Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: "NIE: dla Żymierskiego  (Przeczytany 54835 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Punkty: +2/-0

Wpisy: 17
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« Odpowiedź #60 : 20 Kwiecień, 2012, 22:56:03 »

Żymierski to Żymierski nazwa ulicy nie przynosi splendoru !!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

*

Punkty: +179/-98

Wpisy: 1883
Znajomi: 12

« Odpowiedź #61 : 14 Maj, 2012, 22:07:41 »

Dziś w  nocy powrócił Lenin- zobacz reakcję stoczniowców

Awantura pod Stocznią Gdańsk im. Lenina

Punkty: +2/-6

Wpisy: 74
Znajomi: brak

« Odpowiedź #62 : 15 Maj, 2012, 13:00:05 »

Brawo Ewciu - brawo!

*

Punkty: +179/-98

Wpisy: 1883
Znajomi: 12

« Odpowiedź #63 : 15 Maj, 2012, 18:50:26 »

Olka to powinno połechtać, ale mi jest słabo. Nie wiem, czy to ja oszalałam, czy to reszta szalona.
W nocy o 23.00 wjechała firma zatrudniona przez Urząd Miasta i przez 6 godzin montowała im. Lenina, napis "Proletariusze wszystkich zakładów łączcie się", na wewnętrznej stronie bramy
"Dziękujemy za dobrą pracę" oraz order Sztandaru Pracy. Prezydent z ramienia PO Paweł Adamowicz natchniony badaniami Doroty Nieznańskiej znanej z malunku przedstawiającego genitalia na krzyżu wydał na to 68 tys zł.
Dokąd zmierzamy?! Nie wiem i nie jestem w stanie pojąć, bo  przecież tłumaczenie, że celem tego było przywrócenie rysu historycznego jest absurdalne. Idąc tokiem myślenia pomysłodawcy należałoby tuż obok Żymierskiego w Lubaniu na jednym z budynków przywrócić napis NSDAP, którego skutecznie nie jest w tanie przykryć żaden tynk. Pozostała mokra plama- jak przestroga!
Olka! Nie chcę tego zrozumieć i w pełni rozumiem gniew i żal stoczniowców, których koledzy ginęli w stoczni im. Lenina Złość

Ślad.jpg

Ślad.jpg

* Ślad.jpg (181.16 KB, 1095x821 - powiększony/pobrany 831 razy.)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #64 : 25 Wrzesień, 2012, 21:01:42 »

Czytając to i owo tu i tam, znalazłem ciekawą informację (apel) z 07.10.2009 roku.

Pismo Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej do Przewodniczącej Rady Miasta Lubania

Wypełniając obowiązki wynikające z ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz mając na względzie udział organów państwowych i instytucji Trzeciej Rzeszy Niemieckiej i Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (oraz ich reprezentantów), w tym powoływanych przez nie struktur, partii, organizacji politycznych oraz zbrojnych, organów władzy w latach 1939–1989 (oraz ich reprezentantów), w likwidacji niepodległego bytu państwa polskiego oraz ich udział w zwalczaniu dążeń niepodległościowych, gwałceniu praw obywatelskich i praw człowieka, a także popełniane w ich imieniu zbrodnie nazistowskie, zbrodnie komunistyczne oraz inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości i/lub zbrodnie wojenne, informuję, że na terenie Lubania wciąż znajduje się ulica Michała „Roli” Żymierskiego będąca w swej istocie formą gloryfikacji zbrodniczej ideologii komunistycznej oraz polityki Józefa Stalina, wymierzonej w niepodległość Polski.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż nazwa ta została nadana przed 1989 rokiem, kiedy zarówno biografie działaczy komunistycznych, jak początki nowego systemu władzy, jego charakter oraz rzeczywiste oblicze były przedmiotem szczególnie intensywnej kampanii propagandowej i manipulacji historycznych. Skutkiem tego do dziś niejednokrotnie u znacznej części społeczeństwa brak świadomości na temat rzeczywistej roli poszczególnych osób i wydarzeń w dziejach Polski. Dlatego w załączeniu przesyłamy informację historyczną na temat Michała Żymierskiego. Warto dodać iż w czerwcu br. kolejny samorząd – tym razem miasta Sosnowca – odebrał honorowe obywatelstwo Michałowi Roli-Żymierskiemu.

Nazwa ta wciąż utrwala tezy propagandy politycznej z okresu prowadzonej w okresie PRL indoktrynacji społeczeństwa i faktycznie siłą rzeczy stanowi wyraz lekceważenia pamięci ofiar totalitaryzmów oraz braku szacunku dla dorobku walki Polaków o wolność obywatela i niezawisłość Państwa w XX wieku.

Przypominając zapis artykułu 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. zakazujący istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, oraz art. 256 Kodeksu Karnego, zakazujący „publicznego propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa”, pragnę zwrócić uwagę, że utrzymywanie tego rodzaju nazw w niepodległej Polsce jest sprzeczne z porządkiem prawnym Rzeczypospolitej Polskiej a jednocześnie jest działaniem niewychowawczym, pochwałą zbrodniczych ideologii i zdrady Ojczyzny.

W związku z powyższym apeluję do władz gminy Lubań o podjęcie niezwłocznych działań ukierunkowanych na jak najszybsze dokonanie zmiany nazwy, która utrwala zafałszowany obraz najnowszych dziejów Polski.

Jednocześnie informuję, że w zgodzie z § 2, ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2000 roku „nie pobiera się opłaty za wydanie dowodu osobistego od osób zobowiązanych do wymiany dowodu osobistego z powodu administracyjnej zmiany nazwy miejscowości, nazwy ulicy lub numeru domu”. Dotychczasowa praktyka wielu samorządów pozwalała na wprowadzenie nawet kilkuletniego okresu przejściowego, w którym obowiązują równolegle dwie nazwy, co pozwala mieszkańcom lub firmom działającym na danym terenie na rozłożenie w czasie i ominięcie ewentualnych dodatkowych kosztów związanych ze zmianami adresowymi.
Franciszek Gryciuk
Zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej

http://www.ipn.gov.pl/wai/pl/szukaj/?search=1778338&sort=2&order=1&ile=20
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164

Wpisy: 1670
Znajomi: 8

« Odpowiedź #65 : 25 Wrzesień, 2012, 23:01:42 »

@Piotrek

I za to Cię lubię!  Buziak

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #66 : 25 Wrzesień, 2012, 23:26:29 »

Do przeczytania pierwsze 3 linijki ze str. 2 to odp. naszej społeczności lokalnej.
Nie ukrywam, że jest mi wstyd. W jakim kraju żyjemy...?

http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/plik.php?id=5294
„(...)
Ad. 4
Zgłaszanie interpelacji, wniosków i zapytań.

Pani Teresa Kraska w związku z licznymi protestami mieszkańców miasta – głównie mieszkańców
ulicy Żymierskiego zgłosiła wniosek dotyczący odstąpienia od zamiaru zmiany nazwy ulicy
Żymierskiego.
 (...)”

Niezdecydowany

Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #67 : 26 Wrzesień, 2012, 07:01:34 »

O takiej pobłażliwości, jaka obecnie zapanowała w Polsce wobec komunistycznych siepaczy, twórcy systemu w Departamencie Kadr mogli jedynie pomarzyć.
Wracając do Michała "Roli" i jego obecności w Lubaniu. Czytałem kiedyś felieton profesora Zdzisława Krasnodębskiego o tytule "przyzwoitość bezobjawowa", którego treść nasunęła mi myśl, że nawet najsilniejsze grand mal moralnej arogancji, w przeliczeniu na koszty w złotówkach, nie będą w stanie dłużnej ukryć faktu, jakim była postać odpowiedzialna za mordowanie Polaków i gdzie powinna znaleźć miejsce pamięć o nim w historii współczesnej. To chyba tyle.

Każdy z nas prędzej czy później spojrzy w lustro. Zachęcam bardzo : )
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #68 : 26 Wrzesień, 2012, 18:51:38 »

Nie ukrywam, że jest mi wstyd. W jakim kraju żyjemy...?
Oboje mamy wiele powodów do wstydu. Nie licytujmy się kto ma ich więcej  Buzia na kłódkę Buziak
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2012, 18:55:45 wysłane przez Firefoks » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #69 : 26 Wrzesień, 2012, 19:58:23 »

@FIRE

Wiem, że mnie lubisz  Mrugnięcie

Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #70 : 26 Wrzesień, 2012, 20:54:53 »

@FIRE

Wiem, że mnie lubisz  Mrugnięcie

I dlatego tylko musnąłem ten temat. Piotr odgrzewa stare kotlety. Ciekawe po co? Piotr Ty i tak istniejesz. Uwierz  mi że nie warto. Wiatraki i tak będą  Duży uśmiech

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #71 : 26 Wrzesień, 2012, 22:08:46 »

I dlatego tylko musnąłem ten temat. Piotr odgrzewa stare kotlety. Ciekawe po co? Piotr Ty i tak istniejesz. Uwierz  mi że nie warto. Wiatraki i tak będą  Duży uśmiech

@FIRE

Jestem Ci niezmiernie wdzięczna. Jesteś moim natchnieniem. Z Twoich słów utkałam wiersz.

(Czytać takim tempem jak wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima)

I dlatego ten temat tylko musnąłem.
Piotr odgrzewa stare kotlety z mozołem.  
A po co?  A po co ty Piotrze odgrzewasz  
ten temat, te stare kotlety zepsute?  
Istniejesz! Istniejesz ty Piotrze nie warto
grać starą pogiętą, znaczoną gdzieś kartą.
Nie warto! Nie warto! Nie warto! Nie warto!

Don Kichocie! Przestań już temat miętolić
i tak będą wiatraki, a ja to wszystko zaczynam....

MAGENTA
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2012, 22:11:28 wysłane przez MAGENTA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"RYBNE PARTY NIE NA ŻARTY" Świeradów-Zdrój Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 4323 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2008, 15:15:30
wysłane przez Paweł Sokołowski
"Godzina dla Ziem" Przyroda i Turystyka Iza 9 4919 Ostatnia wiadomość 29 Marzec, 2010, 07:24:24
wysłane przez Beata
"Ksiądz bije nasze dzieci", do kościoła już nie wejdzie! Bieżące wiadomości Iza 2 6560 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2010, 16:28:50
wysłane przez Black
Wodne Przedszkole "KUBUŚ" organizuje darmowe zajęcia na basenie dla dzieci Ogłoszenia drobne asiawodne 11 13736 Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2011, 09:41:20
wysłane przez x
NIE DLA LIKWIDACJI TRAS KOLEJOWYCH Powiat lubański powiat 7 8071 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2011, 16:52:16
wysłane przez Hubert
Zastąpmy godzinę "W" godziną "M". Tylko czy wystarczy nam odwagi? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 33 34171 Ostatnia wiadomość 18 Sierpień, 2011, 23:26:25
wysłane przez x
Przetarg na wynajem lokalu przy ul. Żymierskiego 2 w dniu 17.07.2012r. Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 2683 Ostatnia wiadomość 01 Lipiec, 2012, 00:08:36
Przetarg na wynajem lokalu przy ul. Żymierskiego 2 w dniu 08.08.2012r. Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 2833 Ostatnia wiadomość 19 Lipiec, 2012, 23:21:35
Wodociąg gminny czyli "Nie ma, nie ma wody na pustyni..." Bieżące wiadomości « 1 2 3 » Prowincjusz 30 35107 Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 23:41:33
wysłane przez x
NIE dla fotoradaru. Na razie? Polecane - Strona główna Marszałek 3 3127 Ostatnia wiadomość 15 Wrzesień, 2015, 22:24:46
wysłane przez Makduf
REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
350 Gości, 0 Użytkowników