Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Ciekawy Lubań – reaktywacja.  (Przeczytany 4900 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Studio Eline.pl
Administrator
*

Punkty: +154/-6

Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

Marketing w sieci. Daj się znaleźć!

« : 12 Sierpień, 2009, 18:45:34 »

A może by zacząć tak?

Lubań jest miastem założonym przez …. na pograniczu.... . W …. wieku był głównym ośrodkiem...., którego głównym zadaniem było... .W …. wieku Lubania nie oszczędziły zarazy i wojny..., ale już pod koniec... wieku nastał rozkwit różnych dziedzin przemysłu jak np.... a przed II Wojną Światową prężnie rozwijający się przemysł włókienniczy doprowadził do...

No właśnie do czego?

Kto będzie czytał „suche” fakty z historii. Niewątpliwie są one ciekawe dla historyków, ale kogo tak naprawdę interesuje historia bez naocznych dowodów? A te dowody są i przechodzimy obok nich codziennie nie zwracając uwagi, bo tak są powszednie. Ale nie są, tylko my się z nimi zżyliśmy od dziecka i ich po prostu nie zauważamy.

Jestem lubaniakiem od urodzenia i wiem, że Lubań jest naprawdę ciekawym miastem, ale nie jest to żadnym wyznacznikiem dla kogoś, kto tylko przejeżdża! A wbrew pozorom możliwości zaciekawienia „obcego” Lubań posiada. Ale tu należałoby spojrzeć obiektywnie. To co jest do znalezienia w internecie poprzez wyszukiwarkę (w większości) nikogo nie zaciekawi. Zacznie czytać opis (między innymi jak na górze mojej strony) i zrezygnuje szybciej niż łącze internetowe jest w stanie się wylogować! No bo cóż ciekawego dla osoby przejeżdżającej przez Lubań może być w informacji że:”Miasto początkowo podlegało wójtowi, następnie po sfinalizowaniu aktu lokacyjnego uzyskało samorząd, w skład którego wchodzili rajcy miejscy zwani "senatores" z burmistrzem na czele,” -cytat ze strony UM w Lubaniu.

I tu właśnie dochodzę do sedna sprawy. Nie próbujmy przedstawiać Lubania jako suche fakty z kronik. Zacznijmy promować go jako ciekawostkę, tak do końca nieodkrytą, ale rozpalającą wyobraźnię. Zacznijmy może pisać o historiach ciekawych, acz niekoniecznie do końca wyjaśnionych i sprawdzonych , a o których w informatorach próżno szukać śladów.

Proszę o wybaczenie wszystkich poważnych badaczy historii (szczególnie dla Panów J. Skowrońskiego i A. Wilczyńskiego - naprawdę wielki szacunek), ale zwykłego, przeciętnego (nie ubliżając nikomu) miłośnika historii, interesują tajemnice i rzeczy jeszcze niezbadane, częściowo zapomniane lub niedopowiedziane, które można jeszcze odkryć...

W tym wątku staram się zapoczątkować jakąś ogólnolubańską burzę mózgów. Piszcie co wynaleźliście (w internecie, na strychu, w piwnicy lub co wujek powiedział) i może na gościnnych stronach luban24 stworzymy małe forum?

Z Poważaniem
topik73
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +3/-1

Wpisy: 71
Znajomi: 15

« Odpowiedź #1 : 13 Sierpień, 2009, 23:15:13 »

Uśmiech Może nie mam historii ale mam pytanie które może się historii doczeka.... Słyszałem wiele już wersji ale nie znam TEJ JEDYNEJ ... Dlaczego Harcerska góra to właśnie Harcerska Góra.... "Góra sobie odpuśćmy wiem ale dlaczego Harcerska, wie ktoś?
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #2 : 14 Sierpień, 2009, 00:01:14 »

Niby harcerz się tam powiesił kiedyś
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Nowy rozkład jazdy PKP – Lubań ma pociąg do Przemyśla Bieżące wiadomości Leo 0 5451 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2010, 12:26:29
wysłane przez Leo
15.11.1953 Łużyce Lubań – LECHIA 3:1 (2:0) Męskie Sprawy jurasik 0 3348 Ostatnia wiadomość 28 Październik, 2010, 22:17:25
wysłane przez jurasik
„Deutsch – Wagen – Tour” w Siekierczynie Kalendarz wydarzeń ODK Zaręba 0 3810 Ostatnia wiadomość 14 Kwiecień, 2011, 12:39:03
wysłane przez ODK Zaręba
NOWE POŁĄCZENIE KOLEJOWE LUBAŃ – ZGORZELEC Powiat lubański powiat 0 3792 Ostatnia wiadomość 06 Czerwiec, 2011, 09:50:08
wysłane przez powiat
POŁĄCZENIE KOLEJOWE LUBAŃ – ZGORZELEC Polecane - Strona główna powiat 9 9300 Ostatnia wiadomość 22 Grudzień, 2011, 05:38:50
wysłane przez Tony
DROGA OLSZYNA – RADOSTÓW – NAWOJÓW Powiat lubański powiat 0 4499 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2012, 11:22:27
wysłane przez powiat
Droga powiatowa Kościelniki – Szyszkowa – Leśna Powiat lubański powiat 0 5216 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 09:33:35
wysłane przez powiat
Lubań – miasto, ludzie i droga Video Luban24 x 3 6621 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2013, 00:01:49
wysłane przez ZUZA
Połączenie Lubań – Węgliniec przywrócone Miasto Lubań Urząd Miasta 1 2219 Ostatnia wiadomość 04 Październik, 2013, 10:38:56
wysłane przez edward osman
Bardzo ciekawy temat Hydepark « 1 2 ... 14 15 » MAGENTA 215 125859 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2017, 14:19:24
wysłane przez MAGENTA