Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Ścieżki rowerowe i openstreetmap.org  (Przeczytany 4822 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« : 11 Sierpień, 2009, 16:18:32 pm »

Jako że okolice Lubania w www.openstreetmap.org wypadaja dosłownie blado na tle naszych sąsiadów , a dane z openstreetmap w serwisie opencyclemap.org posłużyły mi niejednokrotnie w czasie wypraw rowerowych z GPS'em , postanowiłem dodać 'nasze' ścieżki i uliczki.

oczywiście zeby nie skopiować po prostu mapy , postanowiłem je zwiedzić...
i powiem tak. JA ICH NIE DODAM. nie na moją odpowiedzialność, bo to co u nas pretenduje do miana 'ścieżki rowerowej' zagraża zdrowiu, życiu i rowerowi! przejazdy przez głowne ulice ,
wysokie krawęzniki, brak nawierzchni, droga biegnaca na krawędzi urywiska!!!!!!!!!!!!!!!!!
'niebieski' szlak rowerowy oceniam na tak kompromitujący że po prostu nie dodam i tyle.

niniejszym jednak chciałbym zebrać opinie ludzi którzy faktycznie jeżdza rowerami o 'bezpiecznych' ścieżkach które może ścieżkami rowerowymi nie są, ale mozna je dodac chociaż jako 'dzikie sciezki', tak żeby czasem ktoś kto przyjedzie do Nas z GPS'em zwyczajnie sie nie zabil  albo nie rozwalil sobie roweru przejeżdzając przez miasto... pare typów już mam, udało mi sie wytyczyć moze niezbyt komfortową, ale w miare bezpieczną drogę do Zaręby.

spory problem mam z trasą na Gryfów Śląski, ostatnio sprawdzałem nawierzchnię szlaku turystycznego i niestety zrezygnowałem po kilku kilometrach, tym sie po prostu nie da jechac, chociaż widoki sa przednie.

I na koniec jeszcze sugestia co do juz istniejących ścieżek - myśle ze jeśli chodzi o miasto to totalnym błędem jest wyznaczanie ścieżek biegnacych przez np. pasy , oznaczając je z obu stron tabliczką (!) a jednoczesnie nie umieszczanie ani tabliczek ostrzegających o ścieżce (czesto zaskoczonych obecnościa roweru w tak ruchliwym miejscu) kierowców ani braku znakow ostrzegawczych o niebezpieczeństwach choćby dla samych rowerzystów (w końcu ci 'wytrawni' rowerzyści i tak dobrze znają miasto a ścieżki sa raczej dla tych 'przyjezdnych' )
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2009, 16:26:32 pm wysłane przez LEO » Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 11 Sierpień, 2009, 16:37:54 pm »

Sporo jeżdżę na rowerze i ostatnio miałem okazję przejechać się kilkoma trasami rowerowymi w Niemczech.Mimo że nie zawsze były to typowe scieżki rowerowe to komfort jazdy a przede wszystkim bezpieczeństwo, są na bardzo wysokim poziomie.
I to zupełnie nie daleko bo po niemieckiej stronie Radomierzyc,  dookoła sztucznego jeziora po kopalni węgla brunatnego ok 19 km i następnie do Ostritz potem drogą na Lobau znów nad jezioro.Polecam.Polecam.razem ponad 60 km i piękne widoki.
A u nas.Niestety nie ma żadnych ścieżek, przynajmniej ja takich dostrzec nie mogę mając skalę porównawczą np ze ścieżkami w miasteczkach i wsiach niemieckich.
Jeździłem też rowerem po Berlinie i śmiem twierdzić że ścieżki rowerowe w stolicy Niemiec można śmiało porównać do tych we Wrocławiu. Tylko dlaczego w Polsce duże miasta są przyjazne rowerzystom?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #2 : 11 Sierpień, 2009, 17:11:32 pm »

Berzdorfer See zwiedziłem na samym początku wiosny Istotnie bardzo ciekawe miejsce.

co do tamtejszych ścieżek to erm. Zaskoczyły mnie namalowane na 'scieżce' (o szerokości wielu naszych dróg znaki ostrzegawcze przed niemalże każdą potencjalna przeszkodą typu ... pęknięcie asfaltu .
początkowo wydało mi się to pedantyzmem, dopoki nie wyprzedziła mnie (!) grupa ... ludzi jadących na rolkach. a jechałem rowerkiem wprawdzie raczej spacerowo, ale wcale nie tak wolno. Faktycznie przy prędkości jaką osiągali ryzyko np. potknięcia sie na kanaliku zasługiwało na oznaczenie takich miejsc dużymi wykrzyknikami i to na kilka metrów przed 'przeszkodą'.

jeszcze jedno co mi wpadło w oko to sam wygląd rowerzystów którzy mnie mijali - na prawde DUŻO ludzi bylo tak solidnie umięśnionych /wysportowanych że jakoś tak od razu czułem 'różnicę' miedzy naszymi 'napompowanymi sterydami' 'sportowcami' którzy w strachu przed kontuzjami używają tylk swoich 'wózków inwalidzkich' (o mocy 100 koni na oś )

'prawdziwych' ścieżek u nas zreszta się raczej nie spodziewam, ale byłbym wdzięczny za pomysły _bezpiecznego_ przejechania miasta - cos co mozna dac na openstreetmap.org i nie czuć się poźniej odpowiedzialnym za tragedie...

z drugiej strony widze ze tag 'niebezpieczenstwo' w openstreetmap jest nadal w stadium propozycji :/ ( http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Hazard_warning ) i dodawanie oznaczen o zagrożeniach spowoduje ze nasze miasteczko stanie sie po prostu jedną wielką czerwoną plamą Smutny


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Starostwo w Lubaniu - ścieżki rowerowe i projekty edukacyjne wspólnie z Niemcami Bieżące wiadomości Leo 0 4494 Ostatnia wiadomość 18 Styczeń, 2010, 18:47:38 pm
wysłane przez Leo
Zaclersko – Łużyckie wycieczki rowerowe Powiat lubański powiat 2 7188 Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2011, 06:27:11 am
wysłane przez Tony
Trasy rowerowe w powiecie Przyroda i Turystyka Beata 3 4817 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2011, 21:27:40 pm
wysłane przez Beata
Mistrzostwa rowerowe Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 0 5046 Ostatnia wiadomość 10 Kwiecień, 2013, 16:21:13 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
BEZPŁATNE szkolenia rowerowe oraz nordic walking Ogłoszenia drobne SkiSun 0 2327 Ostatnia wiadomość 17 Lipiec, 2013, 09:59:06 am
wysłane przez SkiSun