Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: "NIE: dla Żymierskiego  (Przeczytany 80084 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #30 : 08 Kwiecień, 2012, 10:13:16 am »

Mnie osobiście nie przeraża fakt pozostania w Lubaniu ulicy Żymierskiego, wiem, że był złym człowiekiem ale to tylko nazwisko i zza grobu nie zrobi już nic złego. Bardziej przerażał mnie i oburzał Leopold Plastusiński z miasta Dojna Krowa, który bezczelnie okradał miasto pod skrzydłami lokalnych władz. Na szczęście to tylko fikcyjna historia, która mi się przyśniła  , bo przecież takie sytuacje w naszym mieście nigdy nie miały miejsca  .
Dla przypomnienia link do stronki na na moim wątku:moje miasto, mój świat, gdzie znajduje się opowieść o panu Plastusińskim.

http://www.luban24.pl/index.php?topic=3708.300

 Mądry Polak po szkodzie a ja myślę, że Polak zawsze głupi, zacznijmy zauważać prawdziwe problemy, te które naprawdę dzieją się ze szkodą dla nas wszystkich i dajmy sobie spokój z pierdołami (dla mnie to jedynie tematy zastępcze)  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #31 : 08 Kwiecień, 2012, 12:58:48 pm »

Jola punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale jestem w szoku po Twojej analizie. Jak można porównywać drobnego złodziejaszka do zbrodniarza?
Cytuj
Mądry Polak po szkodzie a ja myślę, że Polak zawsze głupi, zacznijmy zauważać prawdziwe problemy, te które naprawdę dzieją się ze szkodą dla nas wszystkich i dajmy sobie spokój z pierdołami (dla mnie to jedynie tematy zastępcze) 
Jola powiedz to rodzinom pomordowanych żołnierzy AK- powiedz im, że to jest pierdoła i temat zastępczy. Twoja wypowiedź rani też mnie- syna żołnierza AK. Świadczy o partykularnym interesie, a nie o racji stanu. Jest mi przykro, ale zapewne przykro jest wszystkim, których reżim między innymi Żymierskiego nie oszczędził- wymordował.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #32 : 08 Kwiecień, 2012, 15:09:37 pm »

Albatros, doskonale wiem, że Żymierski był bezwzględnym draniem ale czy zmiana ulicy wynagrodzi w jakikolwiek sposób krzywdy rodzinom pomordowanych żołnierzy AK. Żołnierze AK walczyli za naszą wolność a komuna próbowała uczynić ich zdrajcami. Myślę, że bardziej satysfakcjonujące dla tych ludzi byłaby świadomość, iż żyjemy w kraju gdzie szanuje się obywatela oraz jego prawa a sam wiesz jak to wygląda w praktyce.  Oni walczyli wierząc w lepsze jutro dla siebie ale przede wszystkim dla przyszłych pokoleń. Nie do mnie należny decyzja o zmianie nazwy ulicy i jeśli mieszkańcy będą o to walczyć to władze z pewnością dopilnują aby ulica Żymierskiego zmieniła nazwę ale czy to naprawdę zmieni coś w naszej świadomości i mentalności i tak nadal będziemy tolerancyjni dla draństwa.  
Odnośnie porównywania drobnego złodziejaszka do zbrodniarza, to zło jakie by nie było jest złem. Poza tym Żymierski już dawno został osądzony a ten drugi nie odpowiedział i prawdopodobnie nigdy nie odpowie za swoje niecne czyny. Ja myślę, ze żołnierze AK nie o taką rzeczywistość walczyli. Chyle przed nimi czoła ale też jestem za tym by każde draństwo było rozliczane.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #33 : 08 Kwiecień, 2012, 18:14:53 pm »

Spokojnie przyjdzie czas i na niego a Żymierskiego trzeba zmienić i basta.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #34 : 08 Kwiecień, 2012, 23:40:45 pm »

Borys, wypowiedziałam jedynie swoje zdanie i nigdy nie mówiłam że moje racje są najważniejsze ale też nie lubię mówić czegoś wbrew sobie tylko po to, aby przypodobać się innym. Skoro jest taka potrzeba i są osoby dla których to jest ważne, nie zamierzam manifestować  swojego sprzeciwu. Nie jestem przeciwnikiem ale też nie jest to dla mnie priorytetem. Wiadomo przecież, iż ta zmiana wiązała się będzie ze sporymi kosztami, które poniesie miasto. To nie tylko zmiana tablic na blokach, to także wymiana dowodów osobistych i wielu innych dokumentów ale skoro jest taka potrzeba więc nie będę więcej dyskutować na ten temat.

Jeszcze jedno, tak sobie pomyślałam, dawniej za czasów PZP, to partia podejmowała wszelkie ważne decyzje, więc nazwa tej ulicy też musi być ich zasługą. Gdy rozwiązano PZPR podobno jego członkowie trzymali w garści( czyli na partyjnych kontach) niezły majątek. Schedę po nich przejęło SLD więc może by SLD pokryłoby chociaż w części koszty zmiany ulicy. Ale jestem naiwna. Wiem, że to takie abstrakcyjne myślenie ale dla mnie to logiczne.     
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #35 : 08 Kwiecień, 2012, 23:45:10 pm »

trzebaby pogrzebac w archiwach i znalezc kto konkretnie nazwe ulicy nadal.
pewnie sie wykreci ze zrobil to zgodnie z obowiazujacym wtedy prawem,
ale jesli jest czlowiekiem honoru to moze zaplaci...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #36 : 09 Kwiecień, 2012, 00:07:57 am »

No teraz to mnie rozśmieszyłeś 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #37 : 09 Kwiecień, 2012, 00:11:01 am »

Może zapłaci...Może zapłacić jedynie obolem Charonowi za przeprawę przez Styks. - To tyle, jeżeli chodzi o PZPR. Co do SLD, to wiem, że przyglądali się zmianom nazw ulic nadawanych po 89 roku, czerpiąc przy tym radość z niewiedzy nadających. I tak się ostał Żymierski : )
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #38 : 09 Kwiecień, 2012, 07:44:41 am »

Albatros1 , Jola , borisem obdarzam Was minusem tak wielkim jak komin Batorego .  Z politowaniem

  curious i Piotrek plusikowe.

Jakkolwiek nazwiecie Ul.Żymierskiego to i tak sami to olejecie w "OKRĄGLAKU". Gdyby ktoś nie wiedział o czym piszę to podpowiem że mam na myśli szalet publiczny 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #39 : 09 Kwiecień, 2012, 10:26:10 am »

Fajer akurat Tobie tego nie oceniać, bo jeżeli Ty stawiasz oceny za sentyment do taxi i szaletu miejskiego to ja nie mam o czym z Tobą rozmawiać. Ja widzę Żymierskiego, a Ty widzisz "kibel" i start do domu rozkoszy taryfą.

Na tego minusa i kolejnego- wbijam


Jola zgłoś swoje zastrzeżenia oficjalnie na Radę Miasta i na ręce Burmistrza z oczekiwaniem zgłoszenia do zbadania przez prokuraturę. Zobaczymy gdzie zostanie przerwane ogniwo, albo sprawa nabierze toku. Dziewczyno nie męcz się tylko zgłoś to oficjalnie przez dziennik. Na bieżąco informuj nas co osiągnęłaś w sprawie. Pomożemy oddechem na plecach
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2012, 10:38:36 am wysłane przez Albatros1 » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #40 : 09 Kwiecień, 2012, 12:15:21 pm »

Albatros,  musiałam bym porozmawiać z kimś mądrym, kto dobrze zna się na przepisach i jeśli jest jakakolwiek szansa aby koszta (niemałe zresztą) dotyczące zmiany nazwy ulicy zamiast Miasta mogła ponieść ta osoba czy też organizacja, która podjęła i zatwierdziła decyzję odnośnie nazwania ulicy im. Żymierskiego, to dlaczego by nie spróbować. Ale tak szczerze to szaro to wiedzę. Postaram się w tym tygodniu zasięgnąć wiadomości na ten temat.

Fajerku wiesz co myślę o minusach, nie uważam ich za objaw mojej słabości, są raczej oznaką Twojej bezsilności ale jeśli dzięki temu jest Ci łatwiej, to proszę bardzo. Dodam tylko, że do tej pory nigdy nie podejrzewałam Cię o pamiętliwość ale ludzi poznaje się całe życie. 
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2012, 12:22:35 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #41 : 09 Kwiecień, 2012, 12:21:16 pm »

Jola mi chodziło o Leopolda Plastusińskiego
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #42 : 09 Kwiecień, 2012, 12:38:18 pm »

No to źle zrozumiałam, myślałam, że chodzi o zmianę nazwy ulicy. Wiesz co Albatros, jestem za cienka aby coś zdziałać w tym kierunku, poza tym chyba inni, kompetentni w tej kwestii nie są ślepi. Potrafię być czasem odważna ale w tym wypadku to walka z wiatrakami a ja nie jestem Don Kichotem z La Manchy tylko w miarę realnie myśląca Jolką z Lubania. I jeszcze jedno, mnie to nie męczy ani trochę,  naprawdę ale uważam, że od czasu do czasu trzeba o tym wspominać.  Czy Ty uważasz to za coś złego? Przecież takie złe działania pana Plastusińskiego nie były ze szkodą dla jednej osoby, one były ze szkodą dla całego miasta. Zresztą po co ten mój wywód, przecież pan Plastusiński, to jedynie wytwór mojej zbyt wybujałej wyobraźni, bo gdyby było inaczej, to inni też by dostrzegli to co ja. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #43 : 09 Kwiecień, 2012, 12:58:37 pm »

Jola wcale nie uważam, że to co napiętnujesz jest kwestią Twojej wyobraźni. Dobrze, że o tym co chwile wspominasz. Gdyby to wszystko było nieprawdą to dawno niejaki Leopold zacząłby się bronić. Mam nadzieję, że prawda w końcu obroni się sama.
Rozumiem Twoje rozgoryczenie- żal uczciwego człowieka do krętactwa i cwaniactwa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #44 : 09 Kwiecień, 2012, 17:12:55 pm »

Cytuj
Wysłane: Dzisiaj o 12:15:21 Wysłany przez: Jola  Fajerku wiesz co myślę o minusach, nie uważam ich za objaw mojej słabości, są raczej oznaką Twojej bezsilności ale jeśli dzięki temu jest Ci łatwiej, to proszę bardzo. Dodam tylko, że do tej pory nigdy nie podejrzewałam Cię o pamiętliwość ale ludzi poznaje się całe życie.     :

Jolu to nie był minus w ramach rewanżu. To był minus za brak konsekwencji. Napisałaś co myślisz o zmianie nazwy ul.Żymierskiego . I broń tego. Ktoś tam tupnął nogą a Ty już się tłumaczysz.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"RYBNE PARTY NIE NA ŻARTY" Świeradów-Zdrój Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 5730 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2008, 15:15:30 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
"Godzina dla Ziem" Przyroda i Turystyka Iza 9 8173 Ostatnia wiadomość 29 Marzec, 2010, 07:24:24 am
wysłane przez Beata
"Ksiądz bije nasze dzieci", do kościoła już nie wejdzie! Bieżące wiadomości Iza 2 8683 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2010, 16:28:50 pm
wysłane przez Black
Wodne Przedszkole "KUBUŚ" organizuje darmowe zajęcia na basenie dla dzieci Ogłoszenia drobne asiawodne 11 18557 Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2011, 09:41:20 am
wysłane przez x
NIE DLA LIKWIDACJI TRAS KOLEJOWYCH Powiat lubański powiat 7 11432 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2011, 16:52:16 pm
wysłane przez Hubert
Zastąpmy godzinę "W" godziną "M". Tylko czy wystarczy nam odwagi? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 33 47603 Ostatnia wiadomość 18 Sierpień, 2011, 23:26:25 pm
wysłane przez x
Przetarg na wynajem lokalu przy ul. Żymierskiego 2 w dniu 17.07.2012r. Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 3778 Ostatnia wiadomość 01 Lipiec, 2012, 00:08:36 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
Przetarg na wynajem lokalu przy ul. Żymierskiego 2 w dniu 08.08.2012r. Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 3844 Ostatnia wiadomość 19 Lipiec, 2012, 23:21:35 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Wodociąg gminny czyli "Nie ma, nie ma wody na pustyni..." Bieżące wiadomości « 1 2 3 » Prowincjusz 30 47873 Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 23:41:33 pm
wysłane przez x
NIE dla fotoradaru. Na razie? Polecane - Strona główna Marszałek 3 4884 Ostatnia wiadomość 15 Wrzesień, 2015, 22:24:46 pm
wysłane przez Makduf