Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Podsumowanie roku 2011 przez władze Lubania  (Przeczytany 10396 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 06 Luty, 2012, 20:55:53 pm »

!

... na widowni sama śmietanka L24
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #1 : 08 Kwiecień, 2012, 13:29:26 pm »

Scenka pokazywana w TV;
http://www.tvn24.pl/-1,1740785,0,1,o-malo-nie-zmiotl-pieszego-jechal-na-kradzionych-tablicach,wiadomosc.html

Takie zachowania kierowców są normą na przejściu dla pieszych między pomnikiem a tunelem prowadzącym do Biedronki (ul. Bankowa).
Na sugestię zainstalowania w tym miejscu kamery dokumentującej te drogowe wykroczenia (przestępstwa?) pan burmistrz stwierdził, że nie jest to możliwe. Powtórzę zadane wówczas pytanie i dodam kolejne:
- Dlaczego jeszcze nie ma tam kamery?
- Co stoi na przeszkodzie wprowadzeniu na tym przejściu monitoringu?
- Czy trzeba czekać na tragedię, aby niemożliwe stało się jednak możliwe?
Dodam, że zainstalowanie kamery i zatrudnienie odpowiedniej osoby (osób) do obsługi nie pociągnęłoby za sobą kosztów. Wprost przeciwnie; to przedsięwzięcie zarabiałoby - nie tylko na siebie. Najważniejsze jednak jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych i zmuszanie kierowców do przestrzegania przepisów ustawy o ruchu drogowym, czyli szanowania prawa.
Może jednak znajdzie się jakieś wyjście, zanim przeczytamy klepsydry...

Hubert Horbowski
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #2 : 08 Kwiecień, 2012, 14:37:27 pm »


                muszę stanąć w obranie kierowców bo jak widać na załączonym
                      obrazku czarne owce zdarzają się wszędzie choć dla
                          tego pirackiego wyczyny brak wytłumaczenia i zdecydowanie trzeba
                 takie zachowanie tępić lecz spójrz na statystyki tzw. "świętych krów"


          "Ile wypadków z winy pieszych

Piesi są sprawcą ok. 15 % wszystkich wypadków. Z uwagi na to, że przed skutkami zderzenia nie są w żaden sposób chronieni- stosunkowo wysoki jest odsetek śmiertelności (piesi- sprawcy wypadków stanowią ok. 20% wszystkich ofiar wypadków)

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków wymienia się:

    nieostrożne wejście na jezdnię - 57,6% wszystkich zdarzeń spowodowanych przez pieszych),
    przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym - (12%),
    wejście na jezdnię zza pojazdu, przeszkody - (11%).

Dlaczego ciężko wykazać winę pieszego

Pieszy, który wtargnął na drogę- zazwyczaj nie jest 100% sprawcą wypadku. Kierowcy zazwyczaj zarzuca się w takich przypadkach:

    niedostosowanie prędkości do warunków ruchu
    brak należytej uwagi
    nieustąpienie pierwszeństwa

W najgorszej sytuacji znajduje się kierowca w przypadku wtargnięcia (wbiegnięcia) pieszego na pasach- tu zawsze powinien zachować szczególną uwagę, ewentualne potrącenie pieszego zawsze będzie nosiło jakiś stopień winy kierowcy.

Profilaktyka

Niezależnie od tego, kto może ponosić winę za wypadek z udziałem pieszego – kierowca zawsze powinien zachowywać szczególną uwagę w obszarze zabudowanym. W szczególności w okolicach wsi – na których co do zasady piesi poruszają się poboczem (brak chodnika). Przepisy ograniczające prędkość w takim terenie – nie są co do zasady „widzimisię” urzędników- starają się zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.
Podobnie dużą ostrożność należy zachować w okolicach szkół i przystanków autobusowych – piesi często (nie zachowując zasad bezpieczeństwa) –wbiegają na drogę chcąc zdążyć na autobus.
         


                                piesi wykorzystują prawo
                                  jest to bardzo nie w porządku
             niejednokrotnie jest tak jak ciężko wycofuje się pojazdem
               z uliczki czy tym podobne piesi jak święte krowy nie przystaną na chwilę
               z życzliwości która wymagana jest od kierowców
                   niejednokrotnie słyszy się burczenie pod nosem itd.
              najgłupszym co może być to ustąpienie pierzemy na dwupasmowej jezdni
            na lewym pasie
           to w większości wyrok śmierci dla pieszego,przypadek choćby z Lubania
                z ulicy Robotniczej
                 nieomal był bym świadkiem podobnego zdarzenia także w Lubaniu
                na Jana Pawła II wlatując od strony Zgorzelca visa vi PKS
                 nadgorliwy kierowca jadąc lewym pasem nieomal w padając w poślizg
              gdzie zdezorientowane auta z prawego pasa niewzruszone jechały dalej
                mądrzejszy okazał się pieszy i chyba dlatego żyje
                    machnął ręką aby nadgorliwiec wysyłający go na tamten świat jechał dalej

                   opisane przejście przez Ciebie ma inny problem
                        z synchronizacją świetlną coś jest nie tak
                           co widać z ul. Dąbrowskiego gdy otrzymują zielone światło
                    auta od sądu jeszcze jadą a kamera jest na UM chcesz jeszcze jednej ?!



         

             
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień, 2012, 14:41:23 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #3 : 08 Kwiecień, 2012, 15:47:30 pm »

Cyt. Tony
 opisane przejście przez Ciebie ma inny problem z synchronizacją świetlną coś jest nie tak co widać z ul. Dąbrowskiego gdy otrzymują zielone światło auta od sądu jeszcze jadą a kamera jest na UM chcesz jeszcze jednej ?!

1 - Zgadzam się z wszystkim, co napisałeś - z wyjątkiem cytowanego akapitu.
2 - Auta od sądu jeszcze jadą. Dlaczego jeszcze jadą? Dlatego, że znaczna większość kierowców po zauważeniu na sygnalizatorze pomarańczowego  światła nie hamuje, lecz zdecydowanie przyspiesza i wjeżdża na pasy w chwili, gdy piesi mają już zielone. Obserwuję to codziennie i wielokrotnie. Bardzo rzadko ktoś (kierowca) prawidłowo reaguje na pomarańczowy sygnał, a można spokojnie się zatrzymać - nie hamując gwałtownie i nie stwarzając tym samym kolizyjnej sytuacji. Uwierz mi; wiem, co mówię. Poświęć kiedyś pół godziny i poobserwuj - przyznasz mi rację.
3 - Kamera na UM jest w jakikolwiek sposób wykorzystywana? Mam wątpliwości. Poza tym ta kamera nie jest w stanie zarejestrować zdarzenia z uwidocznioną zmianą świateł, co wyklucza przydatność nagrania z niej jako niezbitego dowodu, a kamera na ul. Bankowej ten warunek spełniałaby stuprocentowo.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #4 : 08 Kwiecień, 2012, 17:34:36 pm »



                         hm...
          w mocy burmistrza jest zwrócić się do komendanta z tym problemem
                zamiast "suszyć" w powiecie mogli by się tym problemem zająć
             organizacja i wyłapywanie tych wykroczeń w gestii kierownika
                         ruchu drogowego...
       z kolei na tym przejściu tak samo jak kierowcy na pomarańczowym     
                       przyspieszają identycznie nieomal piesi
               wręcz wbiegają aby zdążyć przejść lecz robią to już na czerwonym
                  kierowca nie rozjeżdża tylko czeka aż przejdą
                     pieszy nie poczeka,pieszy się bardziej spieszy i jest ważniejszy
                         poświęć trochę czasu i zauważ te także zjawisko....

                     wesołego Alleluja !


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #5 : 08 Kwiecień, 2012, 17:58:06 pm »

Ależ oczywiście masz rację! Piesi wcale nie są tacy znowu zdyscyplinowani, z tym że: mogę zrozumieć wbiegającego na pasy pieszego podczas migania zielonego światła (bo w tym czasie samochody stoją grzecznie na swoim czerwonym i raczej nic mu nie grozi), nie mogę natomiast pojąć bezmyślnego (a często cwaniackiego) przechodzenia na czerwonym - jakby nie można było postać jeszcze kilka sekund. Wiem - wszystkim nam się spieszy, ale sądzę, że omawiane przez nas zachowania nie wynikają z pośpiechu, a z (wrodzonego nam, Polakom?) lekceważenia przepisów. No, ale to zupełnie inny temat, nie do tego wątku.
Szerokiej drogi!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 08 Kwiecień, 2012, 18:09:19 pm »

Hubert MY jesteśmy jeszcze w miarę zdyscyplinowani, to co się dzieje w innych krajach to dopiero wolna amerykanka.
Problem tego skrzyżowania to kilkusekundowe zielone dla kierowców i pieszych tzw. kolizyjne skrzyżowanie. Przed przejściem jest sygnalizator (pomarańczowy) wielu kierowców przejeżdża mimo że w tej samej chwili pieszy może wejść na przejście.
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #7 : 09 Kwiecień, 2012, 12:05:06 pm »

Odnośnie kierowców i pieszych to i jedni i drudzy nie są bez winy. Ludzie są nerwowi, każdy się gdzieś śpieszy, rozumiem, że czasy nerwowe i ludzie zabiegani ale nawet ci, którzy mają czas też się śpieszą  a wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, chyba lepiej się gdzieś spóźnić niż zginąć pod kolami samochodu lub co gorsza zabić kogoś lub ciężko okaleczyć własnym autem. Dawniej też potrafiłam przebiec na czerwonym, iść śmiało po pasach nawet gdy nie byłam pewna czy kierowca na pewno się przed nimi zatrzyma a przecież to czysta głupota a na cmentarz z pewnością mi się nie śpieszy. Po prostu kiedyś byłam głupsza gdyż miałam w sobie więcej arogancji, potem nieco się zmieniłam i zrozumiałam, że rozsądek jest o wiele ważniejszy od arogancji. Tak sobie teraz myślę, ze wszystko to co nas spotyka nie dzieje się bez powodu, moja przykra przygoda z TBS-em, kandydowanie do Rady Miasta, szczery doping ówczesnemu kandydatowi na Burmistrza Arkadiuszowi Słowińskiemu, obcowanie z ludźmi na Forum (mądrymi ludźmi), to wszystko naprawdę pozytywnie na mnie wpłynęło. Nauczyłam się opanowania, dystansu, słuchania innych. Forum czasem wkurza ale też bywa, że napawa optymizmem i przywraca wiarę w drugiego człowieka, otwiera serce i umysł na innych.
To jak piesi oraz kierowcy zachowują się na jezdni świadczy o tym jacy jesteśmy, brakuje nam cierpliwości, zdrowego rozsądku i przede wszystkim wyobraźni ale najgorsze jest to, że nie szanujemy się nawzajem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Budżet Lubania w 2008 r. - podsumowanie Bieżące wiadomości Leo 0 3397 Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2009, 21:12:21 pm
wysłane przez Leo
Podsumowanie zabawy dla dzieci i młodzieży organizowanej przez DDP Kalendarz wydarzeń Agnieszka85 0 3955 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2010, 13:43:32 pm
wysłane przez Agnieszka85
Najlepszego w 2011 roku Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 14 15683 Ostatnia wiadomość 02 Styczeń, 2011, 20:35:37 pm
wysłane przez widelec
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2010/2011 Kalendarz wydarzeń Młodzieżowy Dom Kultury 0 3635 Ostatnia wiadomość 06 Czerwiec, 2011, 11:22:06 am
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Podsumowanie pracy Burmistrza - 365 dni pełnienia urzędu przez A. Słowińskiego Polecane - Strona główna « 1 2 3 » Paweł Sokołowski 30 32622 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2012, 18:30:02 pm
wysłane przez curious
Podsumowanie roku w powiecie Polecane - Strona główna red. 1 6074 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2012, 18:08:41 pm
wysłane przez andriu84
Podsumowanie roku lubańskiej Policji Powiat lubański powiat 0 5207 Ostatnia wiadomość 29 Styczeń, 2013, 09:41:19 am
wysłane przez powiat
Burmistrz Lubania laureatem plebiscytu „Osobowość Roku 2012” Gazety Wojewódzkiej Miasto Lubań Urząd Miasta 6 11181 Ostatnia wiadomość 04 Kwiecień, 2013, 05:42:26 am
wysłane przez albert53
Przepadło 1,5 mln zł dla Lubania Hydepark « 1 2 » Tony 17 15370 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2013, 20:24:11 pm
wysłane przez zbiedrocka
PTSM- podsumowanie roku 2013. Hydepark PTSM LUBAŃ 1 3119 Ostatnia wiadomość 08 Styczeń, 2014, 23:29:06 pm
wysłane przez ZUZA