Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Niedzielny spacer na wsi na "świeżym powietrzu"...  (Przeczytany 5930 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 7
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 09 Marzec, 2008, 19:40:38 pm »

Tak się złożyło, że z przyczyn zdrowotnych miałam okzje będąc cały miniony tydzień w domu poczynić ciekawe obserwacje.

Otóż jako mieszkanka bloków w Pobiednej koło zakładów produkcji tkanin znanych do niedawna jako "FATMA" mam widok z okien na wspomniany obiekt przemysłowy, który wraz ze szpecącym kominem wpasował się w krajobraz Stogu Izerskiego, Smreka i Czerniawskiej Kopy.

Z radością przyjęłam minionej jesieni wiadomość, że brzydki komin zostanie niedługo rozebrany.

Będąc dotychczas w domu w niedzielne popołudnia (całe pozostałe dni jestem w drodze w związku z moją pracą) z przykrością zdałam sobie sprawę, że komin jak stał, tak stoi i do tego jeszcze dymi.
Od razu pomyślałam o zapachach z komina podczas wiosennych prac na działce...

Wracając do moich obserwacji z minionego tygodnia, nie jest aż tak "źle". Ten komin dymi w tygodniu wcześnie rano, aby "dotlenić" idące do szkoły dzieci przed lekcjami, potem jak mieszkańcy bloków pracują i nie mają czasu na rekreacyjne spacery nie dymi wcale.

Za to w niedzielę zaczyna dymić solidnie koło południa i tak do późna wieczór. Co by mieszkańcy bloków nie zapomieli, że jutro do pracy.
Dym ma barwę ciemną, a jak niedajboże świeci słonko i ktoś skusi się na otwarcie okien, to całe mieszkanie przyjuje zapach palonego plastiku.

Mieszkancom Pobiednej życzę udanych niedzielnych popołudniowych, spacerów, działkowiczom smacznych warzyw, a pobliskiemu hotelowi całego grona zadowolonych gości.
W końcu rzadko dziś spotyka się dymiące kominy, które nie mają filtra, bo planuje się je rozebrać 
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2008, 19:51:50 pm wysłane przez Pati » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 10 Marzec, 2008, 08:28:36 am »

   Z kominów, to ja najbardziej lubię parowozy  Z politowaniem
 zapach procesu  C + H2O = CO + H2, jest moim ulubionym
 niestety, obraz parowozów i ich zapach  to już historia...
PS.
kilka przykładów zalet kominów
-ułatwia grzybiarzom powrót do domu,
-ściąga na siebie pioruny,(np. przeznaczone dla nas)
-jak kopci, to jest okazja żeby mu na ubliżać, bez obawy że odpowie, lub nas kopnie ..itd
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2008, 13:29:54 pm wysłane przez Piotr Cichanowicz » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 134
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 22 Marzec, 2008, 15:09:38 pm »

Aaaaaaaa, jeszcze czasami bocian sobie na kominie gniazdo zrobi. I ludków przybywa...

A że drogę z grzybów do domu pokaże ? Kurde jak w lesie zobaczyć komin ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 25 Marzec, 2008, 15:49:30 pm »

A że drogę z grzybów do domu pokaże ? Kurde jak w lesie zobaczyć komin ?

Taa.. po wyjściu z lasu i otrzepaniu kleszczy pierwsze co robię, szukam punktu odniesienia. Śmierdzący komin znakomicie do tego celu się nadaje.
...
aaa na drzewo kiedyś wchodził?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"Dzień Kobiet - Babska biesiada" Świat Kobiet Iza 0 3662 Ostatnia wiadomość 05 Marzec, 2008, 12:13:06 pm
wysłane przez Iza
"RYBNE PARTY NIE NA ŻARTY" Świeradów-Zdrój Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 5729 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2008, 15:15:30 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
"Gala Wielkanocna" ZSP im. K.Z.L. w Lubaniu Bieżące wiadomości x 0 3793 Ostatnia wiadomość 14 Marzec, 2008, 15:32:20 pm
wysłane przez x
Uroczyste otwarcie rajdu "3 DNI - 3 KRAJE - 3 WĘDRÓWKI" Przyroda i Turystyka PTSM LUBAŃ 0 4442 Ostatnia wiadomość 21 Marzec, 2008, 11:58:43 am
wysłane przez PTSM LUBAŃ
Dzień Czeski Rajdu "3 DNI - 3 KRAJE - 3 WĘDRÓWKI" Przyroda i Turystyka PTSM LUBAŃ 1 5390 Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2008, 19:30:08 pm
wysłane przez ZUZA
Dzień Niemiecki Rajdu "3 DNI - 3 KRAJE - 3 WĘDRÓWKI" Przyroda i Turystyka PTSM LUBAŃ 1 5556 Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2008, 19:23:42 pm
wysłane przez ZUZA
Finał konkursu literackiego "Moje myśli" Kalendarz wydarzeń ZUZA 1 5174 Ostatnia wiadomość 09 Kwiecień, 2008, 19:06:47 pm
wysłane przez ZUZA
Gdzie na wycieczkę lub spacer? Przyroda i Turystyka Shakus 0 3110 Ostatnia wiadomość 01 Czerwiec, 2010, 11:45:07 am
wysłane przez Shakus
Ostatni spacer na Górę Liściastą...? Polecane - Strona główna x 0 3997 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2011, 12:51:12 pm
wysłane przez x
A w powietrzu... śmierdzi:-/ Hydepark Andzia 7 10049 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 22:56:32 pm
wysłane przez Prowincjusz