Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Czy "goście" powinni mieć możliwość wypowiedzi na forum?  (Przeczytany 27556 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« : 01 Listopad, 2009, 14:24:21 pm »

Witam.

Proszę o opinie czy użytkownicy bez rejestracji na forum powinni mieć możliwość zamieszczania na nim informacji.

Taka mozliwość została utworzona na życzenie kilku użytkowników forum, ale w tej chwili dostaje wiadomości które podważają niejako sens jej istnienia.

Rejestracja nie boli, doprawy kilka sekund chyba można na to poświęcić.

Raz jeszcze prosze o opinie i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń, 2010, 22:13:25 pm wysłane przez Piotr Cichanowicz » Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 01 Listopad, 2009, 14:30:32 pm »

Moim zdaniem "goscie" to głupota, szczególnie gdy ktos cały czas sie wypowiada jako gość, jakby bał sie jakiś konsekwencji, no nie rozumiem tego. A rejestracja trwa  minuty i nie boli Także wg mnie powinno to byc wycofane
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #2 : 01 Listopad, 2009, 14:46:49 pm »

Popieram,- trzeba mieć na uwadze, że nasze forum czytają niejednokrotnie osoby z poza naszego "KRĘGU KULTUROWEGO"  .. osobiście mam okazję poczytać  tezy rzucane a to od znajomych z Kanady , a to z Grecji. i innych miast, gdzie można sobie wejść na Nasze Forum,że ot ..właśnie .. na tym tle wypadamy słabiutko..rejestracja na jakiekolwiek forum daje pomoc techniczną, opinie są amfas. i ma się satysfakcję ,że Admin ma mało kłopotu....to tyle..

   pozdrawiam ...mark
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #3 : 01 Listopad, 2009, 16:00:33 pm »

Jestem na tym forum już dość długo i traktuję go jak "swoje", pozwolę więc sobie zabrać głos. Oczywiście decyzję podejmie Admin i to tylko jego polityka zdecyduje, czy "goście" mogą zabierać głos. Jeśli chciałby, by forum i strona miała wyższy poziom, to myślę, że zrezygnuje z anonimowych "gości". Zalogowanie się jest podjęciem pewnej odpowiedzialności za słowo. "Gość" jest bardziej anonimowy(wiemy, że nie do końca) i często zamieszcza nieprzemyślane, nastawione na zasianie zamętu wpisy. Rozmawiałam niedawno "na realu" na temat lubań24.pl i usłyszałam krytyczne słowa, niestety z niektórymi musiałam się zgodzić.
Bawię się trochę słowami i wiem, że słowem często można wyrządzić wielką krzywdę i później ani dementowanie, ani przeprosiny nie zatrą złego wrażenia.
Weźmy odpowiedzialność za słowo, nie bójmy się podpisać pod wypowiedziami. "Gościom" proponuję pozostawić możliwość biernego przeglądania strony. Natomiast zalogowanym uczestnikom forum proponuję dać możliwość komentowania wszystkich tematów (nie zamykać wątków).  
No i wielka prośba, by regulamin był łatwo dostępny w każdej chwili i dla każdego.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2009, 16:03:47 pm wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 01 Listopad, 2009, 16:54:41 pm »

Słabe argumenty.Macie obawy itp.Poza tym dziś nikt nie ukryje się w sieci to raz ,dwa moderator leń bo to jego działka,trzy użytkownika łatwiej z banować, cztery to forum to pomyłka,może pozakładajcie swoje blogi muzyczne czy to poetyckie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #5 : 01 Listopad, 2009, 17:07:25 pm »

Skoro to pomyłka to najwidoczniej się pomyliłeś i piszesz nie tutaj gdzie trzeba.

"Poza tym dziś nikt nie ukryje się w sieci to raz" - to święta racja, która wyklucza teorię o tym kogo łatwiej banować. Z technicznego punktu widzenia zablokowanie jednego IP z dialogu czy całej podsieci odbywa się tak samo.

Jeśli argumenty innych użytkowników są słabe to jak oceniasz swoje?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 01 Listopad, 2009, 17:33:55 pm »

porównaj aktywność użytkowników forum (zarówno zarejestrowanych jak i gości) sprzed i po umożliwieniu wypowiadania się anonimowo.
o ile wzrosła ? bo to, że wzrosła widać gołym okiem
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #7 : 01 Listopad, 2009, 17:57:31 pm »

o ile wzrosła ? bo to, że wzrosła widać gołym okiem

Zawsze wzrasta po wakacjach, nie jestem w stanie ocenić czy wypowiedzi "gości" miały znaczący wpływ na to. Napewno dział ogłoszenia pozostanie otwarty dla gości, natomiast reszta wypowiedzi na forum prawdopodobnie będzie dostępna po zalogowaniu.

Problem z takimi "wypowiedziami" widać na każdym większym portalu. Ludzie nie potrafią się opanować żeby sobie po kimś nie pojeżdzić.

Wystarczy wejść na pudelka

To co chciali by zrobić w realu, robią w sieci. W realu trzeba nieco odwagi żeby powiedzieć co się myśli, jeszcze więcej żeby coś zrobić. Sieć pozostawia wrażenie anonimowości i stąd takie łatwe formułowanie epitetów.

Wiekszośc z tych osób tak samo zachowywała by się w realnym świecie, gdyby nie normy prawne i społeczne. Tacy po prostu są i w sieci mogą być nieco bardziej sobą. My tacy jesteśmy jako rasa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #8 : 01 Listopad, 2009, 18:16:14 pm »

"Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W Sieci obraz siebie kreuje się słowami..." JLW.... piękne..prawda..

Witaj ĆMA..dawno Cię nie było??Tu nie chodzi o aktywność .zarejestr... niezarejestrowanych,cieszy ,że jest ruch i poruszane są różne problemo-sprawy, do których można się odnieść mniej lub więcej profesjonalnie, chyba chodzi o język ,styl
o który tak bardzo na co dzień walczymy- chociażby załatwiając swoje sprawy w różnych miejscach..W sieci nie ma czasu na myślenie, więc nośnikiem zaistnienia jest z reguły nieprzemyślane , spontaniczne- potem trochę żałowane "gadulstwo"..

Brak jest normalnego ,zwyczajnego humoru,  zrozumienia dla "niepiśmiennych",
takiego "fasolowego" luzu.Nie wiem ,może jestem za stary, może coś mi się wydaje,
mam jakieś fantasmagorie-,ale wiem jedno ,że za parę tysięcy lat będzie cykliczna druga epoka lodowcowa-przetrwają Ci bliżej równika, powstanie nova cywilizacja i wszystko zacznie się od nova...

pozdrawiam ..mark
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 159
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 01 Listopad, 2009, 18:17:36 pm »

Skoro każdy gość ma ochotę się wypowiadania (a tak wnioskuję) to niech sobie założy konto, które powie każdemu z użytkowników kim dana osoba jest i powoli spotkać, i rozpoznać na ulicy. Zobaczymy czy dalej będą tacy aktywni.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 01 Listopad, 2009, 18:31:22 pm »

nie każdy anonim to troll i nie każde odmienne zdanie na konkretny temat to zło. może zamiast moderować niewygodne odpowiedzi (mam tutaj na myśli usuniętą wypowiedź widelca), usuwajcie obraźliwe posty gości. z osobami umieszczającymi obraźliwe treści nie ma co dyskutować, tylko 'ciąć całe posty.

z tego co widzę to większość zarejestrowanych jest za 'banicją' anonimów. ja jednak radziłabym się wstrzymać z tą decyzją.
a jaką decyzję podjąć ? to niech Ci już podpowie Twój hiszpański organizm  


*większość zarejestrowanych - nieliczna grupka osób biorąca czynny udział w dyskusjach
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 01 Listopad, 2009, 18:41:04 pm »

Skoro każdy gość ma ochotę się wypowiadania (a tak wnioskuję) to niech sobie założy konto, które powie każdemu z użytkowników kim dana osoba jest i powoli spotkać, i rozpoznać na ulicy. Zobaczymy czy dalej będą tacy aktywni.

mi to wsio ryba 
akurat moje foty wiszą na sąsiednim lokalnym portalu i jestem rozpoznawalna, a czasem wręcz wytykana paluchami na ulicy. no cóż... cena sławy 
możemy się spotkać, bo mimo, że jestem zarejestrowana to dla większości z Was jestem tylko lalką z moherem na głowie

widelec !
może nie wypowiadam się za często, ale prawie codziennie zaglądam i bacznie śledzę Twoje poczynania muzyczne i poetyckie Zuzy
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 01 Listopad, 2009, 19:46:28 pm »

Pomysł na anonimowe wypowiedzi był mój i nadal uważam to za konieczne w prawidłowym funkcjonowaniu forum - nie strony informacyjnej. Oczywiście, miała być zamknięta możliwość wysyłania, bez zatwierdzenia przez moderatora. - Wystarczy to wprowadzić i będzie porządek.

Co nam po tym cmentarzysku kont?!?

http://www.luban24.pl/index.php?action=mlist

Odpowiadam, że nic. 90% do usunięcia.

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 01 Listopad, 2009, 19:58:25 pm »

To satyryk, powiedz może dlaczego nie zarejestrujesz konta? ciekawi mnie to , bo piszesz tu czesto, zawsze masz coś do powiedzenia, więc czeu nie zarejestrujesz się  ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #14 : 01 Listopad, 2009, 20:15:18 pm »

"Oczywiście, miała być zamknięta możliwość wysyłania, bez zatwierdzenia przez moderatora. - Wystarczy to wprowadzić i będzie porządek."

Nie jestem za tym żeby moderować wypowiedzi, a moderowanie przed zamieszczeniem to już skandal Rozwiązanie takie doprowadzi do zamieszczania tylko wypowiedzi z którymi zgadza sie moderator i jest bardzo subiektywne.

W chwili obecnej wypowiedzi gości tak jak wszystkie inne można moderować "po", ale tutaj chodzi bardziej o kulturę na forum niż poziom merytoryczny tych wypowiedzi.

Jak widać po powyższych postach, system się nie sprawdza i większość jest przeciwna tej opcji.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2009, 20:19:00 pm wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O czym szepczą bazaltowe skały" Kalendarz wydarzeń ZUZA 0 6096 Ostatnia wiadomość 03 Kwiecień, 2008, 22:09:59 pm
wysłane przez ZUZA
"Grecja - kolebką cywilizacji europejskiej" podsumowanie projektu Kultura i sztuka WTZ Lubań 2 7779 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 23:13:06 pm
wysłane przez ankulka
Policyjna akcja "Pirat" na terenie powiatu lubańskiego Kronika Kryminalna Antoś 0 5004 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2008, 20:55:03 pm
wysłane przez Antoś
Podsumowanie konkursu poetyckiego " O czym szepczą bazaltowe skały" Kalendarz wydarzeń Iza 1 7361 Ostatnia wiadomość 20 Czerwiec, 2008, 22:20:29 pm
wysłane przez ZUZA
Wieczorek poetycki "Gdzie Ci mężczyźni, czyli vademecum kochania" Kultura i sztuka « 1 2 » Diorqa 24 26722 Ostatnia wiadomość 28 Luty, 2009, 16:37:14 pm
wysłane przez Mackoo
II Ogólnopolski konkurs poetycki "O czym szepczą bazaltowe skały" Kultura i sztuka ZUZA 1 7943 Ostatnia wiadomość 01 Czerwiec, 2009, 23:07:26 pm
wysłane przez ZUZA
"Witraże słów"- promocja tomika wierszy grupy NURT Kultura i sztuka ZUZA 0 4871 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2009, 00:02:45 am
wysłane przez ZUZA
I Przegląd Kabaretowy "KABARET-owisko 2009" zostaje odwołany Kultura i sztuka ODK Zaręba 0 5052 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2009, 11:39:15 am
wysłane przez ODK Zaręba
XXXIX Rajd Pieszy "Lisenske Pochody Ceskym Rajem" Przyroda i Turystyka PTSM LUBAŃ 1 6525 Ostatnia wiadomość 18 Czerwiec, 2009, 21:55:00 pm
wysłane przez ZUZA
ile trzeba mieć fakultetów, aby mieć pracę???? Hydepark serio 9 8790 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2014, 13:49:11 pm
wysłane przez MMM