Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Google kontra Chiny  (Przeczytany 6436 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 454
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 08 Marzec, 2010, 21:13:09 pm »

1 Cyber-ataki przeprowadzone na konta GMail, które poprowadziły Google'a do gróźb wycofania się z chińskiego rynku, mogły pochodzić z dwóch chińskich szkół, jak ustalili śledczy.

Co prawda Google nie jest już tak przekonane o swoim odejściu z chińskiego rynku, po tym jak dowiedziało się, że to właśnie z tego kraju pochodziły cyberataki na konta
GMail działaczy na rzecz wolności słowa, ale ta sprawa wydaje się nie mieć końca. Tym razem, jak czytamy w New York Times, dwie placówki edukacyjne w Chinach są zamieszane w te ataki. Lanxiang Vocational School, która ma powiązania z chińskim wojskiem, a także Jiaotong University mogły być źródłem ataków przeprowadzonych na firmę Google i kilkanaście innych firm, w tym Adobe.

Firma z Mountain View ciągle nie podjęła decyzji w sprawie swojej obecności na rynku Chińskim. Na dzień dzisiejszy wyszukiwarka Google wciąż pracuje, a wyniki wciąż są cenzurowane.





2 Przedstawiciele Google’a stawili się na przesłuchanie przed amerykańskim senatem w związku z atakiem Chin na tę firmę. Google przyznało, że przestrzegało praw każdego kraju w którym operuje, w tym ew. cenzury.

Amerykański senat na wniosek Hilary Clinton rozpoczął śledztwo w sprawie chińskich ataków na Google’a. Senatorowie przesłuchali przedstawicieli koncernu w sprawie całej sytuacji i sytuacji rynku sieciowego w Państwie Środka. Koncern przyznał, że w każdym kraju, w którym operuje, przestrzega obowiązującego tam prawa. Oznacza to, że wyniki wyszukiwania są cenzurowane nie tylko w Chinach, ale i w dwunastu innych krajach, takich jak Iran, Arabia Saudyjska czy Pakistan. Usługa Blogger jest całkowicie zablokowana na terenie Indii, Pakistanu i, do niedawna, Hiszpanii. Gmail z kolei jest zablokowany na terenie Iranu.

Senat podczas posiedzenia rozważał też wprowadzenie specjalnych, szygrowanych połączeń
, które byłyby niewykrywalne dla władz kraju w którym obowiązuje cenzura. Na to jednak nie pozwala amerykańskie prawo. Problem ten ma być dalej rozważany.



3 Chiny wyciągnęły rękę na pojednanie Google’owi. Przedstawiciele rządu Państwa Środka rozpoczęli negocjacje z internetowym gigantem w sprawie pozostania na chińskim rynku.

Li Yizhong, szef chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, podał do publicznej wiadomości
, że rząd Państwa Środka rozpoczął negocjacje z Google’em. Ich celem ma być zachęcenie internetowego giganta do pozostania na tamtejszym rynku i zażegnanie sporu o niedawne ataki. Niestety, nie mamy żadnych innych informacji na ten temat. Przedstawiciele Google’a odmówili komentarza.



4 Władze Chińskiej Republiki Ludowej obiecały, że ukarzą sprawców ataków na Google, jeśli firma z Mountain View udowodni, że te cyberataki rzeczywiście pochodziły z Chin.

Sprawa Google kontra Chiny zdaje się powoli zmierzać ku końcowi -  trwają już negocjacje na temat pozostania firmy z Mountain View na chińskim rynku - a teraz Chińczycy obiecali, że ukarzą sprawców cyberataku na konta
Gmail działaczy na rzecz wolności słowa. Jest jednak pewien warunek - Google musi ponad wszelką wątpliwość wykazać, że ataki te rzeczywiście pochodziły z Chin. Amerykański gigant został również zapewniony, że chiński rząd nie miał nic wspólnego z tymi atakami, zwracając uwagą na to, że on również ucierpiał w tych atakach. Google do tej pory chyba nie ma pewności, że ataki te przeprowadziła strona chińska, chociaż New York Times podał, że ataki pochodziły z dwóch chińskich szkół.



« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2010, 21:15:57 pm wysłane przez Black » Zgłoś do moderatora   Zapisane

ciągle online ...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 11 Marzec, 2010, 23:14:48 pm »

Google, a reszta świata. Uwaga! Ciekawe

http://otworz-oczy.org/index.php/cala-prawda-o-google/
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #2 : 11 Marzec, 2010, 23:47:27 pm »

No coz - nie widzialem filmu ale bez tego wiem doskonale ze Google to najwieksze obecnie centrum obliczeniowe swiata i najbardziej wplywowa firma. Jeden ruch z ich strony potrafi zmienic gospodarki
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 454
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 23 Marzec, 2010, 08:15:59 am »

Google wydał właśnie oświadczenie, w którym informuje o ostatecznym wstrzymaniu cenzury w chińskiej wersji swojej wyszukiwarki i przekierowaniu całego ruchu z Chin na serwery zlokalizowane w Hong Kongu.

Po raz pierwszy od wielu lat Chińczycy mają dostęp do w pełni nieocenzurowanych usług Google Search, Google News oraz Google Images. Obywatele Państwa Środka odwiedzający lokalną wersję Google są automatycznie przekierowywani na Google.com.hk, gdzie koncern przygotował dla nich nową wyszukiwarkę. Została ona stworzona w języku tradycyjnym chińskim i jest w pełni niezależna od rządu w Pekinie. Google podkreśla, że ze względu na znaczne obciążenie serwerów Hong Kongu i charakter wprowadzonych zmian, mogą wystąpić przejściowe problemy w dostępie do niektórych usług. Korporacja sądzi, że podjęte działania zadowolą władze w Chinach i zapewnią setkom milionów chińskich internautów dostęp do nieocenzurowanych treści.

Google ma nadzieję, że rząd w Pekinie uzna to kompromisowe rozwiązanie, jednak jest także świadomy, że Chiny mogą w każdej chwili zablokować dostęp do wszystkich usług udostępnionych przez firmę. By na bieżąco monitorować sytuację, Google stworzył aktualizowaną codziennie witrynę, na której każdy może przekonać się, które usługi są blokowane w Chinach. Korporacja podkreśliła przy tym, że chce dalej kontynuować prace badawczo-rozwojowe w ChRL i pragnie utrzymać swoje działy sprzedaży - będzie to jednak uzależnione od dostępu użytkowników z Chin kontynentalnych do serwerów w Hong Kongu.

Google oświadczył również, że wszystkie decyzje były podejmowane i realizowane przez kierownictwo korporacji w USA i żaden z chińskich pracowników nie powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za ich przeprowadzenie. Jak do tej pory chińskie władze nie zareagowały na ruch Google.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

ciągle online ...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 454
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 01 Kwiecień, 2010, 12:49:34 pm »

Sergey Brin - współtwórca Google zajmujący w korporacji stanowisko prezesa ds. technologii - zaapelował do władz USA, by zajęły się kwestią cenzury sieci w Chinach i nadały sprawie wysoki priorytet. Brin oczekuje, że amerykańskie firmy przy poparciu rządu federalnego wywrą presję na Pekin, by zmusić chińskie władze do respektowania praw człowieka - czytamy  w dzisiejszym The Guardian.
Współtwórca najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej wyraził przekonanie, że w dzisiejszym zglobalizowanym świecie informacja staje się cennym dobrem a jej nieskrępowany obieg jest podstawą handlu. Chińskie prawo stwarza na tym polu wiele ograniczeń, które w z konsekwencji tworzą bariery biznesowe. Brin przyznał, że uruchomienie w Chinach ocenzurowanej wersji Google było błędem. Wielkie korporacje powinny w swoich działaniach uwzględniać także inne kwestie poza maksymalizacją zysków - dodał.

Zdaniem Brina amerykańskie firmy nie powinny przyczyniać się do łamania praw człowieka w takich krajach jak Chiny czy Iran. Współtwórca Google stwierdził również, że korporacje o globalnym zasięgu muszą bacznie przyglądać się temu, w jakich celach wykorzystywane są ich produkty. Sergey skrytykował w tym miejscu firmę Cisco, której produkty są stosowane w systemie tzw. Great Firewall oraz Microsoft, który przez cały okres swojej obecności na chińskim rynku bardzo skwapliwie wypełniał wszelkie "zalecenia" władz w Pekinie.

Sergey ma nadzieję, że z czasem system polityczny Chin rozwinie się na tyle, by Google mógł ponownie zaangażować się w działalność w tym kraju. Do tego czasu Brin proponuje, by firmy takie jak Google działały na rynku Państwa Środka świadcząc swoje usługi z terytorium innych krajów, które nie stosują cenzury Sieci. Więcej na ten temat można przeczytać (i posłuchać) w wywiadzie  opublikowanym w serwisie internetowym The Guardian.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

ciągle online ...
Google kontra Chiny 
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
XS kontra XL Świat Kobiet Nasty 5 5783 Ostatnia wiadomość 04 Marzec, 2008, 00:02:11 am
wysłane przez Nasty
Psi nos kontra narkotyki Bieżące wiadomości Oficer prasowy OTPS SG 0 2472 Ostatnia wiadomość 28 Marzec, 2009, 00:26:02 am
wysłane przez Oficer prasowy OTPS SG
Świeradowska młodzież walczy o Chiny! Bieżące wiadomości Leo 0 2980 Ostatnia wiadomość 17 Czerwiec, 2009, 11:25:16 am
wysłane przez Leo
Wyszukuj efektywnie w Google Serwis komputerowy TK159 0 2778 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2009, 22:41:25 pm
wysłane przez TK159
Google “odkurza” zapomniane książki,... felieton Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 2 4170 Ostatnia wiadomość 22 Grudzień, 2009, 20:55:19 pm
wysłane przez widelec
Historia Google: potęga, która powstała w garażu Serwis komputerowy TK159 7 15049 Ostatnia wiadomość 22 Luty, 2010, 20:39:28 pm
wysłane przez TK159
Kraków WAWEL w Google Earth Serwis komputerowy Black 1 3894 Ostatnia wiadomość 16 Kwiecień, 2010, 23:54:04 pm
wysłane przez Black
[Google] zapłaci za złe zachowanie swojego użytkownika Serwis komputerowy Black 0 2456 Ostatnia wiadomość 27 Kwiecień, 2010, 22:59:20 pm
wysłane przez Black
Google Chrome 5 Beta Serwis komputerowy Black 5 5879 Ostatnia wiadomość 01 Czerwiec, 2010, 18:28:44 pm
wysłane przez Black
Internauci kontra Wedel Paweł Sokołowski Paweł Sokołowski 1 5921 Ostatnia wiadomość 05 Marzec, 2012, 12:37:29 pm
wysłane przez notoco