przeciw temu?

I kolejna sprawa:
_Jeśli chodzi o Pani spostrzeżenie, że pod samym wiatrakiem można usłyszeć śpiew ptaków, to pewnie prawda, ale już 500m - 1 km dalej  śpiew ptaków zakłócany przez świst_

Co za bzdura, sugerujesz że hałas rośnie wraz z odległością?
To pewnie 100 km od wiatraka nie słychać nawet startującego odrzutowca Chichot
Ludzie, macie mózg to go używajcie.
Dźwięk wiatraka po 500 m jest niesłyszalny praktycznie. Ptaków jest cała masa i żaden gatunek się nie wynosi.
Jakaś pani zdaje wam relację, to wy na siłę wymyślacie bzdurne teorie.

Od samego początku pisałem, że te spotkania to cyrk objazdowy, co tylko się potwierdziło.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #56 : 09 Maj, 2010, 15:16:07 pm »

To prawda te wideo to żenada...
Inwestor bez szans no wypowiedzenie się...
Osaczona ofiara przez sforę "wilków"...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #57 : 11 Maj, 2010, 23:39:07 pm »

Skoro to jest taka wspaniała i ekologiczna inwestycja, która ma być dobrodziejstwem dla mieszkańców to dlaczego władze Olszyny próbują na sposób komunistycznych służb bezpieczeństwa zastraszyć i zniszczyć autora bloga "Kronika życia codziennego...", który ujawnił kilka niewygodnych szczegółów, szantażując go utratą pracy w Ziemi Lubańskiej, sądem, prokuraturą itp.? Przecież to jest śmieszne. Gość prowadzi swoją prywatną stronkę o Olszynie i robi to znakomicie, a w ZL mimo wszystko prezentuje bardzo obiektywną linię, która nie koliduje z wpisami na blogu. Teraz nagle okazuje się, że ma zakaz pisania o Olszynie w Ziemi Lubańskiej, bo jego poglądy na blogu nie spodobały się władzom Olszyny. Przecież to jest jakaś żenada... Na jakim świecie my żyjemy!!! Toż to jakaś totalna komuna. Nie można mieć własnego zdania? A może władze się czegoś boją, mają coś do ukrycia? A jednak ZL to gazeta burmistrza...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #58 : 12 Maj, 2010, 05:48:34 am »

Kłopoty są raczej natury twórczej...Kultura to nie jest taka prosta sprawa..pytanie ,czy czy przez taką kulturę rozumiemy stwarzanie nowych wartości, czy też wyłącznie agresywność opartej na wysokim stopniu zwartości, dobrowolnej lub narzuconej danej społeczności...
W starożytnej Sparcie. panowały takie restrykcje w których chłop do trzydziestego roku życia musiał spożywać wieczerzę i nocować w koszarach co nie wniosło nic do bogatego dorobku Hellady....
Traktując wszelkiej maści prasę, są w większości officjum tabu i traktowane liberalnie są objęte oficjalnymi, urzędowymi restrykcjami...
Tak było ,jest i będzie....

pozdrawiam...mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #59 : 12 Maj, 2010, 08:54:54 am »

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy. Każde demokratyczne państwo gwarantuje swoim obywatelom wolność słowa.

Artykuł 54 Konstytucji RP mówi:
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Wolność słowa – prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych. Współcześnie jest uznawana jako standard norm cywilizacyjnych. Brak wolności słowa charakteryzuje systemy totalitarne i autorytarne. Represje związane z wolnością słowa nie są tylko domeną wyżej wymienionych systemów, są spotykane także w krajach uważanych za przestrzegające zasad demokracji. Zazwyczaj związane jest to z presją kogoś na wyższym stanowisku, czy też osoby mającej wpływy w środowiskach decyzyjnych. Zazwyczaj odbywa się to poprzez blokowanie treści (informacji), które są niewygodne, nie potwierdzające poglądów osoby represjonującej.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Abradab w Bolesławcu. 31.08.2009! Zapraszam serdecznie! Bieżące wiadomości x 1 3890 Ostatnia wiadomość 31 Sierpień, 2009, 08:07:20 am
wysłane przez x
SPOTKANIE informacyjne poświęcone energetyce wiatrowej na Pogórzu Izerskim Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 0 3054 Ostatnia wiadomość 09 Marzec, 2010, 13:58:13 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Wiatraki w regionie [wideo] Bieżące wiadomości « 1 2 » x 16 26077 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2014, 15:58:36 pm
wysłane przez x
Jak wziąć pieniądze z UE - bezpłatne spotkanie informacyjne Bieżące wiadomości red. 0 3291 Ostatnia wiadomość 13 Październik, 2011, 08:32:18 am
wysłane przez red.
Farmy wiatrowe w Gminie Lubań - spotkanie informacyjne Polecane - Strona główna « 1 2 ... 19 20 » red. 292 202317 Ostatnia wiadomość 15 Sierpień, 2012, 10:48:06 am
wysłane przez xena1988
Spotkanie informacyjne w sprawie wiatraków w Radostowie Gmina Lubań Urząd Gminy 0 3754 Ostatnia wiadomość 17 Grudzień, 2011, 09:33:32 am
wysłane przez Urząd Gminy
Wiatraki w Lubaniu - co dalej? Polecane - Strona główna « 1 2 ... 6 7 » x 93 84112 Ostatnia wiadomość 05 Kwiecień, 2013, 20:24:16 pm
wysłane przez x
Spotkanie informacyjne o przyszłych zasadach gospodarki odpadami Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3035 Ostatnia wiadomość 30 Styczeń, 2013, 11:17:45 am
wysłane przez Urząd Miasta
Masowe zwolnienia w regionie? Hydepark cezar 7 9656 Ostatnia wiadomość 05 Kwiecień, 2013, 10:20:21 am
wysłane przez Jola
Spotkanie informacyjne dla NGO - zaproszenie Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2670 Ostatnia wiadomość 18 Luty, 2014, 15:28:59 pm
wysłane przez Urząd Miasta