Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wypadek w Radogoszczy  (Przeczytany 27391 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 17 Październik, 2009, 22:13:20 pm »

Kto wie coś o wypadku w Radogoszczy, który zdarzył się dzisiaj przed 15:00? Zdarzenie miało miejsce na początku Radogoszczy tuż za mostkiem i drogą na Nawojów Śląski (jadąc od strony Nowogrodźca). Wracałam z Wrocławia i nie dość, że A4 od Krzyżowej aż po granicę była zablokowana i musiałam objazdem przez Bolec jechać to jeszcze na dodatek ten wypadek Niezdecydowany   Czy ktoś wie jak to było... wydaje mi się, że jakieś auto (może bus) wylądowało w rowie, ale nie widziałam dokładnie i nie wiem co się stało. Proszę o jakieś informacje.
To wszystko pewnie przez pośpiech... niektórym kierowcom wydawało się, że na tej trasie z Bolesławca do Lubania obowiązują zasady i prędkość jak na A4..... Nawet podwójna ciągła i dość spory zakręt nie przeszkadzała niektórym w "ściganiu się"....
Czasami zastanawiam się kto tym ludziom dał prawo jazdy i pozwolił prowadzić takie szybkie auta. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 18 Październik, 2009, 01:21:35 am »

Wracałam z Lubania i policjant blokujący drogę powiedział, że zderzyło się trzy samochody i nie da się przejechać bo "zawalona jest cała droga". Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 18 Październik, 2009, 14:44:36 pm »

Z informacji od Ratowników Medycznych Lubańskiego Pogotowia Ratunkowego dowiedziałem się iż w samochód osobowy jadący do Lubaniu jechał z nadmierną prędkością i jakby tego brakowało ściął zakręt i wylądował pod samochodem ciężarowym dodatkowo w osobówkę uderzyła druga , która również jechała za szybko i trzymała się za blisko tyłu tamtej , kierowca osobówki które miała czołówkę z ciężarówką został wycięty przez Strażaków a Ratownicy z PR Lubań odwieźli go do Szpitala w Zgorzelcu gdzie został , wykonano mu badanie tomografem podczas drogi do Zgorzelca i wyciągania z pojazdu był nieprzytomny jego stan był bardzo zły nie wiem czy przeżył ale uderzenie było tak mocne że przednia oś ciężarówki została wyrwana !!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 18 Październik, 2009, 22:03:44 pm »

Wypadek miał miejsce na trudnym odcinku drogi opodal elektrowni wodnej na Kwisie.Odcinek ten ma dwa łuki i mostek nad strumieniem zwężający drogę i ograniczający widoczność.To nie jedyne niebezpieczne miejsce na drodze przebiegającej przez Radogoszcz.Wspomnieć należy śmiertelny wypadek z początku września 2008 roku.Do tej pory zarządca drogi nie poczynił żadnych starań aby ruch na tym odcinku dostosować do panującego stanu nawierzchni drogi i jej przebiegu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 19 Październik, 2009, 06:16:45 am »

Niestety kierowca samochodu zmarł w szpitalu po operacji. [*]
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 19 Październik, 2009, 11:50:25 am »

[*]
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 19 Październik, 2009, 19:45:07 pm »

[*][*][*]...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 19 Październik, 2009, 21:18:22 pm »

do foto998
Interesuje mnie co to było za auto (oczywiście tego co jechał za szybko). Kilku takich świrów właśnie mijało mnie w drodze z Nowogrodźca a jeden nawet w Nawojowie. Nie patrzyli czy zakręty czy nie, czy podwójna ciągła..... oni uważali,że są Panami dróg i tyle. Jak ja jechałam to jeszcze nawet policji nie było po prostu stał sobie jakiś koleś, dwa trójkąty ostrzegawcze na drodze, więc wiedziałam, że wypadek stał się chwilę temu.
Piszecie,że jest to niebezpieczny odcinek drogi.... owszem można mieć bardzo dużo do życzenia co do nawierzchni dróg, ale to KIEROWCA powinien dopasować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze, a nie na odwrót. Prawko mam już około 6 lat i dużo jeżdżę samochodem, widziałam już nie jeden wypadek i niestety ale muszę też stwierdzić, że po prostu niektórzy nie potrafią jeźdźić. Owszem droga i szybkie samochody są dla ludzi, ale dla takich co mają rozum.
Wczoraj jadą A4 usłyszałam taką rozmowę "mobili":
[...] ej kolego trzymasz mnie tak specjalnie czy co? Jak masz zamiar wyprzedzać to wyprzedzaj.....
- [...] wyprzedzałem ciężarówkę, ale jak Ci się tak spieszy to jedź ...
- no i właśnie pojechałem
- ... żebyś tylko nie miał swojego Święta 01.11 [...]
Dlatego może i to jest nie zbyt miłe co npiszę, ale nie będzie mi nigdy żal takich co właśnie giną w ten sposób... przez swoją głupotę!
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2009, 21:23:20 pm wysłane przez Ewella » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 21 Październik, 2009, 23:40:01 pm »

to był czerwony marki Volkswagen Golf IV,  Ewella a widziałaę te auto jak jechałaś, wyprzedzał Cię może, pamiętasz cokolwiek to ważne...   [*]
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #9 : 22 Październik, 2009, 12:51:43 pm »

Tak, to kierowca nie dość że powinien dostosować jazdę do typu drogi , to i ... drogę do swojej jazdy.

Przecież jest juz śliczna autostrada, nie rozumiem ludzi którzy nadal phają sie po wąziutkich drózkach przez wsie coby zaoszczędzić te kilka pln i kilka minut (wątpliwe, bo zużywają tym sprzęgło , amortyzatory, gubią kołpaki ...a jak utkną za kombajnem albo autobusem to suna 30/h ...) zamiast wygodnie pocisnąć 'ile fabryka dała' aż do Zgorzelca a później 30stką równie wygodnie , choć już ciut wolniej do Lubania... przez CB też można sie dowiedzieć często czy ew. skróty do 30stki są 'czyste' i przy odrobinie szczęścia smignąc z autostrady juz np. Godzieszowie...

a 357 to myślę 'dezorientuje' ludzi 'z daleka' bo na mapie wygląda jak droga trzeciorzędowa, tymczasem jej stan to praktycznie droga polna bez pobocza/teren zabudowany...
przydał by się jej wielki znak 'WJAZD TYLKO DLA ZDESPEROWANYCH'


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 22 Październik, 2009, 14:43:52 pm »

Ten wypadek był spowodowany tym ze autostrada A4 była zablokowana przez wypadek Tirów!!! 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #11 : 22 Październik, 2009, 15:25:14 pm »

Wypadek miał miejsce na trudnym odcinku drogi opodal elektrowni wodnej na Kwisie.Odcinek ten ma dwa łuki i mostek nad strumieniem zwężający drogę i ograniczający widoczność.To nie jedyne niebezpieczne miejsce na drodze przebiegającej przez Radogoszcz.Wspomnieć należy śmiertelny wypadek z początku września 2008 roku.Do tej pory zarządca drogi nie poczynił żadnych starań aby ruch na tym odcinku dostosować do panującego stanu nawierzchni drogi i jej przebiegu.

to bylo ad tego komentarza. Droga jest jaka jest, nie jest jedyna.
 
Wypadek byl spowodowany tylko i wyłacznie głupotą - nadmierna prędkość! na TAKIEJ drodze??!
o jakości tej drogi wiadomo nie od dziś, dlatego jedyną 'winą' zarządcy dróg jest to że o tym nie informuje że nie została wypisana z rejestru  jako droga trzeciorzędowa , oraz brak stosownych oznaczeń ostrzegawczych - choć w sumie po co jeśli praktycznie 80% drogi jest terenem zabudowanym albo łącznikiem - nikt o zdrowych zmysłach nie zasuwa jak wariat przez wioski ,
na drodze bez pobocza - sam pęd powietrza może zagrozic rowerzystom i pieszym, nikt też na tego typu drodze nie powinien ścinać zakrętu bez 100%  widoczności.

na codzien autostrada jest przejezdna i wariaci mogą sobie tam szaleć,
a odcinek o357 od nowogrodźca to nawet na ścieźkę rowerową juz jest zbyt dobity.

to droga umożliwiająca mieszkańcom wyjazdy na pola, dojazdy wieś<>wieś, nie raz widziałem tam też dzieciaki które zasuwały z buta bo znudziło im się czekać na autobus żeby przejechać przystanek do domu... taką drogą się jeździ 30km/h , do 60 max przy dobrej widoczności i zwalniając przed każdym zakrętem , definitywnie bez opcji wyprzedzania kogokolwiek i to widac i czuć od razu po wjechaniu na nią - 1) brak pobocza (!)




Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 3
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 27 Październik, 2009, 08:15:16 am »

A co to mało jest wariatów na Polskich Drogach Co? zaczynając właśnie od wyprzedzania , wymuszania pierszeństwa czy ścinania zakrętów ...
Na wakacje w Lubaniu doszło do wypadku drogowego o takiego busiki jadące po 100 kilometrów na godzine w terenie zabudowany a potem to chyba po 150 km/h coś strasznego całe szczęście że nie miał ludzi bo była masakra gwarantowana -http://www.luzyce.info/index.php/luban/1391-na-krzyzowke-na-czerwonym.html
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 27 Październik, 2009, 17:40:17 pm »

A co to mało jest.... a no mało...dróg ekspresowych,autostrad.Dlaczego do Jeleniej Góry jedzie się tak długo przez L-ki,dlaczego na Mazury jedziemy cały dzień a nad Adriatyk w 10 godzin nad który jest 300 km dalej,dlacego w Polsce łatwej cos zakazać nakazać niż zbudować czy usprawnić
dlaczego... ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #14 : 28 Październik, 2009, 03:47:06 am »

za : http://pl.wikipedia.org/wiki/Bieda

"Mimo że w 2004 roku PKB w Polsce wzrósł o 5,3%, większość wskaźników ubóstwa uległa pogorszeniu. Według GUS w zeszłym roku poniżej minimum socjalnego żyło prawie 60% Polaków. W 2003 roku było to 59%, w 2002 58%, w 2001 57%, w 1996 47%, a w 1989 wskaźnik ten wynosił tylko 15%."

sadzisz ze ludzi w tej chwili stac na drogi?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Śmiertelny wypadek w Olszynie! Kronika Kryminalna Paweł Sokołowski 5 66298 Ostatnia wiadomość 18 Kwiecień, 2014, 01:40:17 am
wysłane przez Prowincjusz
Wypadek w Radogoszczy(1 września... Kronika Kryminalna x 1 10028 Ostatnia wiadomość 01 Wrzesień, 2008, 10:42:51 am
wysłane przez x
Okradł plebanię w Radogoszczy Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 2946 Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2009, 16:16:07 pm
wysłane przez Bernard
Tragiczny wypadek karetki pogotowia ratunkowego z Lubania ! Bieżące wiadomości Foto998 1 7692 Ostatnia wiadomość 26 Czerwiec, 2010, 22:31:50 pm
wysłane przez gracjano
Wypadek polskiego autobusu w Berlinie - relacja współpracownika naszej redakcji Bieżące wiadomości Leo 0 3682 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2010, 17:54:25 pm
wysłane przez Leo
Wypadek w Trójcy - nieprzejezdna DK30. Hydepark x 3 6729 Ostatnia wiadomość 10 Październik, 2010, 09:57:24 am
wysłane przez MooseDlb
Świetlice wiejskie w Pisarzowicach i Radogoszczy można już wynajmować na wesela Bieżące wiadomości x 3 8258 Ostatnia wiadomość 18 Czerwiec, 2011, 10:25:27 am
wysłane przez teodor
ZEBRANIE WIEJSKIE W RADOGOSZCZY Gmina Lubań Urząd Gminy 0 3293 Ostatnia wiadomość 26 Październik, 2011, 15:04:40 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Udany turniej w Radogoszczy Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 1 5673 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 19:56:14 pm
wysłane przez Judyta
MIAŁEŚ WYPADEK ? Ogłoszenia drobne Łukasz_EuCO 0 2789 Ostatnia wiadomość 12 Listopad, 2012, 07:45:07 am
wysłane przez Łukasz_EuCO