Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Komentujemy basen. Czy będzie odbudowa, czy budowa ?  (Przeczytany 33510 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 16 Luty, 2010, 09:03:19 am »

Zauważyłem ze na forum komentowane jest przedwojenne zdjęcie lubańskiego basenu w parku na Kamiennej Górze. Zważając na fakt, że byłem autorem materiału o basenie który, ukazał się na łamach luban24 prawie 2 lata temu, poczułem się wywołany do tablicy i przedstawię kilka faktów odnośnie kamiennogórskiej ruiny.
                                                                     Sławomir Piguła



Cytat z art. autorstwa Arkadiusza Słowińskiego, opublikowanego na portalu lko:
„Zdechł pies” – pomyślałem, gdy w mijającym tygodniu z ust Burmistrza Miasta wypłynęła informacja o przesunięciu, tym razem na lata 2012-2014, terminu podjęcia prac remontowych obiektu basenu na Kamiennej Górze. Oficjalny powód? Pieniądze! A zatem Czytelniku: ich niedobór lub brak. Nie powiem abym tym postanowieniem był szczególnie zaskoczony. Już w momencie, gdy kilkanaście miesięcy temu wiadome persony odtrąbiły decyzję o podjęciu trudu odbudowy basenu, miałem przekonanie, że jest to bardziej zabieg marketingowy (tzw. PR) niż chęć autentycznego działania. Dziś, gdy przedłożone zmiany w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym przyklepała Rada Miasta stwierdzam, iż nie czuję ani żalu ani niedosytu z faktu, że remont basenu właściwie odłożono ad acta. Choć jako radny opozycyjny powinienem uderzyć w tarabany niezadowolenia i społecznej dezaprobaty dla takowej decyzji. Dlaczego zatem tego nie czynię? Powód jest banalny. Uważam mianowicie, że naszego miasta - póki co - nie stać na realizację tej kosztownej inwestycji. Są bowiem w Lubaniu potrzeby o wiele ważniejsze i pilniejsze ze społecznego punktu widzenia. Gdy w kolejnych latach zostaną one zrealizowane, to do pomysłu remontu (odbudowy) kamiennogórskiej pływalni warto będzie ponownie sięgnąć. - Tyle Arkadiusz Słowiński, z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej Lubania.

Remont basenu będzie kosztować ok 16 mln złotych, zatem czy warto go remontować?Z ekonomicznego punktu widzenia jest to decyzja bezsensowna i pozbawiona jakichkolwiek uzasadnień w kwestii finansowej, bo za taką kasę można wybudować Aqua Park w mieście. Tym bardziej że odkryty basen będzie otwarty zaledwie 2 miesiące w roku. Pod warunkiem, że aura dopisze.
Więc lepiej poczekać i zmienić decyzję o odbudowie na decyzję o budowie nowego basenu albo wodnego parku rozrywki.
                                                                    16.02.2010, Sławomir Piguła
 
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2010, 10:10:57 am wysłane przez LEO » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 16 Luty, 2010, 12:15:24 pm »

już jeden aqua park pękający i zapadający się mamy więc po co drugi ?!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 16 Luty, 2010, 17:28:07 pm »

Aqua Park może mieć każde miasto w okolicy, ale takiego basenu jak nasz - nikt.
To tyle. A jeżeli władza odkłada wszelkie działania związane z rozwojem kultury czy rozrywki na potem (widać to na przykładzie np. budżetu MDK ) to przyszłości, pozostanie im jedynie wybudować kolejne więzienia.

Nie samym 'chodnikiem' żyje człowiek
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Wpisy: 132
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


"Niewielki jest wybór wśród zgniłych jabłek"


« Odpowiedź #3 : 16 Luty, 2010, 18:17:23 pm »

Moim zdaniem remontowanie juz nie przywróci dawnego blasku basenowi, ale zapewnienie rozrywki jak i rekreacji mieszkańcom Lubania to obowiązek.
Przykładem piękności może być basen w Bolesławcu, remontują, poprawiają a nadal jest jak w PRL.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Dzień bez sprawdzenia poczty e@mail jest dniem bez informacji...



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 16 Luty, 2010, 18:35:03 pm »

To jest tak logiczna sprawa, że inwestowanie pieniędzy w ten basen opłaca się... Nawet jesli miałby być czynny przez dwa miesiące. Zyski z letniego okresu pewnie wystarczyłyby na utrzymanie obiektu w pozostałych miesiącach... tak mi się wydaje .
TK159 - Poza tym remont oczywiście, że przywróciłby dawny blask basenowi. Przecież istnieją duże większe możliwości w budownictwie, czy innych technologiach od czasów kiedy basen był w użyciu  . Wystarczy tylko trochę sprytu
Wątpie, że w środku lata ktoś wolałby pływać na zakrytym basenie, jeżeli mógłby spędzać czas na takim basenie jak nasz.. oddajcie nam basen  
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Wpisy: 132
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


"Niewielki jest wybór wśród zgniłych jabłek"


« Odpowiedź #5 : 16 Luty, 2010, 19:59:40 pm »

Basen odbuduję, lecz zostaną Ci sami ludzie... zobaczymy, co czas przyniesie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Dzień bez sprawdzenia poczty e@mail jest dniem bez informacji...



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 16 Luty, 2010, 22:39:34 pm »

ale jak ma remontować-budować Integra Polska to lepiej nie bo po co Laguna-Kaszana 2 ?!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #7 : 16 Luty, 2010, 23:20:25 pm »

Za 16 mln naprawde mozna zrobic cos z czego miasto i mieszkancy beda mieli nieco rozrywki i wplywow do kieszeni. Ten projekt to utopia. Jak powstanie basen, miasto zeby uzyskac dochody w tych 2 miesiacach wprowadzi takie ceny biletow i oplaty parkingowe ze ludzie dalej beda jezdzic nad okoliczne jeziorka. Tak to niestety widze, ale moze wtedy bedzie komu pozbierac smieci na Kamiennej.

Jesli miasto chce sciagnac turystow i zarobic na tego typu obiektach to powinno iść śladami Liberca, a nie remontować ruiny dlatego ze kiedys byly ładne.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #8 : 17 Luty, 2010, 05:20:03 am »

Podejrzewam ,iż opłaty za wyrafinowane szkło i ściany z aluminium miasto będzie
żądać więcej..należące do kategorii monstrum nowatorskiego odstraszy nawet kuśtykających po naszej ziemi niemców..
Wcale Basen  na Kamiennej nie musi działać dwa miesiące- trochę wyobraźni , pomysłu i jak mówi br0..sprytu, można cieszyć się zaletami tego miejsca przez pół roku..miejsce jest wyjątkowe..myślę ,że czas pokaże ..ja jestem za czymś co nie wprowadza w  zakłopotanie..

Pawle./pozdrawiam/..śmieci też są nasze..   w tej chwili są nieodłącznym i nie kwestionowanym atutem do jak najszybszego reaktywowania sentymentu...

Oddajcie nam basen.!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 17 Luty, 2010, 12:18:51 pm »

szkoda pisac i mowic na ten temat. cztery lata temu przed wyborami obiecywali a teraz znowu wybory i....moze czas na zmiane wladzy w lubaniu?                                                                                                                        siedem lat temu bylo dwoch inwestorow chcieli wziasc basen w dzierzawe ale przynajmniej na 10 lat miasto sie nie zgodzilo! dostali propozycje 1 roku chodzilo poprostu o konkurecje dla krytego basnu bo do tej pory jeszcze sie INWESTYCJA nie zwrocila.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

bazyl



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 17 Luty, 2010, 20:42:48 pm »

Dziś byłem w Neisse-Bad Görlitz
1,5 H 3 EUR w tym pływalnia:




wraz z basenem dla niepełnosprawnych

z brodzikiem i basenem średnim z jakuzzi masażami itp.



to projekty nic więcej w necie nie znalazłem ale tak tam jest
wczoraj byłem u nas na basenie
1 H 9 zł i do dyspozycji niepełnowymiarowe tory do pływalnia i ogólnie nuda...
« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2010, 22:31:42 pm wysłane przez gracjano » Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 17 Luty, 2010, 20:57:16 pm »

Więc zagłosujmy. Czy warto odbudować stary basen?
 - patrz nad pierwszym postem     
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Wpisy: 132
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


"Niewielki jest wybór wśród zgniłych jabłek"


« Odpowiedź #12 : 17 Luty, 2010, 21:06:59 pm »

>gracjano< jednak aquapark
Ja nie mam własnego pomysłu, ale jestem za rekreacją i rozwojem miasta
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Dzień bez sprawdzenia poczty e@mail jest dniem bez informacji...



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 17 Luty, 2010, 22:16:21 pm »



Oddajcie nam basen.!!!!


poproś siostrę oddziałową ....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 17 Luty, 2010, 22:29:20 pm »

Neisse-Bad Gorlitz:
http://www.neisse-bad-goerlitz.de/neisse_bad.html   BILDERGALERIE po lewej stronie i jest kilka fotek
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Basen na Kamiennej Górze zostanie odbudowany. Bieżące wiadomości « 1 2 ... 9 10 » Paweł Sokołowski 138 136992 Ostatnia wiadomość 26 Styczeń, 2013, 18:57:47 pm
wysłane przez Tony
Tragedia w Smoleńsku.Czy ta ofiara czegoś nas nauczy? Bieżące wiadomości « 1 2 » Leo 18 19924 Ostatnia wiadomość 27 Czerwiec, 2012, 12:13:52 pm
wysłane przez MAGENTA
Czy wiesz, że ... Ogłoszenia drobne Związek Zaw. Solidarność 10 12247 Ostatnia wiadomość 27 Czerwiec, 2013, 00:03:15 am
wysłane przez x
Catering ale czy na pewno smaczny Hydepark « 1 2 ... 7 8 » plomyks 116 70434 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2013, 21:44:37 pm
wysłane przez pinokio
czy w Lubaniu jest szansa na uczciwe zatrudnienie bez popleczników i tzw pleców? Hydepark marta@ 2 4398 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2013, 07:24:34 am
wysłane przez marta@
Pirat czy ofiara? Kalendarz wydarzeń knor 12 14310 Ostatnia wiadomość 12 Luty, 2014, 00:17:23 am
wysłane przez edward osman
Czy warto głosować na PSL? Hydepark Prowincjusz 7 13640 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2015, 01:00:35 am
wysłane przez Prowincjusz
Cenzura, czy foch? Polecam - Niepolecam « 1 2 ... 13 14 » Szczepcio 199 130009 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 22:53:44 pm
wysłane przez Szczepcio
1 LISTOPADA - CZAS ZADUMY CZY REWIA OZDÓB Kultura i sztuka Jola 1 6088 Ostatnia wiadomość 31 Październik, 2015, 23:14:47 pm
wysłane przez Jola
Czy sa tutaj odważni ? co najwazniejsze mający wyostrzone zmysły??? Hydepark MMM 7 12747 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2015, 18:55:49 pm
wysłane przez MMM