Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: XXVI Turniej „Region Jeleniogórski w Gawędzie, Poezji i Piosence”  (Przeczytany 7062 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11

Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

Krystyna Sławińska

« : 21 Listopad, 2009, 12:35:49 »

XXVI Turniej „Region Jeleniogórski w Gawędzie, Poezji i Piosence”

30.11.2009 godz. 17.00
Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu Jelenia Góra ul .K.Trzcińskiego 12

XXVI Turniej „Region jeleniogórski w gawędzie, poezji i piosence" miał charakter konkursu literackiego, w którym mogli wziąć udział amatorzy i profesjonaliści bez względu na wiek, wykształcenie, zawód i miejsce zamieszkania. Jedynym warunkiem uczestnictwa było napisanie utworów związanych tematycznie z regionem jeleniogórskim (z jego historią, kulturą, obyczajowością, teraźniejszością... ). Nagrodzone teksty literackie zostały opublikowane w specjalnym tomiku.  

Podczas spotkania odbędzie się ogłoszenie wyników Turnieju, wręczenie nagród oraz prezentacja wydawnictwa pokonkursowego.

Obiecuję lubańskie akcenty  Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11

Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

Krystyna Sławińska

« Odpowiedź #1 : 04 Grudzień, 2009, 17:59:21 »

Kiedy zapraszałam do Jeleniej Góry wiedziałam, że znalazłam się w gronie laureatów. Dopiero na imprezie dowiedziałam się, że jest to I nagroda, a tomik z pokłosiem konkursu nosi tytuł "Zakładki z zasuszonych dziewięćsiłów", który jest cytatem z mojego wiersza. Możecie sobie wyobrazić moją radość  Chichot

Z poinformowaniem Was o moim sukcesie czekałam do dziś, bo dopiero dziś na stronie MDK w Jeleniej Górze ukazał się komunikat jury (a wklepywać mi się nie chciało). Po uroczystym wręczeniu nagród i zaprezentowaniu nagrodzonych I miejscami utworów krótki koncert- niespodziankę wykonała jeleniogórska Grupa Semplice ( http://www.triosemplice.pl/index.php?body=onas.html ) . Niżej treść werdyktu jury, a moje nagrodzone utwory w wątku "Poeci i miłośnicy poezjii..."

XXVI Turniej „Region Jeleniogórski w Gawędzie, Poezji i Piosence”
30.11.2009

Jury konkursu literackiego organizowanego w ramach XXVI Turnieju „Region Jeleniogórski w Gawędzie, Poezji i Piosence" w składzie:

Zofia  Prysłopska - Prezes  Stowarzyszenia  „W cieniu  Lipy  Czarnoleskiej", redaktor  naczelny  portalu  literackiego „www.strumienie.vel.pl" - przewodnicząca  Jury

Maria  Lach  - pomysłodawczyni  Turnieju

Maria  Suchecka  -  redaktor, członek Stowarzyszenia „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej"

Romuald  Witczak  -  publicysta

po zapoznaniu się z 35 tekstami 20 autorów dorosłych oraz 9  tekstami autorów dziecięcych nadesłanymi na konkurs literacki postanowiło przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia:

Wśród autorów dziecięcych:

Kategoria poezja:
-   III nagrodę otrzymuje  Piotr  Kuzia  ze SP nr 8 w Jeleniej Górze za utwór pt.  „Moje  miasto"
-   II nagrodę otrzymuje   Lucza  Karczewska  z Jeleniej Góry  za utwór pt „Na Chojniku"

-   I nagrodę  otrzymuje  Daria  Hryniewicz ze SP Nr 2 w Jeleniej Górze za tekst  bez tytułu („Jelenia Góra to moje  miasto...")

Kategoria proza
 I nagrodę  otrzymuje Ewa  Drozdowska  ze  SP Nr 2 w  Jeleniej Gorze za  tekst pt.
„O dzielnym   jeleniu"

Wśród autorów dorosłych:

Kategoria proza:

Jury postanowiło wyróżnić nagrodą pieniężną w wysokości 100 zł Jana Owczarka, godło „Strumień"  za tekst pt. „Modlitwa w ciszy gór"  doceniając jego walory literackie i głęboką duchowość mimo, że utwór nie odpowiada wymogom lokalności.

- III nagrodę w wysokości 150 zł otrzymuje Halina  Cychol, godło  „Wolontariuszka" za tekst pt. "Kartki z Hospicjum"

- II nagrodę w wysokości 200 zł otrzymuje  Maria  Nienartowicz, godło „Maria" za tekst pt. "Okruch pierwszy. Kolega"

- I nagrodę w wysokości 350 zł- otrzymuje Tadeusz Siwek, godło „Oniros" za tekst  pt. "Tryptyk z duchami"
Kategoria poezja:

Dwie  równorzędne III nagrody w wysokości 150 zł otrzymują:
- Maria Łotocka , godło „Świt nad  górami" za  teksty „W Cieplicach Śląskich" oraz „Wleń jesienią"
-Lesław  Wolak, godło „Wysoki Kamień" za tekst pt. „Odsłonięcie zegara słonecznego w Izerskim schronisku Orle"

II nagrodę  w wysokości 200 zł  otrzymuje Tadeusz Siwek, godło „Manus" za teksty „niedziela w parku norweskim", „KOTY I GWIAZDY" oraz „PAKO"

2 równorzędne I  nagrody w wysokości 350 zł otrzymują:
- Jan Hanc, godło „PUER" za tekst pt. „Miasto"
- Krystyna Sławińska, godło „Lazuryt" za teksty  pt. "Silesia  Sonans" oraz „Bibliotekarka"  

Jury podkreśla wysoki poziom tekstów literackich i dziękuje  organizatorom za podtrzymywanie tradycji konkursu promującego region poprzez gawędę, poezję i piosenkę.

Fotogaleria z rozdania nagród :  http://www.odk.karkonosze.com/index.php/articles/1080

Radość po odebraniu I nagrody.JPG

* Radość po odebraniu I nagrody.JPG (36.19 KB, 600x450 - powiększony/pobrany 471 razy.)
Zespół Semplice.JPG

* Zespół Semplice.JPG (30.92 KB, 600x450 - powiększony/pobrany 459 razy.)
Zawsze walczę z tremą czytając swoje wiersze.JPG

* Zawsze walczę z tremą czytając swoje wiersze.JPG (34.35 KB, 600x450 - powiększony/pobrany 476 razy.)
W chwilach radości miło mieć obok siebie przyjaciół..JPG

* W chwilach radości miło mieć obok siebie przyjaciół..JPG (41.96 KB, 600x450 - powiększony/pobrany 462 razy.)
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2009, 21:16:09 wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
„Czerwone berety” w Lubaniu Bieżące wiadomości Oficer prasowy OTPS SG 0 4826 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2008, 12:38:03
wysłane przez Oficer prasowy OTPS SG
„Rodzinny interes” Kronika Kryminalna Iza 0 4159 Ostatnia wiadomość 05 Luty, 2009, 21:54:12
wysłane przez Iza
Region na obcasach „Miedzy Łużycami a Śląskiem” - Lubań w TVP Bieżące wiadomości Leo 13 7523 Ostatnia wiadomość 25 Czerwiec, 2009, 21:21:01
wysłane przez Beata
VI „FolkArt 2009” już za nami Bieżące wiadomości Leo 2 4826 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2009, 22:27:38
wysłane przez x
Konkurs „RPO w Twoich oczach” - Bieżące wiadomości Leo 0 2818 Ostatnia wiadomość 21 Wrzesień, 2009, 19:45:52
wysłane przez Leo
„Niewidoczni” – kolejny etap kampanii „Użyj wyobraźni” Bieżące wiadomości Leo 0 3637 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2009, 10:46:46
wysłane przez Leo
KulinArtystyczna „Pieczeń w sosie limerykowym” [20 września g. 19.00] Polecane - Strona główna x 9 11366 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2012, 23:37:31
wysłane przez ZUZA
Uchwały „śmieciowe” zatwierdzone Miasto Lubań Urząd Miasta 4 5597 Ostatnia wiadomość 04 Listopad, 2012, 17:23:33
wysłane przez Jola
„Głodnemu BLUES na myśli” [22 listopada g. 19.00] Polecane - Strona główna red. 7 9935 Ostatnia wiadomość 25 Listopad, 2012, 13:19:56
wysłane przez MAGENTA
REKLAMA
eurol olej silnikowy
125 Gości, 0 Użytkowników