Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dziura na dziurze, ale będą remonty  (Przeczytany 2662 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1

Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 04 Marzec, 2010, 18:47:48 »

Umówmy się, że zima już za pasem. Ostatnie, w miarę ciepłe dni ukazały nam jej niszczycielskie żniwo. Dziury, ogromną masę dziur, które wykwitły na nawierzchniach lubańskich dróg. Jak się okazuje biały żywioł nie przebierał w ich kategoriach. Niszczył asfalt sprawiedliwie. Tak samo na traktach miejskich, powiatowych jak i wojewódzkich. Nie trudno wyobrazić sobie koszty, jakie zarządcy dróg będą musieli ponieść na ich cząstkową naprawę. Zapewne będą one znacznie wyższe od środków zaplanowanych na omawiany cel w tegorocznych budżetach. Z pobieżnych obserwacji jakie poczyniłem spacerując po naszym grodzie wynika, że najwięcej na łatanie dróg (o przebudowie nie może być mowy) zostanie wydane z kasy miejskiej. Z dwóch powodów. Po pierwsze – samorząd gminny jest właścicielem znacznej większości biegnących przez miasto ulic. Po drugie – dotychczasowy (czyli przedzimowy) stan techniczny większości z nich budził wśród kierowców poważne zastrzeżenia. A zatem po zimie ich kondycja jedynie mogła się pogorszyć. I to znacznie. Ból głowy ma również powiat. Część jego dróg bowiem, jak np. ulica Zgorzelecka (patrz zdjęcie powyżej) po zejściu śniegu upodobniła się do szwajcarskiego sera. A co się dzieje poza Lubaniem? Strach pomyśleć.
Na koniec trochę optymizmu. Z informacji, które do mnie docierają wynika, iż właśnie trwają postępowania przetargowe, które wyłonią wykonawców remontów cząstkowych zdewastowanych dróg. Oby do prac przystąpiono jak najszybciej. I oby z naprawą zdążono przed zimą. Tą przyszłoroczną.
                                                           Oprac. na podstawie www.lko.com.pl

dziury.jpg

* dziury.jpg (78.28 KB, 449x337 - powiększony/pobrany 309 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +0/-0

Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« Odpowiedź #1 : 08 Marzec, 2010, 14:25:15 »

No tak to prawda- wszędzie pełno dziur niestety.... a będzie ich jeszcze więcej, bo zanim się pewnie wezmą do roboty to troszkę czasu upłynie.... A cierpią na tym też samochody niestety Smutny I ciekawa jestem kto zapłaci za uszkodzone zawieszenie, czy np urwane koło- kierowcy zapewne, bo winnych nie będzie.

Wstydem jest droga dojazdowa do autostrady z Lubania przez Henryków.... po prostu porażka... Nawet nie chce mi się mówić co tam się dzieje. Dogodzili nam z autostradą, ale nie dogodzili z drogą dojazdową do niej Smutny

A ja mam w samochodzie skrzywioną jebitnie felgę, bo wrypaliśmy się w dziurska Kościelniku przed samymi Księginkami (w drodze powrotnej z Leśnej) grrrrrr.... i kto mi za to zapłaci?Co??

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Będą kląć jak szewcy Lubań okiem luzyce.info Iza 0 3502 Ostatnia wiadomość 27 Listopad, 2008, 16:40:29
wysłane przez Iza
Dziura straszy mury obronne i ....... skarbówkę Bieżące wiadomości Leo 0 1526 Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2010, 16:54:33
wysłane przez Leo
Remonty , adaptacje wnętrz, usuwanie awarii na telefon Komercyjnie - Biznes, firmy, etc konspect 0 1792 Ostatnia wiadomość 29 Marzec, 2011, 10:27:09
wysłane przez konspect
ELEWACJE , REMONTY ITP Ogłoszenia drobne MARTUSZKA 0 1822 Ostatnia wiadomość 26 Kwiecień, 2011, 12:39:37
wysłane przez MARTUSZKA
ELEWACJE , REMONTY ITP Ogłoszenia drobne MARTUSZKA 0 2049 Ostatnia wiadomość 13 Lipiec, 2011, 08:58:14
wysłane przez MARTUSZKA
REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ Komercyjnie - Biznes, firmy, etc nattsi99 0 1511 Ostatnia wiadomość 16 Sierpień, 2011, 09:07:05
wysłane przez nattsi99
Szarmanccy bandyci Znalezione w maju sieroty szopa pracza będą członkami wspóln Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 1430 Ostatnia wiadomość 30 Sierpień, 2013, 12:36:03
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
Dziura zniknie Polecane - Strona główna Marszałek 1 3627 Ostatnia wiadomość 13 Luty, 2016, 19:51:53
wysłane przez edward osman
Z dzieci będą ludzie... Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 1112 Ostatnia wiadomość 02 Listopad, 2016, 13:16:23
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
REKLAMA
eurol olej silnikowy
71 Gości, 0 Użytkowników