Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Bezpłatne szkolenia organizowane przez Partnerstwo Izerskie  (Przeczytany 5049 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1

Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 07 Marzec, 2010, 08:10:28 »

„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania-Partnerstwo Izerskie” zaprosiła mieszkańców 17 gmin do udziału w bezpłatnych szkoleniach. Trzy takie szkolenia, kierowane do różnych podmiotów i środowisk, odbyły się 4 marca br. w Leśnej.
Szkolenia  prowadzili: Bożena Mulik i Mirosław Rój. Przygotowaniem szkoleń zajmowała się Agnieszka Stasieńko. Odbyły się one w sali Ośrodka Kultury i Sportu. W ramach szkoleń mówiono m.in. o realizacji  Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Programu PROW 2007-2013, o możliwościach pozyskania środków, zasadach wypełniania wniosków itp.
Pierwsze szkolenie dotyczyło mikroprzedsiębiorczości skierowanej do małych firm, które chcą np. rozwinąć działalność, wyposażyć miejsce pracy, przy wsparciu dofinansowania ze środków PROW. Kolejne związane było z różnicowaniem działalności na obszarach wiejskich  i skierowane było  do rolników, domowników ubezpieczonych w KRUS, właścicieli gospodarstw agroturystycznych chcących doposażyć istniejącą  już bazę oraz tych,  którzy chcieliby uruchomić  agroturystykę. Na koniec przybliżono małe projekty skierowane  do organizacji pozarządowych mających osobowość prawną, gmin, domów kultury, kościołów, związków wyznaniowych, osób fizycznych.
Tematyka była ciekawa, dotycząca wielu środowisk, z konkretnymi i praktycznymi informacjami, przekazywanymi przez specjalistów. Szkoda więc, że frekwencja była niska. To kolejny przykład, że nie umiemy korzystać z ofert, do tego bezpłatnych, a najchętniej narzekamy, że nic się nie robi…
                                                                        Źródło: lesna.pl

partner.jpg

* partner.jpg (30.81 KB, 455x341 - powiększony/pobrany 304 razy.)
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2010, 12:47:44 wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11

Wpisy: 2578
Znajomi: 7

Krystyna Sławińska

« Odpowiedź #1 : 07 Marzec, 2010, 20:25:11 »

"Szkoda więc, że frekwencja była niska. To kolejny przykład, że nie umiemy korzystać z ofert, do tego bezpłatnych, a najchętniej narzekamy, że nic się nie robi…"

Przeczytałam informację na temat bezpłatnych szkoleń i może przeszłaby ona mimo oczu, gdyby nie te ostatnie dwa zdania. Przeczytałam i postanowiłam sprawdzić najpierw na stronie stowarzyszenia, kiedy i jak zapraszało uczestników na te szkolenia. Przejrzałam niemal wszystkie zakładki i ... nic. Myślę sobie - może nie zauważyłam tych zaproszeń na stronie miasta i powiatu- przejrzałam wszystko i dalej nic. Żadnego ogłoszenia nie było też na naszym lubaniu24. Widziałam na stronie stowarzyszenia, że są do rozdysponowania spore środki. Mam więc takie małe pytanko do organizatorów szkoleń (bezpłatnych za unijne pieniądze- czytaj "za moje pieniądze z podatków") - w jaki sposób pozyskują uczestników tych szkoleń?
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2010, 20:28:05 wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Studio Eline.pl
Administrator
*

Punkty: +154/-6

Wpisy: 1430
Znajomi: 14

Marketing w sieci. Daj się znaleźć!

« Odpowiedź #2 : 08 Marzec, 2010, 12:53:17 »

Miałem to samo napisac, bo chetnie bym sie przeszedl na to szkolenie. I pewnie nie tylko ja. Informacja dociera post factum, nie pierwszy raz.

cytat: "zaprosiła mieszkańców 17 gmin do udziału w bezpłatnych szkoleniach" ....

Zaprosiła ? Mieszkańców ?

Jesli redakcja najwiekszego internetowego serwisu informacyjnego w powiecie nie wie - to jak inni maja wiedziec ?

Więcej, to nie potencjalni zainteresowani mają szukać takich informacji, tylko ORGANIZATORZY zainteresowanych, aktywnie.

I wybaczcie ale nie wystarczy wywiesić informacji w holu ratusza.

Z drugiej strony jesli frekwencja była niska to trzeba się zastanowić DLACZEGO i chyba zwalanie winy na "narzekające społeczeństwo" nie wyjaśnia tego kto i czego zaniechał.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +8/-1

Wpisy: 251
Znajomi: 8

« Odpowiedź #3 : 08 Marzec, 2010, 15:07:06 »

Szkoda więc, że frekwencja była niska. To kolejny przykład, że nie umiemy korzystać z ofert, do tego bezpłatnych, a najchętniej narzekamy, że nic się nie robi…
                                                                         Arkadiusz Straszko

Co za hipokryzja....
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #4 : 09 Marzec, 2010, 10:59:00 »

taaa...17 gmin...???kpia sobie czy jak???nakupowali rzeczy za ta kase kilku osobom cos tam powiedzili sprawozdanie zrobione i co dalej...Co?
no ludzie...potem tylko ze wszystyko na piaerze a ja nie wie jak mam sie za agroturystyke wziasc bo w necie malo ogolnikowo itp....
hipokryzja to mało powiedziane....:/
Studio Eline.pl
Administrator
*

Punkty: +154/-6

Wpisy: 1430
Znajomi: 14

Marketing w sieci. Daj się znaleźć!

« Odpowiedź #5 : 11 Marzec, 2010, 12:48:31 »

Moose bierzesz sie za agroturystyke ?

MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #6 : 12 Marzec, 2010, 14:37:14 »

moze i bym sie wzial gdybym cos wiedzial ze moge w czym takim wziasc udzial...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Szkolenia Zawodowe Kursy w Lubaniu i Okolicach - Przewodnik Bieżące wiadomości Zbigniew Koźminski 0 5546 Ostatnia wiadomość 16 Sierpień, 2008, 15:48:01
wysłane przez Zbigniew Koźminski
Załatwisz przez internet Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 5192 Ostatnia wiadomość 11 Grudzień, 2009, 21:52:32
wysłane przez Bernard
Bezpłatne szkolenia Informacje i Komunikaty Instytucji Iza 0 2466 Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2010, 17:52:48
wysłane przez Iza
Całkowicie bezpłatne szkolenia!!! Polecam - Niepolecam kasia 2 4551 Ostatnia wiadomość 17 Listopad, 2010, 09:29:21
wysłane przez kasia
Partnerstwo lokalne Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2395 Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2011, 08:55:05
wysłane przez Urząd Miasta
SZKOLENIA PROW 2007-2013 STOWARZYSZENIE LGD PARTNERSTWO IZERSKIE Informacje i Komunikaty Instytucji LGD 0 2308 Ostatnia wiadomość 18 Styczeń, 2012, 09:59:21
wysłane przez LGD
Szkolenia motorowodne Kalendarz wydarzeń alicjam 0 1924 Ostatnia wiadomość 20 Czerwiec, 2012, 10:51:50
wysłane przez alicjam
Bezpłatne szkolenia zawodowedla osób niezatrunionych Komercyjnie - Biznes, firmy, etc bwit 0 1702 Ostatnia wiadomość 04 Styczeń, 2013, 13:06:44
wysłane przez bwit
BEZPŁATNE szkolenia rowerowe oraz nordic walking Ogłoszenia drobne SkiSun 0 1607 Ostatnia wiadomość 17 Lipiec, 2013, 09:59:06
wysłane przez SkiSun
Partnerstwo Powiatu Polecane - Strona główna powiat 0 2180 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2013, 10:48:35
wysłane przez powiat