Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Spóźniona troska - byłe OFM w Telewizji Polskiej  (Przeczytany 5316 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 31 Marzec, 2010, 18:52:13 pm »

Byłem w szoku kiedy 24 marca włączyłem telewizor o 17.30 na Fakty emitowane przez TVP Wrocław. Głównym tematem były problemy... byłych pracowników Olszyńskich Fabryk Mebli. Wszystko w stylu: trudne święta, brak pieniędzy itp. Od razu nasunęło mi się kilka pytań. Gdzie była Telewizja Polska dwa lata temu jak ludzie jeszcze walczyli o swoje prawa i była realna możliwość rozwiązania ich sytuacji? Poza tym oburzyła mnie wypowiedź pana Lesława Hardzieja i przedstawicieli jego społecznego komitetu (SKOB). O ile pamiętam Społeczny Komitet Obrony Bezrobotnych działa w Olszynie dopiero od paru miesięcy, a już ma czelność robić z siebie zbawcę olszyńskiej biedoty. A gdzie i oni byli kiedy ci ludzie mogli liczyć tylko na pomoc Caritasu? Poza tym bulwersująca i jakże niewdzięczna jest postawa samych ludzi - mieszkańców Olszyny, którzy zapomniawszy o otrzymanej pomocy od Caritasu teraz potrafią wypominać te tony kaszy, tysiące litrów mleka i innych produktów, które otrzymywali, mówiąc, że to badziewie. Gdzie zwyczajna ludzka wdzięczność i przyzwoitość? Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, szczególnie jak bieda u drzwi. Przed kamerą to każdy potrafi błyszczeć... ale pamiętać o okazanym sercu, to już niestety jest zbyt wielki wysiłek. Reasumując, materiał Telewizji Polskiej pokazuje nie tylko brak perspektyw w Olszynie i marazm, ale przede wszystkim jest zbyt spóźniony. Miejmy nadzieję, że do reszty nie odstraszy od inwestowania w Olszynie tych, którzy mają jeszcze na to odwagę.
    
                                                   www.olszyna.blogspot.com

 
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2010, 08:43:08 am wysłane przez LEO » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #1 : 02 Kwiecień, 2010, 17:28:41 pm »

-Spokojnie..Panie Arturze... trzeba szybko zorganizować 'społeczny front kontroli biedy i chaosu", skontrolować biedę  i może się okazać ,że nie jest tak źle... kaszo -jadalnym wytłumaczyć ,że niedługo zjawi się mesjasz co to receptę na inne strawy ogłosi a badziewie , które  - podane- wytraciwszy  zdolność normalnego współżycia, zamieni w kilofy, łopaty i grabie coby  samemu u siebie wyregulować
niewyregulowane regulacje... :)tak czy owak byliście na badziewiowatej kliszy TVP...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 02 Kwiecień, 2010, 21:42:48 pm »

Ad vocem. Niektórym nie spodobały się moje słowa. I mają do tego pełne prawo. Nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać. Ważne jest jednak to, że poruszenie nimi wywołane zmusi do myślenia tych wszystkich, którym wydaje się, że publiczne rozpaczanie jest brane za dobrą monetę. Otóż dobro samo się obroni i nie trzeba rozgłaszać na dachach, że ktoś jest dobroczyńcą. Tutaj właśnie dobry przykład daje Caritas i do niego się odniosłem, bo nie ma w jego działaniu żadnych politycznych, ani populistycznych ambicji. Cicha i skromna praca potrafi zdziałać czasem więcej niż akcje rozgłaszane we wszystkich mediach świata. Czyż nie tego uczy nas Chrystus, który uleczając chorego kazał mu milczeć i nie rozgłaszać kto go uzdrowił? Inną sprawą jest to, że mieszkańcy Olszyny szybko zapominają o dobru, jakiego doświadczyli. Być może całkiem nieświadomie dają temu wyraz plotąc głupoty np. podczas spotkań z członkami SKOB-u, co sam na własne uszy słyszałem i poświadczam. Byłem zażenowany wypowiedziami kilku pań, dla których widocznie pomoc Caritasu zbrzydła i liczą na większe profity od SKOB-u. Takimi słowami, może nawet nieświadomymi, zniszczyć można dobre dzieło i zaufanie, które w trudzie i znoju było budowane. Nie wypowiadam się za Caritas, ale stwierdzam fakt krzywdzących słów, którego sam byłem świadkiem. Jeśli za dużo zobaczyłem i usłyszałem... no cóż lepiej trzymać język za zębami i nie gadać za wiele, a pewne spostrzeżenia zachować tylko dla siebie. A co do audycji, jaką nadała Telewizja Polska, to sami ją obejrzyjcie i pomyślcie na co było sprowadzać tutaj TVP 3? Czy tylko po to, by się pokazać w całym regionie? Czy to rzeczywiście pierwsze takie skromne i biedne święta w Olszynie jak to próbuje się sugerować w tym materiale? Ileż to dziwnych paradoksów można dostrzec w tym nagraniu. Szkoda nawet mojego komentarza, bo wypowiedzi bohaterów reportażu mówią same za siebie i są zaskakujące, nawet bardzo zaskakujące. Mnie po prostu przeraziły i wprawiły w osłupienie... A jeśli ma ktoś jakieś wątpliwości, to zapraszam do dyskusji. Warto sobie wyjaśnić wszystko, by żyć w Prawdzie i świadczyć o Niej. Resztę zostawiam do rozwagi szanownym Czytelnikom.

www.olszyna.blogspot.com
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2010, 21:45:02 pm wysłane przez ciapek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 454
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 02 Kwiecień, 2010, 22:03:31 pm »

Pierwszą sprawa jaka powinna zostać poruszona, to ze OFM informowało długo długo przed upadkiem, ze może stać się nieszczęście i wolnymi krokami było to zauważalne, pierwsze zwolnienia, potem kolejne ...
Ważniejsza sprawą jest to ze meblówka był rozkradana na wszystkie możliwe sposoby, a cwańsi sprzedawali meble na allegro lub bezpośrednio z rąk do rąk, byłem świadkiem i miałem kontakt bezpośrednio z osobą która tam pracowała.

Jeśli chodzi o zwolnienia i upadek OFM, nie można mieć pretensji, ze nie ma pracy, prace trzeba szukać, a nie ze pod nosem otworzą zakład i ograniczą się tylko do tego wyboru. Społeczność Olszyny jest w pewnym stopniu "ograniczona" brak realistycznego spojrzenia na świat, narzekać to wszyscy mogą, lecz trzeba zaczać coś z Tym robić w rozsądny sposób.
Cała ta farsa z TVP tylko to podkreśla do czego jest skłonna społeczność Olszyny.
Nie twierdzę ze Wszyscy tacy są w tej miejscowości, bo było by to osądem ludzi gdzie ja nie jestem upoważniony do oceniania Ludzi, ale piszę co widzę, a ze zahaczam również o ludzi "miłych i spokojnych" to jest tylko losowym zdarzeniem w statystykach społeczności.       
       
Zgłoś do moderatora   Zapisane

ciągle online ...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ekspresowe działanie służb-wspólny sukces SG i niemieckiej oraz polskiej policji Bieżące wiadomości Leo 0 2766 Ostatnia wiadomość 19 Wrzesień, 2009, 10:02:51 am
wysłane przez Leo
GONIEC KRESOWY - wycieczka z Siekierczyna w telewizji Kultura i sztuka ODK Zaręba 0 3082 Ostatnia wiadomość 29 Listopad, 2009, 16:34:45 pm
wysłane przez ODK Zaręba
Nowa siedziba Telewizji Kablowej telewizja lubańska w Lubaniu Bieżące wiadomości Leo 0 4788 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2010, 18:58:16 pm
wysłane przez Leo
Rozebrano byłe warsztaty szkolne w Lubaniu Bieżące wiadomości Leo 0 3509 Ostatnia wiadomość 12 Luty, 2010, 20:41:25 pm
wysłane przez Leo
Budżet UE szansą na pierwszą ligę dla … polskiej TRÓJCY. Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 2789 Ostatnia wiadomość 08 Kwiecień, 2010, 21:06:21 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
Prywatne wycieczki w lwóweckim starostwie?CZWARTEK W TELEWIZJI POLSAT! Bieżące wiadomości Iza 0 3263 Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:23:59 pm
wysłane przez Iza
Nadaj ton polskiej prezydencji w UE - konkurs Bieżące wiadomości Leo 0 2571 Ostatnia wiadomość 30 Styczeń, 2011, 19:08:40 pm
wysłane przez Leo
Masz dosyć lokalnej telewizji kablowej K Hydepark Black 1 4091 Ostatnia wiadomość 10 Październik, 2012, 12:46:21 pm
wysłane przez Tony
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Hydepark widelec 3 5241 Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2014, 01:21:46 am
wysłane przez tatajulki