Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Monitoring w Lubaniu  (Przeczytany 13640 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
GModerator

*****
*

Punkty: +11/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 381
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 15 Kwiecień, 2009, 20:33:09 pm »

Zadanie związane z budową monitoringu miasta znajduje się wśród zadań przewidzianych do realizacji w roku 2009. W budżecie miasta na ten cel Rada Miasta Lubania przewidziała kwotę 343.000 zł.




Do głównych korzyści wynikających z założenia systemu monitoringu zaliczyć należy:
- możliwość przeciwdziałania dewastacji, kradzieży mienia komunalnego i prywatnego;
- prewencyjne oddziaływanie na osoby zakłócające porządek i spokój publiczny bądź ciszę nocną, okiem kamer pozbawione zostaną anonimowości;
- nagrane "obrazy lubańskiej ulicy" będą archiwizowane i będą spełniały rolę ewentualnych dowodów, niezbędnych dla postępowań karnych bądź odszkodowawczych.

System wizyjny będzie obsługiwany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dostęp do niego będzie również posiadał dyżurny Komendy Powiatowej Policji. W systemie przewidywana jest możliwość podglądu tylko przez Policję.

W systemie zastosowane zostaną urządzenia nowej generacji, aby był nowoczesny jak najdłużej, bez konieczności wymiany urządzeń.

W roku bieżącym monitoring będzie funkcjonował w oparciu o 12 kamer.

W bezpośrednim centrum miasta zostanie zamontowanych 10 kamer. Pozostałe strzec będą zespołu boisk "Orlik" i skrzyżowania ulicy Worcella i Esperantystów. Docelowo system składać się może z 40 kamer, co pozwoli na objęcie nadzorem znacznej części miasta.
W miesiącu kwietniu br. zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie monitoringu. Jeżeli w jego wyniku zostanie wybrany wykonawca rozpoczęcie prac będzie mogło nastąpić w miesiącu maju br.



luban.pl
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #1 : 15 Kwiecień, 2009, 21:33:16 pm »

Jakby nie bylo prewencja to najlepsza droga

Swoją drogą chciałbym zeby obraz z kamer był transmitowany w internecie, sadze ze wiele osob chetnie by sobie poogladało program wieczorny. I nie mowie tylko o obecnych mieszkancach Lubania ale o tych którzy z niego wyjechali i tutaj czasami zagladają (pozdrawiamy;) .

A nidługo - pewnie za 2-3 pokolenia wszyscy bedziemy mieli chipy namierzane siecia satelit i mozna sie pobuntowac i potupac bucikiem przed galopujacym postepem technologicznym, ale nic to nie da.

W tej chwili (jak ktos nie wie)  sa otwarte programy namierzania ludzi - np Orange umozliwia szefowi namierzanie komorek pracownikow z polozeniem co do paru metrow. W Polsce dzialają pilotarzowe programy "obraczkowania" skazanych za drobne przestepstwa i ruchy tych osob sa monitorowane satelitami, nie wspomne o
"niebieskim programie" wydanym przez rzad USA, który to podobno jest tez w posiadaniu Policji PL (wywiadu na 100%) który to na podstawie obrazow z kamer potrafi wyszukac osoby. Analizie podlegaja cechy wygladu oraz w razie jego zmiany takie jak chod, wzrost etc.

Całośc korespondencji mailowej a takze to co tu wypisujemy wg polskiego prawa powinna byc przetrzymywane przez ISP 5 lat, nie mowiac juz o "Echelonie" i filtracji calej sieci

Takie kamery to w sumie juz codziennosc ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #2 : 15 Kwiecień, 2009, 23:25:53 pm »

Sprzedajemy resztki wolności za pozory bezpieczeństwa.
W pracy przez osiem godzin obserwuje mnie kamera, w markecie kupuję obserwowana przez kamery, spaceruję śledzona przez kamery. Kiedyś stanę pośrodku rynku i zacznę krzyczeć. Ne zamykajcie mnie wtedy w psychiatryku. To nie schizofrenia, to bezpieczne życie.

Na wypoczynek letni młodzieży, działalność klubów sportowych, organizacji pozarządowych zajmujących się dziećmi i młodzieżą  miasto przeznaczyło ok. 120 tys. zł (http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/dokument_druk.php?iddok=441&idmp=99&r=)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 16 Kwiecień, 2009, 00:02:53 am »

"Raport mniejszości" ?!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"



Punkty: +4/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 65
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Mam ochotę na chwilę spokoju.


« Odpowiedź #4 : 23 Kwiecień, 2009, 09:17:01 am »

Jestem bardzo ciekawa czy to się sprawdzi... Czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto...
Natomiast co do wszechobecności kamer... Sami daliśmy na to przyzwolenie milcząc i utwierdzeni w przekonaniu "dla bezpieczeństwa"...
Większość jest już przyzwyczajona i nie zwraca na to uwagi... Natomiast gdy wiem że w supermarkecie są kamery a mimo tego chodzi za mną ochroniarz krok w krok, to jest irytujące... Przecież nie jestem ZŁODZIEJKĄ!!!
Wszystko jest widoczne na kamerze, dlatego jest to dla mnie zupełnie nie zrozumiałe...
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #5 : 14 Wrzesień, 2009, 22:24:44 pm »

Bardzo dobry pomysł, i mam nadzieję że się rozszerzy. Brak prywatności? wole gdy spogląda na mnie (gdy i tak jestem w miejscu bądź co bądź publicznym) rejestrująca moje ruchy kamera - i tylko rejestrująca, bo tak na prawde nikt obrazu z tylu kamer nie da rady 'objąć rozumem' (niby kto by miał czas to wszystko oglądać...) , niż żeby łaziło za mną stado ludzkich policjantów - ludzkich a więc przede wszystkim oceniających (bo to naturalna cecha człowieka) każdy mój ruch, i ludzkich więc bez prawnej możliwości skasowania im z pamięci tego co zobaczyli.

A wartość takich 'filmów dokumentalnych' (które zresztą długo archiwizowane nie są) docenimy gdy ktoś buchnie nam rower spod sklepu, porysuje auto albo w inny sposób bedzie próbował nadużyć swojej prywatności/anonimowości. Zresztą sam faktor psychologiczny działa - swego czasu w mieście kamery były tylko pod bankiem - i to było praktycznie jedyne miejsce gdzie można było zostawić bezpiecznie rower.

Warto też spojrzeć jak ładnie i czysto jest w Trecie czy (w innym wątku) na stacji PKP w Bolesławcu. Nawet jeśli staliby tam ochroniarze w mundurach nie osiągnięto by takich wyników bez kamer - ochroniarza można zagadać bądź zająć innym 'wybrykiem', kamery nagrywaja swoj 'film' nieprzerwanie, nie męcząc się i nie zasypiając. 

Kolejna sprawa to interpretacja. Jeśli w środku mroźnej zimy kamera zarejestruje jak bezdomny 'włamuje się' do budynku by tę mroźną noc przetrwać - co najwyżej poniesie konsekwencje ew. zniszczeń. Jak takie sytuacje odbywają się gdy budynku strzeże ochrona - w dodatku bez monitoringu (czyli 'a jak coś zniszczy i ucieknie do rana to bedzie na naszą odpowiedzialność') - myślę nietrudno się domyśleć i kto podobnych sytuacji był świadkiem wie jak trudno o szczęśliwe zakończenie. I teorie w stylu 'są przytułki' pozostawiam teoretykom chętnym do wożenia lumpów o 3ciej nad ranem.

O tym jak trudno zindentyfikować sprawców zdarzeń bez jakiegokolwiek dowodu chyba też się rozpisywać nie trzeba, przykładowo gdy na policję dzwoni świadek ,  wiadomo że np. latarnie stłukł ktos z 'grupy nastolatków w parku' . problem w tym że gdy policja przyjedzie na miejsce, często znajdzie dużo więcej niż jedna grupe.

Podsumowując, pomysł wprowadzenia elektrycznych 'świadków zdarzeń' uważam za bardzo trafiony i liczę na jego kontynuację.



Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
„Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach” Informacje i Komunikaty Instytucji x 0 3928 Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2008, 09:24:39 am
wysłane przez x
Monitoring miasta ruszył 23 września Bieżące wiadomości Leo 0 3911 Ostatnia wiadomość 28 Wrzesień, 2009, 08:40:14 am
wysłane przez Leo
stojaki na rowery a monitoring Hydepark curious 0 2653 Ostatnia wiadomość 10 Listopad, 2010, 06:54:03 am
wysłane przez curious
Żelazna Dama w Lubaniu Ogłoszenia drobne Marek Kardela 5 7526 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2012, 09:55:39 am
wysłane przez Marek Kardela
Cyrk Korona w Lubaniu Ogłoszenia drobne CyrkKorona 0 3000 Ostatnia wiadomość 10 Sierpień, 2015, 12:56:15 pm
wysłane przez CyrkKorona
W Lubaniu bezpiecznie Miasto Lubań Urząd Miasta 1 4122 Ostatnia wiadomość 15 Październik, 2015, 18:52:06 pm
wysłane przez janus58144
O Izerach w Lubaniu Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2810 Ostatnia wiadomość 04 Listopad, 2015, 08:53:14 am
wysłane przez Urząd Miasta
Podziemne śmietniki w Lubaniu Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3989 Ostatnia wiadomość 26 Listopad, 2015, 09:50:44 am
wysłane przez Urząd Miasta
Komiks o Lubaniu Polecane - Strona główna Marszałek 1 5300 Ostatnia wiadomość 08 Luty, 2016, 00:48:24 am
wysłane przez cezar
Jakub Małecki w Lubaniu Poeci ZUZA 0 2654 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2018, 17:28:23 pm
wysłane przez ZUZA