Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wiatraki w regionie!!! Spotkanie informacyjne w Olszynie - serdecznie zapraszam!  (Przeczytany 61630 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 14 Kwiecień, 2010, 09:39:57 am »

ZAPROSZENIE
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na SPOTKANIE informacyjne poświęcone energetyce wiatrowej na Pogórzu Izerskim, które odbędzie się  29. kwietnia 2010 r. o godz. 17.00  w Hotelu Zaułek - Olszyna, ul. Wolności 36 (za Biedronką)


W związku z planami lokalizacji elektrowni wiatrowych na terenie gminy Olszyna oraz Pogórza Izerskiego pragniemy przybliżyć Państwu specyfikę tego rodzaju inwestycji.
Spotkanie rozpocznie się prezentacją Pana dr inż. Henryka Wojciechowskiego, doktora nauk technicznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. W spotkaniu wezmą udział Pani Poseł Anna Zalewska, Pani Poseł Elżbieta Witek i specjaliści z różnych dziedzin nauki dotykających tematyki elektrowni wiatrowych, gotowi udzielić odpowiedzi na pytania zaproszonych gości.
Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy Burmistrzów, Radnych, Sołtysów i mieszkańców gminy Olszyna oraz gmin ościennych.
Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy spotkania:
Stowarzyszenie Unia Izerska,
Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu
Redakcja czasopisma IZERY.

Koordynująca spotkanie:
Agata Kowalska (tel. 75 72 32 100; 607 06 1234)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2010, 09:45:47 am wysłane przez ciapek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 14 Kwiecień, 2010, 13:24:50 pm »

Więcej o elektrowniach wiatrowych znajdziecie także na stronie: www.stopwiatrakom.eu oraz na www.olszyna.blogspot.com
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2010, 13:28:05 pm wysłane przez ciapek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 21 Kwiecień, 2010, 10:56:41 am »

Pytają mnie dlaczego jestem przeciw wiatrakom. Wcześniej byłem za stawianiem farm wiatrowych, ale jak poczytałem więcej na ten temat, to lansowana tu i ówdzie rzeczywistość już nie wygląda tak cudownie. Wejdźcie na www.stopwiatrakom.eu i sami się przekonajcie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 21 Kwiecień, 2010, 20:26:11 pm »

Bez seansu
tak jak zapadała decyzja o pochowaniu Kaczyńskich na Wawlu tak samo powstania wiatraki i bo po co się tak spinasz ?!
Polak z natury na nie !Cała Europa bez problemów stawia wiatraki a w Polsce na przekór bo i jak inaczej....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Przyjaciel forum
*

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 454
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 21 Kwiecień, 2010, 21:41:26 pm »

<gracjano> jestem za i popieram twoje słowa ; Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane

ciągle online ...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #5 : 21 Kwiecień, 2010, 22:39:02 pm »

Lubię wiatraki. W Niemczech ich już tyle. Stoją sobie i robią prąd. A my robimy wiatr wokół wiatraków, ale prądu z tego nie widać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 21 Kwiecień, 2010, 23:02:10 pm »

Zachęcam was wszystkich do udziału w tym spotkaniu. - Nie jest daleko

Gwarantuję, że zmienicie pogląd na ten temat.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 22 Kwiecień, 2010, 07:42:23 am »

To może zaoszczędzisz nam czasu i pieniędzy i przedstawisz swój pogląd.
Przekonaj proszę że wiatraki to większe zło od elektrowni jądrowych których i tak nie ma przez zabobonne myślenie jakie się tworzy przy wiatrakach albo że "Turów" jest tak bardzo OK że zbędne są filtry na kominach !

link dla przeciwwagi: http://www.elektrownie.tanio.net/ekologia.html
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2010, 07:47:55 am wysłane przez gracjano » Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 23 Kwiecień, 2010, 22:56:06 pm »

Rok temu miałem przyjemność rozmawiać z inwestorami takich konstrukcji. Byłem ostatnio w Mirsku i tam mogłem również przyjrzeć się naszej lokalnej akcji.

Po spotkaniu w Olszynie przedstawię swój pogląd na ten temat.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #9 : 24 Kwiecień, 2010, 08:44:21 am »

    *  falujące liście : 10 dB,
    * cichy szept : 20 dB,
    * dom (wewnątrz) : 50 dB,
    * biuro : 60 dB,
    * samochód (wewnątrz) : 70 dB,
    * przemysł (średnio) : 100 dB,
    * młot pneumatyczny : 120 dB,

decybel - jednostka używana do porównywania dwóch poziomów natężenia, na ogół stosowana do sygnałów dźwiękowych lub elektrycznych. Choć decybel jest jedną dziesiątą bela, to właśnie decybel, a nie bel jest powszechnie używany. Dwa poziomy natężenia P oraz P0 różnią się o n decybeli, jeżeli n=10log10P/P0. Jeśli mierzy się poziom natężenia dźwięku P, to P0 jest poziomem odniesienia, za który zwykle przyjmuje się natężenie dźwięku o tej samej częstości na granicy słyszalności.Skala logarytmiczna jest wygodna, ponieważ ucho ludzkie reaguje na dźwięki w zakresie od 1 (ledwie słyszalne) do 1012 (zaczynające sprawiać ból), a jeden decybel, reprezentujący wzrost o około 26%, jest w przybliżeniu najmniejszą zmianą, jaką może rozróżnić ucho.

herc - oznaczenie Hz. Jednostka częstości (częstotliwości) w układzie SI, równa jednemu cyklowi na sekundę.

Te wszystkie dane /jakiekolwiek dane/ ,są nieadekwatne do rzeczywistości..
biorąc niepewność urządzeń pomiarowych i warunków ,w których się je wykonuje oraz poprawka na 5-10%, są wskazaniami li tylko firm sprzedających jakieś urządzenia do "słuchania"...
Jeśli np:, wiatrak będzie stał w odległości 250m od domostwa i  firma mi napiszę ,że natężenie dźwięku to np.44,9 dbA , oczywiście nie pisząc w jakim paśmie  częstotliwości będzie to tak wyglądać, /o nie wnikając w niuanse, bo są wzory i  ../, to będzie to tylko pomiar w jego warunkach i w tym tylko czasie tego urządzenia..
dodajmy do tego . natężenie domu -średnio 50 db, hałas w miejscu pracy-50-70 db,odległość między urządzeniem a naszymi uszami razy 24 godz. na dobę  razy 20-ścia lat ...to co ??
przy złym mikrofonie i przy 40khz można  uzyskać nawet 160 db!!!
posłuchajcie sobie terkotki na rynku, która/przy średnim poziomie mowy 40-60 db/,mówi przez 8 godzin na częstotliwości 1-go kHz???!!
 Dobra..- normy, projekty, wymogi..prąd trzeba sprzedać wykorzystując naturę..nikt nie ma pewności ,że za 10 lat w ogóle nie będzie wiatru a same dmuchawice po 200 km na godz??jakie będzie natężenie dźwięku w okół naszych uszu???
słuchawki do odtwarzaczy, sprzęt audio po 500 wat na stronę , w godzinach szczytu w mieście średnio 80 db,kłótnie z przełożonym, wydzieranie się na dyskotekach........
świat głuchnie, w związku z tym natężenie musi wzrastać..im gorzej słyszymy tym głośniej musimy słuchać!! więc, albo zdrowie albo doraźne cele postępu cywilizacyjnego??

Może jeszcze o tzw.zachwianiu uroku krajobrazu...postawcie sobie motor w pokoju??
z pełnym bakiem..

pozdrawiam ..mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 18
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 27 Kwiecień, 2010, 12:07:30 pm »

Pytają mnie dlaczego jestem przeciw wiatrakom. Wcześniej byłem za stawianiem farm wiatrowych, ale jak poczytałem więcej na ten temat, to lansowana tu i ówdzie rzeczywistość już nie wygląda tak cudownie. Wejdźcie na


To śmieszne, że ludzie w XXI wieku boją się obracającego śmigła na wietrze Chichot
Kiedyś bali się samochodów, ktoś musiał przed nimi biec, obwiniano auta, że tworzą wiatr itp.

Ludzie ogarnijcie się trochę. Poczytajcie FAKTY na:

http://wiatrowa.xn.pl


Na spotkaniu będzie objazdowa orkiestra ideologicznych przeciwników wiatraków. Tylko dlatego, że są związani z Radiom Maryja, która nie lubi wiatraków. Nie lubi, bo liczy na pomoc w sprawie geotermii kosztem wiatraków. Co jest absurdem, bo obie dziedziny mogą się rozwijać osobno.

Co do faktów. Ten cały pan Wojciechowski strasznie kłamie i manipuluje.
Podaje np: że nie opłaca się stawiać wiatraków w głębi Polski, tylko nad morzem.
Tymczasem opłaca się jak najbardziej, wiatrak spłaca się po 5-10 latach, nawet bez dofinansowań było by to 20 lat.

Energia z wiatru jest z każdym rokiem tańsza, zaś energia z węgla czy gazu co roku droższa. Już niedługo wiatr będzie tańszy niż gaz/węgiel.

W całym normalnym świecie stawia się wiatraki nawet 300 m od budynków, w Polsce i tak jest lepiej, bo stawia się 500 m i więcej.
To bzdura, że należy stawiać 3 km od budynków, wtedy NIE powstał by żaden wiatrak w Polsce! Bo nie ma takich pustych przestrzeni w Polsce (6 km między domami).

Całe te negatywne mity o wiatrakach powstały w latach 80-tych. Wtedy były to słabe konstrukcje, bo dopiero je tworzono. Stawiano źle (koło ptaków), za blisko domów (150 m) itd.
Dziś to zupełnie inne maszyny! Nie emitują żadnych szkodliwych infradźwięków jak twierdzi pan Wojciechowski. Konstrukcja śmigieł to zwalczyła już. Dźwięk w domu odległym 400 m od wiatraków to 20 dB w nocy. Nawet na podwórku nie powoduje podnoszenia hałasu, bowiem ledwo go słychać już 300 m od niego!

A wiem to, bo sam mieszkam koło prawie 20 wiatraków! Także nigdy nie widziałem tam zabitego ptaka. To co wyprawia ten objazdowy  cyrk przeciwników woła o pomstę do nieba.  A posłowie jak to posłowie, wcielają się w obrońców ludu by nabić sobie punktów u wyborców.
Poczytajcie sobie o dokonaniach tej grupki:

http://wiatrowa.eu.interia.pl/przeciwnicy.html

Myślcie samodzielnie, nie dajcie się zwodzić w średniowieczne zawodzenia szaleńców.
Poza tym myślę, że i tak tam nie powstaną wiatraki, bo ciężko w Olszynie o dojazd na pola itp.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2010, 12:09:26 pm wysłane przez prof » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 27 Kwiecień, 2010, 15:21:02 pm »

    *  falujące liście : 10 dB,
    * cichy szept : 20 dB,

pozdrawiam ..mark...

Dzięki widelec ale to raczej było w 7 klasie na fizyce w starym systemie edukacji.
Także daruj sobie bo nic nowego nie wnosisz....

To śmieszne, że ludzie w XXI wieku boją się obracającego śmigła na wietrze Chichot
Kiedyś bali się samochodów, ktoś musiał przed nimi biec, obwiniano auta, że tworzą wiatr itp.

Ludzie ogarnijcie się trochę. Poczytajcie FAKTY na:



Całe szczęście że jest następny nie w moherowym berecie

Rok temu miałem przyjemność rozmawiać z inwestorami takich konstrukcji. Byłem ostatnio w Mirsku i tam mogłem również przyjrzeć się naszej lokalnej akcji.

Po spotkaniu w Olszynie przedstawię swój pogląd na ten temat.


Się nie mogę doczekać....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #12 : 27 Kwiecień, 2010, 17:31:16 pm »

Przytoczone ,zbliżone dane decycelowe akurat zostały skopiowane z opracowania za strony ..wyżej...

<a href="http://www.youtube.com/v/SDPMYwgrIK0&amp;border=1&amp;color1=0x5d1719&amp;color2=0xcd311b&amp;hl=pl_PL&amp;feature=player_embedded&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/SDPMYwgrIK0&amp;border=1&amp;color1=0x5d1719&amp;color2=0xcd311b&amp;hl=pl_PL&amp;feature=player_embedded&amp;fs=1</a>

włala...
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2010, 18:52:58 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 18
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 27 Kwiecień, 2010, 20:56:04 pm »

włala...


Niestety jest to materiał zmanipulowany, zapraszam pod wiatraki w realu, a nie w video, gdzie wzmocniono tylko 1 sygnał.
I te komiczne mierzenie hałasu w domu podczas rozmowy! Podczas rozmowy jest 70 dB i jest to norma.
Być może mają tam jakieś mega stare wiatraki, ale w PL stawia się najnowsze turbiny. Stare wiatraki stawiają zazwyczaj sami rolnicy na swoich polach, z tymi może być różnie, to fakt.

<a href="http://www.youtube.com/v/GYFiEN4xn40&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;color1=0x5d1719&amp;color2=0xcd311b" target="_blank">http://www.youtube.com/v/GYFiEN4xn40&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;color1=0x5d1719&amp;color2=0xcd311b</a>

W miastach a nawet wsiach jest 10x głośniej niż pod samym wiatrakiem. A po 400 m od wiatraka jest wręcz cisza w porównaniu z miastem.

A tutaj porównanie PKP i wiatraków:
<a href="http://www.youtube.com/v/IGh__M1F6Cg&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f" target="_blank">http://www.youtube.com/v/IGh__M1F6Cg&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f</a>

I przy PKP lub drodze mamy 80-90 dB, koło wiatraków 40.
Mieszkam koło PKP, drogi i wiatraków. Wiatraki przeszkadzają najmniej, jest przynajmniej na czym oko zawiesić Wiadomo też, kiedy jest wietrzny dzień z rana

Poza tym, do takich materiałów o wiatrakach można wybrać osoby, które są przeciwne wiatrakom i wtedy opowiedzą każdą bzdurę. Zapraszam osobiście pod wiatraki a najlepiej stańcie 500 m od nich. Jak ktoś je usłyszy to gratulacje, bo ledwo słychać, wtapiają się w tło.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #14 : 27 Kwiecień, 2010, 21:12:52 pm »

Na te spotkania przyjeżdżają ludzie, którzy mieszkali przy takich elektrowniach np. w Niemczech czy Wałbrzychu i opowiadają o tym wprost. Naprawdę warto posłuchać.
Prof, chętnie się z Tobą spotkam w Olszynie. Zapraszam, ponieważ w Mirsku na podobnym spotkaniu nie widziałem, ani słyszałem choćby jednego zwolennika budowy elektrowni wiatrowych na Pogórzu Izerskim.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Abradab w Bolesławcu. 31.08.2009! Zapraszam serdecznie! Bieżące wiadomości x 1 3889 Ostatnia wiadomość 31 Sierpień, 2009, 08:07:20 am
wysłane przez x
SPOTKANIE informacyjne poświęcone energetyce wiatrowej na Pogórzu Izerskim Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 0 3054 Ostatnia wiadomość 09 Marzec, 2010, 13:58:13 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Wiatraki w regionie [wideo] Bieżące wiadomości « 1 2 » x 16 26075 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2014, 15:58:36 pm
wysłane przez x
Jak wziąć pieniądze z UE - bezpłatne spotkanie informacyjne Bieżące wiadomości red. 0 3291 Ostatnia wiadomość 13 Październik, 2011, 08:32:18 am
wysłane przez red.
Farmy wiatrowe w Gminie Lubań - spotkanie informacyjne Polecane - Strona główna « 1 2 ... 19 20 » red. 292 202308 Ostatnia wiadomość 15 Sierpień, 2012, 10:48:06 am
wysłane przez xena1988
Spotkanie informacyjne w sprawie wiatraków w Radostowie Gmina Lubań Urząd Gminy 0 3753 Ostatnia wiadomość 17 Grudzień, 2011, 09:33:32 am
wysłane przez Urząd Gminy
Wiatraki w Lubaniu - co dalej? Polecane - Strona główna « 1 2 ... 6 7 » x 93 84107 Ostatnia wiadomość 05 Kwiecień, 2013, 20:24:16 pm
wysłane przez x
Spotkanie informacyjne o przyszłych zasadach gospodarki odpadami Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3035 Ostatnia wiadomość 30 Styczeń, 2013, 11:17:45 am
wysłane przez Urząd Miasta
Masowe zwolnienia w regionie? Hydepark cezar 7 9656 Ostatnia wiadomość 05 Kwiecień, 2013, 10:20:21 am
wysłane przez Jola
Spotkanie informacyjne dla NGO - zaproszenie Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2669 Ostatnia wiadomość 18 Luty, 2014, 15:28:59 pm
wysłane przez Urząd Miasta